PYTLIACTVO - viac ako zločin

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11572 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Jozef, je to ťažke s pytliakmi . Ja osobne neviem či by som pytliaka aj nenechal odísť keby som ho videl s flintou v ruke. Nedam sa predsa odbachnuť a ver mi že pytliak je toho schopný. Minule mi o tom rozprával kolega, ktorý robí vo vojenskej polícii a chytali pytliakov memali problem mieriť ani na vojensku políciu.
<br/>
<br/>Ono je to veľakrát aj v tom.
<br/>
<br/>Bohužiaľ a škoda inač by to vyzeralo zo všetkou zverou na celom Slovensku.
<br/>
<br/>Dufam že sa to zlepší.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11573 od DKo
Odpoveď od DKo na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Ja netvrdím, že máme čakať, že to za nás vyrieši niekto iný. Ja len poznamenávam, že reči sa vravia a chlieb sa je a z rečí sa ešte nikto nenajedol. Osvojiť si umenie &quot;mať dosť&quot; nebude žiadna sranda, ale dá sa to.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11574 od Basky
Odpoveď od Basky na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Stav v poľovníctve len odráža stav v celej spoločnosti. Lebo my všetci sme táto spoločnosť.. Ak sa kradne vo veľkom, kradne sa aj v malom.. Začína to výchovou od mladosti. Dnes som zastavil nejakého školáčika - asi takého tretiačika, ako so svojou sestrou, asi prváčkou, zahodili na zem cestovné lístky po vystúpení z mestskej dopravy - a to boli priamo pri kontajneroch na odpadky! Zdvihol a zahodil som ich sám, ale mladého som zastavil a povedal mu - vidíš, keď to dokážem ja starý corgoň, tak to isto dokážeš aj Ty, len treba chcieť.. ..alebo chceš žiť v špine..? Možno že bol vyplašený, ale možno mu to ostane v pamäti, alebo nad tým bude rozmýľať.... a snáď sa nabudúce rozhodne správne... To isté je aj v poľovníctve - môžeme na fórach, na spoločných akciách vyhlasovať čo chceme - pokiaľ nebudú mať začínajúci s poľovníctvom dobré príklady, ale len tie horšie, nepohneme sa veľmi dopredu. Kto kradne v práci materiál zo stavby kde robí, alebo ak podnikateľ urobí podvodnú transakciu a má poľovný lístok - dovolím si tvrdiť na 90% že aj sem tam niečo upytliači, alebo poruší poľovný zákon iným závažným spôsobom - ak nie, tak je dosť rozpoltená osobnosť, alebo len nemal vhodnú príležitosť a bráni mu len strach... Kto je čestný v občianskom živote, ten asi ťažko má nejaké pytliacke pohnútky.. Každý nech sa NAJPRV zamyslí nad tým, či všetko čo v poľovníctve priamo okolo seba zažíva, je kóšer a o.k. napr. i v zmysle právnych predpisov, alebo sem tam niečo niekomu tolerujeme /napr. aj sami sebe../a to potom vidia ďalší /nemusia to byť len ostatní poľovníci, ale napr. i nepoľovníci - manželky, alebo budúci poľovníci v rodine - deti... a tvoria si vlastnú životnú predstavu, ktorá potom odráža i naše negatívne stránky a poklesky, lebo sa to pri nás naučili/.
