Kormorán

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6320 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Kormorán
Máme zato, že rozhodnutie MŽP SR povoľujúce odstrel kormorána veľkého nebolo dostatočne podložené konkrétnymi faktami o nepriaznivom vplyve kormorána veľkého na ekosystémy. Navyše podmienky realizácie uvedeného rozhodnutia sú stanovené tak, že v praxi nebude možné vykonávať kontrolu ich dodržiavania, ani objektívne zhodnotiť vplyv tejto činnosti z hľadiska ochrany prírody a jej zložiek. Odsúhlasenie odstrelov zimujúcej populácie kormorána veľkého na vybraných vodných tokoch Slovenska považuje SOVS za vážny a nebezpečný precedens, ktorý v konečnom dôsledku môže iniciovať ďalšie neuvážené prijímanie rovnakých opatrení aj pri ďalších konfliktoch v oblasti ochrany prírody a krajiny.
<br/>
<br/>Pozícia SOVS, marec 2006.
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>[r] ĽUDSKÁ BLBOSŤ JE VEČNÁ A NEKONEČNÁ. [/r]:{:{:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6393 od miros
Odpoveď od miros na tému Kormorán
Že vraj na Orave je hodne vrán len ked to sadne (spadne ) nie je to vrana čo je to ? Ale buchne to o zem rovnako.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6414 od Jano_Ripka
Odpoveď od Jano_Ripka na tému Kormorán
Zdravim v dalsom fore. Nebudem reagovat na jednotlive podnety, len to zhrniem: ja nepovazujem polovnikov za vrahov, ani si to nemysli. Ale rovnako ako vsetci, co toto forum citaju, mam pravo vyjadrit svoj nazor, ked mam pocit, ze niektora strana reaguje prilis &quot;rychlo&quot;, z mojho pohladu mozno az neuvazene. A tak som to pocitil pri kormoranovi. Ako som spomenul skor, ochrana je aj o nejakej regulacii v prospech cohosi. Ale v pripade tych rastlin, co spomenul kurt, vzdy (neviem o inych pripadoch) ide o druhy, ktore su nepovodne a spravaju sa u nas tak, ze vytlacaju povodne druhy. To sa deje aj u zivocichov. A ochranari sa snazia robit to, co povazuju za najspravnejsie, svoje nazory si nejako vybudovali, mozno mate prave vy sancu svojim pristupom, ich nejako zmenit.
<br/>Ale nesuhlasim celkom s tvrdenim, ze rovnovaha sa v prirode udrzuje zabijanim, ted aj clovekom. Clovek predsa preferuje iste druhy, ine potlaca. A to je vlastne ochrana, nie udrziavanie rovnovahy. To je konstatovanie faktu, nie podnet na to, aby sa niekto zlostil.
<br/>A neda mi nenapisat, ze sa mi nepaci, ako niektori diskutujuci reaguju. Myslim konkretne Vyra a poslednu vetu v jeho poslednom prispevku.
<br/>(Snad reagujem niekedy prudsie, ako je vhodne. Verte, ze som vdacny, za kazde upozornenie na taketo moje spravanie....)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6416 od papo
Odpoveď od papo na tému Kormorán
&quot;Odsúhlasenie odstrelov zimujúcej populácie kormorána veľkého na vybraných vodných tokoch Slovenska považuje SOVS za vážny a nebezpečný precedens, ktorý v konečnom dôsledku môže iniciovať ďalšie neuvážené prijímanie rovnakých opatrení aj pri ďalších konfliktoch v oblasti ochrany prírody a krajiny. &quot; napísal Výr.
<br/>To priam ovisne sánka.
<br/>Ja chcem položiť najprv otázku: JE OCHRANA KORMORÁNA OPODSTATNENÁ?
<br/>Keď ostrel v 22 krajinách EU sapohybuje okolo 100 000 ks ročne? Ato sa ešte ničia hniezda, vyberajú vajcia. So súhlasom toho-ktorého štátu, nie nelegálne!
<br/>A že nám tu vyžiera naše, pôvodné, zákonom chránené druhy rýb!
<br/>A že sem zavliekol nového parazita rýb hlísty rodu Contraceum!
