PYTLIACTVO - viac ako zločin

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11596 od ronaldinho
Odpoveď od ronaldinho na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
mal si ho strelit laserom na diviaky:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11597 od ronaldinho
Odpoveď od ronaldinho na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
hovadooooooooooo :[:[:[:[:P:P:P:P:[:[:[:[8-L8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11598 od ronaldinho
Odpoveď od ronaldinho na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
omg to nikto neni vidno

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11600 od lubto
Odpoveď od lubto na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Pekne aspoň vidím kam všetci spejeme. Fakt úžasné!!!!:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11601 od mirek
Odpoveď od mirek na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
lubto tu na PID chodia aj detiská nečakaj od ních príspevok k veci. Ináč o Pytliactve je vydaná aj knižka čítal som ju má len niečo okolo 200 strán. Dodatočne zistím autora a doplním. V knihe je rozpísané všetko od historického vzniku pytlictva po súčasnosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11602 od mirek
Odpoveď od mirek na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Šuhajko zmýlil si si asi stránku tu nieje ,,az-pokec,, alebo súdiac podľa Tvojho NICK-u futbalová stránka. :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11607 od ronaldinho
Odpoveď od ronaldinho na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
omg............ oco je polovnik:D:D ja som mynule zo strielanie z malorazky vyhral vyskakovacku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11608 od ronaldinho
Odpoveď od ronaldinho na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
omg............ oco je polovnik:D:D ja som mynule zo strielanie z malorazky vyhral vyskakovacku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11609 od ronaldinho
Odpoveď od ronaldinho na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
pokec je debilita:D:D:D:D ja mam icq a skype omg................. lol nestaraj sa mozem tu byt zaregistrovany a nikto mi v tom nezabrani

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11610 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Chlapče vráť sa pekne naspäť na svoj piesoček........a douč sa gramatiku.:[:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11612 od tibo
Odpoveď od tibo na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Tu máš ukážku kde sú začiatky - otec je poľovník,určite solventný = on synáčik môže všetko!!!
<br/> Ešte že nenapísal,otec je o....... - lebo tý môžu ozaj všetko.:x (mám taký dojem)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11613 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
...vsetko je v ludoch a ich hodnotach...
<br/>Pani , uz vele sa divam na prispevky tohto fora, urcite si vela navstevnikov vsimlo moje prispevky,popri com urcite aj surove utoky na mna za moje odpovede, po dlhom rozmyslani som sa rozhodol zase nieco napisat k tejto otazke. Poprosil by som vsak citatelov aby sa skutocne zamysleli nad mojim prispevkom a az potom odpovedali, a to hlavne ak sa na mna naseru, preto ze sa nesnazim na nikoho utocit, ci niekomu ublizovat. Urcite vela navstevnikov si je vedomych z zijem v zahranici, som vasnivy strelec a polovnik, ci uz v mojich priestoroch alebo pri navratoch na Slovensko!
<br/>
<br/> Otazka pytliactva sa rozhadzuje z lava do prava, co je vsak viditelne je ze sa uz medzi aj polovnikmi preukazuju zufalosti pri dohodnuti na druhu polovania, podmienok a prav, a konecne kvalifikovanie spravneho polovnika do extremu pytlictva, kde sa mimochodom zacinaju prejavovat prava polovnictva a hlavne vcitane vlastnikov pozemkov bez clenstva v PZ a podobne. Otazky uz padli na prava vlastnikov (sukromnych revirov), kde jednotlivci PZ nechcu pripustit ziadne moznosti polovnictva tychto individualov, hlavne ked nie su clenmi PZ.
<br/>
<br/>Neviem, avsak mam dojem ze polovnicke prava na Slovensku su naozaj len na Slovensku, kde sa clenostvo PZ brani postupu a zmenam v celej (dnez uz) Europskej unii. Co sa tu snazim povedat je, ze naozaj ekonomicke zmeny, (cize v tomto pripade vlastnictva pozemkov ktore do dnes patrili statu) , sa prejavuju negativne pre polovnikov ktory nevlastnia pozemky, cize existuju len pod rukou PZ. Polovnicke zdruzenia su ohrozovane tymito zmenami, pretoze existuju moznosti ze nebudu mat pristup k pozemkom na ich potrebu.
<br/>
<br/>Vlastnik pozemkov ma svoje urcite prava a jednym z najhlavnejsich je to ze nemusi dat nikomu pristup na jeho vlastnictvo. Ze sa na tychto usekoch denne striela to je tiez nepodstatne. Prakticky v celom svete su pozemky chranene sukromikom ktory ich vlastni,. Zver ktora zije v tychto polohach sa krmi a vyvija vlastne urody a podmienok sukromnika, cize ze on to vlastne krmi. To ze chce nieco z toho vytlacit a teda ze preda odstrel zvere na jeho pozemku by malo byt jeho pravom. Je to otazka ekonomie. To ze napr. sa mu po okoli pohybuje tisic bazantov neznamena ze clenstvo PZ v jeho oblasti by mu mohlo v sobotu behnut do zahrady a pod ochranou zakonmi polovnictva mu to vystrielat!
