Urcenie hranic polovneho reviru

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25137 od abba
Odpoveď od abba na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Mondrik, možno si svetlá výnimka medzi prisťahovalcami, aspoň sa tak opisuješ. Johnyho príspevok si prečítaj na Silvestra, ale keď som ho čítal ja tak adrenalínu som mal nad mieru.
<br/> Foksi s Tebou súcíti, ale nemá pravdu, ak sa budem chrbtom opierať o Tvoj plot a strieľať smerom, v ktorom neohrozím ľudí, alebo ich majetok nekonal som protizákonne.
<br/>Neviem aké vysoké stavy malej zveri sú Malinove, ale silvestrovská kanonáda to určite nebola a tú pretrpíme všetci. Dnes som mal opačný &quot;konflikt&quot; s domácimi: poľovníci, čo robíte líška nám chodí do dvora kradne hydinu, určte budeš nadávať aj Ty, prečo to nestrieľajú, čo ak je besná, alebo prašivá. Nebude Ti prekážať, keď ju strelia rovno na dvore/podľa johnyho 200m od domu/
<br/> Najlepšie Ti poradil martin203, treba sa prispôsobiť. Mal si ísť do krčmy, alebo na OÚ poradiť sa so starostom, možno je poľovník. Miestni poľovníci, by možno Tvojho psa privítali na poľovačke a dali, by Ti bažanta, alebo zajaca. Tvoj syn poľovníka videl prvý krát, ale poľovníci ho tam určite videli viackrát a bohužiaľ trafil práve na nevychovanca. Retriever nie je baskervil, v tomto si výnimka, ale je to poľovný pes a o to vyšší je predpoklad, že bude naháňať zver. Som znalec psích duší s 35 ročnou praxou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25141 od saris
Odpoveď od saris na tému Urcenie hranic polovneho reviru
sčasti máš pravdu........nedalo mi to a pozerám do zákonov :liar: no a do vykonávacích predpisov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25142 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Šariš zaciuj mi niečo o obmedzeniach, hraniaciach, rád sa poučím... 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25143 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Urcenie hranic polovneho reviru
koukám že někteří máte skvělé životní krédo JÁ JSEM POĽOVNÍK A KDO JE VÍC ?NIKDO!!!!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25144 od saris
Odpoveď od saris na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Kukni na zákony a predpisy...............ja nie som vševedúci a ani som nepojedol všetku múdrosť sveta. Tiež len čerpám zo zákonov, vyhlášok, kníh, literatúry.... a skúseností starších skúsenejších :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25145 od saris
Odpoveď od saris na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Len tak mimo tému..........odkiaľ si??? Máš chovných jagdterierov ??? Dáš na seba kontakt?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25146 od majod
Odpoveď od majod na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Abba na tvojom prispevku som sa fajn pobavil,takže možeš prisť -čiste teoreticky oprieť sa o plot a môžeš strielať -ano a do dvadsiatich minut si bez zbrane a potom aj bez zbrojaku,Johny ma absolutne pravdu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25147 od abba
Odpoveď od abba na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Teda čisto teoreticky na Slovensku je obec dlhá 13km. Okolo obce je 520 ha ochrannej plochy. a to nemusí byť najdlhšia obec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25148 od majod
Odpoveď od majod na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Ano na tejto výmere sa o zver staras ale loviť tu -NESMIES- ,hranice reviru-resp plocha ktoru ohranicuju nieje totožna s plochou na ktorej môžeš používať strelnu zbran.l

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25150 od abba
Odpoveď od abba na tému Urcenie hranic polovneho reviru
§ 21
<br/>
<br/>(1) Poľovnícka stráž je oprávnená najmä:
<br/>c)usmrcovať mačky potulujúce sa v poľovnom revíre vo vzdialenosti väčšej ako 200 m od najbližšie trvale obývaného domu alebo pokiaľ ich vo vzdialenosti kratšej ako 200 m pristihne pri pytliačení;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25153 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Tak presne. Pre istotu som si aj ja opat pozrel zakon. A riesi sa tam len odstrel psov a maciek, polovnou strazou.
