Stretnutie z MEDVEDOM

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28485 od Jaro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28490 od Hlohy
Odpoveď od Hlohy na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Asi sa im nechce spať, tiež som videl stopy od mladšieho pred necelými 2-ma týždňami u nás na Dubine po Tatrami

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28491 od palo75
Odpoveď od palo75 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Presetrit to musia ,je to zakonom chraneny zivocich,ak zistia ze strielal na macka spredu,tak sa nemusi nicoho obavat.ale ak strielal odzadu alebo na komoru tak ma strelec smolu.Najlepsie je ani nehybat s mackom do prichodu policie.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28494 od man
Odpoveď od man na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Nebol som osobne na uvedenej poľovačke, ale vzhľadom na to že revír poznám veľmi dobre a chodievam sem ako hosť a skutočnosti okolo ulovenia medveďa mám z prvej ruky priamo od zúčastnených, chcem poukázať na značný rozdiel v interpretácii udalosti medzi priamymi aktérmi a správami z médií. Podľa priamych aktérov sa jednalo vyslovene o napadnutie poľovníka medveďom z minimálnej vzdialenoti, pričom medveď najprv napadol psa a následne zaútočil na honca.Poľovník najprv strelil do vzduchu, a až druhú ranu do medveďa. V takomto zmysle bola spísaná aj zápisnica.Ja osobne som sa v tejto oblasti stretol s medveďom niekoľko krát, ale vždy pri posliedke a nikdy na extrémne krátku vzdialenosť. A dúfam, že tak to aj ostane.
<br/>Ocranári /aspoň niektorí/ nech mi odpustia, ale hodnotiť strety s medveďom z Bratislavskej kaviarne je fajn, pričom by som ich chcel vidieť v teréne v podobných situáciách. Asi by si veľmi rýchlo niektorí menili nohavice.
<br/>Ja osobne ak by na mňa útočil medveď a vzdialenosť je 2-3 metre, nečakal by som na nič, len by som sa modlil, aby som prvou ranou trafil, pretože prebiť by som už istotne nestihol. Všetkým prajem , aby sme podobnú dilemu nikdy nemuseli riešiť.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28496 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Stretnutie z MEDVEDOM
nechcel som sa k tomu vyjadrovat ale clovek sa brani proti selme a idu ho za to zatvarat ale ked nejaky drbo zrazi cloveka autom tak vyviazne s podmienkou !:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28497 od pavelb
Odpoveď od pavelb na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Plne s tebou súhlasím, aj s názorom na tých &quot;kaviarenských&quot; ochranárov....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28505 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Prave že treba s ním hýbať a streliť ho ešte spredu,aby to bolo akože v sebaobrane.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28506 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Ja som len zvedaví kedy aj my obyčajný ľudia sa dočkáme takých práv ako majú niektoré živočíchy chránené ochranármi, psy a vrahovia. Dnes zastrelili ďalšieho medveďa ktorí napadol poľovníka tento sa aj zahryzol poľovníkovi do ruky tak dúfam že tomu budú chcieť dať aspoň tri roky za zastrelenie L.
<br/>Asi aj ja začnem chrániť ľadových medveďov na Aljaške.
<br/>:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28511 od terci
Odpoveď od terci na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Hmm akurat som to videl v spravach zaujimave.Myslim ze ty kolegovia polovnici mali velmi velke stastie.Jedno je iste ak sa ochranari budu k problematike velkych seliem stava takto, tak o niekolko rokov budu po slovenskych horach behat len vlky a medvede.Tymto nehovorim ze by sa nemali chranit su to nadherne selmi ,s medvedmi som uz mal par krat tu cest sa stretnut dokonca s medvedicou s tromi malymi a nie na velmi daleko vlka som bohuzial este nestretol.Malo by sa vymysliet nejake zmysluplne riesenie ktore by bolo kompromisom medzi ,,Ochanarmi&quot; co medveda videli len v zoologickej zahrade v bojniciah a skutocnimi odbornikmi co sa trochu chovu a hospodareniu so zverov rozumeju.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28512 od terci
Odpoveď od terci na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Hmm akurat som to videl v spravach zaujimave.Myslim ze ty kolegovia polovnici mali velmi velke stastie.Jedno je iste ak sa ochranari budu k problematike velkych seliem stava takto, tak o niekolko rokov budu po slovenskych horach behat len vlky a medvede.Tymto nehovorim ze by sa nemali chranit su to nadherne selmi ,s medvedmi som uz mal par krat tu cest sa stretnut dokonca s medvedicou s tromi malymi a nie na velmi daleko vlka som bohuzial este nestretol.Malo by sa vymysliet nejake zmysluplne riesenie ktore by bolo kompromisom medzi ,,Ochanarmi&quot; co medveda videli len v zoologickej zahrade v bojniciah a skutocnimi odbornikmi co sa trochu chovu a hospodareniu so zverov rozumeju.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28514 od terci
Odpoveď od terci na tému Stretnutie z MEDVEDOM
prepacte ze som to dal 2x ale zblbol mi net :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28516 od miko
Odpoveď od miko na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Treba to strielat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28524 od viktormt
Odpoveď od viktormt na tému Stretnutie z MEDVEDOM
&quot;Prvým a najdôležitejším faktom svedčiacim proti strieľaniu zvierat v našich lesoch je negatívny dopad poľovníctva na zdravie a počet zvierat. Človek s puškou veľmi nepriaznivo zasahuje do prirodzeného výberu v prírode. Pravidlom divočiny je, že prežíva len najsilnejší a najodolnejší jedinec, ktorý svoje vlastnosti pri párení odovzdá potomstvu. Na kontrolu zdravia a životnej sily stád bylinožravcov slúžia v prírode dravci - predátory, ktoré odstraňujú slabé, choré a prestárle zvieratá. Človek - poľovník však najčastejšie zabíja práve tzv. kapitálne kusy - t.j. najsilnejšie a najzdravšie zvieratá, čo je úplne proti pravidlám prirodzeného výberu. Nemožno sa preto čudovať zlému zdravotnému stavu našich stád jelenej či diviacej zveri. Zásah dravca a poľovníka sa líši tým, že korisť má možnosť uniknúť - zdravé a silné jedince ju aj využijú. Naproti tomu výstrel zo zálohy a zásah z veľkej vzdialenosti do nič netušiacej obete si zaslúži opovrhnutie. Mnohé zvieratá navyše nie sú zasiahnuté smrteľne a preto ranené prežívajú dlhé obdobie a až vo veľkých bolestiach zomierajú.