<br/>Na druhej strane, ked mu tam pride par individulov a zaplatia mu za kazdy odstreleny kus nieco na tom zarobi a pokracuje dalej!
<br/>
<br/>Tak isto je to aj s vysokou! Je to teda naozaj zakonom podporeny pytliak? Podla mna len sukromnik, ktory ma moznost vyrobit par korun na tom co jeho pozemky vychovali-v tomto pripade zver!
<br/>
<br/>Ako moze polovnik bez pozemku existovat? Jednoducho-bud sa spriateli s vlastnikom polovneho pozemku, alebu si zaplati cenu ziadanu na pristup a lovenie v tomto useku!
<br/>
<br/>Je pravda ze zahynuty socializmus zabespecil prava polovania vsetkym obcanom, avsak pri zamysleni je to naozaj pravda? Plovali len clenovia KS ( a to v prvom rade), a clovek bez stranickej knizky chodil stale &quot;za kolo&quot; a kradol , cize sa vzdy oznacoval ako pytliak! Takze nic sa nezmenilo vtedy, a nic sa nezmeni dnes!
<br/>
<br/>Pytliak je tak isto vasnivy lovec, mozno viacej nez niektory clenovia PZ,: Su to jednotlivci ktorych priroda vola k sebe, avsak bud nemaju na to ze by mohli byt clenmi uznanej PZ, alebo ich tam nechcu, co ich vobec netrapi. Volanie divociny ich taha stale do cinu polovnictva, a ryzikuju k tomu vsetko, vcitane slobodu! tomuto sa nikdy nedalo zabranit, a ani sa to v buducnosti nestane!
<br/>
<br/>Moj otec bol pytliakom, bol chudak, cely zivot pracoval s lopatou a mal svoje starosti vychovat jedenast deti! Na pusku nemal, tak ju niekde ukradol, do PZ ho nechceli lebo bol len &quot;ozran&quot; a otvorene nenavidel komunistov. Avsak pod ochranou tmy sa vzdy bral do chotara, co neznamenalo ze denne doniesol domov vrece bazantov. Nic sa naozaj na nom nepreukazovalo polovnicke-len jeho sen -mal vzdy na hlave polovnicky klobuk, za co sa nad nim &quot;polovnici&quot; smiali!
<br/>
<br/>Na uzaver, neobhajujem pytliaka, avsak sa ho snazim pochopit. Osobne som sa s tymito individualme stretol, a kedze ma brali ako cudzinca a citili sa neohrozeny mi povedali svoje: ..&quot;Nechcu ma v PZ a to ma netrapi-odstrelim si co chcem, kedy chcem a nemusim to nikomu hlasit a delit sa&quot;...alebo dokonca :...&quot; je to pre mna potrebne na moje vyzitie!&quot;... Dobre su si vedomy ze k prestrelke sa v horach nedostanu, ved ako tu bolo uz podotknute-budeme strielat na cloveka za to ze na slucke ulovil srnu?
<br/>
<br/>Takze kazda minca ma dve strany, a tohoto si z casu na cas nevsimame!
<br/>
<br/>V pytliactve sa prejavuje potreba na vlastnictvo toho co ten jednotlivec nema, avsak si to za kazdu cenu chce zabezpecit! V ociach polovnika je to zlocin, v ociach nepolovnika je to uspech znaceny nazvom &quot;pytliak&quot;:D:D:[ niekedy si myslim ze pytliak je tak isto jedna suciastka prirody ako aj polovnik, a vyradit sa asi tak lahko neda!;/;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11616 od lubto
Odpoveď od lubto na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Stefan krásny článok, klobúk dole. Myslím, že nikto sa na Teba &quot;nenasere&quot;, len je potrebné trošku si Tvoje názory rozanalyzovať! Tvoj 3. odstavec ponúka slovenskej poľovníckej verejnosti poľovnícke právo USA prípadne Kanady, len prosím Ťa uvedom si, že kým ty žiješ za oceánom a musíš sa riadiť tamojšími zákonmi, my žijeme na Slovensku a pre nás sú záväzná zákony Slovenskej republiky, tradície slovenského národa a morálne hodnoty vyplývajúce zo špecifickej histórie našej oblasti. Myslím, že sa nemôžeme ani pri najlepšej vôli snažiť stotožniť právo severoamerické a stredoeurópske. Ide totiž o dva úplne rôzne fenomény, vyvíjajúce sa v úplne odlišných podmienkach. Prečo by človek, ktorý nevlastní pozemok nemohol poľovať?
