Urcenie hranic polovneho reviru

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36425 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Je to tak ako píšeš aj u nás.Je to veľmi smutné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37100 od peter25
Odpoveď od peter25 na tému Urcenie hranic polovneho reviru
nerozumiem o akom vajci hovoríš, ale v každom prípade som rád, že ostatné reakcie mi viac-menej dali za pravdu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37310 od jager
Odpoveď od jager na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Len pre zaujmavosť. Toho čo v čachticiach vylúčili darebáci z výboru na základe nepodložených a nepreukazateľných obvinení, už pustili do gatí a chlapa zobrali naspať. Takže, ak sa im postavíte a viete aj svoju pravdu obhájiť, nebojte sa, sú to len paraziti obchádzajúci zákon. Byť členom tohto PZ, tak okamžite dávam návrh členskej schôdzi na odvolanie celého výboru pre nedodržiavanie zákonných ustanovení a za poškodzovanie dobrého mena PZ.
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37338 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Pred dv oma rokmi som v lete našiel u nás strelenú jelenicu.Nahlásil so m to hospodárovi.Po týždni sa to obratilo proti mne,že to bola moja robota,že musel som o nej vedieť,lebo ako so ju tám mohol len nájsť.Určite som ju postrelil a nedohľadál.Až sa nad tým všetkým rozum pozastavuje čo dokáže ľudská blbosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37339 od bombarder
Odpoveď od bombarder na tému Urcenie hranic polovneho reviru
A ty odkial ak sa mozem spytat?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37346 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Urcenie hranic polovneho reviru
ako tu uz dakto napisal, clovek by sa nad tym aj zasmial keby to nebola tragedia! mal si stastie ze si nenasiel dakeho jeleniska, mas pruser ako hrom!!! nikdy nepochopim ako moze niekto niekoho obvinit len tak z cista jasna bez dokazov, ludska sprostost nema hranic...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37432 od jager
Odpoveď od jager na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Toto, čo si napísal sa bežne deje len v poľovníctve a robia to samotný poľovníci (gauneri) to je na tom to najhoršie. Verejnosť potom logicky nehovorí o XY, že je gauner a raubír v jednom, ale hovorí, že poľovníci sú taký. Preto by sme mali usilovať o odpratanie všetkých, čo bez mihnutia oka obvinia kolegu poľovníka, ako keby to bola nejaké handra. Žiadne dokazovanie, žiadne faktá, stačí obviniť a v tajnom hlasovaní si vylúčený a nebudeš sa stačiť diviť. To je nehoráznosť. Darmo si poctivý poľovník. Dodržuješ zákon stanovy a domáci poriadok zo stopercentnou istotou, že teba vylúčiť nemôžu, lebo im nedáš príležitosť a hľa, traja somári vo výbore sa cítia ohrozený preto radšej ťa obvinia z toho, že tam kde si bol napísaný padla rana a že majú informácie od XY, že si strelil diviaka a nepriznal ho a že meno dotyčného radšej neprezradia.
<br/>Máte aj vy takýchto krivákov v PZ?
<br/>Ak ano, očistite vaše PZ od darebákov, čo kazia meno nám všetkým.
<br/>Čoho sa bojíte?
