vlci, medvede - nie su premnozene

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35846 od Akela
Odpoveď od Akela na tému vlci, medvede - nie su premnozene
To by som aj ja raz chcel vidieť naživo. Asi poviem kamarátovi z Važca.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35848 od Fero
Odpoveď od Fero na tému vlci, medvede - nie su premnozene
To ja by som bol radšej keby som ich už nevidel. Mne už lezú značne na nervy. Včera sme našli stopy asi 300 m od posledného obývaného domu v dedine. Zo začiatku jari bol kľud nebolo poznať žiadneho ale už tri týždne ako zliezli z hrebeňa kde zimovali je ich plná dolina. Boli sme stavať posed a ráno o 9:00 sme išli hore dolinou tak nám prebehol taký 60 kilový popred auto. Najviac ma ser.. to že máme dve partie diviakov v tej lokalite ale už tam začal chodiť medveď takže diviaky odídu. :[:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35850 od eazy
Odpoveď od eazy na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Medvede sú veľmi premnozené a treba ich strielať pretože zabije človeka. Údajne ich videli aj turisti pri Piešťanoch v Považskom Inovci. Zachvilku ich máme aj pri Bratislave.
<br/>Je úžasné pozorovať plaché zvieratá ktoré sa boja o život. Medvede sa neboja o život a už nie su plaché.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35901 od palo75
Odpoveď od palo75 na tému vlci, medvede - nie su premnozene
...mackovia su chvilu tu,a chvilu na Morave,tak netreba robit paniku 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35902 od palo75
Odpoveď od palo75 na tému vlci, medvede - nie su premnozene
ak mas cim,zamysli sa prosim ked zacnes pisat,aby si nenapisal nejaku blbost,a nezabudni ,ze ty si na navsteve v hore,kdezto macko je tam doma.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36035 od medard
Odpoveď od medard na tému vlci, medvede - nie su premnozene
nemáš pravdu, mackovia sú tu, iba že ich nieje toľko čo vo Fatrách, Orave či Tatrách, stačí sa opýtať ľudí, čo robia v hore...lesné komplexy B. Karpát a Javorníkov sú obrovské a z 2/3 sú na slovenskej strane... príroda žije a preberá sa zo spánku bolševizmu, aj ked napr. na malej zveri a hl. lesných kurách to nieje vidieť... to čo som posledné 3 roky videl tomu nasvedčuje - dostal sa sem medved, vydra, rys, ale napr. aj dateľ trojprstý, bučiačik malý, chrapkáč poľný...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36038 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému vlci, medvede - nie su premnozene
medard prepac sice ta nepoznam ale neviem co maju bolsevici spolocne s premnozenim medvedov.Mohol by si nam to vysvetlit hlavne tym mladsim.dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36046 od medard
Odpoveď od medard na tému vlci, medvede - nie su premnozene
jednoduchá vec: za bolševizmu (tak ja volám tú 40 ročnú mrákotu) sa na ne (ako aj na niektoré iné šelmy a dravce) tiež dosť intenzívne a úspešne poľovalo... nenadobudni prosím dojem, že sa zastávam ochrany všetkého čo sa aspoň trošku podobá na &quot;milé zvieratko...&quot; ja niesom pseudoochranár z paneláku odchovaný na recyklácii odpadu a smutných zvieratkách zo ZOO, aj ked som ekológiu vyštudoval, som obyčajný chalan z dediny, čo sa dosť intenzívne venuje poľovníctvu ako prejavu mojej lásky k hore a prírode vôbec... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36047 od growler
Odpoveď od growler na tému vlci, medvede - nie su premnozene
medard, takze podla teba niesu medvede premnozene a nemali by sa strielat?podla coho tak sudis,ak sa mozem opytat?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36049 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému vlci, medvede - nie su premnozene
vobec ta nechcem davat do role ochranara toboz nie spajat s: Vlkmi:len nechapem co maju spolocne bolsevici s tim ze su u nas premnozene medvede a to su .ved na to ma vliv dnesna spolocnost nie bolsevici8oa co sa tyce tych inych seliem a dravcov sa viacej nicia po revolucii ako pred nou bola pred tim trochu ina disciplina a to si pametam dost dobre;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36057 od johny
Odpoveď od johny na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Einstein povedal že všetko je relatívne - neexistuje absolútna pravda alebo absolútne správny názor. Názor dvoch ľudí z iného prostredia bude zákonite rozdielny. Každý vychádza z iných vstupov a porovnáva s inými výstupmi. Pre poľovníka je premnožený medveď a žiada jeho reguláciu, pre aktivistu tretieho sektora je premnožený človek a pýta sa prečo nereguluje sám seba. Všetko je relatívne. Je premnožený medveď alebo človek? Je to ako diskusia o vajci a sliepke. Z pohľadu poľovníckeho manažmentu je medveď spomedzi veľkých šeliem najmenej škodlivou šelmou (môj názor). Škody spôsobuje viac poľnohospodárom alebo včelárom. Platí to však len vtedy, ak sú jeho stavy úmerné stavom inej zveri a hlavne rozlohe jeho teritória. Je na zamyslenie ak za jednu noc splnu pozorujú poľovníci pri kukurici 9 medveďov a ďalší o 2 km ďalej v lese na vnadisku ďalších 11. Ako jediná naša veľká šelma medveď napadne aj človeka a ako jediná naša veľká šelma sa prispôsobuje agrárnej krajine a prítomnosti ľudí, stráca plachosť a sťahuje sa do blízkosti ľudských obydlí. Tým vznikajú vzájomné konflikty.
