vlci, medvede - nie su premnozene

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28573 od viktormt
Odpoveď od viktormt na tému vlci, medvede - nie su premnozene
ked uz som mal tu odvahu prist sem s pre teba debilnymi argumentami, tak preco sa bojis sa k nim vyjadrit? namiesto toho tu pises veci, ktore nemaju ani hlavu, ani patu.. ak su to podla teba nezmysli, mal by si so sebou nieco robit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28574 od viktormt
Odpoveď od viktormt na tému vlci, medvede - nie su premnozene
ironia je, ze utoci na polovnikov.. nemyslis?;)) na markize niekto spominal, ze v dnesnom pripade zastreleneho medveda toho macka vyplasili polovnicke psy.. ano viem, moja gramatka tiez nestoji za vela, ale v zivote by ma nenapadlo napisat my v jednotnom cisle. co sa tyka tvrdenia ochranarov, ze medved je premnozeny, oficialne som nieco taketo od slobody zvierat alebo pod. organizacii nepocul, cize sa nemozem vyjadrovat. ak to niekde mas, odfot, abo okopiruj, ale podla mna to bola nejaka organizacia, ktora mysli skor na ludi ako na zvierata, ale to je len moja domnienka a moze byt milna. ja nemam problem vyjadrovat sa k argumentom:)
<br/>
<br/>ano, bohuzial, musim pisat stale to iste dokola, pretoze par ludi tu dokola melie nezmysli - treba regulovat, lebo je to nase, lebo to skodi, bla bla.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28576 od abba
Odpoveď od abba na tému vlci, medvede - nie su premnozene
si vegetarián, alebo všežravec ako my poľovníci?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28577 od viktormt
Odpoveď od viktormt na tému vlci, medvede - nie su premnozene
len by som este raz upozornil, ze ma este nikto nevyviedol z udajneho omylu, v ktorom zijem. preto mam pocit, ze v omyle ziju polovnici, ale nechcu (nevedia) si to priznat. cize po 50 prispevku v tomto topicu sa uz nebudem dalej vyjadrovat (ok, no dobre, po 51) a niektore uzasne reakcie budu okopirovane a vytvori sa z nich rubrika POLOVNICKA DEBILITA na jednom nemenovanom webe. tak za za dva tyzdne mozte googlovat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28578 od viktormt
Odpoveď od viktormt na tému vlci, medvede - nie su premnozene
prepac, mimo temu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28580 od Aceria
Odpoveď od Aceria na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Tvoje argumenty sú tak nezmyselné, že nestojí za to ani reagovať. S ľuďmi tvojho typu sa to nedá, je to zbytočná strata času, pretože ty máš už pripravené a naliňajkované dopredu odpovede na všetky otázky. Mne stačí ak ma podporí väčšina ľudí, ktorí mi stoja za to. Bohužiaľ ty tam zrovna nie si. Takže ja ťa o ničom presviedčať ani nebudem, kapito ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28581 od viktormt
Odpoveď od viktormt na tému vlci, medvede - nie su premnozene
ok, je to na tebe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28582 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Neodbacajme??? :D ach ta svina gramatika,ale nevadi,ked sa chces hrat aj na slovencinara,mozeme...
<br/>
<br/>Preco si myslis,ze MY na tomto fore ta mame &quot;brat&quot;.Kvoli comu? Kvoli letakovym kecom zaujmoveho zoskupenia blbeckov,ktori nenasli uplatnenie a touto formou si niektori z nich zabezpecuju popularitu a snazia sa niekam zaradit,pripadne si potichucku prilepsit z grantov,ktore boli povodne urcene na skutocne dobru vec?
<br/>
<br/>Kto myslis,ze sa ma chut vyjadrovat k tym brblaninam,co si tu prilepil do tvojho nestastneho prveho prispevku? Taky mudrlant sa tu asi nenajde...vies?
<br/>
<br/>A co sa tyka toho tvojho webu - bude tam nejaka diskusia,alebo len bezducho vypichnute vety,ktorymi sa budes snazit podopriet tie detsko-naivne predstavy o tom ako to v prirode chodi,hm? Vies,resp.,ako vidis taka diskusia, to sa ti raz dva zvrhne, ani nevies ako.To predsa na tvojom webe nemozes pripustit,no nie?!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28583 od pedro
Odpoveď od pedro na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Viktorko môj zlatý, predpokladám že máš tak 15 - 17 rokov, testosterón ti bije na mozgové závity a ty ešte stále nemáš babu. No čo, ja to poznám aj ja som tým prešiel. Len som zvedavý čo bude v máji keď je ešte len december a už to s tebou takto lomcuje.
<br/>Myslím, že v na tvoje otázky ti už bolo odpovedané len ty sa neustále správaš ako decko z osobitnej školy, ktoré nie je schopné pochopiť Archimedov zákon.