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37437 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Miro ta otazka na konci je dobra , ja to dam odpoved - Ze pridu o clenstvo v PZ ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37452 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Urcenie hranic polovneho reviru
zdravim jager, nic v zlom , plne s tebou suhlasim! a urcite nie len ja, ale radovy clen nema sancu nieco zmenit! ako napisal jaro:vyhodia ta a vec je vybavena a pre istotu ta este riadne pospinia. je to mimoriadne smutne, ja som odysiel zo zdruzenia a som rad!!! v zivote by som sa medzi tych &quot;ludi&quot; nevratil aj keby mi ponukali clenstvo v PZ bez vstupneho poplatku, bolo nas tam okolo 30 ale v poslednych rokoch sa tam nabrali rozny &quot;podnikatelia&quot; a dneska sa tam tahaju jelene krizom krazom:{ chovnost nechovnost ty domaci chrapuni za peniaze dovolia vsetko! az ti je zle. a dopadne to zrejme tak ze daky piati alebo desiati najzamoznejsi to jednoducho rozbiju a spravia si nove svoje PZ a tych 30-tich poslu domov, to je dnesna realita na slovensku-bohuzial. ale netreba hadzat flintu do zita!!! skutocne su aj normalne PZ v ktorych su skutocne dobry chlapi, len sa mi zda ze ich je cim dalej tym nenej..., co ty na to? ospravedlnujem sa asi som odbocil od temi...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38726 od Mondrik
Odpoveď od Mondrik na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Zdravim vsetkych.
<br/>K teme, ktoru som tu riesil minuly rok www.polovnictvo.com/modules.php?name=BiG...;topic=639&PNO=3
<br/>Odvtedy sme vzdy vencili psa na vodzke, no stane sa, ze sa clovek napr. pri prechadzke so psom potkne alebo ho napadne cudzi zatulany pes a rucka s voditkom sa jednoducho vysmykne. Raz som dokonca odchytil v reviri psa nejakeho polovnika - na toho by asi polovnici nestrielali... Za jeho odchytenie a vratenie som nepocul ani dakujem, iba take zamumlanie a polovnik si karhal psa...
<br/>No ale ide hlavne o clanok v dnesnom Novom case www.cas.sk/clanok/91393/otrasne-sucku-za...psika-postrelil.html cakal som kedy sa nieco podobne stane a cakam, kedy polovnici pri neskutocne aktivnej snahe strielat vsetkych - podotykam cudzich, nie ich zatulanych psov - postrelia alebo zastrelia jeho majitela. Strelba za tmy je v Malinove pomaly pravidlom. Snazil som sa dohodnut s polovnikmi, no jednoducho sa neda. Riesit to budem asi cez media a pravnikov - teraz verim, ze sa mi podari dat v obci par ludi dohromady, ktori sa postavia proti svojvoli tychto "polovnikov". Pisem, na margo tych, ktorym sa moje obavy zdali prehnane...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38731 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Urcenie hranic polovneho reviru
á, servus, tak vidim, ze to predsa skonci fiskalom ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38734 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Urcenie hranic polovneho reviru
[#10339#]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38741 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Urcenie hranic polovneho reviru
a aby bol clanok z Noveho casu niecim vyvazeny, pridavam foto - vysledok roztopase dvoch psikov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38747 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Čo je to &quot;streľba za tmy&quot; ? Zákon umožňuje loviť hodinu po západe slnka. Pri verejnom osvetlení je pre mnohých tmou už čas pri západe slnka. Avšak svetelnosť na otvorenom priestranstve je ešte dostatočná na rozpoznanie zveri - obzvlášť pri poľovačke na letiace kačice oproti oblohe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38766 od Mondrik
Odpoveď od Mondrik na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Martin203,
<br/>odkial mas tu fotku, ako vznikla a ako vies, ze toto sposobili &quot;dvaja psikovia&quot;?
