vlci, medvede - nie su premnozene

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28857 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému vlci, medvede - nie su premnozene
juraj ty sa cudujes , peniaze , peniaze a este raz peniaze o nic ine nejde v tejto dobe . priroda je az druhorada :[ . este nech Vam tam supnu aquapark ako je to teraz v mode a bude to kompletne :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28858 od sibo
Odpoveď od sibo na tému vlci, medvede - nie su premnozene
viktormt: vo svojom uvodnom clanku si pisal, ze polovnici lovia a strielaju zver a ta casto krat postrelena trpi dlhu dobu. no neviem ci si uz stretol polovnika abol niekedy v prirode a v hore, ale ked uz aj polovnik postreli zver co sa samozrejme stane tak uteka domov a ak aj nema vlastneho psa tak niekoho zavola a zver dohladaju a dostrelia.
<br/>
<br/>ale tie tvoje dravce, ktore su podla teba uzasne a ohladuplne k zvery robia ovela vacsie zverstva ako polovnici. len jednu poslednu prihodu z 31.12.2007. isli sme na polovacku a este sme len presli len za dedinu pri ceste stala krasna lan. prvy pohlad nadherny ale kedze sme sa presuvali autom a lan bola pri ceste mala snahu utiect, ake bolo nase nemile prekvapenie ked sme zistili ze poriadne kryva na zadnu nohu, no nic ine neostavalo len ju ulovit. rana asi na 50m, jelenica zhasla v ohni. po prichode sa naskytol otrasny pohlad. lave zadne stehno roztrhane a obzrate az na kost. to nebol asi polovnik. to boli vlci, tie mierumilovne dravce. a rana nebola hodinova, pri vyvrhovani poriadne zapachala. ale kedze podla teba su vlky ohladuplne dravce a zver naramne selektuju ale zaroven aj setria tak asi vobec netrpela ked musela tak nejaku dobu chodit bez stehna.
<br/>
<br/>ja, som si precital len jeden tvoj prispevok a presla ma chut citat tuto temu, zboznujem takych co vsetko vedia a vsetko videli.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28859 od miso
Odpoveď od miso na tému vlci, medvede - nie su premnozene
nuž videl si živú konzervu, takto si vlci &quot;odkladajú&quot; potravu na horšie časy...Načnú korisť, potom ju ľahko nájdu, s takými poraneniami ďaleko nezájde...pričom divina sa uchová čerstvá...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28860 od lovecccc
Odpoveď od lovecccc na tému vlci, medvede - nie su premnozene
viktormt -- no ta už sme sa k tvojím argumentom vyjadrili --a bez urážok -iba poniektorí sa neudržali a ani sa im nečudujem --kedže sú tu vedšinou ľudia s praxe a vedia o čom rozprávajú:) .Už sme sa snažili nekrityzovať ťa len sme odpovedali na tvoje otázky a rád by som na ne počul tvoju odpovd --Dúfam že máš v sebe toľko hrdosti že ked si už túto tému otvoril --a rozpútal takú debatu --že sa aj ty k naším argumentom vyjadríš --Tak viktormt ---hurá k počítaču -a sem sa s odpovedou --8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28885 od astronom
Odpoveď od astronom na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Aj v našom revíri bolo pred koncom roka strelené jelienča s vyžratou lopatkou. Aj v tomto prípade bola rana staršia. Jelienča bolo samotné, opustila ho i črieda. Rana poľovníka len skrátila jeho utrpenie, ktoré mu pripravili ohľaduplné šelmy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28897 od mildo
Odpoveď od mildo na tému vlci, medvede - nie su premnozene
viktor, viktor keby si nemal take priepasti v oblasti biologie, by si vedel ze psovite selmy maju oproti mackovitym velku nevyhodu a to tu, ze korist nevedia tak lahko usmrtit a vacsinou ju proste roztrhaju za ziva...
