Stretnutie z MEDVEDOM

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28575 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Nie logika je vtom že staviaš medveďa nad človeka skús už konečne niekomu aj odpovedať na otázku napríklad na otázku od Juraj168.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28579 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému Stretnutie z MEDVEDOM
A len tak mimochodom nevieš pochopiť ani iróniu takže neviem kto je tu hlúpy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28601 od koldo
Odpoveď od koldo na tému Stretnutie z MEDVEDOM
prepacte, ze tak velmi od temy, ale podla viktorovych reakcii by ma neprekvapilo keby bol clenom vesmirnich lidi:D tie jeho zmysluplne vyroky mi beru dych podobne ako vyroky clenov menovanej organizacie:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28610 od schumi22
Odpoveď od schumi22 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
mili polovnici
<br/>
<br/>prosim odpovedzte mi..
<br/>to sa bojite chodit do lesa aj kvoli srnkam ze ich strielate? ved co keby Vase deti nahodou na luke natrafili na srnku a chcela by ich spapkat...radsej ju treba pre bezpecnost odstrelit...ci pre trofej...ci pre masko? aha asi to fakt nebudde z dovodu obrany...
<br/>
<br/>pozor!treba vystrielat celu vlciu svorku...lebo ona nam zabije toho najvacsieho srnca a co potom ostane nam...fnuk fnuk...nezda

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28612 od schumi22
Odpoveď od schumi22 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
mili polovnici
<br/>prosim odpovedzte mi..
<br/>to sa bojite chodit do lesa aj kvoli srnkam ze ich strielate? ved co keby Vase deti nahodou na luke natrafili na srnku a chcela by ich spapkat...radsej ju treba pre bezpecnost odstrelit...ci pre trofej...ci pre masko? aha asi to fakt nebudde z dovodu obrany...
<br/>pozor!treba vystrielat celu vlciu svorku...lebo ona nam zabije toho najvacsieho srnca a co potom ostane nam...fnuk fnuk...nezda sa Vam to zvratene?
<br/>populacia rysa ostrovida - takeho obrovskeho nebezpecneho zvierata - je ohrozena preco? asi preto ze sme ho my hoveda ludia vystrielali nie? a priznajte sa kolki z Vas tu na tej stranke tuzite mat kuzusinu z takeho vlka ci rysa doma v obyvacke na stene?...alebo diviacie masko doma v mraznicke....
<br/>povedzte mi aky je rozdiel medzi masom z domacej svine a diviaka...to Vam nestaci to co chovame doma... obranovanie typu reguovany odstrel neobstoji.. pretoze teraz nehovorim o dravcoch ale vseobecne o vsetkych zvieratach...
<br/>mna by fakt zaujimalo kto bol regulatarom ked tu ludia neboli...zeby priroda? urcite bola lepsim regulatorom ako mi...
<br/>ruku na srdce- kolko zivocisnych druhov uplne vyhubil clovek? a kolko este vyhubi?...kolko zivocosnich druhov vyhubil medved? asi ani jedneho nie? ...
<br/>jasne ze nemam nic proti tomu ze clovek sa brani tak zabije medveda ked ho napadne ale je chore pre jeden utok zabit polku populacie medvedov a este nieco...treba ist na cucoriedky a pozbierat ich uplne vsetky a potom ich predavat na hlavnych tahoch aby mackovia nemali co jest a prichadzali blizsie k dedinam aby sa potom lahsie strielali...
<br/>a poznamky typu si z Bratislavy, v zivote si nebol v lese a pod neobstoja...zijem na dedine Ruska Nova Ves asi 20 metrov pod Slanskymi vrchmi...v lese som denno denne casto tam aj prespavam pod sirakom..a poviem Vam nie je nic krajsie ako vidiet sa past srnky niekde na luke a len tak ich pozorovat....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28613 od miso
Odpoveď od miso na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Prečítaj si príspevok od Pedra v téme medvede nie sú premonožené. Zdieľam rovnaký názor a je ti to tam viac menej vysvetlené....
<br/>Možno potom pochopíš,prečo tie srnky strieľame-a nie len tie...
<br/>To je dobre,že prespávaš pod širákom,pozoruj prírodu, teš sa zo srniek...my sa z nich tešíme rovnako.
<br/>Ďalší,veľmi dôležitý fakt je-a ty ho určite nikdy NEZMENÍŠ je,že tie srnky a inú zver strieľať BUDEME ďalej...
<br/>Preto je ďalšia diskusia zbytočná-Na hlúpu,100x otrepanú otázku PREČO?-rovnako blbá odpoveď-LEBO NÁS TO BAVÍ...
<br/>Prečítaj si tému,ktorú som ti odporučil. Máš tam súkmeňovca;) Tomu to už bolo vysvetlené...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28617 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Stretnutie z MEDVEDOM
citaj mudrlant - www.polovnictvo.com/modules.php?name=BiG...e=post&topic=721 [/]loveccc ti to tu podrobne rozpisal a mnohi dalsi !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28618 od Aceria
Odpoveď od Aceria na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Schumi, kto tu hovorí o vystrieľaní celej svorky, vystrieľaní polovice medveďov, čo ste už načisto potratili rozum chlapci ? Vieš čo to je streliť čo len jediného vlka, koľko úsilia a šťastia musíš mať, aby si ho čo len zhliadol ? Dovolím si tvrdiť, že vyše 90% poľovníkov nemá ani to šťastie, aby vlka v prírode vôbec niekedy zhliadlo, nieto sa dostalo na dostrel tak obozretnej zveri. Nikto tu netvrdi, že treba vystrieľať polovicu medveďov a všetkých vlkov, nerob tu z poľovníkov nejaké bezcitné beštie, je ale nevyhnutné prikročiť k regulačnému odstrelu, pretože nie je možné bezhlavo chrániť jeden živočíšny druh na úkor druhého. Poľovníctvo tu bolo po tisícročia a pokiaľ sa robí s rozvahou a na úrovni, nikomu tu nič nehrozí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28621 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
viktormt,ty chlapcisko jedno nezbedne,preco pises pod inym nickom,ha? :D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28625 od schumi22
Odpoveď od schumi22 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
nikde v odpovedi lovca som nenasiel preco sa strielaju srnky...a co ked sa premnozia?
<br/>priznajte si to 99% z polovnikov zabije pre potesenie a nie preto ze sme hladni alebo ze si branime svoje uzemie...ved vravim, vobec tu nepovysujem zivot medveda nad zivot cloveka, jasne pride na moju zahradu robi skodu tak sa branim tak ze ho zabijem..ok beriem..no mi povedz preco by som mal mat potrebu ist do lesa zabit srnu? ked ani nehladujem a ani ten les nie je moje uzemie ktore musim branit? ak mi odpovies logickym arhumentom sklapnem a dam pokoj...avsak logickym argumentom pre mna nie je to ze chces mat doma trofej a pod. alebo ze mas rad masko...svinku si vychovas doma , rybu si kupis v Tescu...ani jeden tvor na tejto zemeguli nie je taky rozumny aby choval pre svoju konzumaciu domace zvierata(svine kravy sliepky atd..), mame dar ze sme si dokazali vytvorit vlastne zvieracie druhy ktore priznam sluzia nam k spotrebe a zahnaniu hladu..no ale preco potom lovit? odpoviem si sam - pre zabavu
<br/>takze pytam sa Vas lovite preto ze Vas to bavi? alebo Vy ste Ti hrdinovia ktori ochranuju nas ubohych nepolovnikov pred vsetkymi tymi vestiami co ziju v lesoch a cakaju na nasu smrt...lol