<br/>
<br/>Téma zákonom podporeného pytliaka: Ak narážaš na môj príspevok o odpredaní odstrelu tak Ťa kúsok uvediem do obrazu, nepísal som o &quot;prenajatí&quot; súkromných pozemkov, ale o postúpení ŠTÁTNEHO REVÍRU niekoľkým zbohatlíkom a tu išlo o naozaj legálne pytliactvo. Ak sa majiteľ revíru naozaj svedomito stará o revír a zver, nedrví všetko na stretnutie, tak je to pekné. Ale...... musí si uvedomiť, že na svete nieje len on, ale množstvo rovnako svedomitých ľudí, ktorí chcú tiež poľovať a starať sa o zver. Nemá im byť priznané právo výkonu poľovníctva len preto, lebo nevlastnia pozemky alebo niesú dostatočne bohatí? Píšeš o hodnotách, ja si myslím, že existujú aj vyššie hodnoty ako sú peniaze a majetok!
<br/>
<br/>&quot;Človek bez straníckej knižky sa označoval ako pytliak&quot; - Štefan toto sú vytrhnuté slová z Tvojho príspevku. Nesúhlasím!!! Môj starý otec nebol v strane a pracoval ako horár, mohol legálne vykonávať právo poľovníctva a nikto mu do toho nezasahoval.
<br/>
<br/>&quot;Pytliak je vášnivý lovec&quot; tak nech lov vykonáva legálne. Ja som tiež vášnívý lovec, ale nikdy neklesnem tak hlboko aby som porušil zákon.Tvoj otec bol pytliak. Mal na krku 11 detí. Nemal východiska, bola ťažká povojnnová doba a keď chcel uživiť rodinu musel občas niečo upytliačiť. Ale súčasnosť je iná. Možno jeden pytliak z tisíc je naozaj odkázaný pytliačiť aby prežil. Ja tu brojím proti pytliakom, ktorí majú, s prepáčením, žrádla a peňazí viac ako dosť a drvia zver, často úplne brutálne nehlľadiac na ročné obdobie a iné, len kvôli tomu aby maili ešte viac prachov a viac a viac. Ale do hrobu si ich nezoberú, ale tá zver, ktorú vydrvia bude chýbať ich vnukom......
<br/>
<br/>&quot;Sú si vedomí, že do prestrelky sa nedostanú&quot; Áno žiaden normálny človek nebude na iného strieľať kvôli srne, ale ak začneš nejakého pytliaka zastavovať, tak ver, že on (aspoň v mojom regióne je to tak) Ťa odstrelí bez váhania ako psa!!! Prečo? Lebo ak nájdu v hore zastreleného pytliaka tak sa dá ľahko zistiť, ktorý poľovník bol v tej lokalite. Ale ak nájdu zastreleného poľovníka tak nezistia, kto a prečo, lebo pytliak sa do knihy návštev nezapisuje.
<br/>
<br/>&quot;v očiach nepoľovníka úspech&quot; toho človeka, ktorí považuje trestný čin pytliactva za úspech je mi naozaj úprimne ľúto. Podľa práva je to to isté ako keby niekto považoval vraha alebo násilníka za úspešného jednotlivca.
<br/>
<br/>Máš pravdu, že pytliactvo sa nedá úplne vykynožiť. Ale to čo sa dá je ho obmedziť napríklad tým, že sa zlomí tá ich istota nezraniteľnosti a nedolapiteľnosti, a nabudí sa v nich obrovský strach. Stačí možno razantnejšia polícia, niekoľkých pytliakov riadne zmlátiť. Ale ups, išlo by o porušnie ľudských práv. No myslím, že tu (v zásahoch a prísnosti polície) by sme si mali brať príklad od USA. Nie v úprave poľovníckeho práva.
<br/>
<br/>Toť moja reakcia na Štefanov príspevok. Ešte raz: stefan49 - dobrý príspevok, ale vidno, že dlho žiješ mimo Slovenska a Európy.
<br/>
<br/>P.S.: Štefan máš fakt dobré fotky v galérii.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11619 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Lubto, v prvom rade ti dakujem za priatelsku a realisticku odpoved!!! Ano je na mojom prispevku co analyzovat! Mas pravdu ze rozdiely mojho okolia a tvojho su ine-a v tom prave je cely hacik. Aj ja som z t vasich problemov zufaly, ver mi! Skutocne som dlho rozmyslal na tom ci sa pustit do tohto rozhovoru.