<br/>Je dobre keď sa ľudia dovolávajú práva a zákonnosti, len mám strach, že to robia najmä tí, ktorí na to majú aj morálne právo - týmto sa nechcem dotknúť nikoho kto sa proti porušeniu zákonov ozýva s najčistejším presvedčením že robí dobre. Lebo naozaj robí dobre. Ale niekedy, keď sa ide na detaily, zistíme, že nemáme dostatok dôkazov a nášmu odporcovi sme vložili do rúk dobrú zbraň proti nám. Preto ak nemáme ozajstné dôkazy a vec dobre premyslenú a silu a chuť bojovať do konca, tak je zbytočné ´rozvirovať hladinu´.. Ale ja osobne želal by som si čím viac takých, čo by tú chuť a silu mali..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11575 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Jozef - uz ani ten pytliak nie je to co byval ! ;) Uz aj to pytliatcvo ma asi niekolko poddruhov alebo ako to nazvat . Mame tu organizovane skupiny pytliakov na ktorych je azda kazdy kratky teda aspon to tak vyzera a ti zasobuju restauracie zverinou .Timto ludom sa asi postavy malokto kto ma rad sam seba a svoju rodinu . Potom tu mame tzv pytliakov ako takych ktori strelia bud pre maso alebo trofej . Mame tu kolegov polovnikov ktori su bud pecienkari alebo sa orientuju na trofej - takze su tiez pytliaci . No a potom tu mame skupinu polovnikov ktora ani nevie ako ale stane sa pytliakom v mihu sekundy - ako ? clovek v zmysle zakona s platnou povolenkou dostane odstrel srnca napr. ked uz ma toho svojho vyhliadnuteho a precitaneho tak sa rozhodne ulovit ho . Ak sa mu to podari je stastny ze sa mu zadarilo pokial sa milemu srncovi nepozrie na zubok . Z radosti je hned zial dotycneho zaleje studeny pot a zisti ze strelil chovny kus . Za takyto priestupok je v niektorych zdruzeniach vyhadzov . Dotycny aby neprisiel o clenstvo tak ho radsej zamlci - tym padom je z neho tiez pytliak . Dalsi priklad strelis kus a zistis ze si plombu nechal doma , nahoda je blbec nachytaju ta v kufri zo zverou bez platnej plomby zas si pytliak . Takze ked sa to tak zhrnie vacsina z nas sa asi stara o to aby sa sami len tak lahko nestali tym koho nazyvame pytliakmi . Ak sa mylim kludne ma opravte . Ja ako clen nejakeho PZ , ako jedinec nemam paky na to aby som pytlaciaceho spolupolovnika usvedcil z pytliactva pokial na to nemam dokazy , nalepsie aspon v digitalnej forme . Suhlasim z Lubtovym nazorom ze pytliactvo je problem aj to ze ho treba riesit . Len zatial zakonodarcovia urobili malo na to aby to malo ten ucinok co to ma mat .
<br/>Jozef cenim si ze si zabrdol aj do svojich radov . TZV tiez ochranari nerobia nic proti pytliactvu . Vedia upozornit na kadeco mozne ale este som nepocul o pripade kedy pomohli dolapit nejakeho pytliaka . Ked neratame tych tupych talianov , ale mozno sa mylim .
<br/>
<br/>co sa tyka mojeho prispevku pisem to len v teoretickej rovine nemam konkretny dokaz ze by sa nieco taketo dialo .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11577 od Winchester
Odpoveď od Winchester na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Uz sa stalo :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11578 od lubto
Odpoveď od lubto na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Zalesák, bohužiaľ máš plnú pravdu. Veľa ľudí sa bojí púšťať do pytliakov, lebo sú to ľudia nezapísaní v knihe návštev revíru, t.j. keď ťa odstrelí hlboko v hore nikto nezistí kto strieľal a čo sa stalo. Viem čo je to pozerať sa do hlavne pytliakovej zbrane a verte mi, nieje to nič príjemné. Aby som to dokončil - nevystrelil .........odišiel. Teraz ma asi mnohí rozžuvajú, že tu vyskakujem a sám som nič neurobil, ale chcem vidieť hociktorého iného poľovníka ako hlboko v lese pozerá do hlavne pušky zamaskovaného človeka a má podozrenie, že nad cestou je ďalší, ako mu rozpráva o zákone a vyzýva ho aby zahodil zbraň a vzdal sa. Tu je jadro prečo je len zlomok pytliakov zadržaných. Ja riešenie vidím v tom, že policajti by nemali hliadkovať len v mestách a na cestách, ale mali by chodiť aj do hôr. Ale samozrejme to chce ľudí, ľudí, ľudí........peniaze, peniaze, peniaze, peniaze........ Preto sa domnievam, že ide o beh na veľmi dlhú trať a potrvá ešte veľa rokov, a je možné to čo napísal Jovic, že mnohé živočíšne druhy sa výsledku nedočkajú. Hlavne, že my sme v teple....... lenže, nemyslite len na seba ale aj na svojich potomkov, doprajme aby aj naši vnuci a pravnuci a ďalší ktorých sa nedožijeme mohli bez obáv vojsť do lesa a vidieť jeleňa, diviaka, orla a iné.....