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28626 od papo
Odpoveď od papo na tému Stretnutie z MEDVEDOM
poznám inštitúciu, ktorá ti dá odpoveď na všetky tvoje otázky, bez prieťahov, hneď. Volá sa Slovenská národná knižnica a sídli v Martine na Hostihore. Skús to tam, uvidíš, koľko ďalších otázok ťa ešte napadne, a zas tam nájdeš odpovede.....treba však trpezlivo hľadať. vravím ti to preto, lebo tunajšie odpovede sa ti nepáčia, a tam isto nebudeš nikoho obviňovať z klamstva a zavádzania. a ešte niečo: myslíš, že len človek si chová iné živočíchy na svoju obživu? aj na toto nájdeš v regáloch knižnice odpoveď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28627 od schumi22
Odpoveď od schumi22 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
lol Papo...prosim napis mi ktory iny zivocisny druh si pestuje zvierata aby ich mohol potom zozrat?
<br/>chov= krmit ich starat sa o nich nasledne v pripade potreby ich zabit a zjest
<br/>dakujem...
<br/>no ale preco mi nechces odpovedat?preco ked ja mam jeden nazor a Ty druhy tak by sme si to nemohli prediskutovat?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28628 od miso
Odpoveď od miso na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Srny sa lovia kvôli udržaniu správnej vekovej štruktúry zveri,ale najmä kvôli správnemu pomeru pohlaví.Ak by sme lovili len srnce, vážne by sa tento pomer narušil, došlo by k premnoženiu,alebo iným rušivým faktorom. Preto sa lovia z každej zveri obe pohlavia,dokonca aj mláďatá a srny nie sú výnimka.
<br/>mame dar ze sme si dokazali vytvorit vlastne zvieracie druhy ktore priznam sluzia nam k spotrebe a zahnaniu hladu
<br/>My sme nič nevytvorili,iba domestifikovali-tak si nepleť pojmy s dojmami.
<br/>Prečo loviť? Nuž divina má na jedálničku špecifické a jedinečné postavenie,je chutná,zdravá čo sa koniec-koncov odráža aj na cene ak si si nevšimol. Uvedom si,že človek lovil odpradávna a kvôli pár jedincom ako ty, sa diviny vzdať nemieni. Kľudne si papaj kravičky a rybky z Tesca, ja budem radšej zajaca na víne alebo srnčí guláš. To máme akože využiť &quot;dar&quot; chovať jelene vo veľkom a potom ich masovo porážať ako kravy na bitúnku? To by sa ti páčilo?
<br/>A áno ako som ti už písal-z časti lovíme aj preto lebo nás to baví...
<br/>ak mi odpovies logickym arhumentom sklapnem a dam pokoj
<br/>Snáď sa ti zdajú moje argumenty dostatočne logické, keď nie, ja ti nepomôžem-to musí doktor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28629 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
schumi, Tvoj ucitel biologie by mal vratit statu plat za obdobie ktore sa venoval Tvojej vychove

