Stretnutie z MEDVEDOM

pred 18 rokmi 3 týždnami #6990 od martinhodon
Stretnutie z MEDVEDOM bolo vytvorené martinhodon
ZDRAVIM PANI
<br/>
<br/>Túto tému som založil aby ste sem písali o svojich stretnutiach s našou najväčšou šelmou Medvedom hnedím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #7026 od Fero
Odpoveď od Fero na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Normálka zver ako zver ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #7027 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Stretnutie z MEDVEDOM
- Pán doktor, a je krv hnedá?
<br/> - Nie.
<br/> - Uff, tak potom ma ten medveď nezranil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #7028 od Tomas
Odpoveď od Tomas na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Každý môže vnímať medveďa inak.S medveďom som sa zatial nestretol,ale dostal som odporúčania,že netreba zostresovať a neutekať ak si vás medveď všimne.Prakticky sa je treba vzdalovať veľmi opatrne a vihýbať sa očnému kontaktu.Malo by to zabrať,len niekedy strach urobý svoje.:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #7029 od Fero
Odpoveď od Fero na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Ja som sa s medvedom stretol viac krát, (raz to bolo zhruba na 20 metrov)ale vždy ked medved zistil moju prítomnosť tak ušiel... Ešte som sa nedostal (a dufam že sa to ani nestane) medzi medvedicu a mladé vtedy je to vraj lepšie rodeo8o.. Každopádne u nás sú medvede premnožené a čoraz častejšie dochádza k stretnutiam. Nie je normálne aby chodilo do jedného kukuričného poľa 12 medveďov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #7030 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Stretnutie z MEDVEDOM
no ja som mal uz dost stretnuti s medvedmi a zatiel to chvala bohu dopadlo dobre.
<br/>raz som stretol medvedicu s 3 mladimi a nebolo mi vsetko jedno.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #7032 od palo29d
Odpoveď od palo29d na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Zdravím Páni aj ja som mal už tú možnosť stretnuť medvedicu aj s malím naštastie to male bolo pri nej tak sme sa štastlivo rozišli každy svojou cestou. Bolo to nedaleko Kremnice v Kopernici ked som tam bol na hrýboch8o8o8o8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #7034 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Stretnutie z MEDVEDOM
no mne sa uz podari sa dosta aj medzi ne bola husta atmosfera

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #7038 od millo
Odpoveď od millo na tému Stretnutie z MEDVEDOM
ja som sa už stretol s medvedmi viackrát,dvakrát asi na 10m ,ale boli to pohodove stretnutia,medved stale zutekal,len raz sa mu nejak nechcelo tak som sa cuvanim pomaly vytratil ja.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #7041 od brano
Odpoveď od brano na tému Stretnutie z MEDVEDOM
No moj buduci svokor bol so susedom a jeho synom na polovacke, sused si oprel flintu o strom a siel si zaviazat snurky ked z hustiny vyskocila medvedica s mladymi, vyskocila asi tak na 3 metre od neho, postavila sa na zadne a zarevala, nastastie sa medviedata rozbehli smerom od neho prec a tak sa nakoniec aj medvedica dala na vsetky styri a isla za nimi,ale v ten den sa polovacka uz skoncila, lebo by asi netrafili ani slona8o8o8o8o8o, ja som nastastie medveda este nestretol, laebo som nasiel cerstvo &quot;nalozene&quot;, macko nas isto pocul a po rannej toalete sa vytratil. V amerike v Yellowstone som ale stretol grizzlyho a to je iny macko, to ten nas by pri nom vyzeral ako jeho odrasteny syn, stretol som aj samicu s mladymi, vyzerali ako plysove , boli sme od nich vzdialeny asi tak 10 metrov, ale to som hned mastil do auta, u nas by sa zislo predavat nieco ako tam, tam to bol bear spray a dokaze to utok macka aj zastavit, aj ked by som pred takou ozrutou asi zautocil smradom s mojich gati:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #7049 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Stretnutie z MEDVEDOM
S medveďmi som sa stretol už veľa krát (zatiaľ vždy šťastlivo). Buď som vycúval ja, alebo oni. Jedna príhoda je však zaujímavá. Sedel som na posede (viac menej to bol rebrík ukončený lavičkou). Z krovín vyšla na lúku mladá a pomerne malá medvedica a kúsok vyššie nad ňou dvaja malí prckovia. Prevracala kamene a hľadala čo to pod zub až pokiaľ neprišla pod posed a nenatrafila na moju stopu (pomerne čerstvú). Z toho miesta zmizla ako gáfor bez toho, aby sa starala o mladé a dokonca ani varovanie im neposlala. Tí dvaja sa ešte pár minút hrali na lúke a po chvíli sa bezstarostne pobrali smerom za matkou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #7079 od apolovnik
Odpoveď od apolovnik na tému Stretnutie z MEDVEDOM
vyrutila sa a revala na 4m ,ale medvieda nastastie prebehlo okolo mna ku nej tak vbehla do starej hory a tam robila randal este hodnu chvilu od strachu som sa zabudol aj pos... a potom som mal dalsie 2 dni zaseknutu stolicu zachranila ma iba slivovca v hojnom mnozstve