<br/>
<br/>Najznámejším faktom, ktorým poľovníci odôvodňujú potrebu odstrelu, je premnoženie zveri - či už srnčej, jelenej alebo diviačej. No vinníkom tohto premnoženia je zase len človek. V zime totiž zvieratá prikrmuje senom alebo lesnými plodmi. Na prvý pohľad súcitné konanie je však vypočítavosť. Nedostatok potravy v zimných mesiacoch je jedným z najdôležitejších spôsobov regulácie počtu zvierat. Zima by mala byť skúškou pre zvieratá, aby prežili len najodolnejšie.
<br/>
<br/>Ďalším zásahom, ktorým človek spôsobuje premnoženie zvierat je strieľanie vlkov, rysov, medveďov, dravých vtákov či líšok, ktoré poľovníci označili za škodcov. Na jednej strane poľovníci likvidujú najživotaschopnejších jedincov a na druhej strane vyvražďujú prirodzených kontrolórov zdravia a životnej sily obyvateľov lesa. Mylný pocit konkurencie zo strany dravcov vyvoláva u mnohých poľovníkov priam fanatickú nenávisť k týmto prirodzeným regulátorom a lekárom lesa. Ak by sa tieto nachádzali v lese v dostatočnom počte premnoženiu ich koristi by prakticky nemohlo dôjsť. Sú aj zvieratá, ktoré sa dostanú do miest a obcí, pretože nevidia iné východisko z núdze v lesoch, ktoré sa stále zmenšujú a devastujú. Najmä líšky sa často živia odpadkami na smetiskách a v prípade nákazy besnotou by mohli ohroziť i zdravie ľudí.&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28537 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
To je debil. Prosim admina nech mu tu zablokuje pristup. Alebo radsej IP adresu, lebo nickov si moze urobit kolko chce.
<br/>Ty si uz videl co dokaze narobit svorka vlkov cez jednu zimu? Ako dokaze strhnut tie najzdravsie a najsilnejsie kusy z criedy? By ta prechadzal zrak kamo. Vlak si totiz nevybera podla toho ktore zviera je najslabsie, ale ktore je nablizsie. A mozno si uz pocul ze vlci lovia vo svorkach, co znizuje sancu na unik na obrovsku nulu. Piste si tie rozpravocky niekde inde a neotravujte.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28542 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému Stretnutie z MEDVEDOM
V lese si ešte asi nebol že? Totižto keby si niekedy bol tak by si nemohol písať takéto bludy neprajem ti nič iné len aby si raz býval niekde na dedine kde sú medvede a keď sa budeš báť potme vyjsť von len preto aby si náhodou nestretol medveďa tak potom budeš prví ktorí bude tých medveďov strieľať ono sa ľahko chránia medvede z Bratislavy aj ja asi začnem chrániť ľadové medvede na Aljaške.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28543 od viktormt
Odpoveď od viktormt na tému Stretnutie z MEDVEDOM
no a co ked ich zerie, ved ta zver nepatri cloveku..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28547 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
No jo. Vlk je tvoj naoblubenejsi milacik vsak? A ten nastastie patri cloveku ze? Podobne ako lykozrutik - srdiecko..... Tak ako pise HOrnet. Z Bratislavy z panelaku sa velmi lahko chrani priroda. Pocujte, co keby sme zalozili Hnutie na ochranu ochranarov? Ved co ak ich raz zakazu, kto nas bude potom podpichovat? Urcite by nam bolo za nimi smutno.:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28561 od Juraj168
Odpoveď od Juraj168 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
To tvoje pravidlo divociny si mozes ist vyskusat na vlastnej kozi pri stretnuti s medvedom....aspon by bolo o jedneho slabsieho jedinca menej :] .Je to pekne ako to opisujes ale ak ja zijem na dedine a mam sa bat aby moje deti nahodou si nezmysleli ze pojdu do lesa na perechadzku alebo na huby,koli tomuto tvojemu pravidlu tak sa nehnevaj....skus si predstavit zeby sa jednalo o tvoje deti.A nezabudaj ze nie kazdy si moze dovolit sa ostahovat do mesta.Tak aky je tvoj rebricek hodnot......je na prvom mieste ochrana ludi alebo divo zijucej zvery?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28564 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému Stretnutie z MEDVEDOM
NO keď chce aby silnejší jedinec prežil tak to vlastne aj má človek je silnejší ako medveď tak preto medvede umierajú.8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28568 od viktormt
Odpoveď od viktormt na tému Stretnutie z MEDVEDOM
ty si naozaj tak hlupy? v com je clovek silnejsi? v tom, ze ma zbran? preboha, to je logika..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.071 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 333 návštevníkov a žiadni členovia on-line