<br/>Dnesny Novy cas - obrana polovnika - psi pytliacili na zajace - zajac bezi rychlostou vyse 60 km/h a dokaze zmenit smer behu takmer v kolmych uhloch bez spomalenia. Pes bezi max. 45 km/h a pri prudkej zmene smeru musi brzdit a pri behu nedokaze urobit pravy uhol - takze ak aj je to co hovori pravda, tak islo iba o plasenie (trochu behu zajacom neuskodi - pred predatormi takto unikaju denne niekolkokrat - ine je, ze pes ich takto moze odplasit do susedneho reviru, kde si na nich nemozu polovnici zalovit...). Co sa tyka toho, ze nanho zautocili - viem o tom, ze utocia hladne psy, dlho niekde zavrete na nejakom straznom dvore, bez dlhodobeho ludskeho kontaktu, inak sa nakrmeny pes na kratkodobom &quot;uteku&quot; priblizi k cudziemu cloveku, iba ak ho ten prilaka a pes je zvedavy. Zazil som to, ked som odchytaval v reviri uteceneho psa malinovskych polovnikov - madarsku vyzlu - nechcel sa priblizit, musel som ho prilakat. Je ten polovnik nejako poraneny - vyhladal lekarsku pomoc? Nestrielal, len ked psi bezali smerom k nemu po prilakani? Ten pes ma od brokov poranenu zadnu cast a chvost - cize pes utocil zadkom? Inak rad by som bol, keby jeho a svedkov vypoculi policajti, ci sa bude jeho vypoved zhodovat v detailoch... Osobne neverim jeho verzii - je v nej plno pochybnosti a ak si vymysla, je to podla mna od neho velke svinstvo a zasluzil by si basu natvrdo!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38768 od Mondrik
Odpoveď od Mondrik na tému Urcenie hranic polovneho reviru
astronom - strelba za tmy v Malinove - obloha, ked vidno hviezdy (nie vecernicu - cize nejaku najblizsiu planetu - to aby sme sa nehrali na odbornost, ked si uz tym astronomom :) ).
<br/>Inak si ma priviedol na myslienku, ze ako mozu vlastne za takej tmy strielat? Ked ich najblizsie zapocujem, pojdem sa pozriet ako to robia. Dufam, ze ma nezastrelia...
<br/>Je pouzivanie svetiel pocas lovu na zver zakazane?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38779 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Urcenie hranic polovneho reviru
To si ako na to prisiel ze pes beha len 45km/hod ?
<br/>
<br/>Uz len info z Noveho casu su pravdive ci uz jedna alebo druha strana. :x:x:x Je to senzacie chtivy platok , ktory nie je hodny ani na cistenie zadku!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38781 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Urcenie hranic polovneho reviru
nemám chuť na nejakú konfrontáciu, len som si dovolil spochybniť slovíka ,,za tmy,, . Zisti si kedy zapadá slnko a prihoď k tomu hodinu a nakukni vonku a to v zastavanom území, kde je verejné osvetlenie a potom za dedinou, kde už svetlá namajú taký vplyv a potom zistíš, o čom som písal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38787 od Mondrik
Odpoveď od Mondrik na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Jaro.
<br/>Odkial mam rychlost behu psa - to sa pytas v dnesnej dobe encyklopedickych informacii na internete?
<br/>en.wikipedia.org/wiki/Orders_of_magnitude_(speed)
<br/>Dovolil som si 5 km/h oproti maximalke ubrat vzhladom na beh po oracine a tym, ze sa nejednalo o chrty... Zaujimalo by ma aky je tvoj odhad rychlosti - videl si niekedy bezat psa za zajacom? Bol to podla teba vyrovnany beh?
<br/>Co sa tyka Noveho Casu - treba ho vediet citat, davat bacha na slovicka, ktorymi sa novinari chrania pred trestnym stihanim za nepravdive udaje. Tych clankov o ktorych hovorim sa to vsak podla mna netykalo - neslo o &quot;celebritu&quot;, na vrchnej strane nebola uputavka a tykalo sa to len jednej malej bezvyznamnej dedinky, takze nemyslim, ze okrem prepisu rozhovoru tam nieco menili - nemali dovod. Citatelnost to nezvysilo.
<br/>Inak na tie clanky som bol upozorneny, preto som na ne mrkol na internete - inak ho citam iba niekedy ked to potrebujem pracovne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38788 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Urcenie hranic polovneho reviru
Mondrik,
<br/>
<br/>mohol by si mi priblizit, ako tieto tvoje prispevky suvisia s urecnim hranic polov. reviru?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.126 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 231 návštevníkov a žiadni členovia on-line