Stretnutie z MEDVEDOM

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18569 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
V minulosti u nas nebolo ani pamiatky po medvedoch a teraz su v nasom reviri urcite dva kusy.Maju trosku vacsie teritorium ale vacsinou sa drzia u nas,lebo druzstvo este nieco aj seje,oproti ostatnym dedinam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18585 od macek
Odpoveď od macek na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Nazdár lacika85 môžem vedieť odkiaľ si??????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18617 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
7 km od Polska a 50 km od Ukrajiny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18824 od jager
Odpoveď od jager na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Ochranári zašli až tak Ďaleko, že povýšili život medveďa nad zdravie človeka. To je nehoráznosť.
<br/>Ak stretnem medveďa v mojom revíri a budem sa cítiť ohrozený tak ma ani vo sne nenapadne že je chránený alebo aby som ho šetril a meral, či je prekročená úniková vzdialenosť. Príklad zmrzačeného lesníka ím asi nič nehovorý. Nech sa jeho spýtajú, či by ešte raz čakal až bude prekročená bespečná vzdialenosť medzi človekom a medveďom.
<br/>Ja zamestnávam v tejto republike ľudí o ktorých sa musím postarať. Dať ím prácu a tak sa podieľať na znižovaní percenta v nezamestnanosti. Tým prispievam k zvyšovaniu živ. úrovne v štáte, ktorý by ma mal ochraňovať pred medveďom. Ak tak nerobý, tak pri dnešnom neunosnom stave medveďa sa musím ochraňovať sám.
<br/>Čím dobrým prispievajú nadnormatívne stavy medveďa tajto vlasti?
<br/>Medveďa nechceme vyhubiť, je našou domácou šelmou, a v niektorých podmienkach našej fauny aj ozdobou, ktorá nás však nemôže vytláčať z naších prirodzených obydlí.
<br/>
<br/>Ak sa medveď na mňa škaredo pozrie, tak že mu budem vidieť do očí, nech mi páni ochranári prepáčia, keď ím zavolám, že si majú isť odpratať mršinu macíka, ktorého tak bez rozumu ochraňujú. Dopadne to tak, že poľovníci zoberú situáciu do vlastných rúk ak to nevedia zodpovedný a macka začnú loviť a zakopávať v revíri. Zaráža ma, že dokonca si tento stav niektorý pripisujú ako chovaťeľský úspech. NehoráznosŤ. To, že sú vysoké stavy medveďa, nie je výsledok chovateľského umenia, ale neschopnosť ľudí zodpovedných za jeho premnoženie. Medveďa stačí nestrieľať a jeho schopnosť reprodukcie a adaptácie sa v nových podmienkach je zárukov nenormálne narastajúcich stavov.
<br/>Ak sa chcú chváliť s chovateľskými výsledkami, tak nech sa pustia do zvišovania stavov, Hlucháňa tetrova a Tetrova holniaka. Ak tu dosiahnu zvýšenie stavov, tak potom máme odborníkov na záchranu zveri na jej pokraji vyhynutia. Inak zostanete len chorými krákajúcimi vranami. Toto je odkaz pre Vás páni ochranari.
<br/>
<br/>Jager: Miroslav Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18867 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
:D:D:DPripajam sa naozaj z dalekych oblasti-avsak jager ma svoju pravdu! nam tiez stat &quot;nadelil&quot; ciastku medvedov dovezenych na zaciatku z tzv. turistickych oblasti kde robili mackovia bordel! Toto premiestnenie nikoho velmi nezvzrusilo pred par rokmi, avsak dnes su medvedi rozmnozeny do takeho poctu ze sa nam to preukazuje hlavne na upade cisiel vysokej zvery, kedze jarne mladata padaju do diety medvedom!
<br/>
<br/>To iste sa preukazalo po skuske znovu nasadit do oblasti par jedincov vlka! Neviem ci mam napisat ze bohuzial alebo ze vdakou, ale polovnici to na koniec zobrali do svojich ruk- vlka uz davno nikto nevidel, medvedi sa udajne zas nejak zle udrziavaju! Kalamita, asi to ma nieco spolocne s kvalitou vzduchu, nikto zas nic nevie!8-L8-L:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18964 od hogy
Odpoveď od hogy na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Naklad vedla nej tu svoju a utekaj co Ti sily stacia :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19593 od Fero
Odpoveď od Fero na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Dnes rano som skusal vabiť srnca. (plač srnčaťa od devany) dovabil som si na 30 metrov asi 80 kg medveďa. Vôbec ho netrápilo že tam som , aj ked ma zaregistroval obchádzal ma vo vzd. cca 30 metrov v oblúku a hľadal srnča.Potom sa podujal rozbíjať zhnité vývraty a pne. Už tie bosonohy strácajú plachosť. To už nie je normálne že napriek tomu že ma zaregistroval vôbec neušiel.:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19640 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Inak to je sila.Takychto mackov je velmi vela.:x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20197 od alanko81
Odpoveď od alanko81 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
ma niekto info.o tom ako sa to stalo???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20227 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Stretnutie z MEDVEDOM
včera som sa bol so sučkou prejsť popod hole ,popri chodníku všade označkované stromy od medveda a nakoniec sme ho vymákli na starom rúbanisku-väčšieho medveda som v živote nevidel,mohol mať kludne do tristo kíl a hore vybehol sto metrov za tri sekundy! keby som to nevidel na vlastné oči,tak neuverím...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20228 od papo
Odpoveď od papo na tému Stretnutie z MEDVEDOM
skús toto: --google.....medved sebechleby, a na tvjoj.sk zprávy z 30.7.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20231 od papo
Odpoveď od papo na tému Stretnutie z MEDVEDOM
ale v tejto súvislosti mi pripadá divné, že iné televízie o tom neinformovali, žeby forma prezentácie postojov po oznámení postoja ministra a šéfa ochrany prírody?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20232 od alanko81
Odpoveď od alanko81 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
keby som chcel citat spravy tak to nepisem sem??:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20313 od brano
Odpoveď od brano na tému Stretnutie z MEDVEDOM
u nas teraz,ked zbozie dozrelo, tak sa ich zrazu zhrklo,kamarat bol na polovke a rano,ked cakal na diviaky,tak ked sa otocil,tak mal za sebou macka okolo200kg,tak 20metrov vravel,sranda bola,ze chlpaty si to stradoval rovno k nemu,tak varovne vystrelil a chlpac konecne dostal rozum

