vlci, medvede - nie su premnozene

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31108 od tommi18
Odpoveď od tommi18 na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Najviac sa mi pacil isty starsi lesnik na jednej konferencii s vlkarmi o kalamite v tatkach...pital sa ich ze preco sa tak angazuju do toho co im nic nie je,,,isty ochranar mu povedal vraj "MA RAD PRIRODU".On sa len zamyslel a povedal:"ja mam tiez rad pi..u a neserem sa do gynekologovy do roboty":):):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31171 od hubertacisko
Odpoveď od hubertacisko na tému vlci, medvede - nie su premnozene
ano tommi18, je to vskutku velmi vtipne... to sa vam podarilo!:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31173 od hubertacisko
Odpoveď od hubertacisko na tému vlci, medvede - nie su premnozene
vlci, medvede - premnozene? nepremnozene? iste vsetci chapete ze tuto otazku vymysleli a analyzuju iba ludia.... vo svojej podstate je takato otazka nezmyslom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31204 od tommi18
Odpoveď od tommi18 na tému vlci, medvede - nie su premnozene
no ono sa to skutocne stalo mna to tiez pobavilo:)ale najlepsie bolo ze po tejto hlaske sa dotycny ochranar nezmohol ani na slovo a starsi pan zozal velky aplaus:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31206 od johny
Odpoveď od johny na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Vies, nie som presvedceny ze vsetci to robia pre dobro prirody ... peniaze vladnu svetom a to sa tyka tak polovnictva ako aj inych druhov ochrany prirody. Pretoze polovnictvo v podobe, v ktorej ako tak funguje teraz, je zarukou udrzania druhov polovne obhospodarovanej zveri. Nechapem preco sa tak natahujeme o velke selmy, ktorym ozaj nezrozi vyhubenie a u medveda kazdy kto tvrdi ze nie je premnozeny vedome a nevedome klame. Vobec nas nezaujima hluchan, ttetrov, jarabica. Ved to su druhy co su u nas na pokraji vyhynutia. Zakaz odstrelu nic nevyriesi. pravdou je, a zas by klamal polovnik ktory by tvrdil ze nie, ze polovnici stracaju zaujem o tie drhy zveri, ktore nemozu lovit. jasne ze to neplati plosne, ale dovolim si tvrdit ze povacsine je to tak. Polovnici mozu momoct hlavne tlmenim tych druhov, ktore maju negativny predacny tlak na ohrozene druhy, teda u kurovitych hlavne krkavec, líška a kuna. Mnoho je vsak v rukach lesnikov, pretoze zachovanie zbytkov prirodzenych biotopov je ich starost. Suhrn podpory prirodzenych alebo aj umelo vytvorenych biotopov a tlmenie predacneho tlaku je cestou k rieseniu problemu. Napriklad nechať lykožrútom zožrať hornú hranicu lesa, no to si teda dokážem predstaviť čo to urobí s hlucháňmi. Všetko by sa malo riešiť v trialógu za účasti poľovníkov, lesníkov a ochranárov. Aj keď v podstate všetci traja chránia prírodu, každý kladie dôraz na niečo iné. Lenže mne to pripadá naozaj ako medzi CSAKYM a SLOTOM ... keby sa dohodli, nemali by ďalej čo riešiť, ako keby sa niekto bál že spoločným postupom by sa stratil jeho význam. Preto sa v druhom tábore vždy hľadá len to zlé, napadne sa všetko čo tí druhý povedia ... nekonečný kruh ... a najhoršie že sú to mladí ľudia, teda sa nedá spoliehať na výmenu generácií s novým zmýšľaním. Pre poľovníka je automaticky zlé čo povie ochranár, pre ochranára je zlé čo povie poľovník. Kým sa budeme odsudzovať bez rozmýšľania tak sa nikam nedostaneme, veď je len logické, ak dvaja majú na jednu vec úplne iný názor, jeden z nich bude pravdepodobne zlý ... treba teda vybrať to, čo prospeje prírode a nie mimovládnej organizácii alebo poľovníckemu združeniu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31210 od papo
