Stretnutie z MEDVEDOM

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28638 od schumi22
Odpoveď od schumi22 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Capra hircus - koza domaca, ziv. druh - ktory by neexistoval nebyt cloveka - tzn clovekom vytvoreny - nie vyrobeny ale vytvoreny
<br/>
<br/>Capra aegagrus - koza bezoarova, ziv druh
<br/>
<br/>clovek ma toho so symbiozou v prirode velmi pramalo spolocneho
<br/>
<br/>a este nieco na zaver lebo uz musim ist co je mi ozaj velmi luto.... vsetci co tu popisujete ako polovnici lovie slabsie kusy aby posilnili populacie a pod. -nezda sa Vam ze to je idealizovanie a ze takychto super polovnikov je fakt mozno 1% percento ? ine je ako by sa malo lovit a ako sa lovi
<br/>
<br/>inak mravce a vosky a monocytozoa chovaju ine zivocisne druhy pre svoju potrebu len sa tak prasi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28639 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Stretnutie z MEDVEDOM
az na to ze mi polujeme a nelovime , lovia lovci my sme polovnici ! a to je dost velky rozdiel . ak chces oslovit lovcov mal si sa orientovat na ine kruhy vid pan M, pan R a jemu podobny co sa pri cisteni zbrane je schopny postrelit ! :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28640 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Capra je rod z čeľade turovité, ktorý zahŕňa niekoľko biologických druhov a domestikovanú formu (poddruh). V slovenčine znie rodové meno spravidla koza, u niektorých druhov však kozorožec.
<br/>
<br/>Koza domáca (Capra aegagrus hircus) je pravdepodobne domestikovaný potomok Capra prisca v Európe a Capra aegagrus v Ázii.
<br/>
<br/>
<br/>ja si to mozem dovolit, ja som to 1%
<br/>
<br/>a predsa len sa este povenuj tym mravcom a voskam

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28641 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Zopár ľuďom slová - chov,zušľachťovanie zveri,zachovanie genofondu nič nehovoria jestvujú len preto,aby vŕtali do vecí ktorím nerozumejú a nechcú rozumieť!!! napr:schumi22:-o:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28642 od radis
Odpoveď od radis na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Ach Ach!!! kam to spejeme?? to bude v kazdej teme si srdce vylievat nejaky samozvany ochranar, ktorý nevie absolutne nic o podstate polovnictva???!!!:x:x:x:x:x:x:-o:-o:-o A schumi neviem o co Ti ide, ale take reci, ze polovnici strielaju srnky a ine zvery len kvoli poteseniu a len a len kvoli mäsu mozes &quot;rozdavat&quot; starym babkam pred bratislavskym hypermarketom, tie ti to mozno spapaju!!!;)Ved tie tvoje príspevky nemaju hlavu ani pätu!!:x:x: PS: Nemýl si pojem poľovníctvo a pytliactvo!!!!To je obrovský rozdiel a tak sa mi zda, ze ty si tieto dva uplne &quot;obsahovo&quot; odlisne pojmy spojil do jedneho!!!:x;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28643 od miso
Odpoveď od miso na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Ešte k tomu poľovaniu..čo myslíš koľko kusov ročne uloví priemerný poľovník? Ver tomu, že u niektorích tí postačia prsty jednej ruky..Koľko trofejových ročne? Nuž niekto žiadneho..je rád keď si trofejovú zver strelí raz za 3 roky...
<br/>Stále točíš o kozách,kravách a sliepkach, o tom aký sme nenažraní-ja som ti napísal význam diviny..mne sviečkovú z jeleňa žiadna sliepka nenahradí....
<br/>Áno človek vyhubil množstvo zvierat-ale vyhubil ich človek nie poľovníci!!!! Hubíš ich aj ty keď kupuješ plastové obaly, schvaľuješ používanie pescitídov, hnojíš záhradu,jazdíš na aute.
<br/>Veľa zvierat zahynulo lebo im človek narušil prirodzené prostredie-viď drop, o chvíľu možno tetrov hlucháň...nevyhynuli lovom..už to konečne pochop..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28644 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Musim sa opakovat,pretoze tebe to ocividne dochadza pomalsie,citanie ti ide fakt o nieco rychlejsie,ale prilis sa tym nezatazuj.