<br/>
<br/>Taktiež viem, že toto fórum nevyrieši otázku pytliactva, ale treba o tom hovoriť všade kde to len je možné, nestrkať hlavu do piesku. Možno si to prečíta niekto kompetentný a urobí nejaké kroky. Treba kričať aby niekto počul.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11579 od lubto
Odpoveď od lubto na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Dušan - Takže ja tu veľkohubne pindám a vy sa mi vysmievate hej??? OK, keď je niekto ...... tak je len...... . OK kašlime na všetky problémy, zrušme SPZ aj SRZ a poďme úplne vydrancovať lesy, rieky. Držme huby len aby na nás neukazovali a nesmiali sa nám. Strkajme hlavy do piesku a dajme sa zožrať tým sviniam. To akože česť a slušnosť sú v dnešnej dobe na smiech??? Všetkých ľudí, ktorí na túto otázku odpovedia &quot;áno&quot; je mi naozaj ľúto a pre mňa sú obyčajní chudáci bez ohľadu na ich postavenie a majetok.
<br/>
<br/>Upratovanie pred vlastným prahom: už som o tom písal, neeistuje pečienkar - je len riadny poľovník alebo pytliak. Toť vsio.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11580 od DKo
Odpoveď od DKo na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Lubto, skús to radšej pochopiť tak, že pytiactvo je následok niečoho. Ak odstránime alebo aspoň dostatočne potlačíme príčinu, odstránime a potlačíme aj následok. A musíme začať sami od seba a v sebe. Pár poctivcov to nevytrhne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11581 od lubto
Odpoveď od lubto na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Pár poctivcov to nevytrhne to je fakt. Píšeš o odstránení príčiny, áno máš pravdu. Lenže tých príčin je strašne veľa. Nechcem zachádzať do sociologických debát, ale.... Príčiny môžeme rozdeliť na dva druhy: 1. materiálne a 2. psychické. Tie materiálne sa možno dajú odstrániť (napríklad zlepšením hospodárskej situácie tohto štátu). Ale psychické (túžba po trofeji, adrenalíne, zabíjaní) neodstráni žiadna autorita. Takže ako hovoríš, každý musí začať sám od seba, lenže človek s mentánou úchylkou si tú úchylku väčšinou nieje schopný uvedomiť.
<br/>
<br/>Prosím, vysmievajte sa mi ďalej!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11584 od DKo
Odpoveď od DKo na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Lubto, ako si vysvetľuješ, že častokrát ľudia žijúci v skromnejších a trvdších podmienkach sú šťastejší ako tí druhí. Ich život je tvrdší, ale šťastnejší, majú z neho viac radosti ako tí druhí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11585 od mirek
Odpoveď od mirek na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
lubto určite máš pravdu čo tu píšeš resp. odpisuješ k jednotl. príspevkom. A čo povieš na legalizované pytliactvo v revíroch ktoré sú prenajaté na 10 rokov alebo odkúpený odstrel na 10 rokov novodobým poľovníkom, ktorý si kúpil poľovný lístok a lový zver, aby sa mohol pochváliť keď sedí spolu medzi kamošmi ktorí si tatktiež kúpili poľovný lístok . Na posed po rebríku by vyšiel až na jeepe a ppušku nosiť na pravom pleci. Poznám také spolky ako uvádzam to je čistá legalizácia pytliactva. Česť vínimkám. Nedpoznám však takých ktorí by revír teda zver v tom revíre chceli zveľadiť. Len dobre kŕmiť a strieľať čím najviac.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11586 od Winchester
Odpoveď od Winchester na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
A co by si robil,keby bola situacia opacna?Dokazal by si vystrelit na cloveka kvoli diviakovi?Ved je to len asocialny zivel.Ako by si sa tvaril,keby si strhol mrtvole masku a spoznal stareho spoluziaka?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11588 od lubto
Odpoveď od lubto na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Vysvetľujem si to tak, že ľudia v tých tvrdších podmienkach si všetko čo majú vypracovali vlastnými rukami a vlastným rozumom a preto sú šťastnejší, lebo majú pocit zadosťučinenia. Odpovedal som Ti, ale asi mi ušla podstata a smerovanie otázky, preto prosím o vysvetlenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11589 od lubto