Odpoveď od papo na tému vlci, medvede - nie su premnozene
podporujem tvoj názor, johny, len na celej veci ma mrzí, že takúto tripartitu by sme dokázali zorganizovať aj my, lenže SPZ by muselo zmeniť polohu mŕtveho chrobáka, a ozývať sa až vtedy, keď niekto na poľovníkov nakydá! A tých tém - zveri - na diskusiu je dosť: krkavec, diviaky v hlucháňom pásme, vydra, labuť, ......S očakávaním, že sa konečne začne čosi diať otváram PID, aj SPZ, že aspoň nejaký náznak bude, aby sme mohli aspoň čímsi pomôcť. Lenže vytrvalé mlčanie direktoriátu SPZ, rozdávanie revírov ministerstvom(pardon, ŠL) ma vedie skôr k názoru, že my sme len voliči, ktorých nik nebude zas dlho potrebovať. PID a podobné poľovnícke stránky dávajú zrozumiteľný signál, že je čo riešiť, a nie sú to maličkosti. Dovolím si jednu malú prognózu: pokiaľ sa vrcholový managment SPZ nespamätá, tak nemá dlhú budúcnosť.... Veď už dnes sa o jeho ,,aktivite,, dočítame len v závere nejakého spackaného článku o kormoránoch na strane 46!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31212 od pali
Odpoveď od pali na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Možno trochu od veci ale predsa. dnes som robil štatistický výkaz za PZ. K 31.3.2007 mám sčítanú srnčiu, diviačiu, jeleniu a muflóniu zver a pár bažantov. Krkavce, kuny, mačka divá, rys a ostatné vzácne druhy zveri vykazujem 0 ks. Revír si poznám, takže viem čo by tam patrilo, otázka je či to má nejaký význam správať sa korektne a či aj všetci ostatní sa budú tak správať. Susedia možno nadsadia stavy, iní radšej nepriznajú aby namali zvytočné problémy. Toto by bola cesta, robiť fakt seriózne sčítania zveri, ktoré by sa prediskutovali na spoločnej schôdzi hospodárov PZ minimálne pre okres alebo pre poľovnú oblasť. Ak to nezorganizuje LÚ mohla by RgO a kľudne sa môže dostaviť aj zástupca ochrany prírody.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31231 od johny
Odpoveď od johny na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Sčítanie zveri v súčasnej podobe je jedna veľká fraška, to vieme všetci .... presný súčet nepresných čísel ... úplne bez významu robené štýlom - koľko musím vykázať jeleňov aby som moho streliť ročne 6 ks???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31250 od abba
Odpoveď od abba na tému vlci, medvede - nie su premnozene
V trialógu mi chýbajú poľnohospodári, lesníci majú LHP, ale poľnohospodári, len kto viac zarobí, nikto im neriadi osevné plány. Tento rok dve susediace firmy cca 300 ha repky v kuse na jar pribudne 150 ha kukurice a pripojí ďaľších 100 ha repky, takže odhadom 500 - 550 nevhodných kultúr v susedstve lesa. Čaká nás záplava diviakov a líšok a úbytok kvalitnej populácie srnčej s malou zverou sme sa v tejto lokalite rozlúčili.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31253 od mildo
Odpoveď od mildo na tému vlci, medvede - nie su premnozene
OMG ze zaplava diviakov :P sak bud rad ze dudete mat diviaky je to vdacna zver..:x este som nepocul zeby sa dakto stazoval ze "dofrasa, zase k nam prisli diviaky!"