<br/>
<br/>Este raz,viktorkomt nas jediny - ty nemas vlastny nazor,ako taky,si len indoktrinovany jedinec skupinou ludi,ktora slepo pretlaca svoje zaujmy,bez ohladu na nazor ostatnych.
<br/>
<br/>Netrap sa,logiku v tom nehladaj,bolo by to marne.
<br/>
<br/>Ako ti pise papo,skus nejaku kniznicu-peknu velku knihu s obrazkami zveri.Potom nam tu nebudes splietat v duchu somarin typu: &quot;ako mozu mat medvede hnačku z vdychnutych chlpov&quot;.D:(mimochodom nemas este nejake ochranarske perly ducha? zaujem by o ne bol!)
<br/>
<br/>No a este si nepovedal,kde hladat vysledky tvojej vcerajsej nocnej ankety...?:D Alebo budes ten svoj paskvil chranit tak ako Sloboda zvierat svoje &quot;akoze&quot; diskusne forum,kde najprv prejde vsetko cenzurou a potom sa mozno zverejni?
<br/>
<br/>Tak ako?:D:D:D:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28646 od schumi22
Odpoveď od schumi22 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
lovec neviem o kom hovoris ale ja toho Viktora ci ako sa vola nepoznam a ani netusim kto to je...ale ako som si precital diskusiu tak vidim ze tiez antipolovnik..:-)...
<br/>neviem ako Ti to dokazat ze to nie som ja - ako som pisal som z Ruskej Novej Vsi dedina ktora sa nachadza pod Slanskymi vrchmi, rovno pod Zbojnickym zamkom...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28647 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Lovec_1 nič si z toho nerob dobre sa o nich staráme tak sa nám tu začali množiť a to ich nemusíme ani prikrmovať.:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28651 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
zaujimave,velmi podobna vetna stavba,rovnake opakujuce sa gramaticke chyby....to mate vsetci antipolovnici,pseudoochranari a spol. ujednotene? :]:D
<br/>
<br/>Ale som mimo temu a az taka zabava s tebou zase nie je,takze necham priestor inym.
<br/>
<br/>Mozno by si mohol skusit ty nieco k teme - medveda si uz teda nazivo vo volnej prirode stretol? Je fakt taky chlpaty ako na obrazkoch? :]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28652 od schumi22
Odpoveď od schumi22 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
meveda nie....svorku vlkov raz v zivote..dalej co povazujem este za taku raritu videl som uz aj rysa...vsetko u nas v Slanskych...vlciu svorku o pocte sest kusov na luke Javornicka polana pod vrchom Tri Chotare...rysa na vrchu Bagolky - co bolo zaujimave bol v blizkosti sennika..:-)..
<br/>ako ja neviem ci si myslis ze kazdy clovek co sa opovazi kritizovat polovnikov je automaticky z mesta a nema vztah k prirode alebo co...
<br/>nie som ani clenom nejakeho ochranarskeho zdruzenia ani nicho podobneho..proste mam svoj nazor...zi a nechaj zit...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28653 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Stretnutie z MEDVEDOM
schumi22: filozofiu máš dobrú-ži a nechaj žiť -tak sa presne toho drž aj vo vzťahu k nám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28654 od schumi22
Odpoveď od schumi22 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
len este by to trebalo zachovat co najviac aj vo vztahu clovek - zviera

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28655 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Stretnutie z MEDVEDOM
schumi22: to mám pochopiť tak že pstruh z Váhu je iná ryba ako pstruh z Tesca a diviak je iné zviera ako svinka doma?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28657 od johny
Odpoveď od johny na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Jedna zaujímavosť - Slovensko je snáď jediná krajina v Európe kde prežili všetky pôvodné druhy, dokonca boli privezené druhy nové. Nech nám páni antipoľovníci uvedú konkrétny, druh zveri, ktorý vplyvom poľovníctva trpí. A ešte, pevne verím že sú vegetariáni, pretož e ak nie, je to čistá zákernosť ... zver totiž žije slobodne na rozdiel od kureniec či ošípaných, ktoré si páni milovníci prírody dávajú v reštauráciách. A ešte by som rád vedel, ktorá krajina na svete rieši ochranu prírody tým, že je ponecháva na v globále na samovývoj. Mne už to pripadá, že Slovensko má byť zoologickou záhradou pre západnú Európu a my máme žiť na stromoch. Vyjadrujem majiteľovi stránky úctu, že má tie nervy a necenzuruje tie blobosti čo tu vypisujú nejaké deti ... Ešte som nenašiel ochranársku strámku, kde by sa dal vyjadriť názor vo fóre ... poprosím si link ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28697 od schumi22
Odpoveď od schumi22 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
ako mam povedat ze nie som ziadny ochranar?...a nikdy ani nebudem...maso jem avsak nie divinu ani nic co sa nechova..viem ze sa moj nazor nepaci velkej vacsine z Vas, akceptujem to...
