Kormorán

pred 18 rokmi 1 dňom #7434 od johny
Odpoveď od johny na tému Kormorán
Ale Leica, ty si stale nezistil ze ochranarom nejde o riesenie??? Nech im navrhnes akukolvek logicku vec s predpokladanym zlepsenim sucasneho stavu pre rybarov, nikdy neuspejes. Proste uplna ochrana a bodka. Ved si zober ze by sme takto logicky a kompromisne pre obe strany vyriesili vsetky problemy typu predator - korist, co by potom vykazovali ako cinnost na ziskanie penazi??? problem sa jednoducho nemoze vyriesit, kym nebudu nuteni uhradit skody sposobovane chranenymi zivocichmi. Len potom by si videl rychlost riesenia ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 18 hodinami #7466 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Kormorán
Papo, nesir tu demagogiu!To si si ako vysvetlil, ze oni (ochranari) si idu v chranenych uzemiach strielat ine zivocichy aby si uchranili vtaky?? Ten paragraf je tam pre polovnikov, aby v tom case mohli tak ako vsade inde tlmit predatorov (liska, psik medvedikovity, macky, psov...). To si kde videl, aby ochranari isli do cudzich polovnych revirov a strielali tam zivocichy nebezpecne vtakom?? V americkom filme?
<br/>Co sa skod tyka, tie si predsa mozu poskodeni narokovat. Len by museli vediet ako sa to robi a hlavne chciet. Lebo tlachat na webe je lahsie ako zobrat zakony, vyhlasky, kus si problematiku nastudovat a poziadat o nahradu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 16 hodinami #7469 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Kormorán
A koľko bolo vyplatených,tých nahrad škôd za posledných 5rokov???Maestro?
<br/> A kto ich vyplatil?
<br/> A z akých peňazí ?8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 15 hodinami #7470 od papo
Odpoveď od papo na tému Kormorán
nuž čítaj lepšie, je mi jedno kto strieľa, ale prečo! Ináč to poviem ešte raz: keď cránime vo vtáčom území, predátor sa likviduje. Keď chránime aj ohrozené druhy rýb , predátor-kormorán- sa nestrieľa. A povedz mi, aký ohrozený druh to je, keď sa ročne strelí cez 10 000 ks? Hovorím o nerovnakom prístupe ku riešeniu problému! A pod jedným minisrerstvom!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 15 hodinami #7471 od papo
Odpoveď od papo na tému Kormorán
A ešte niešo. Len za škody spôsobené kormoránom na chovoch, plôdikovvých rybníkoch môžeš dostať náhradu, takže si to naštuduj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7475 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Kormorán
Papo, vidim, ze tvoje klapky na ociach ta nepustia, alebo nechces vidiet aj suvislosti. Ja som reagoval na vyhlasenie CHVU a nie na kormorana. To povolenie strielat predatorov vo vyhlasenych CHVU nie ja na ochranu vtakov, ale je to ustupok polovnikom, ktori ziadali takyto pristup, aj ked sluzbu to urobi aj tym vtakom. A neboj, zakon mam prestudovany dobre. Ze je to odlisny pristup, to je mozne, ved su to dve odlisne veci.
<br/>Pokial viem, tak v minulom aj v predminulom roku boli dane vynimky na odstrel kormorana a neboli nejak extra intenzivne vyuzivane. No a tam kde sa toho postrielalo viac, okamzite nastupili nahradnici a obsadili uvolnene teritoria. Ono, polovnici, sa totiz vykaslali na rybarov, asi preto, ze kormoran sa nelovi najlahsie, nie je z neho uzitok (neda sa jest) a broky su drahe.To chce systemove riesenie a nie bezhlavy odstrel niekolko 100 kusov.
<br/>Tibo, neviem kolko bolo vyplatenych nahrad, ale viem, ze nahrady vyplaca MZP SR a ak mas skutocny zaujem zistit kolko ich bolo, mozes ako kazdy obcan poziadat MZP v zmysle zakona o slobodnom pristupe k informaciam o taketo informacie. Ale potom sa spytaj aj kolko bolo ziadosti, v akej vyske a kolko z toho bolo vyplatenych a hlavne aky bol dovod na nevyplatenie tych ostatnych.