<br/>Ale moj nazor stale je, ze tento problem vznikol len z dovodu frajeriny, neohladuplnosti a mozno aj akehosi nedorozumenia. Mne ide len v podstate o to aby sa pravda nasla a aj vysvetlila slusnym sposobom. Keby sa to tak bolo stalo aj v tomto pripade, tak tu Mondrik urcite nic nenapise a toho polovnika by asi aj pozval na jedneho domacej aby mu objasnil aj ostatne veci.;););)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25160 od johny
Odpoveď od johny na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Takže poľovačka na bažanty je usmrcovanie evidentne pytliačiacich mačiek alebo psov členmi poľovnej stráže. S tvojimi znalosťami písať na toto fórum môžeš len preto že je tu anonimita. Tebe predpisy a zákony nič nehovoria. No tak sa opri o plot a začni streľať bažanty ty mudrlant, ja prvý zavolám policajtov a už si v živote nevystrelíš. Zahrab sa tam odkiaľ si prišiel a rozdávaj rozumy slabomyseľným , tam možno uspeješ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25162 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Prepacte ze odbocim od temy. Johny, uz dlhsie sa chcem spytat na ten dvojak co ti robil p. Kruty. Zaujima ma hlavne hodnotenie z praxe, ako si s nim spokojny. Ako dlho trvalo kym ho dokoncil a tak trochu aj cena.:-) Ak ta mozem poprosit napis mi na mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25163 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Zvrhlo sa to na metra a intravilany a extravilany. Ja si aj tak myslim, ze problem je inde. Len par poznamok: Hlavne mi nesedi strategia pana Mondrika, aj ked o malinovskych polovnikoch nemam ani sajnu, mozno su to arogantny frajeri. Ale pan Mondrik nas &quot;krmi&quot; napr. tvrdenim, ze zo socialnych davok ktore bral 300km od hlavneho mesta si kupil v Malinove pozemok a postavil dom (pre neznalych: Malinovo je dedinka pri nasom hlavnom meste a lukrativita stavebnych pozemkov v nej, je asi mierne nizsia ako v nedalekom Bernolakove - to poznate vsetci, &quot;hviezdy&quot; tam chodia hrat golf). Dajme tomu, ze som arogantny frajer polujuci na bazanty a v najlepsom mi zacne behat popred flintu manik, snaziac sa zhotovit panoramaticke foto. No a tak dalej. Stale si myslim, ze by sa to najskor vyriesilo v tej krcme. Na zaver: Ako dobre padne ked nas uprostred polovacky zavolaju k plotu na stamprlik (samozrejme slusne odmietneme) a viem o dome kde prazia super sisky, vzdy sa tlacim na to kridlo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25173 od Mondrik
Odpoveď od Mondrik na tému Urcenie hranic polovneho reviru
martin203, ako vnimas ludi okolo seba - upodozrievas kazdeho, ze ti chce ublizit alebo ta obabrat? Neschovavam sa za anonymitu nejakym nickom - ako vy tu. Moje meno je Miroslav Ondrik, pochadzam z Trstenej (to je obec na Orave). Prestahoval som sa sem po ukonceni skoly, aby som na Orave nebol nezamestany - davky som bral 2 mesiace. S manzelkou sme byvali 15 rokov v podnajmoch v Bratislave. Pracujem ako informatik. Na dom sme si zobrali hypoteku, aby sme nemuseli platit drahy podnajom v BA. Vsetko co mame sme si nadobudli tvrdou pracou a odchodom od rodiny, kde sme mali zazemie (manzelka je tiez z Oravy). Sme zadlzeni na 25 rokov dopredu. Jedine co chcem je, aby som mohol slusne zit a pracovat a aby sa tu dodrziaval zakon (nemusi to byt cez policajtov, staci ked si ludia daju vysvetlit situaciu), tot vsjo, tak aka taktika - trpis snad stihomamom? Foto som si urobil preto, ze ti polovnici zacali na svoju obranu tvrdit, ze som na cudzom pozemku, iny ma zase vyzval, nech vytiahnem pasmo a premeriam to (k nim som urobil 120 krokov od najblizsieho plota, co ani pri odchylke urcite nie je 200 metrov) a napadlo mi, ze tí zapru aj nos medzi ocami, kebyze k niecomu dojde, preto ten dokaz fotkami, aby sa potom nehadali, ked pojdem za predsedom ich PZ a budem sa s nim rozpravat o tom, aby boli ohladuplni.