<br/>
<br/>Ale aspon si nam zase raz dal ukazkovy priklad ochranara=0 vedomosti &gt;&gt;plno praznych reci o tom istom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28947 od Akela
Odpoveď od Akela na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Ja k tomu len toľko: Bol som u kamarátov na Orave. Celé večery nám nerozprávali o ničom, len o vlkoch. Už som myslel, že to preháňajú a na druhý a tretí deň som v troch revíroch videl, že nie. Všade dobehané - stopy od vlkov a trus každých 300m aj so zvyškami srsti vysokej. Pravidelne nachádzajú strhnuté a nezožraté kusy. A to že vlk strhne len slabé kusy? Na to kamarát, asi ochranár zabudni. Vysoká sa v panike sťahuje až k dedinám. Pokojne 300m od dediny strhnú kapitálneho jeleňa,/zdokumentované na konkrétnom príklade+trofeji/, načnú mu vnútornosti, zadné stehná a švihajú cez hrebeň ďalej. Takže nelovia len slabé, výradové kusy ako sa to Tebe podobní snažia demonštrovať. A to ešte na Orave nie je meter snehu, ako býva v tomto čase zvykom. Škoda, že si nemohol na tú tému podebatovať s mojimi priateľmi, možno by to bolo zaujímavé. Pravdepodobne prvá otázka by bola, koľko nocí stráviš v zimných mesiacoch medzi 21,00 a 24,00 v horách a na hrebeňoch okolo Oravskej priehrady. Nikto nechce vlka vystrieľať, páči sa mi ako zviera a určite patrí do našej nádhernej prírody, ale je to kurevsky prefíkaný predátor, ktorého uloviť je veľká náhoda a podľa nás poľovníkov aj kus šťastia, ktoré často zaplatíme zdravím. Nebojím sa, že vlkovi hrozí od nás skaza, alebo katastrofálny úbytok - viď. medvede. . Uvidíme čo bude ak sa VLK rozšíri a nepotrvá to dlho aj do ostatných krajín EÚ. Už sa na to teším. Protestoval si proti uloveniu jediného medveďa, ktorého štvali celým /ak sa dobre pamätám/ Nemeckom a keď ho dostali, všetci si &quot;hrozne vydýchli&quot;? Toto nie je o Červenej čiapočke a vlk nežerie kamene, ale aj zdravé jelene v najlepšej kondícii.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28950 od puro
Odpoveď od puro na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Pozor na kukuricu,srnci zaludok ju nespracuje a srncie v bolesti padne.Vhodne pre ciernu.Polovnici nekrmime ale prikrmujeme a co sa tyka toho chlapca Vktora skoda reagovat jeho prispevky, su hlboko pod nasimi znalostami o prirode.lovu lesu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28952 od Janos83
Odpoveď od Janos83 na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Dík za upozornenie;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29003 od micha25
Odpoveď od micha25 na tému vlci, medvede - nie su premnozene
zdravím vás, narazil jsem na tyto velice zajímavé stránky o myslivosti a zaujala mě tato diskuze. Chtěl jsem se zeptat jestli někdo nevíte jak je to s vlky v Javorníkách. Jestli se tam vyskytují nebo ne. To je totiž asi místo kam přechází na Moravu tak by mě to zajímalo. Napadlo mě totiž, že když je jich tolik na Oravě tak by se mohli objevit i západněj v Javorníkách. No ale možná se pletu. Proto děkuju předem za odpověď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29007 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému vlci, medvede - nie su premnozene
www.selmy.cz/ [/]skus tu vasi ochranari ich ze vraj pozoruju mozno sa dozvies nejake info

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29008 od hunter2
Odpoveď od hunter2 na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Zvieratká chceš chrániť ale zároven ich chceš nechať roztrhať alebo skapať od hladu.
<br/>
<br/> Načo vaša organizácia volá ku chorému psovi alebo mačke VETERINÁRA ? Však nech si príroda s tým PORADÍ . Nebude treba žiadne koterce - ani NADÁCIE .Ked´ťa pri kontajnéry stretne besná líška tak sa musíš dať pohrýsť! Lebo to príroda tak chce!!! U VÁS JE ZVIERA VIAC AKO ČLOVEK

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29009 od micha25
Odpoveď od micha25 na tému vlci, medvede - nie su premnozene
díky za odkaz, podívám se co se tam píše:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30886 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému vlci, medvede - nie su premnozene
a jak příjde do lékárny a poví že má chřipku, doufám že mu milá paní magistra, s krásným úsměvem poví, běžte domů, to bude dobré, příroda si pomůže sama ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30896 od MAX2