<br/>
<br/>Liptov je na medvede bohatý. Častejšie sa stretnem s medveďom ako s jeleňom III. VT. A to je to, čo medveďovi vyčítam - znižovanie stavov jelenej zveri. Jar je obdobie, keď sa medveď pre nedostatok plodov orientuje viac na mäsitú potravu. Robí sanitára keď prehľadáva lavínoviská a likviduje kadávery uhynutej zveri, robí však aj (pri súčasnom vysokom počte) nezanedbateľné škody na prírastku jelenej zveri. Aj odrastajúce våčatá začínajú prechádzať na mäsitú potravu. Ak kedysi v ruji každá jelenica mala svoje jelienča, teraz je pomaly vzácnosť videť takúto rodinku - a to ich ešte čaká zima a s ňou zvýšený tlak vlčích svoriek, ktoré sa akosi nechcú naučiť žrať seno z krmelcov. Sčítané a podtrhnuté - nasledujúca jar na Liptovských lúkach potom odhalí krutú pravdu. V čriede so 7 - 8 jelenicami pobehujú sotva 1 - 2 jelienčatá. Nepochybujem o tom, že nie v záujme človeka, ale v záujme jelenej zveri (na podmienky Liptova) je regulácia medveďa nutná, veď iného prirodzeného predátora nemá.
<br/>
<br/>Treba sa však zamyslieť aj nad stupídnosťou súčasných kritérií regulačného odstrelu. Ak manažment, tak teda manažment a nie strieľanie pár nedospelých jedincov - to geometrický rast medvedej populácie nezastaví. My ju však potrebujeme nielen zastaviť, ale znížiť a to sa podľa týchto úžasných kritérií nedá ani teoreticky, nie to ešte prakticky. Hlavne ak tzv. ochranári robia všetko pre znemožnenie lovu. Tým preukazujú medveďom - medvediu službu.
<br/>
<br/>P.S. Naposledy som medveďa videl včera večer priamo pod posedom a šinul si to rovno k voľne pasúcej sa jalovine - možno už máme škodníka ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36070 od eazy
Odpoveď od eazy na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Súhlasím s názorom, stav medvedov treba radikálne znížiť. U ochranárov dosť vystupujú emocie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36075 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému vlci, medvede - nie su premnozene
coby emocie , nedostatok sudnosti a zdraveho rozumu :x
<br/>
<br/>
<br/>;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36079 od medard
Odpoveď od medard na tému vlci, medvede - nie su premnozene
odkiaľ si prosím ťa vypátral, že &quot;podľa mňa nie sú medvede premnožené&quot; , môžeš mi to objasniť? 8o zrejme si nejako čudne vysvetľuješ to, čo tu píšem... ale je to tvoj názor a ja ho beriem... poľovník vždy chápal a aj chápať bude dravú zver ako svojho konkurenta, je to normálne...
<br/> lenže porovnaj počet sťažností na medveda od turistov, ktorých je niekoľkonásobne viac ako poľovníkov a počet sťažností od poľovníkov samých... bohužiaľ mentalita väčšiny dnešných ľudí a poľovníkov vrátane je niekde inde ako kedysi, ked si &quot;správny jáger&quot; ctil zver každú a bol rád, že ju v revíry vôbec má, predsa len, podľa mňa je v hore doma zver a nie človek, poľovníka nevynímajúc... chýba hlavne rozumné riešenie nie tohoto problému, ale tejto situácie, kedže mnohí dnes vidia každú dravú zver hned ako problém, bez toho, aby sa o to vôbec hlbšie zaujímali... takú selekciu, akú ti táto zver urobí, či akú napr, urobí tuhá zima, nieje v silách poľovníkov možno dosiahnuť...
<br/>
<br/>premnožený sú podľ mňa aj poľovníci, len škoda, že aj pri nich sa nedodržuje tá zákonom stanovená selekcia ako pri zveri, kde sa vyradzujú kusy choré, slabé, prestarnuté a inak na chov nevhodné...:D
<br/>ak si bol niekedy na skúškach pre 1. poľovný lístok potom iste vieš, o čom hovorím...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36113 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému vlci, medvede - nie su premnozene
a este k tomu potreba zviditelnenia sa za kazdu cenu pre ucely zisku.. a ine.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36381 od paloOo
Odpoveď od paloOo na tému vlci, medvede - nie su premnozene
mozte mi poradit niekto ohladom medvedov ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36388 od johny
Odpoveď od johny na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Na túto otázku sa nedá odpoveadať, musíš byť konkrétnejší

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36392 od paloOo
Odpoveď od paloOo na tému vlci, medvede - nie su premnozene
ze ci by mohla zanechat medvedica podobny pach po sebe ako rujny srnec

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36731 od Fero
Odpoveď od Fero na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Včera večer zasa medved o 19:45 , na 150 metrov flákal sa po lúke cca 5 min som ho pozoroval . skoda ze som nemal fotak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36866 od paloOo
Odpoveď od paloOo na tému vlci, medvede - nie su premnozene
zee niee su premnozenee a wsade je ichh sa bojim uz chodit aj do hory :[:[:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.150 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 319 návštevníkov a žiadni členovia on-line