<br/>johny:presne tak ako pises je velmi nehumanne v akych podmienkach ziju zvierata chovane na konzum- je to ukazka debility cloveka mna Teba a kazdeho z nas...fakt je to hroza mrzi vsak ma to ze sme taki nenasitni ze to co chovame nam nestaci..ale mi potrebujeme papkat este aj zralociu ci korytnaciu polievku, svieckovu z jelena, mat na sebe kozuch z lisky a pod...
<br/>dufam ze ste pochopili podstatu mojej myslienky
<br/>a na zaver aby sme to dali na spravnu mieru...nie polovnici su skazou tohto sveta, ludia su skazou tohto sveta(tak s tym uplne suhlasim)...- to je jasne ze clovek ako druh nie je prilis obdareny sucitom s tymto svetom...
<br/>peace a dobru noc

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28698 od miso
Odpoveď od miso na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Ešte chvíľu medzi nami pobudneš a možno aj prídeš k rozumu...už sa to s tebou lepší, možno nie si až taký stratený prípad..neboj aj poľovať začneš časom:D
<br/>no flame;):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28706 od johny
Odpoveď od johny na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Tak aspon k tým líškam .... Ak chceš mať v revíri drobnú zver, teda zajace alebo bažanty, musíš líšky tlmiť, laicky strieľať alebo lapať do pascí ... ak keď už jej vezmeš život, nie je elpšie využiť jej kožušinu na niečo užitočné ako ju zahodiť? Ak sa na tlmenie líšok vykašleš, rozlúč sa so zajacmi a srnčatami a čoraz častejšie budeš vidieť prašivé premnožené lišky. Pýtaj sa aj na iné veci, radi ti odpovieme ... ty aspn nie si zmanipulovaný magor ale robíš si vlastný názor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28708 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Takže chceš vedieť prečo lovíme srny? Pokúsim sa to vysvetliť aj keď neviem či sa mi to podarí, preto prosím ostatných o pomoc, a ospravedlňujem sa že to je mimo témy:
<br/>Poľovníctvo je aplikovaná forma ochrany prírody, jednou z jeho hlavných úloh je chov zveri - to znamená - udržiavanie populácií daných druhov v rozumnom množstve, vo vyhovujúcom pomere pohlavia a veku.
<br/>Samčia zver v našom prípade srnec sa loví selektívne. Srnce sú rozdelené do troch vekových tried: I. 1 ročné, II. 2-5 ročné III. 6 a viac ročné. V danom revíri a v danom roku môžeš vystreliť len určitý počet z každej vekovej kategórie - to závisí od počtu zveri, úživnosti revíru a pod. Vhodnosť k odstrelu sa posudzuje podľa ydravotného stavu a kvality parožia - nie preto aby sme strelili najkrajšieho, ale keďže parožie je akýmsi zrkadlom genetickej kvality posudzujem podľa neho vhodnosť k chovu. To znamená, že keď stretnem v reviri ročného srnca (v sezóne a povolenkou vo vrecku) a ten má na hlave napr 3 cm ihličky alebo nejaké nepravidelné parožie teda je vhodný k lovu - to znamená že v ďalších rokoch by predal nevhodnú genetickú informáciu - tak ho strelím. Ale keď stretnem ročného srnca, ktorý už nahodil parožie pekného šestoráka tak ho nechám nech robí kvalitné srnčatá. To isté sa robí v II. vekovej triede. Srnec od 6 roku života sa považuje za lovného - preto lebo už starne, najlepie roky má za sebou, postupne klesá motilita spermií a kvalita smena (neboj aj nás to čaká). Tento jav starnutia sa prejavý aj na paroží - hmota ubúda a zo srnca sa stáva spiatočník a keď ho nikto nestrelí bude postupne starnúť a chradnúť až jednu zimu zdochne od hlabu, lebo bude mať úplne zodraté zuby a nebude môcť prežúvať. Preto sa snažíme takýchto srncov streliť v ich kulminácii to znamená v roku keď je na vrchole svojich síl - ale až po ruji, aby posledný krát odovzdal svoju kvalitnú genetickú informáciu. V Nasledujúcej ruji jeho miesto zaujme iný srnec z II. vekovej triedy. (Keď posurfuješ nájdeš aj kritériá selektívneho odstrelu srncov.)