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28630 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Stretnutie z MEDVEDOM
Schumi22: už roky nekupujem mäso v obchode ale jem len mäso zvierat a rýb, ktoré som sám ulovil. Stačí mi málo.... Mne to tak vyhovuje a viem prečo to robím...o úcte a rešpekte k úlovku sa nemá význam rozpisovať. Ako bývalí zootechnik viem veľmi presne aký „život“ má hospodárske zviera. To že Ty si radšej vychováš svinku a rybu kúpiš v Tescu je Tvoja vec....
<br/>
<br/>Tak ako Ty nevieš pochopiť prečo lovím - ja neviem pochopiť prečo by som loviť nemal....zver v lese sa prikrmuje....vďaka tomu jej viac prežije....vďaka tomu stále môžeme niečo uloviť....je to tiež už len chov....divá príroda v pravom slova zmysle v Európe dávne neexistuje a ani sa v žiadnom prípade nechystá jej „návrat“......Celá debata začína a končí na tom že ja lovím preto že chcem.
<br/>Ľudia zatiaľ na riadenie spoločnosti nič lepšie ako demokraciu nevymysleli ...a podľa jej pravidiel sa v tejto spoločnosti aj loví zver...loví sa dohodnutým spôsobom v dohodnutých oblastiach, dohodnuté druhy v dohodnutých množstvách....a Ty môžeš protestovať - len si myslím že si si nevybral správne miesto ani spôsob...ale to je samozrejme tiež Tvoja vec.
<br/>
<br/>Na otázku: „Prečo loviť?“ si si odpovedal sám....odpoveď ani nečakáš, ani nehľadáš....akákoľvek odpoveď pre Teba je teda vopred zbytočná.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28631 od schumi22
Odpoveď od schumi22 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
miso...
<br/>doktor mi pomahat nemusi..ja som doktor..:-))
<br/>prave o to mi ide presne co si napisal-ze ci mame masovo chovat jelene a potom ich porazat - jasne ze nie, ja tvrdim ze clovek by sa mal konecne uspokojit s tym co ma....to jest kravy svine koozy sliepky a neviem co este...proste dobre mame to a preco s tym nebyt spokojny
<br/>pojmy s dojmami si nemylim - slachtenim vznikla svina domaca je iny druh ako svina diva - svina domaca v prirode nezije ale je vyslachtena z divej svine...vyslachtil ju clovek
<br/>Koza Bezoarova je predchodca kozy domacej ktoru vyslachtil clovek - vytvoril ju pre svoje potreby...
<br/>ludia maju rozum no nemaju mieru...a to je skaza tejto Zeme
<br/>ruku na srdce kolko zivocisnych druhov uplne vymrelo kvoli cloveku?niketo mi moze moze povedat a kolko ziv druhov clovek zachranil? nic by netrebalo zachranovat keby sme to predtym takmer nevyhubyli.. o kolko roboty menej...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28633 od schumi22
Odpoveď od schumi22 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
ktore zviera chova ine zvierata? sak mi to povedz

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28634 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
je to jav pozorovatelny uz i pri jednobunkovych organizmoch, ale Ty by si mal poznat napr. mravce a vosky ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28635 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Stretnutie z MEDVEDOM
a este pan doktor odporucam dostudovat pojmy: zivocisny druh, domestikacia, symbioza

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28636 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Stretnutie z MEDVEDOM
šumacher ty co jedavas travu a ine byliny ? lebo ak hej tak potom ma neprekvapujes a ak jes maso tak si kakas do vlastnej pusy ! pretoze usmrcovanie jatocnych zvierat je vo vacsine pripadov nehumanne ako aj ich chov, staci si prejst niektore chovy a bytunky . neviem preco stale pises srnky . normalne sa vsetci z nas trasu aby si mohli v buducej sezone strelit dalsiu ubohu srnku Bambi [img]www.tigulliovino.it/rotfl/WDCC-BAMBI-BAMBI-I.jpg [/img]a zozrat ju chudinu . ak ti nic nehovori slovo polovnictvo a jeho vyznam a poslanie tak radsej nas usetri tvojich primitivnych vylevov . :x:x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.072 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 371 návštevníkov a žiadni členovia on-line