<br/>
<br/>To ze som za morom naozaj velmi nemeni. Osobne mam stale srdce na slovensku, z toho dovodu sa tu z casu na cas objavim a snazim sa prispiet. Ze som schopny letiet na slovensko aby som sa mohol zucastnit polovacky na drobnu, ci vysoku by mohlo viacerym navrhnut aky som ja polovnik! Naozaj mi nie je o len zastrelenie zvere, su to prave tie tradicie, priatelstva a ci zas nie ktore sa prejavuju lem v PZ a pod! Ked sa ma niekto pri oslave opyta ci mi je to hodne dobehnut to uz vomne inak zvoni, lebo viem ze keby som im dal otvorenu odpoved by sa my mozna smiali!
<br/>
<br/>Avsak, vzdy ked sa vraciam diskutujem s polovnikmi, lesnikmi atd. o vsetkych rozdieloch v polovnictve vcitane pytliactva! Poloval som uz siroko daleko, ale tak vysoku problematiku s pytliactvom aka existuje v strednej europe som este nikde na svete nevidel...musi v tom byt nejaky rozdiel, ktory bohuzial este zorganizovane pololovnictvo nevie vyriesit! Verim tomu ze to je stale v socialnom zariadeni a bohuzial v kulture zivota ktore sa vo vasom uzemi stale prejavuju!
<br/>
<br/>V mojom okoli sa tiez sem tam pytliactvo prejavi, avsak nie vela, narod je nejaky iny, clovek ktory to urobi to obycajne potrebuje a potom sa hanbi pred verejnostou! Ty ktory to urobia za peniaze dlho nevydrzia, preto ze spolocnost ich naozaj velmi tvrdo styha-su to financie, a ked uz je toho dost je to vezenie! takze tvrdo musis nad tym rozmyslat ci strelis alebo nie, a hlavne ked na to nemas pravo!
<br/>
<br/>Som s vami, citim s vami a otvorene dufam ze sa to niekedy vyriesi, lenze bohuzial neviem kedy to &quot;niekedy&quot; pride. Smutna je to vec, ale je to zase len skutocnost!!
<br/>Drzim vam vsetkym palce a bohuzil len dufam ze sa to niekedy otoci na spravne kolaje!
<br/>
<br/>Zdar!
<br/>Stefan

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11622 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
..este malickost-ak clovek stiela a ci hociako nici zver bez potreby a bezdovodne, tak potom sa uz jedna o fanatickeho, sadistickeho jednotlivca, ktory by si nezasluzil ani oznacenie &quot;pytliak&quot;!!!!! to su uz chory jednotlivci, ktory do spolocnosti vobec nepatria!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11623 od mirek
Odpoveď od mirek na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
šuhajko RONALDINHO zaregistrovaný tu môžeš byť, ale nevypisuj kraviny, ked si už ten syn poľovníka. Tak radšej strieľaj z malorážky, vyhrávaj súťaže, teš sa z cien ktoré vyhráš. Otec by ťa za tieto blboviny necpochválil. A k tomu, že Ti tu niekto niečo nemôže zakázať asi toľko v ľavej strane Poľovníckej inf. dat. máš aj zeleným zvýraznenú časť zvaná KOMUNIKÁCIA a tam je aj List redaktorovi. Stačí tam napísať a budeš odpojený ako Roman 123. Tak sa zamysli... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11624 od lubto
Odpoveď od lubto na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Áno, máš pravdu. Všetko je v ľuďoch, v mentalite národa. Na slovenskom národe zanechala hlbokú spotu vzdialenejšia, ale aj bližšia minulosť a potrvá mnoho rokov kým táto stopa &quot;vychladne&quot; a zmení sa myslenie väčšiny ľudí. V USA sa pytliak hanbí za svoj čin, bohužiaľ na Slovensku je na svoje činy hrdý a neraz sa teší aj úcte okolia. Toto je najväčší problém, prečo pytliactvo dosahuje také rozmery. Ale ako som povedal, prejde ešte veľa rokov kým sa myslenie zmení. Nám neostáva veľa, asi hlavne len sa správať poctivo a svojím príkladom vplývať na okolie a dúfať, že budeme úspešný.
<br/>
<br/>A aby som nezabudol: som len &quot;sopliak&quot; a dúfam, že niekedy budem mať toľko skúseností ako Ty. Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11625 od DKo
Odpoveď od DKo na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Oni sú možno štastní aj preto, že &quot;majú dosť&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11673 od ronaldinho
Odpoveď od ronaldinho na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
prepacte za blbosti co som tu pisal...................... a ten nick P.s mam rad ronaldinha a iny nick ...................... neviem aky:):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11674 od ronaldinho
Odpoveď od ronaldinho na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
sorry fakt:I:I:I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.071 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 329 návštevníkov a žiadni členovia on-line