Stretnutie z MEDVEDOM

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28727 od schumi22
Odpoveď od schumi22 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
presne Pedro...velmi pekne napisane diki za vysvetlenie...
<br/>vezmime si to tak ze fakt to co pises je pravda a keby sa tak chovali vsetci polovnici bolo by to super....no ale ruku na srdce takych ako Ty nie je vela ? nemozem globalizovat to mas pravdu...ale z polovnikov ktorych poznam z nasho okolia je urcite vacsia polovica debilov ktory idu autom po hlavnej ceste..odrazu zaflekuje lebo na poli zbada niekolko srniek...rychlo vyberie pusku z kufra a jednoducho si ju odstreli a potom este rychlo striela po druhych aby ich stihol skolit co najviac!...videl som to na vlastne oci!!!no mi povedz ci by si taky nezasluzil odobratie polovnickeho preukazu do konca zivota...a ked mu idem rozbit papulu tak si to dvakrat rozmyslim bo predsa ma pusku v ruke...
<br/>
<br/>pedro este tak len cisto pre moju zvedavost chcem sa opytat ci existeju akasi databaza poctu ze kolko srncov srniek a jelenov asi priblizne zije v Slanskych aj ked to bude asi obtiazne lebo tie su rozdelene na viacero revirov nie? aj pocet vlkov a rysov by ma zaujimal ale fakt neviem ci ssa to da vobec priblizne urcit...dikes

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28728 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
No s tym co povedal Pedro o polovnikoch na vychode Slovenska musim bohuzial suhlasit. Aj ked osobne si myslim ze je to tak na celom Slovensku. Ale verim ze ta nasa mladsia generacia to skor ci neskor preformuje. Pretoze mladi maju trochu iny nazor na svet, maju iny pohlad na polovnictvo, ochranu prirody a lov. Maju ovela sirsie moznosti vzdelavat sa a predavat si skusenost (ako napriklad na tomto fore), v tom je ich vyhoda. Preto verim, ze s novymi, modernejsimi nazormi budeme v nasich zdruzeniach vitani, lebo ak citate niektore ine temy je to pravy opak. A to je, myslim si nam vsetkym na skodu. Prajem vsetkym pekny vecer.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28729 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Pýtal si sa prečo sa strieľajú srny, tak som sa ti to snažil vysvetliť, myslím že si to pochopil a to je OK. Ľudia, o ktorých píšeš by nemali mať flinty.
<br/>K tým počtom zveri - každý rok sa robí celoplošné sčítanie zveri a na základe toho sa vypočítava odstrel takže štatistika by mala byť na lesnom úrade, ale Slánske vrchy sú v dvoch krajoch tak neviem ako by sa to dalo skompletizovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28735 od abba
Odpoveď od abba na tému Stretnutie z MEDVEDOM
foksi25 Ty si nevážiš svojich rodičov? A kto Ťa splodil a vychoval? Si zo skúmavky a potom Ťa vychoval internet, učiteľov si mal rovnako starých ako Ty? Ako si dovolíš napísať, že my mladá generácia sme lepší a urobíme poriadky? O čo máš širšie možnosti, internet mám aj ja a možno som starší ako Tvoji rodičia. Otec, by Ťa mal prehnúť cez koleno a narezať na holú, pretože máš zameškané - asi neovláda PC inak, by si tu nevypisoval s rizikom, že si prečíta, akú mienku máš o jeho generácii a teda aj o ňom. Správaj sa podľa príslovia: dvakrát meraj a raz rež - dvakrát premýšľaj a potom píš.
<br/> Neovládaš materinský jazyk slovenčina je s dåžňami a mäkčeňmi, koľko významov má holá veta bez interpunkcie: &quot;Chcem stat&quot; doplň si tam striedavo mäkčene a dåžne, mne vyšlo päť.
<br/> Pekný večer Ti prajem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28737 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Stretnutie z MEDVEDOM
No myslím si, že to nie je všade tak. Volávajú ma na spoločné so psami tak čo to viem posúdiť. Aj na východnom Slovensku poznám združenia kde je veľký poriadok ale niekde sa chytám za hlavu a radšej nič nehovorím, lebo som tam hosť. U nás to je taký priemer. Abba má pravdu v tom, že skúsenosti starých si treba ceniť, použiť ich ako základ a na ňom stavať. Bohužiaľ niektorí poľovníci otvorili knihu naposledy keď sa učili na kurz. Vývoj ale ide dopredu a neobchádza ani poľovníctvo a sám mám pocit že niektoré moderné postupy sa veľmi ťažko presadzujú. Keď môžem povedať za seba, myslím že disponujem oveľa širším spektom vedomostí hlavne z úseku chovu, chorôb a starostlivosti o zver ako všetci členovia nášho združenia dokopy. Ani kynológia a osveta mi nie je cudzia, ale mám pocit, že to všetko ostáva akosi nepovšimnuté pretože starí majú svoju hrdosť a nejaký zasran im nebude rozkazovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28741 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Nie nie, nechcel som nikoho urazit. Naozaj uprimne sa ospravedlnujem. A nemyslel som to tak ze mladi su lepsi, to nie. Netvrdim ze mas mensie moznosti ako ja. Ale kolko polovnikov vo vasom zdruzeni to takto robi?Mozno som to prilis zgeneralizoval. Urcite si vazim vsetkych starsich, skusenych kolegov a velmi rad sa od nich aj ucim, len u niektorych by to chcelo trochu pocuvat aj to co si myslia mladsi, lebo nemusi to byt hned zle preto ze su to &quot;mladi bazanti&quot;:P Vsetci vieme ze slovenske polovnictvo ma viacero problemov od privatizovania revirov, cierny odstrel, a rozne ine, a predsa sme na tom v globale oproti zapadnej europe este dobre. A to vdaka tym starsim, ale ak to chceme zachovat, ba mozno aj nejako zlepsit, skuste si niekedy vypocut aj mladsich, prosim. Este raz sa ospravedlujem, nemyslel som to tak ako to podal Abba.
<br/>K tomu pravopisu. Snazim sa pisat grmaticky spravne, len to bez tych ciarok, makcenov a dlznov ide akosi rychlejsie..;);)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.056 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 5664 návštevníkov a žiadni členovia on-line