Stretnutie z MEDVEDOM

pred 18 rokmi 1 týždňom #7441 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Stretnutie z MEDVEDOM
no ja som mal dnes rande s madvedom,vzdialenost medzi nami bola niakych 15m slabych.no nebolo mi vsetko jedno.:] ale skoncilo to dobre usiel prec.zbabelec
<br/>:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7442 od johny
Odpoveď od johny na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Martin dufam ze si mal tmave trenky ...:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7443 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Stretnutie z MEDVEDOM
nie neboj tmave neboli.ale moc k tomu nechybalo:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7791 od papo
Odpoveď od papo na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Chlapci, Sloboda zvierat vyriešila náš problém pri stretnutí sa s medveďom, citujem:
<br/>
<br/>2.Ak sa približuje a je dosť ďaleko, v tichosti a pokoji odíďte.
<br/> 3. Ak sa medveď približuje a je blízko, treba ho na seba čím skôr upozorniť pokojným hlasom a v tichosti odísť. .
<br/> 4.Ak je veľmi blízko - menej ako 50 metrov - a stále sa približuje, treba postupovať ako v 3., nesmiete mu však pozerať do očí, považuje to za výzvu. Otočte sa bokom, tvárte sa, že medveďa nevidíte a jedným okom kontrolujte, čo robí.
<br/> 5.Kričať a utekať pred medveďom nie je potrebné. Možno to výnimočne urobiť, ak medveď uteká priamo na vás a nevie, že ste tam - pritom neútočí, vtedy ho treba zastaviť kričaním. Utekajte len vtedy, ak je medveď v situácii, že nemá kam utiecť a ste veľmi blízko. Len tak sa mu dá vytvoriť priestor na ústup.
<br/>
<br/>Aká škoda, že si to neprečítali tí, ktorých maco potrhal!
<br/> [/] www.slobodazvierat.sk/med4.php

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7795 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Niet nad odborníkov.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7805 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Stretnutie z MEDVEDOM
no myslim ze tvoje rady by mal ovladat kazdy kto chodi po horach inac to dopadne zle

