Urcenie hranic polovneho reviru

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25267 od michal
Odpoveď od michal na tému Urcenie hranic polovneho reviru
No jasne, teraz si to trafil pán Hrdina, určite budeš aj kapacitou vo svojom obore, keďže si tie psychotesty uspešne spravil. Len si zabudol ešte dopísať, koľko bol limit na úspešné absolvovanie 80? 90? A len tak na okraj, nikto ta na psychotesty neposielal ale k psychiatrovi. Takže ja o voze a ty zas uspešne o koze. Caf Hrdina.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25320 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Urcenie hranic polovneho reviru
:-p:-p:-p:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27385 od olexova
Odpoveď od olexova na tému Urcenie hranic polovneho reviru
prečítala som si skoro všetky príspevky v tejto téme, pretože mám podobný problém ako pán Mondrik, včera na obed mi hneď za plotom, v ZASTAVANOM ÚZEMÍ OBCE, strieľali poåovníci bažanty, po dvore mi behali 4,5 ročný syn a 1,5 ročná dcéra a pozerali na nich a im to VOBEC NEPREKŽALO, deti som zavrela do domu a ja hajde za vedúcim poľovačky, bolo ich tam asi 15 poľovníkov ,ešte sa mi do tváre vysmiali že oni si môžu robiť čo chcú a nikomu sa nič nestane.
<br/>Pre vysvetlenie za plotom máme pole rozmerorov 200x200 metrov zarastené čatajom ( trstina ) a hniezdia tam bažanty, takže poľovníci pustili tam psov, a veselo strieľali smerom na obytné domy............išli na istotu vedeli že voľačo trafiť musia.
<br/>To pole je súkromný majetok, má jedného majiteľa a je v intraviláne.
<br/>Vraj sa môžem sťažovať kde chcem........ aj sa budem. Martina

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27398 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Znovu len zopakujem co tu uz bolo napisane skor. Stale je to len o LUDOCH. My sme mali vcera tiez spolocnu na bazanty. A akonahle sme sa dostali blizsie k domom a &quot;ludskym&quot; pozemkom, aj ked psiky krasne pracovali a bazanty vylietavali, jednoducho sa strielalo len smerom od dediny. A jedno policko s nevymlatenou kukuricou a remizkou sme obisli lebo bolo len asi 250 od dediny. Nikomu nestoji za to mat problemy kvoli tomu. V kazdom pripade by mala byt v kazdom PZ a na kazdej polovacke prvorada ohladuplnost a najma bezpecnost pre bohatym vyradom. Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33404 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Kuva, musel som precitat cele styri strany, aby som zistil, ze tu furt riesite podnet jedneho tipka. Teda ptakoviny. Chcem povedat, ze pomerne jasne veci. Co ma ale napadlo ako potencionalny problem je otazka: Ako sa zmenia hranice polovneho reviru (PR) rozsirenim intravilanu obce. Predpokladajme, ze hranice PR boli urcene okolo rokov 1993-1994. S velkou pravdepodobnostou obec medzitym rozsirila intravilan a vydala povedzme aj nasmu stazovatelovi stavebne povolenie. Hranice PR ale nikto nemenil. V mapke prilozenej k rozhodnutiu o uznani jeho stavebny pozemok este veselo moze byt zakresleny v PR. Takze polovnici pozor, pred kazdou polovackou hor sa na kataster zistit, ci starosta nerozsiril v priebehu roka intravilan. Hi, hi, hi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33440 od abba
Odpoveď od abba na tému Urcenie hranic polovneho reviru
A čo ak sa rozšírením intravilánu zníži výmera poľ. revíru pod min. výmeru? Prečo tu nie je povinnosť OcÚ, MsÚ oznámiť toto na Lesný úrad?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33441 od papo
Odpoveď od papo na tému Urcenie hranic polovneho reviru
pretože výmera pri podpísaní zmlúv je status quo počas platnosti zmlúv.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33477 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Asi nie celkom. Ked postavia cez revir dialnicu, a to po podpisani zmluv, asi sa vymera polovnych pozemkov zmeni, vsak. Takze nie status quo, ale status squau.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33497 od lajozko
Odpoveď od lajozko na tému Urcenie hranic polovneho reviru
myslim si, že do výmery PR sa započítavajú len poľovné pozemky. Intravilán obce = nepoľovné pozemky. Čo sa týka výmer a ich zmeny počas platnosti zmlúv, mohlo by sa to riešiť dodatkom s tým vlastníkom, resp. iným, ktorého výmera bola rozšírením intarvilánu zmenená.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33512 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Urcite. Len ako sa o rozsireni intravilanu dozvie lesny urad, ci uzivatel polovneho reviru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33514 od lajozko
Odpoveď od lajozko na tému Urcenie hranic polovneho reviru
čo takto cez UHDP od správy katastra?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35049 od peter25
Odpoveď od peter25 na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Prečítal som si diskusiu od prvého po posledný príspevok. Musím skonštatovať, že jeden môj známy, ktorý je lesníkom a trochu aj poľovníkom (ja nie som ani jedno ani druhé), mal stopercentnú pravdu keď povedal, že poľovníci ... to je taká zvláštna skupina ľudí.... Ozaj, poľovníci, čo ste vy vlastne zač????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35050 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Urcenie hranic polovneho reviru
peter25 a ty si z akého vajca? 8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35053 od peter25
Odpoveď od peter25 na tému Urcenie hranic polovneho reviru
typická reakcia, iné som ani nečakal