<br/>Ak je postoj ochranárov -viď citát na úvod- takýto len z nevedomosti, tak im to je možné prepáčiť. Ale ak tak konajú cieľavedomo, tak sú to bohužiaľ extrémisti škodiaci spoločnosti! A Za tým si stojím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6418 od klobuk
Odpoveď od klobuk na tému Kormorán
dúfam že čo nevideiť, po včerjašom príspevku v STV pána Brindzíka, dáme kormorány na správne miesto, kde sa pôvodne vyskytovali, to znamená na Ostrov kormoránov, kde je jedno pôvodné hniezdisko tohto vtáčika. Ostatných treba bez milosti vyčistiť, ako nepôvodný druh. Sám im pôjdem pristaviť nejaké hniezdečko, aby nebodaj nevymizli do 30-tich rokov na našom území, myslím že sa pridajú ďalší rybári....8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6419 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Kormorán
Jano_Ripka: Nepochybujem o tom že sa ti moja posledná veta nepáčila, veď tá jediná bola moja, ostatok bol zvyšok opísaný zo stránky SOVS. Predpokladám že sa ti stanovisko SOVS veľmi páči. Tvoje príspevky sú zmierlivé ale čo sa týka konkrétneho riešenia NIČ tam nevidím.
<br/>Konštatuješ že: &quot;ochranari sa snažia robiť to, čo považujú za najspravnejsie“ To viem aj ja a nič iné sa nesnažia robiť ani rybári. A skúsim teda otázky?
<br/>Do akého stavu odrybnenia sa musí dostať rieka aby SOVS odsúhlasila odstrel ? (90% pokles stavu lipňa zjavne nie je dobrý dôvod)
<br/>Koľko miliónov na zarybnenie majú ešte zaplatiť zo zákona rybári na to aby mohli na začiatku sezóny škrípať zubami pri prázdnej vode?
<br/>Mimochodom -nie je zo strany ochranárov trochu pokrytectvo bojovať za ochranu len niektorých vybraných druhov? Čo potkan? Ako k tomu príde keď mu nasype otravy kde kto? Alebo ho chytí niekto na lep, kde sa trápi možno i niekoľko dní a zomiera strašnou pomalou smrťou.
<br/>Čo chudák šváb? Nie je to surové tráviť ich dokonca plynom?
<br/>Milí Janko. Aké sú postoje ochranárov v otázke kormorána mi je jasné. Včerajšia diskusia v STV kde bol Marek Brindzík to len potvrdzuje. Bol to typický rozhovor ODNIKIAĽ NIKAM.
<br/>Stanovisko SOVS je jasné. 7rokov dialógu, prázdne rieky, desiatky zožratých miliónov, zúfalí rybári, rozhodnutie demokraticky voleného ministra to nie je podstatné. Nesúhlasia. Ja len dúfam že konečne sa ich konečne prestanú pýtať lebo demokracia má určité pravidlá a jedno hovorí že ak niečo väčšina rozhodne mala by to menšina prijať za svoje aj keď s tým nie je stotožnená. Vidím zo strany SOVS len totálnu absenciu zdravého rozumu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6424 od michal
Odpoveď od michal na tému Kormorán
Vyr, teraz si presne trafil to, čo im človek hovoril najprv mierne dialógom potom už ostrejšie. &quot;Ochranári&quot; veľmi radi diskutujú, prezentujú sa, vedú dialóg ale vždy je to len mlátenie prázdnej slamy bez výsledného efektu. A takáto je celá diskusia aj na príslušných tematických fórach, samé blablablabla, mi tak radi s vami diskutujeme, zaujíma nás váš názor, ale výsledný efekt je o nicom, pretože celé je to len falošnou hrou, čo potvrdzujú ich konanie v praxi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6425 od klobuk
Odpoveď od klobuk na tému Kormorán
čo ten ujo brindzík zachádzal do debaty o nejakom vlkovi, kurňa, už mu je málo vtákov ochraňovať8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6453 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Kormorán
dnes som si pozrel toho brindzíka-rozbolel ma žalúdok-škoda slov-je to normálne?
<br/>Asi je,taká je doba.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6458 od papo
Odpoveď od papo na tému Kormorán
Veľmi tolerantne chcem poprosiť načich diskutujúcich ochranárov o zverejnenie nejakej adresy, na ktoreje fórum ochranárov. Doprajte aj nám, poľovníkom potečenie podiskutovať na Vašich fórach!