<br/>A len tak na okraj, clovek, ktory na MZP pise vynimky na odstrel kormoranov je isty Mgr...., ktory je okrem ineho vasnivym polovnikom, clen redakcnej rady polovnickeho casopisu, takze...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7476 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Kormorán
K tomu vykašľaniu sa poľovníkov na odstrel kormorána by si mohol doplniť aj informáciu o čase nadobudnutia právoplatnosti povolenia na odstel Kormorána v minulom roku. Taktiež by bolo dobré spomenúť, že oddialenie jeho právoplatnosti malo na svedomí odvolanie sa &quot;ochranárov&quot; voči tomuto povoleniu. V lete totižto Kormorány na riekach Oravy a Liptova veľmi nie sú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7481 od papo
Odpoveď od papo na tému Kormorán
Milý Pytliak, vo všetkej vážnosti-privítam každú radu, ako vymôcť náhradu škody v ryb. revíri. Kormorán sa nestrelil ani jeden vďaka rozkladu rozhodnutia SOVSom,a tento rok sa nesmelo strieľať - vtáčia chrípka. Problém je v tom, že &quot;brindzíkova&quot; nechcú ani počuť o odstrele kormošov. Teraz bola výnimka na 300 alebo 600ks, ale nerealizovateľná. Čaro spočíva v tomto: aj medzi rybami sú chránené druhy(to si naštuduj inde) a nemajú ochranu pred predátorom z vôle ochrancov. Tých istých, čo si chránia svojich vtákov odstrelom predátorov. A skús mi povedať svoj názor na ochranu invazívneho predátora, krorý sa strieľa v EÚ už v23 krajinách v množstve cez 100 000 ks ročne. Ryb. organizácia mi ponúkla aj fin. náhradu za strelivo, ale nič z toho nakoniec nebolo. Viac si možeš prečítať o probléme v predošlých príspevkoch. Takže klapky dolu, pytliak, tento štát škody v revíroch neuhrádza!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7483 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Kormorán
Je jasne, ze stat sa brani vsetkymi moznymi prostriedkami proti vyplacaniu akychkolvek nahrad. Rybarstvo je len kvapkou v mori. Lebo penazi pridelenych na tento ucel je velmi malo. (Treba ich inde, ako napr na luxusne domy pre predstavitelov Kia a pod.) Tiez netvrdim, ze zakon o ochrane prirody a krajiny je idealny. Ma vela nejasnosti, medzier, a aj nelogickych paragrafov, ale to maju aj ine zakony, napr o polovnictve. Chce to aby si ti dvaja Madari co to v oboch ministerstvach vedu sadli a nieco poriesili, aj ked v tomto volebnom obdobi asi tazko. A dufam, ze uz sa v buducom nenajde nikto, kto ich tam zas dosadi. O SOVS a im podobnym NGO-ckach mam svoj nazor, ale ten tu nebudem pisat.
<br/>No a na zaver, ja si nemusim davat dolu ziadne klapky, ja vidim totiz do tychto problemov z viacerych stran a viem o com hovorim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7488 od maco
Odpoveď od maco na tému Kormorán
Neviem či zrovna toto je miesto ,kde mám písať ohľadom odškodnenia zo strany štátu,ale keď ste to načali, tak napíšem svoju skúsenosť s paragrafmi.
<br/>Keď utrpíte zranenie od chráneného živočícha (napr.medveďa) a neohlásite to na príslušný úrad životného prostredia do 5 dní ,strácate nárok na akékoľvek odškodnenie (do 5 dní Vás ani nepozošívajú). Ľudia , ktorí sú s v lese pracovne ,nemajú na odškodnenie nárok.Táto drobnosť nepomáha poškodením ale šetrí peniaze pre ochranárov!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7491 od leica
Odpoveď od leica na tému Kormorán
A to som si myslel, že už zima skončila a kormorán odletel, chlapci o čo Vám tu vlastne ide?