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7806 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Stretnutie z MEDVEDOM
škoda, že nepíšu čo robiť, keď na chodníku natrafíte na čerstvo nakladenú madvediu kopu 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7807 od papo
Odpoveď od papo na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Martin, tak pridám ešte nejaké rady z www.medvede.sk, o trochu rálnejšie:
<br/>
<br/>Ľahnite si na brucho, nohy voľne od seba. Prsty rúk spojte za hlavou. Táto pozícia vám bude chrániť tvár a krk. Medvede sa pri obrannom útoku často sústredia na tvár človeka ak nie je chránená.
<br/>Ak máte na chrbte ruksak, môže vám poskytnúť istú ochranu pre chrbát a krk.
<br/>Ak vás medveď prevráti, znova sa kotúľajte tak, aby ste mali brucho o ostatné životné orgány chránené pri zemi.
<br/>Keď medveď vycíti, že už nie ste nebezpečným, zvyčajne odíde.
<br/>Keď sa útok skončí, ostaňte nehybne ležať a čakajte, kým medveď určite neodíde.
<br/>
<br/>no a trochu reality: Voči každému medveďovi, ktorý na vás zaútočí vo vašom obydlí či v stane sa správajte agresívne, bojujte o svoj život.
<br/>
<br/>tak si vyber! Ak by si chcel, urobím s týmito radami príbalový leták a pošlem ti ho:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7808 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Stretnutie z MEDVEDOM
no ja by som sa vedel o seba postarat to sa neboj.medveda stretavam casto a zatial sa to skoncilo dobre ale co nieje moze byt.dufam ze tuto temu citaju vsetci lebo fakt to moze poct takym co nevedia co by robili ked sa stretnu s medvedom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7863 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Stretnutie z MEDVEDOM
no tak pred vcerom som stretol medvedicu s 2 mladimi.bola od nas asi tak 15 m ale cudne je sme sa rozpravali a este aj fukalo na nu a ona nic nezaregistrovala.az ked kamarat na nu zakrical tak odbehla prec.ale nie daleko isli sme sa pozriet po ceste a asi tak 30m pod nami bola luka a ona prave tadial prechadzala.tak niako sa neboji.u nas je strasne vela medvedov tak neni problem ho stretnut a hlavne na jesen ked je vsetko dozrete.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7894 od Fero
Odpoveď od Fero na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Včera večer som stretol medveďa okolo 100 kg. Hopkal si to malinčiakom rovno ku mne. Prišiel asi na 15 metrov ked som hlasno zakašľal. Postavil sa na zadne kukol na mňa a rezal cez báň ako raketa. Asi som ho vyľakal :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15595 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Na rozhraní mája-júna som čakal v popol.hodinách v stojacej smrek-buk.hore,kde som chcel &quot;obeznát&quot; srnca,ktorý vychádzal na lúku len veľmi neskoro a tak som skúšal toto miesto. Z porastu mi na spájku rat.zveri pribehol asi na 30 m asi 40-50 kg medvedík, ktorý sa akosi divne ponáhľal,oňuchával zem, nevedel,či sa má pustiť vľavo alebo vpravo
<br/>a odbehol. Vzápätí na to asi po minúte z toho istého miesta pribehla statná jelenica,ktorá sa presne tak isto správala,ako medvedík a po jeho stopách odbehla za ním,akoby ho durila. Toto všetko som pozoroval asi 30-40sekúnd. Ostal som akýsi zarazený,jelenica aby naháňala medveďa?
<br/>Okamžite mi čosi v mozgu zaplo,pozrel som sa na na najbližšie stromy a najnižšie vetvy, guľovn.zovrel pevnejšie ,ale už sa nič nedialo. Keď som to na druhý deň &quot;hlásil&quot;,
<br/>stretol som sa väčšinou s nepoch. a len dvaja starí skúsení kolegovia mi uverili v tom čase / 1990/.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15597 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
S priateľ.nepoľovníkom družstevníkom,ktorý pomáhal PZ,sme sa išli na jeho naliehanie prejsť. Vošli sme do lesa a potichu išli chodníčkom. Vľavo od chodníka v strmom zráze sme začuli akési šuchotanie a tak som začal ďalekohľ. prezerať zráz,keď ma priateľ naraz chytil za kabát a ukazoval mi sediaceho medveďa medzi troma bukmi na vzdialenosť 22 metrov asi o 30 -40 stupňov inde,ako som &quot;kukeroval&quot;. Medveď bo svetlej slamovomedovej farby, jeho oči a mierne otáčajúca sa hlava kontrolovali šramot
<br/>pod nami. Otočili sme sa a rýchlym krokom sme padali preč a keď sme vyšli z hory von,
<br/>išli sme nie krajom hory,ale stredom lúky a zo sršňa som ešte do vzduchu vypálil jednu ranu na ukludnenie. Asi po troch km sme si sadli a myslím,že sa mi aj triasli kolená.
<br/>Na druhý deň mi hospodár povedal,že som videl medvedicu/podľa popisu,farby,lokality/,
<br/>a to šuchotanie boli medvieďatá,ktoré už boli monitorované.
<br/>To bolo moje prvé stretnutie a mohlo dopadnúť aj inak,lebo keby sme nezačuli šramot,ideme ďalej po chodníčku a ten zatáčal takmer ku M a boli by sme k nemu pri šli na 3-4 metre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15604 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Pokosené a zož.lány poľ.kultúr dávali nádej na úspech a keďže bol spln,o 21:30 som už
<br/>sedel 5 metrov nad zemou a priateľ asi 250m na zemi pri hnoj. Mesiac moc neposlúchal
<br/>a asi po poldr.hodine čakania som triedr.7x50 zareg.pohyb zveri, ale bolo to na okraji v tieni a zver nie a nie vyjsť na svetlý osvetl.podklad. V puškohľ.bol obraz ešte horší a tak som len prikladal k očiam raz trieder,raz puškoh. Po nejakých minút.to čosi predsa len vyšlo z &quot;tieňa&quot; a mal som skoro pod sebou,asi 70m asi 100kg &quot;bosého&quot;. Stuhol som pri pomyslení na to,čo sa mohlo stať,keby bol človek zbrklý a len priateľ ma vyzdvihol z posedu,keď som nereagoval ani na naše vopred dohovorené časové svet.znamenie.
<br/>No,ale to boli začiatky,ktoré myslím poznajú dôverne viacerí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15629 od marmilmorgov
Odpoveď od marmilmorgov na tému Stretnutie z MEDVEDOM
jarry9, neviem či som to dobre pochopil, ale asi si mal počkať na bielu medvedicu..:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15634 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Odpoveď vo fóre marmilmorgov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18493 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
V jeseni som sedel na posede a bosy mi prisiel pod posed 10 metrov.Nabral smer a rovno podho na ovos,ktory bol povodne nachystany pre diviaky oproti posedu.Nadherny zazitok.Potom tam chodil pravidelne ako do spajze.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18544 od johny
Odpoveď od johny na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Začali rásť huby a po horák je zvýšený pohyb. Prvý prípad nedal na seba dlho čakať - pri Poprade medveď napadol manželský pár. U nás v okruhu do 1,5 km od dediny sme pozorovali 5 - 6 medveďov za posledný týždeň. A to ešte nie je vyrastená kukurica. Pastier oviec má medveďa skoro denne. Ja už sa radšej k manažmentu tejto šelmy nevyjadrujem, lebo by som musel byť vulgárny, ale všetci vieme kto má tento stav na rováši. Lenže ono občianske združenie nikdy nenesie žiadnu zodpovednosť za svoju &quot;ochranu prírody&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18547 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Ved to, vyskakovat, vykrikovat, to ano, ale zodpovednost ziadna. Ved ekoteroristu v Bratislave medved nestretne ani nenapadne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18560 od miso
Odpoveď od miso na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Škoda reči a podľa môjho názoru sa to bude len zhoršovať a medveďov veselo pribúdať. Veď kedysi ho bolo možné vidieť len v najhlbších horách a bola to vzácnosť, dnes to človek vidí častejšie ako vysokú.
<br/>V konečnom dôsledku na tento stav doplatia najviac naše medvede...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.121 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 2180 návštevníkov a žiadni členovia on-line