Odpoveď od MAX2 na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Som síce momentálne trochu od témy Hunter, ale stretol som sa sám s tým, keď sme dostreľovali zrazeného asi 100 kilového diviaka, ktorý mal zlomené obidve zadné nohy, že nám jedna ochranárka vytýkala, prečo sme nezavolali veterinára. Či mu chcela dať založiť sadru,alebo s ním chodiť na preväzy neviem. Z neznalosti zachádzajú do nepochopiteľných extrémov. A takto je to aj u vlkov a medveďov. Už len čakám, kedy sa do nás obujú, že lovíme aj líšky, ktoré bude treba chrániť pred enormným predačným tlakom zajacov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30927 od johny
Odpoveď od johny na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Ono to zas celkom tak nie je. Veľa členov ochranárskych organizácií je ozaj nadšených a zapálených pre ochranu prírody. Len netušia že jej robia medvediu službu. Určite poznáte príbeh, keď chcel medveď zabiť skalou muchu, ktorá sadla na hlavu jeho spiaceho priateľa. Myslel to dobre, chcel aby sa priateľ nezobudil ... no už sa veru nezobudil nikdy. Akékoľvek neuvážené kroky ako bolo napríklad zbieranie vajec dropa fúzatého v Maďarsku, sa negatívne prejavia. Počet dropov sa týmto experimentov podarilo znížiť z 8 000 na 1200. Experimenty sa v prírode nevyplácajú. Akákoľvek činnosť musí byť podložená výskumom alebo skúsenosťami. Chybou je, že tým zanieteným mladým nadšencom niekto stále dookola omieľa, že príroda sa o seba postará sama a akýkoľvek zásah jej škodí. Štúdium literatúry typu Nehaňte vlka, ktorá opisuje život vlka na rozsiahlych územiach Aljašky určite nie je aplikovateľný na podmienky slovenskej agrárnej krajiny. Ale to si tí mladí tiež neuvedomujú. Takže výsledok je taký, že aj keď v dobrej viere - viac škodia ako prospievajú. Len aby nebolo neskoro, keď im to raz dojde ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30946 od kurt
Odpoveď od kurt na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Pekne napísané. Som rád, že so svojimi názormi nie som sám. Bodaj by ľudí s podobným postojom bolo čo najviac na oboch stranách. Lenže k takémuto prístupu sa treba dopracovať, čo sa niektorým nikdy nepodarí a ostatný na to potrebujú čas.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30948 od MAX2
Odpoveď od MAX2 na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Súhlasím s Tebou Johny. Rozobral si problém podrobnejšie ako ja. Chybu som urobil v tom, že som postavil otázku jednoznačne na istý extrém u ochranárov. Podľa toho sa skutočne záver robiť nedá. Mám veľmi dobrých priateľov v radách profesionálnych ochrancov prírody. S týmito si dobre rozumiem, často sme spolupracovali v tejto oblasti. Keď sme hľadali riešenie, tak sme ho vždy našli. Pravda chce to snahu o pochopenie, kompromis a toto sa skutočne dá. Len treba trochu chcieť, nestavať svoje argumenty ako jednoznačné a jedine správne. Pripusťme aspoň len to, že aj niekto iný okrem nás môže mať pravdu a ide to. Vďaka, že si napravil to, čo som nedomyslel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30950 od pedro
Odpoveď od pedro na tému vlci, medvede - nie su premnozene
No aj ja by som vedel uviesť jeden príklad &quot;ochranárskej&quot; horlivosti. Na východe je mŕtve rameno Bodrogu - Tajba, kde sa vyskytuje Korytnačka močiarna. Je to v podstate močiar s množstvom vodných rastlín. Neviem kedy to presne bolo (myslím že okolo roku 1992), keď niekomu napadlo, že voda v močiari je príliš plytká tak sa ho rozhodli prehľbiť. Len im nedošlo, že pôda všade naokolo je pieščitá a po odstránení bahenného krytu bágrami sa voda jednoducho stratila, močiar vyschol a trvalo niekoľko rokov pokiaľ sa to dalo dokopy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31064 od hubertacisko
Odpoveď od hubertacisko na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Nebojte Johny, az take zle to nie je. Poopravil by som. U ochranarov je takmer kazdy &quot;ozaj nadšený a zapálený pre ochranu prírody&quot;. Inak by nebol ochranar. Ci robia alebo nerobia medvediu sluzbu prirode sa neda posudzovat pausalne. Treba ked uz posudzovat kazdy jednotlivy cin, snazenie jednotlivych ludi. Mnoho ochranarskych cinov urcite medvedou sluzbou nie je. Asi kazdy si uvodomuje ze je aj nemalo medvedich ochranarskych cinov. Je to ale tak komplikovane posudzovat ze hodnotit je to potrebne co najodbornejsie. Samozrejme ze aj takouto formou ale mozete vyjadrovat svoj nazor. Neberiem vam ho. Prajem vela uspechov aj vo vasej ochranarskej praci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.085 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 223 návštevníkov a žiadni členovia on-line