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35056 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Urcenie hranic polovneho reviru
peter preco sa divis my sme organiziacia a lebo spolok ktory existuje strasne dlho mame svoje pravidla predpisi a tz si tu jednoducho vojdes a pitas sa co sme zac a ty si co zac ze sa takto pitas ako jedinec kde si zaradeny a akym pravom posuzujes niekoho podla niekoho ktory sa takto nejako vyjadril, co chces pocut spoved polovnikov a lebo co .ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35653 od miso
Odpoveď od miso na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Peter, keď si si chcel vytvoriť názor o poľovníkoch, neviem prečo si čítal práve túto tému, to ako keby som sa ja chcel niečo dozvedieť o motorkách a čítal by som o zložení pneumatiky.
<br/>Odsudzovať všetkých na základe prečítania pár príspevkov na fóre, to chce správnu povahu...Mňa len zaujíma, akému koníčku sa venuješ ty a do akej &quot;skupiny&quot; ľudí sa to radíš...Ozaj, Peťko, čo si ty vlastne zač?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35999 od jager
Odpoveď od jager na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Nič si s toho nerob. Ja poľujem Niekoľko desiatok rokov a dnes si túto otázku kladiem tiež. Myslím si že je v poriadku, ak nás zaujíma kto vlastne sú poľovníci, čo ale v poriadku nie je, je to, že nemáme jednoznačnú odpoveď. Sú to chovatelia, zušľachťovatelia, ochranári, lovci, novodobý pytliaci, darebáci, raubíri na jeepoch, alebo, čo nás do toho?? Pred 30 rokmi som vedel kam vstupujem, dnes sa pýtam, kde to som?
<br/>Ak by ste ma chceli za toto ukrižovať, aj to môžete. To dnes poľovníci tiež robia.
<br/>V Čachticiach vylúčili člena za to, že vraj v tej časti revíru kde bol napísaný našli streleného diviaka. Žiadne dokazovanie. Iba mal prehľad o tom čo sa deje v revíri a to sa raubírom nehodilo do krámu a tak človeka s kladným vzťahom k prírode vylúčili. Smola. Uvidíme čo na Občiansko právnom konaní, lebo poľovnícky zákon je dobrý, ale nesmú ho v praxi uplatňovať darebáci, ktorí omylom alebo manipuláciou jednoduchšie koncipovaných členov zastávajú kľúčové funkcie v PZ a kazia tak dobré ,meno poľovníkom, v ktorých zastala ešte štipka čestnosti, etiky a loajality.
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36033 od puro
Odpoveď od puro na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Suhlasim,kazde slovo je pravda.A cim horsi tym viac ma v hube etiky a dodrzovania zakona.Je smutne kam to speje a doplatia na to poctivi polovnici.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36362 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Urcenie hranic polovneho reviru
zdar, ja som v minulosti poloval v pol. zdruzeni kde stacilo ze v case ked si bol zapisany v knihe navstev rev. , len padla rana a uz si bol pytliak!!! rozum ti zastal! som stastny ze v tom zdruzeni nepolujem ale aj smutny ze take zdruzenie existuje!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36409 od puro
Odpoveď od puro na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Popripade strielas na lisku netrafis,zavolas hosp.zapises a polovica polovnikov pz ta podozrieva ze si strelil srnca,jelena... A im je luto naboja,iba placu ale tich lisok je...Riadia sa porekadlom podla seba sudim teba.Ale toje mimo temu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.084 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 311 návštevníkov a žiadni členovia on-line