<br/>Pokúsim sa ale odpovedať na tvoje otázky. Vieš človek lovil odjakživa, najprv pre obživu potom aj pre zábavu (myslím stredoveké hony) a dnes je to pre zachovanie biodiverzity. Jednoducho dnes sa dá určiť koľko a akej zveri dokáže existovať na určitom území - k týmto poznatkom dospeli generácie a generácie ľudí, ktorí sa o zvieratá zaujímali. Človek svojou činnosťou natoľko zmenil pôvodný charakter krajiny, že jednoducho zvýhodnil niektoré druhy a iné znevýhodnil. Preto musí do prírody zasahovať. A ak sme krajina s najväčšou hustotou medveďa na svete, tak to asi o niečom hovorí. Každý maco potrebuje svoje teritórium a keď je ich veľa asi im je tesno - oni sa nedohodnú ako ľudia v paneláku. A keď je nejaký druh premnožený na malom území tak asi daná populácia zdravá nebude (aki chceš vedieť prečo pozri základy genetiky). A ako môžeš takúto populáciu ozdraviť? No môžeš poprosť medvede nech sa nebijú, alebo ich môžeš pretahovať (veľa štastia) alebo môžeš odloviť nežiadúce jedince - to znamená prestarnuté a určité percento mladých a tie čo sa naučili vyberať kontajnery a loviť ovce a pod. (tiež sa ich môžeš pokúsiť presvedčiť ich aby to nerobili).
<br/>Ako som písal - človek svojou činnosťou veľmi zasiahol do prírody - napríklad osial polia, tým zvýhodnil napr. bylinožravce. Bylinožravce majú dostaok potravy tak sa množia, ale ty nemôžeš čakať že adekvátne k tomuto narastie populácia vlka a zredukuje populáciu bylinožravcov na optimum. To by si si v TESCU zemiaky veru nekúpil.
<br/>A ešte prečo sa kŕmi zver (nielen v zime) pokiaľ sú polia osiate zver má potravy dostatok. Vtedy kŕmime niekde mimo polí aby sme zver odlákali aby nerobila škody na obilí - lebo MY sme zodpovední a MY (poľovníci) budeme platiť poľnohospodárom za škody spôsobené zverou. Po žatve sa zver ocitne v situácii včera hojno a dnes hov.. . Tak ju začíname prikrmovať už vtedy ab sme zmiernili tzv. &quot;požatevný šok&quot; toto prikrmovanie (nie kŕmenie) trvá až do jari. Takže žiaden falošný súcit, ale rokmi overená prax, ktorá je podložená aj vedecky.
<br/>A teraz by som bol rád, keby si odpovedal na otázky, ktoré ti boli položené. Čo konkrétne si urobil pre prírodu? Máš aspoň kŕmitko pre vtáčiky? Urobil si niekedy búdku? Hasil si na jar podpálenú lúku? Likvidoval si čiernu skládku? Vyháňal si zver pred kombajnom počas žatvy? Upozorňuješ ľudí v lese nech nerobia bordel a uviažu si psa na vodítko?
<br/>
<br/>A ešte niečo: ten tvoj príspevok som čítal asi pred 10 rokmi. Človek čo ho napísal zjavne nevedel o čom píše, aj keď bol laureátom Nobelovej ceny. Preto keď chceš o niečom písať nekopíruj blbolsti iných, ktorým neroyumieš ani ty ani ich autor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28584 od pedro
Odpoveď od pedro na tému vlci, medvede - nie su premnozene
&quot;Taky mudrlant sa tu asi nenajde! &quot; Tak teraz si mi dal :D.:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28585 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Ake googlovanie? To uz si tak vopred vyplaseny,ze ani nepovies,kde na webe chces s tymi tvojimi nezmyslami zasierat virtualny priestor???:D:D:D Ako ta potom vyvedieme z omylu v ktorom ostavas zit???:D:D:D Kam by si teraz utekal,ked s tebou zacina byt zabava? To si nejaky ochranar?! :D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28586 od Aceria
Odpoveď od Aceria na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Prosím prítomných a zúčastnených, aby sa zbytočne nenechali vtiahnúť do tejto &quot;debaty&quot;. Nemá najmenší zmysel reagovať na akékoľvek &quot;argumenty&quot; tejto osoby. Je to praobyčajná provokacia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28587 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Ej!:D Zase zlozito,to si uz dalsi! Ved musi byt ocividne ze nestiha listovat v manuali mladeho ekoteroristu a chce debatu presuvat niekde inde ( a ani nepovie kam,betar jeden!) aby stihal aspon sam pred sebou....:D:D:D
<br/>
<br/>Kasli na to,administrator to tu co nevidiet zmaze a uvolni sa priestor pre zaujimavejsie veci,ako vylevy do prazdna od nejakeho novozverbovaneho sasa vraj od Slobody zvierat...len neviem ktorych....:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28588 od abba