<br/>Kdesi na inom fore som čítal, že SRZ koná ohľadom kormorána dalej a združuje sa s okolitými štátmi, aby sa im podarilo presvedčiť štátne orgány aby sa tento problém riešil celoplošne, čo a ako sa im podarí zatiaľ nie je známe, no treba to sledovať a v prípade potreby ich podporiť, aby sme sa tu neocitli na jeseň zasa s rôznymi výčitkami... Ja si myslím že sa nakoniec dohodnú a nájdu také riešenie, ktoré pochopia aj ocranári...ved nakoniec tie ryby sú naše a mnohí ochranári sú aj rybármi..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7497 od papo
Odpoveď od papo na tému Kormorán
Pytliak, ďakujem za duchaplný názor, očakával som som však skôr radu, keďže si taký rozhľadený.
<br/>
<br/>LEICA: Ono ten problém je omnoho širší, než sa zdá na prvý pohľad a môže sa sa nepríjemne dotknúť aj nás, poľovníkov. Vyplýva to z faktu, že kormorán je poľovná zver.
<br/>A pri nešťastnom riešení môže čierny peter zostať v PZ, ktoré budú uhrádzať škody tak, ako pri zveri. Ale tých riešení je viac. Leica, na jeseň sú tu kormorány zas a my sa tu budeme znova navzájom poučovať. Mám za to, že doterajšia diskusia na fóre priniesla trochu osvety, vedomostí a verím, že aj náš pohľad na vec prinesie medzi kompetentnými aspoň aké-také ovocie. Howgh!8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7498 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Kormorán
Bolo by dobré občas odložiť knižky - teóriu,a vrátiť sa ,,na zem do reality&quot; Vladko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7517 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Kormorán
pytliak: píšeš nezmysli :&quot;Pokial viem, tak v minulom aj v predminulom roku boli dane vynimky na odstrel kormorana a neboli nejak extra intenzivne vyuzivane. ....&quot; -v predminulom ani minulom roku nebola vydaná žiadna výnimka na odstrel kormorána, ktorá by sa dala realizovať. (proti obom sa odvolala SOVS) (Tento rok minister podpísal rozhodnutie proti ktorému sa nemožno odvolať -ale nepovolili to veterinári...)
<br/>Máš pravdu v tom, že bezhlavý odstrel niekoľko 100ks nič nevyrieši. Bude potrebné systémové riešenie - podobné aké prijali na základe ichtyologického výskumu v Bavorsku -schválili odstrel 5000ks. Takéto číslo by niečo vyriešilo i u nás.
<br/>Bol som sa pozrieť na Váhu v Ivachnovej -jediné lipne sú tie vypchaté v krčme - z mosta odkiaå bolo vždy vidieť desiatky rýb som za desať minút spozoroval 1ks !!!!!!
<br/>Namiesto čísla rybárskeho revíru tam teraz môžu vyvesiť tabuľu: MÀTVA VODA.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7521 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Kormorán
Papo, chces radu? Dobre, tu je jedna: spytaj sa na ustredi SRZ v Ziline, kam a akym sposobom dali tie prachy, co dostali minuly rok od MZP na zarybnovanie, ako kompenzaciu za kormorana.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7522 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Kormorán
pytliak: Pokiaľ viem SRZ nedostalo žiadne peniaze od MŽP lebo za škody na tečúcich vodách sa kompenzácie nevyplácajú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7523 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Kormorán

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7524 od papo
Odpoveď od papo na tému Kormorán
Výr, prosím Ťa, boli to peniaze na zarybňovanie,alebo kompenzácia, alebo náhrada škody? Daj mi čo najširšiu info, ver mi , že s ňou dobre naložím a dám vedieť. Ak chceš, môj mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7527 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Kormorán
papo: Buď si si zmýlil oslovenie alebo nečítaš čo píšem alebo tomu vôbec nerozumiem ja.8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7530 od papo
Odpoveď od papo na tému Kormorán
Ja mám na Teba šťastie. Samozrejme je to pre PYTLIKA;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.070 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 101 návštevníkov a žiadni členovia on-line