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #7110 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Když je tam stará nechala, tak jsi si s nima měl jít trochu pohrát:]:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #7117 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Takýto adrenalín nemusím. Pre istotu som sedel na rebríku ešte dobrú hodinku a potom som sa pobral opačným smerom ako medvedica (pre istotu).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #7150 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Stretnutie z MEDVEDOM
ale mohla byt sranda.:]:]:]:]:]:]
<br/>
<br/>no ja mam jeden celkom smiesny zazitok.
<br/>sedel som na posede s kamaratom (polovnikom) a dvaja sedeli visie na luke.
<br/>ked na prisiel medved pred posed tak yacal papat jablka co sme tam doniesli.
<br/>pripominal mi cloveka.sadol si a na pazure napichoval jablka a obhrizal.
<br/>ked ho zbadali kamarati,co sedeli na luke tak zisli dole ku posedu.
<br/>jeden y nich si klakol a isiel kolenacky ku tomu medvedovi a krochkal.
<br/>snazil sa napodobnit diviaka.medved sa postavil na zadne a zacal pozerat a vrcat.
<br/>samozrejme nic sa mu na stastie nestalo lebo medved usiel prec. ZLAKOL SA:]:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #7187 od navi
Odpoveď od navi na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Vidím páni, že to nie je taká zriedkavosť stretnúť sa s chlapáčom :liar:,zatiaľ sa tu asi nenašiel nikto, komu by toto stretnutie ublížilo a z toho vyplýva ,že medveď , ak môže , tak radšej zmizne .Už som tu bol raz spomínal, že jeden na mne skoro pristál v skoku-zľakli sme sa obaja/ vzdialenosť cca 3-4m/,druhý raz som v snehu išiel po jeho stope, nevidel som ho , ale on mňa registroval, motali sme sa do kruhu, potom to vzdal.Tretí raz som mal &quot;skoro v gatiach&quot; medvedica mala pri sebe 2 mladé a ja som sa dostal príliš blízko/bez zbrane/mal som dojem ,že sa v mladine otáča traktor8o.Čo tá robila ?! dolámala stromky v okruhu 5 m .Mastil som odtiaľ jedna radosť.Pznám chlapa,čo to schytal.Videl so už len zahojenú jazvu na stehne a bolo vidno,že medvedica si dala záležať, on mal naopak, z pekla šťastie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #7188 od johny
Odpoveď od johny na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Medveď zaútočí len keď ho prekvapíš a dostaneš sa príliš blízko,inak zdrhne a cestou sa pos ... A keď som na neho posvietil lampášom, cválal o dušu a len to tak z neho lietalo, diviak napríklad na lampáš vôbec nereaguje ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7238 od kpeter
Odpoveď od kpeter na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Ja by som Vám chcel opísať jedno napadnutie medveďom ku ktorému došlo na spoločnej poľovačke. Honci prichádzali ku strelcom , kde medzi nimi bola zaseknutá 150 kg medvedica, ktorá mala pred pár mesiacmi odstrelenú jednu prednú nohu od kolena. Honec prechádzal cez lesnú cestu keď v tej chvíli na neho zautočila medvedica , ktorá ho zvalila do koľaji od lesného traktora a začala ho hrýsť do ramena ľavej ruky. V tej chvíli bol na blízku ďalší honec ktorý počul kryk svojho kamaráta aby strielali a rev medvedice , pribehol a začal na medvedicu strieľať , ale po chvíli mu došli náboje. V tej chvíli pribehol ďalší honec ktorý bol pod nimi , pribehol k medvedici od zadu chcel vystreliť a vtedy si všimol , že s pod medvedici trčia kamaratové nohy , ktorý kryčal , už nestrieľajte. Chytil medvedicu zo zadu za šiju a odhodil ju smerom dole , kde medvedica sa mu snažila sa zahryznúť do tela, ale on rychlo a pohotovo vysterelil a trafil ju do oblaasti krku.
<br/> Medvedica bola prvým honcom zasiahnutá na mäko , kde po tejto rane už očividne znížila svoj útok. Honec ktorý bol napadnutý bol do ľavej ruky ako aj pleca viac ako dvadsať krát uhryznutý. Na záver dodávam , že podľa môjho názoru mal napadnutý honec štastie, že bol v koľaji od traktora a medvedica si ho nemohla prevracať a tak mu útočiť na krk ktorý si chránil rukou a taktiež pre prvého honca bola lepšia pozicia na strieľanie lebo videl z boku iba medvedicu nakoľko napadnutý honec bol v koľaji. A podľa mňa medvedica by nebola utočila keby nebola hendikepovaná. Lebo s medveďom som sa stretol už asi 13 krát a stále zatiaľ ušiel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7240 od milu
Odpoveď od milu na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Musím pevedať že som si neuvedomil aky rýchly môže byť medveď až kym som sa stretol s ním asi na 20 m.Ked sa naše pohľady stretli na lesnej ceste medveď sa otočil urobil asi pät metrov dozadu a potom sa pustil do prava kde bol hustý porast.Pravdu povediac keby ten pohyb urobil smerom na mňa (asi 2sekundy) nestihol by som ani len chytit druhou rukou flintu a nakoniec som bol rad že som sa vlastne nemal kedy ani zľaknut.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7241 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Stretnutie z MEDVEDOM
no stretnutia z medvedom povazujem za odrenalinovy sport aspon z mojeho hladiska.ale niekedy sa to moze skoncit aj zle ako nam to opisal ..Kpeter..nestasna polovacka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.127 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 378 návštevníkov a žiadni členovia on-line