<br/>Ked to nevyjde, pojdem na najblizsie oddelenie policie a nahlasim to - tak by sa mal spravat obcan a ak si myslite nieco ine, tak pouvazujte nad sebou, ci chcete zit v anarchii bez akychkolkvek pevnych pravidiel, resp. pravidiel ktore diktuju &quot;starousadlici&quot;. Slovaci maju bohuzial taku naturu a preto tu od r. 1948 vladlo bezpravie az do 1989. Ja som vtedy osobne ako student obehaval podniky, skoly a nemocnice na Orave, hoci boli vsetci pokakani a na vojne som udal otvorene sikan, mali ste vidiet ako sa z &quot;hrdinov&quot; stali poserutkovia. Ja nezvyknem mlcat, ale bojovat za spravodlivost (to su velkohube reci, ze mlciaca vacsina?) a nehanbim sa za to. Keby to robili vsetci ludia na Slovensku, tak tu nemame taku situaciu ako teraz - nemyslim len tuto konkretnu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25175 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Pan Mondrik, mozno trpim vsetkymi tymi problemami ktore ste vymenoval, ale mna okamzite na Vasom prispevku zaujal taky ten typ vycuranosti, ktory ma strasne drazdi - ked treba, tak nezamestnany-socialny pripad, ked treba, tak uspesny-statocne pracujuci, ked treba ... No dalej len bodovo, kedze ste informatik, tak nebude pre Vas na tychto www problem vyhladat moju identitu - je tu i s adresou, nejako rychlo ste sa zorientovali a chytili sa tych 120m, ale podla mojho osobneho vykladu zakona, ak ste sa nachadzali v extravilane obce a neprsali Vam do zahrady broky (dufam, ze v nasledujucom prispevku a policajtom budete tvrdit, ze prsali)tak nevidim problem, myslim, ze predseda PZ tam bol tiez a nebol problem ho slusne kontaktovat, myslim, ze sme rovesnici, tiez som bol v 89 vysokoskolak, na vojne som bol tiez, dlhy na barak mam tiez, praxovaval som v bazantnici v Zalesi (odtial ta ciastocna miestna znalost) a ta anarchia, mam taky pocit, ze keby bratislavsky fiskali neboli tak drahi a Vy by ste si bol isty tak uz sa s polovnikmi kockujete natvrdo, ale ano mate pravdu, poriadok treba. Na tu variantu s tou krcmou prosim zabudnite, bola to odo mna hlupost, je tam treba poplatit, byva tam nafajcene a hlavne sa treba spustit do podpalubia. Dajte prosim vediet ako sa cela zalezitost vyvija a prosim budte opatrny, polovnici su ozbrojeni a kusu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25181 od papo
Odpoveď od papo na tému Urcenie hranic polovneho reviru
snáď len doplním, že tých 200m sa počíta nie od plota, ale od bydliska, trvale obývaného s popisným číslom. teda od hrany domu. A platí to pre psy a mačky, a v prípade, že pytliačia, tak ani tých 200m neplatí. Na doplnenie: na nepoľovnom pozemku súhlas na odstrel vydáva príslušný Lesný úrad.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25182 od michal
Odpoveď od michal na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Mna by zas zaujímalo, ako ste dosli k tej 200, resp 100 m hranici, ze by sa mali uz potom brať zbrane. Co ja viem, tak x metrova hranica je stanovená zákonom len pre vystrelovanie túlavých psov a mačiek (asi kôli tomu, aby neznikali spory, ked niekomu za plotom padne buntaš utrhnutý z reťaze, resp. oblúbený murko).