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31261 od LEON
Odpoveď od LEON na tému vlci, medvede - nie su premnozene
tak to nemáš pravdu unás jsme rádi že černá není je to nejhorší škodná v revíru s drobnou a srnčí zvěří!!!!!!!Měl jsem to možnost lono na jaře vidět jak tlupa jenom prošla revírem a na místech kde prošly nezůstalo jediný hnízdo v pořádku a po srnčatech najdeš akorád barvu :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31365 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Vies, ono je tazko posudzovat a vycitat polnohospodarom, ze robia taketo osevy. Oni takisto potrebuju zarobit a zbytocne budu siat nieco co od nich nikto nekupi. A ich nezaujima ze ked oseju dve plodiny na cele hospodarstvo bude to mat dopad na zver. Ale ani sa im necudujem, ze ich to nezaujima. Ja podnikam v stavebnictve, a tiez nepostavim investorovi namiesto vyrobnej haly bytovku, lebo nejaka tretia skupina to oceni. Bolo by uzasne keby sme s farmarmi vedeli komunikovat a riesit taketo problemy spolocne ale v dnesnej dobe, kedy peniaze hybu svetom je to asi nemozne. Chceli sme trhovu ekonomiku, tak ju mame, len bohuzial ma aj nejake negativa, a zatial sme sa nenaucili ako sa s nimi vysporiadat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31416 od abba
Odpoveď od abba na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Diviaky sú vďačná zver a rád na ne poľujem, ale ak sme mali pred tromi rokmi v revíri viac ako 200 ks srnčej tak tento rok je to sotva polovica, podotýkam dobrej kvality. Téma je o ochrane veľkých šeliem, svojim príspevkom som chcel poukázať na nezáujem ochranárov o škody spôsobené veľkoplošným poľnohospodárstvom. Niekde tu je chyba, pretože napr. v Rakúsku, Poľsku dokážu hospodáriť a konkurovať aj s parcelami 25 ha a aj na Slovensku sú poľnohospodári, ktorí veľké parcely osejú v pásoch širokých cca 50 m, striedavo - kukurica, obilie, kukurica, repa,kukurica, lucerna atd. Stavy malej a srnčej zveri sú tam na úrovni rokov 1976 - 1978.
<br/> Čo je OMG?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31417 od abba
Odpoveď od abba na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Investorovi postavíš, len to čo mu projektant schváli a ten sa riadi stavebným zákonom, podľa ktorého určite nebudeš stavať trinásťposchodový panelák vo Vlkolínci, jedine ak má tretia osoba veľa peňazí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 dňami #34822 od Akela
Odpoveď od Akela na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Dnes som stretol kamaráta, ktorý ťaží drevo vo vojenskom priestore okr. Veľký Krtíš. Našiel veľké - čerstvé stopy medveďa. Povedal, že sa začína trochu báť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35407 od radis
Odpoveď od radis na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Videl stopy medveda a preto sa začína báť??? To mi na Orave uz by sme z domov nevychadzali :D8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35828 od eazy
Odpoveď od eazy na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Nachádzajú sa medvede na Západnom slovensku? napr. v Bielych Karpatoch (Malých), v Považskom Inovci príp, na Tribeči? Ďakujem za odpoveď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35829 od Akela
Odpoveď od Akela na tému vlci, medvede - nie su premnozene
U nás je to taká novinka, ako keby ste Vy pod Babou Gorou pestovali vysokokvalitné, odrodové víno...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35831 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému vlci, medvede - nie su premnozene
ja myslim ze hej a keby nahodou mali malo kludne zo 10 ks posleme;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35838 od medard
Odpoveď od medard na tému vlci, medvede - nie su premnozene
v severnej časti Bielych Karpát áno, minulí rok som dokonca v katastry obce Lysá pod Makytou videl viackrát stopy medvedice a 2 medviedat (videli ich dokonca aj škôlkari na vychádzke v susednej obci), stopu medveda - samca 28 cm dlhú a 17 cm širokú a na postriežke mne i kolegom chodil pravidelne k lánu kukurice taký asi 100 kg macko..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.090 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 78 návštevníkov a žiadni členovia on-line