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26146 od pali
Odpoveď od pali na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Včera na spoločnej sme mali v pohone stopy medveďa. Pre mnohých nič zvláštne ale je to podľa môjho názoru dosť na juhu. Okres VK. Inak v tejto lokalite ho máme na spoločnej už štvrtý rok po sebe. Po minulé tri roky sme ho vždy aj videli. Teraz chvaloboho len stopy ale vyzerá, že sa tam zdžal dlhšie lebo stopy boli krížom krážom. Som sa obzeral ako dávnio nie. Napadaných je 20 cme snehu, prečo nespí?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26149 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Pali kde ste poľovali? Aj ja som okres VK.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26150 od Fero
Odpoveď od Fero na tému Stretnutie z MEDVEDOM
V sobotu som bol vonku a tiež som poznal čerstvo prejdeneho medveda cca 100 kg podľa stopy. Mladšie medvede ešte nespia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26160 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Stretnutie z MEDVEDOM
cez vikend som bol von a v sobotu stopy jedneho medveda na jednom mieste a podvecer prejdene na inom asi 500 metrov od chaty. podla stop mladsie medvede takze potvrdzujem, medvede este nespia

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26161 od simon
Odpoveď od simon na tému Stretnutie z MEDVEDOM
To je pravda, medvede sú ešte hore. Aj napriek tomu, že u nás je 10 -20 cm snehu a už bolo aj -15. Ešte im treba niejaké 2 -3 týždne na zaľahnutie v závislosti od počasia, ale návštevy krmovísk už nie sú také pravidelné ako v októbri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26183 od pali
Odpoveď od pali na tému Stretnutie z MEDVEDOM
... ak poznáš PZ Senné a poľovali sme k.ú. Červeňany. Je to fakticky hranica s výcvikovým priestorom Lešť a tí mackovia sa nám tlačia odtiaľ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.105 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 360 návštevníkov a žiadni členovia on-line