<br/>
<br/>A teraz prečo lovíme srny: keď si doktor vieš že 50% genetickej informácie je od matky preto ak sa snažíš o to aby si v populácii mal kvalitných samcov tak asi bude potrebné urobiť zásah aj do samičej časti populácie lebo ináč by to namalo zmysel. Tento zásah je zložitejší pretože srna nemá parožie a ty ju nevieš posúdiť tak dobre ako srnca. Srny sa preto posudzujú podľa zdravotného stavu, veku a srnčiať ktoré vodia. Na prelome septembra a októbra srnčia začína prefarbovať (presrsťovať) - z červenohnedej sa postupne mení na takú šedú. Vtedy si môžeš porovnať kvalitu jednotlivých sŕn - niektoré srnčatá sú už prefarbené iné nie. Je ti asi jasné ktoré kusy by si mal vystreliť.
<br/>A je tu ešte jeden dôvod prečo sa strieľajú popri srncoch aj srny ( a túto chybu robia aj mnohý poľovníci, ktorý jednoducho srncov nechcú strieľať). Ideálny pomer pohlavia je 1:1. Keď si už sledoval srnca v ruji, tak vieš, že to nie je tak ako u jeleňa - ten má čriedu jelení, ktoré si stráži a oplodňuje. Aby mohol srnec oplodniť jednu srnu zo svojho teritória musí sa je také tri dni venovať a ešte musí aj odháňať neteritoriálnych srncov. Keď sa na danom území nachádza viacero sŕn ako daný kvalitný chovný teritoriálny srnec zvládne oplodniť tak buď ostanú neoplodnené - vtedy môže prebehnúť náhradná ruja a srna môže byť oplodnená neskôr alebo ju oplodni nejaký nekvalitný srnec.
<br/>
<br/>Pre viac informácií ti odporúčam napr knihu Biologické základy poľovnej zveri - tam máš krásne vysvetlenú etológiu zveri. Prípadne pozri na webe články o srnčej zveri, ktoré boli uverejnené v časopise Myslivost www.myslivost.cz - majú kompletný archív.
<br/>
<br/>Dúfam, že sa mi aspoň trochu podarilo vysvetliť ti na akom princípe fuguje poľovníctvo. Aj ono prešlo v posledných rokoch zmenami. Už sa nebierie ako súčasť národného hospodárstva, ale ako súbor činností ktoré vedú k zachovaniu biodiverzity. Ver mi, že na Slovensku nebol puškou vyhubený ani jeden druh a ani nebude!!!
<br/>A etše niečo. Neviem aké sú pomery u vás v dedine. Myslím, že mnohý poľovníci nemajú dumstu o tom o čom som písal - tento jav je príliš častý na východe Slovenska, viem o čom píšem tiež bývam pod Slánskymi vrchami. Preto ak máš nejakú negatívnu skúsenosť tak ju prosím neglobalizuj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28710 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Ospravedlňujem sa za preklepy - vidno, že som ešte nepil kávu! Ale je tam jedna chyba:
<br/>( a túto chybu robia aj mnohý poľovníci, ktorý jednoducho SRNY nechcú strieľať)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.128 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 172 návštevníkov a žiadni členovia on-line