<br/>Vopred veľmi pekne ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6476 od Jaro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6477 od Jaro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6481 od Rebrik
Odpoveď od Rebrik na tému Kormorán
Nuž,Jaro
<br/>ďakujem Tebe a podobným,uvedený link stojí za prečítanie
<br/>HOWG
<br/>Rebrík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6488 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Kormorán
jaro to je zbytocne, je to plne prazdnych hlasok, neviem aky iny dokaz by potrebovali, je to smutne, su to vrahovia a kormoran je ich nastrojom, je to banda premudrelych ludi, ktori nenasli lepsie uplatnenie v zivote ako skodit druhym.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6525 od papo
Odpoveď od papo na tému Kormorán
Jaro, díky, ale sa to akosi míňa účinkom, akosi sa nám strácajú na tejto téme ochranári, žeby vtáčia chrípka?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6544 od Rebrik
Odpoveď od Rebrik na tému Kormorán
Dobrý deň,
<br/>sledujem fórum kormorán na viacerých stránkach,vaša poľovnícka je celkom objektívna-z obidvoch strán .Mám taký pocit,že ochranári pochopili,že to prestrelili s ochranou kormošov.Rátam - 10000 zimujúcich kormošov x 0,5 kg rýb za deň = 5000 kg denne x 90 dní(3 mesiace)=450 ton našich rýb.Možno si to už stihli aj sami porátať.Kto to zaplatí?
<br/>Keby som rátal iba 50 Sk kilo ryby vychádza mi 22,500 tis. Sk.Kormoš má svoj ostrov kormoránov na dunaji,na Mare nám už hniezdi.Prečo sme to dovolili?Súhlasím - nie 600 ks odstrel,ale 600 ks nechať v lokalite dunaja a aj to sa mi vidí moc.Čo už teraz nariešime,keď sa už stalo.V novembri treba postaviť strelcov od Liptova cez Oravu,Turiec a zastaviť ťah zimujúcej populácie.Možno som vrah kormošov keď takto píšem,ale je to môj názor.Keď si nepomôžeme sami,ani pán boh nám nepomôže.Pre upresnenie volám sa Ivan Kostra.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6550 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Kormorán
rebrik: a z čoho si nadobudol ten pocit že ochranári pochopili že to s ochranou kormorána prestrelili? Mne sa to z toho čo píšu na SOVS stránka vôbec tak nejaví.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6564 od papo
Odpoveď od papo na tému Kormorán
Výr, pozri odkazy, ktoré som o komoránoch nechal už predtým, počítaj, popremýšľaj,
<br/> či ideš spochybniť seriózny vedecký výskum prof. Adámka na Vltave, ktorý bol popri ďaľších materiáloch a skúsenostiach zo zahraničia, vážnym a nespochybniteľným argumentom, prečo v Čechách začali s odstrelom kormoránov. Je zaujímavé, že ochranári nevypracovali štúdiu, prečo kormorána chrániť, a aké sú kritéria, kedy treba stavy regulovať. Je na zamyslenie, že EÚ zaradila kormorány medzi chránené, avšak dala možnosť v tom istom predpise štátom ich stav regulovať. A skús vyhlásiť, že 22(dvadsdať dva) štátov, ktorí regulujú stavy, sú babráci, ktorí tomu nerozumejú a nevyjadrujú sa aj u nich ochranári. Skús vyhlásiť, že hlísty, ktoré cca 10% kormoránov roznáša, sú u nás pôvodné a neparazitujú na rybách. A daj mi ešte radu, ako dostať späť peniaze z rybárskych lístov, teda vlastné, späť od niekoho, pretože sú z vody jednoducho vyžraté. A či je tu kormorán pôvodný, myslím mimo Dunaja? Ak áno, aj Avari, Húni sú pôvodní, ale boli tu krátko! A SOVS je asi dobrý prameň na čerpanie iformácií, mal by si si preveriť objektívnosť. Veď tam sa ani nedozvieš, koľko je tu kormoránov, ani že šíria parazitov, ani aké škody spôsobujú. Len na okraj: V Martinskom okrese za r. 2005 sa zarybnilo za 1 841 304 Sk.
<br/>Porozmýšľaj, prosím!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 týždnami #6567 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Kormorán
papo: :):):):):):):):):):):):):):):)
<br/>Tak to sa ti nepodarilo. Strieľaš do vlastných. Alebo slovami klasika -jedná sa o veľké nedorozumenie... Moje stanovisko je jasné z predošlích príspevkov ale hlavne sa to preberalo na téme Lov slúk (dokonca nás poctil svojou prítomnosťo aj Mr. Brindzík -vydržal až dva dni...:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 týždnami #6576 od leica
Odpoveď od leica na tému Kormorán
No nechcel som sa k tejto bezduchej téme vyjadrovať, ale nedá mi to... v jednom príspevku som sa dočítal že ich chcú začať traviť.. páni toto je veľmi nebezpečná téma... zvlášť teraz ked sa monitoruje každý uhynutý vták.. ja viem že kormorán nie je oblúbený ale skôr ako s tým začnete tak si premyslite do čoho sa púšťate.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.101 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 291 návštevníkov a žiadni členovia on-line