<br/>
<br/>Podla toho co viem ja, tak pravo polovníctva, teda aj právo loviť sa vykonáva na poľovných pozemkoch. Jediným obmedzením je teda pri strelbe za plotom zástavby podľa mna len to, že je zakázané mieriť a strieľať do priestoru, kde by mohlo dojsť k zraneniu, ale snad tolko rozumu maju aj polovníci v Malinove. K tomu retvívrovi, by som sa nebál, jeho zastrelenia, ani keby zrovna preháňal nejakú tu zver. Je to polovné plemeno, a ako také by sa zastreliť de facto ani v takýchto situáciách (dokonca predvídaných zákonom) nemalo. Druhá vec je ale prípad krajnej núdze alebo nutnej obrany...ale to už by bolo zas o inom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25184 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Urcenie hranic polovneho reviru
presne ako pise Michal -
<br/>
<br/>[r]usmrcovať v poľovnom revíri psy, ktoré mimo vplyvu svojho vedúceho a vo vzdialenosti väčšej ako 200 m od najbližšieho trvale obývaného domu hľadajú alebo prenasledujú zver alebo sa k nej plazia. [/r], Toto oprávnenie sa nevzťahuje na psy ovčiarske, ak sa nevzdialia od stáda viacej ako 200 m, a na psy Poľovné , slepecké, zdravotnícke, vojenské a služobné, pokiaľ sa ako také dajú rozoznať a pokiaľ sa pri výkone služby alebo pri výcviku vzdialia z vplyvu svojho vedúceho len prechodne !; ,[r]c) usmrcovať mačky potulujúce sa v poľovnom revíre vo vzdialenosti väčšej ako 200 m od najbližšie trvale obývaného domu alebo pokiaľ ich vo vzdialenosti kratšej ako 200 m pristihne pri pytlačení; d) polovať v poľovnom revíre na škodnú zver § 19 ods.1 písm. b) a hubiť zvieratá škodlivé poľovníctvu (pytlačiace psy, mačky a v bažantniciach ježky). [/r] . Vlastníkom psov a mačiek je zakázané nechať ich voľne behať v poľovnom revíre. V prípade ich usmrtenia môže vlastník požadovať náhradu škody len vtedy, ak dokáže, že k ich usmrteniu nedošlo za okolností uvedených v odseku 1 písm. b) až d).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25191 od Mondrik
Odpoveď od Mondrik na tému Urcenie hranic polovneho reviru
martin 203 ja sice rad debatujem a polemizujem s niekym, ale plodne, nie o hlupostiach, podozrievani a dotahovani sa za detaily, ako to robis ty.
<br/>Samozrejme, ked som pisal prvy prispevok, nesiel som do detailov, lebo by ten prispevok bol jednak dost dlhy a jednak som sa snazil zamerat iba na jadro problemu.
<br/>Ty si ma hned nazval velkomestsky pristahovalec (tzv. PASTIKAR), na co som reagoval tym, ze preco pouzivas tieto slova, ked o mne nic nevies. Netvrdil som, ze som socialny pripad, len som ti naznacil, ze co moze byt dovod prestahovania cloveka do okolia BA.
<br/>K tvojim dalsim slovam:
<br/>„nejako rychlo ste sa zorientovali a chytili sa tych 120m, ale podla mojho osobneho vykladu zakona, ak ste sa nachadzali v extravilane obce a neprsali Vam do zahrady broky (dufam, ze v nasledujucom prispevku a policajtom budete tvrdit, ze prsali)tak nevidim problem, myslim, ze predseda PZ tam bol tiez a nebol problem ho slusne kontaktovat“
<br/>Ano broky padali, (nie na moju, ale na susedovu strechu - pre istotu, ak by si v dalsom prispevku zacal tvrdit, ze som hovoril, ze mi padali na hlavu) ked strielali minuly rok pri Malom Dunaji - vtedy som to este neriesil. No volal som predsedovi zdruzenia p. Melkovi a upozornil som ho na to, ze sa polovnici so zbranou v ruke vyhrazaju detom (tvoje su asi na to zvyknute...) - slubil mi, ze im dohovori a da to do poriadku - pytal sa ma, ci ten nas pes bol dalej ako 200 metrov od plota, preto viem, o tejto vzdialenosti. O pravnych veciach ohladom polovneho reviru so mnou nechcel hovorit, asi preto, ze som sa ho zacal pytat, ako sa moze tento revir posunut dalej mimo nase domy, kedze tam obec urcila pozemky na bytovu zastavbu. Odvtedy az do tejto soboty bol pokoj.
<br/>A nelustroval som si ta cez IP adresu tvojho PC, aj ked to pre mna nie je problem - nepotrebujem sa takto estebacky spravat.
<br/>Ty mi vravis, ze som vycurany a to ta vytaca, mna zase vytaca, ked si niekto nieco domysla a prisposobuje si fakty po svojom. Ocenujem na spravcovi tohto fora, ze umoznuje obidvom stranam takto neplodne zvachat a ze to davno nezrecenzoval, aj ked toto forum je evidentne zamerane na nieco ine.
<br/>Vies co, navrhujem ti, podme sa stretnut a porozpravat (mozme aj v krcme) a potom uvidis, co som za cloveka a ja zase, co si ty zac, aby sme sa tu takto nedotahovali donekonecna. Ak suhlasis, napis mi kontakt na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a dohodneme sa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.129 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 432 návštevníkov a žiadni členovia on-line