Odpoveď od abba na tému vlci, medvede - nie su premnozene
vôbec to nie je mimo tému, my poľovníci rozdeľujeme zver na úžitkovú a škodlivú, poľnohospodári delia rastliny na kultúrne a buriny, prečo nechránite aj buriny na poliach a garrantujem Ti, že sú tam aj chránené rastliny. Nevadí Ti, že na dopestovanie trebárs zemiakov treba ničiť pásavku zemiakovú aj to je živočích, alebo tiežochranárov zaujímajú len tie chlpaté a veľké a prípadne krivozobé. Prečo vás nezaujíma jarabica poľná pred 50 rokmi ich bolo pol milióna dnes ani jedno percento z toho stavu. Na SK žijú veľké šelmy zásluhou poľovníkov, prečo ich nemajú na západe odkiaľ čerpáte tieto demagógie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28589 od viktormt
Odpoveď od viktormt na tému vlci, medvede - nie su premnozene
ja som to tu uz pisal.. ano, clovek znicil prirodu a preto sa teraz musi starat o regulaciu? prosim ta, z tlace, z ust ludi na MZP maju trochu ine argumenty, co sa tyka regulacie. priznaj si skratka, ze regulovat sa medzi sebou maju len zvierata, ako som uz xxx pisal, je to na prirode. fungovalo to pred starociami, ked tu sice este clovek nebol, ale fungovalo.
<br/>
<br/>Každý maco potrebuje svoje teritórium a keď je ich veľa asi im je tesno - vies preco im je tesno? no kvoli ludom.. kvoli polovnikom.. nezaujima ma to, ci je populacie dost alebo nie, ked je nejaky druh premnozeny, ak je to na prirode, nech aj vyhinie, nemam dovod pomahat mu.
<br/>co sa tyka prikrmovania, nesuhlasim.. krmite ich len preto, aby ste mali co lovit.. s klamstvami na mna nechod. ale inac mas u mna respekt z 45, ci kolkych prispevkov bol tvoj naj k veci.. a aj to dost svedci o mentalnej zaostalosti polovnikov (aj ked ich nemam rad,nebolo by od veci, aby rozmyslali minimalne ako ty)..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28590 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Fajn tak si kúp poľovníctvo a rybárstvo 1/2008 konkrétne článok Medvedí kanibalizmus kde sa píše: ako na jednom zasadnutí Komisie pre veľké šelmy vystúpil fundamentalistický ochranca prírody a medveďov Ing. Erik Baláž, mediálne veľmi aktívny člen Lesoochranárskeho združenia Vlk a chválil sa tým, aká až neuveriteľné vysoká, je početnosť medveďov v Kôprovej a Tichej doline. Bolo to ešte pred veternou kalamitou. Zároveň s nadšením informoval komisiu o tom, že v medvedích exkrementoch v týchto lokalitách čoraz častejšie nachádza medvediu srsť. Čo znamená že ich je už tak veľa že sa požierajú navzájom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28591 od viktormt
Odpoveď od viktormt na tému vlci, medvede - nie su premnozene
zver nie je uzitkova alebo skodliva.. to skor clovek.. uvedom si, kto bol na zemi ako prvy, cize zviera ma podla mna vacsie pravo, aj ked je to tazko pochopitelne, ale je to tak. a je take lahke ist do lesa s puskou.. ohh.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28592 od viktormt
Odpoveď od viktormt na tému vlci, medvede - nie su premnozene
no ja si to overim, nebude problem.. take casaky ale nekupujem, skoda papiera.. co sa tyka tej srsti, este to neznamena, ze sa pozieraju.. mohol ju vdychnut pri suboji s inym medvedom alebo podobne. neviem, nemozem sa vyjadrit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28593 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Pravdaze,ale ved od zaciatku je to zrejme,ze chalan potrebuje nejaky namet.Aby mal o com pisat na svoju stranku,ked teda sam nevie ani odkial prisiel....ani kde ho tak kvalitne oblbli :] Ved vidis aky bol dychtivy,nedokazal ani v nazve spravne napisat slovo &quot;premnozene&quot;.....usi uz horeli od tuzby spustit debatu s tymi &quot;zabijakmi zveri&quot;....:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28594 od viktormt
Odpoveď od viktormt na tému vlci, medvede - nie su premnozene
dobre, ja mam svoj nazor, vy svoj a aby nevznikol nekonecny flame, ukoncujem debatu, prekrocili sme pocet prispevkov:) cize jediny normalny argument (az na tie urazky) tu napisal pedro, zvysok tvori debilita a na nej sa pobavia druhi.. tesilo ma.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.248 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 892 návštevníkov a žiadni členovia on-line