Odpoveď od lubto na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
S tým odkúpeným odstrelom mám osobnú skúsenosť, keď bol takto &quot;prenajatý&quot; môj najobľúbenejší revír, v ktorom som vyrastal. To čo sa tam dialo bolo na zaplakanie. &quot;Páni&quot; síce mali prenajatých len niekoľko percent lovu, ale rany tam padali každý víkend a nikdy nič prihlásené. Sú indície, že drvili všetko na stretnutie, dokonca aj medveďa. Indície, ale bohužiaľ nikdy dôkazy alebo svedkovia. Lebo &quot;páni&quot; majú na účtoch 10 miestne cifry, takže mohli všetko. Dokonca aj vyháňať lesných robotníkov. Píšem v minulom čase, lebo doslova v hodine dvanástej sa zmenilo vedenie OZ a dotyčných ľudí vyprášili a konečne môžem zase ísť do &quot;svojej&quot; hory bez toho aby ma z tade niekto vyháňal. Toto len taký malý skutočný príbeh a môj názor? Takéto praktiky sú doslova svinstvá robené len preto aby si pár &quot;zbohatlíkov bez chrbtovej kosti&quot; mohlo prezentovať svoju moc a majetok. Ak to bude ďalej takto pokračovať, tak táto spoločnosť dospeje k záhube. Je to smutné, že sa to deje v 21. stor., vo &quot;vyspelom&quot; štáte. Ale, čo chcela blbá väčšina to máme všetci. Nám neostáva nič len (tak ako v stredoveku) sa na &quot;pánov&quot; len pozerať a roniť slzy. Bohužiaľ toto je Slovenská republika. Máš pravdu, Mirek, skutočne ide o legalizované pytliactvo, lov vymožený peniazmi, nie rozumom a láskou k prírode.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11590 od lubto
Odpoveď od lubto na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Len na upresnenie. Slovom &quot;nevystrelil&quot; som nemyslel seba ale pytliaka. Ľudský život má nevyčísliteľne väčšiu cenu ako diviak, alebo hocičo iné. Držím sa zásady a práva, že človek môže zabiť iného len keď ho ten druhý ohrozuje na živote. On ma de facto ohrozoval a mne neostalo nič len sa pozerať a prežiť najdlhšie sekundy života. Ale toto by si mali uvedomiť aj pytliaci, že ľudský život je posvätný. Ale mnohí sú schopní odstreliť lesníka alebo poľovníka ak ich začne zastavovať. Kde je tu spravodlivosť???? A keby došlo do krajnosti a bol by som dohnaný hájiť svoj život zbraňou a potom by som zistil, že išlo o môjho kamaráta, tak by som sa spamätával z toho veľmi dlho a ťažko. Ale nič nezmení môj názor, že pytliaci a iní delikventi sú len obyčajné asociálne živly, ale aj napriek tomu majú právo na život. Právo na život za mrežami!!!!!!!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11591 od Tlaciaren
Odpoveď od Tlaciaren na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Ty hovadoooooooooooooo :[:[:[:[:[:[:[:[:[:{:{:{8-L8-L8-L:]:]:]:x:x:liar::liar::):):D:D:-o:-o:(:(;);):-p:-p8-):[:[:[:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11592 od svakoRagan
Odpoveď od svakoRagan na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Tlaciaren- u nás sa ,, Tlačiareň ,, myslí WC, záchod alebo hajzel. Teda ...hajzel .... Veľa si tu ešte do tém ktoré sú tu vo Fóre nenapísal. Pekne si sa prejavil. Ospravedlňujem sa prispievateľom Fóra na PID za volgárnosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11593 od ronaldinho
Odpoveď od ronaldinho na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
caw :D:D:D te

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11594 od ronaldinho
Odpoveď od ronaldinho na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
omg;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11595 od ronaldinho
Odpoveď od ronaldinho na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
co zadrel :-p:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.080 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 246 návštevníkov a žiadni členovia on-line