Jelenia ruja 2007

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21462 od mmfoto
Odpoveď od mmfoto na tému Jelenia ruja 2007
yegi: co tym myslis tazke sa dostat do reviru? myslis pre polovnika? Ja chodim len s fotakom :-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21466 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Jelenia ruja 2007
Hej myslím,pre poľovníka.Je jedno,či s foťákom,či bez,neriskoval by som.Cez ruju to môže byť nebezpečné sa motať po revíri, kde je roztrúsených veľa lovcov.Okrem toho,ked ich aj stretneš, určite nebudú nadšení tvojou prítomnosťou, ked nie pre iné, tak pre to,že im budeš rušiť zver.Pre to je to jednoduchšie vo zvernici, či obore.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21469 od mmfoto
Odpoveď od mmfoto na tému Jelenia ruja 2007
yegi: dik za rady. Asi skusim aj oboru aj les. Snad ma ziadny polovnik nezastreli... Zver urcite plasit nebudem, ja chodim polese pomaly a potichu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21478 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Jelenia ruja 2007
To si myslíš len Ty !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21489 od mmfoto
Odpoveď od mmfoto na tému Jelenia ruja 2007
cimbalik: myslis mna? a ako ma clovek chodit po lese aby neplasil zver? len mi nepovedz, ze nema chodit vobec... to by sme dopadli, keby do lesa mohla chodit len urcita skupina ludi... Paci sa mi tento web, tato disusia, vela sa tu clovek dozvie a nauci... ak chce... ale niektori sa staviate k "nepolovnikom" ako keby do lesa vobec nepatrili. Nechcem nikoho urazit, ani sa s nikym hadat... len diskutujeme. PS: vsetkym prajem vela prijemnych zazitkov v lese...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21490 od Rasto27
Odpoveď od Rasto27 na tému Jelenia ruja 2007
pripojil som sa na net z bielej skaly cez pda a dúfal som že získam nejaký hodnotný update, namiesto toho tu čítam o tom ako strašne všetci s tými fotoaparátmi plašime zver. myslím že hnev treba smerovať napr na tých 6 štvorkolkarov čo na minulo 30 min zrát a ľudí čo tu po nociach pytlacia s reflektormi a nie na nás s fotoaparátmi v rukách. na záver chcem opäť zdôrazniť že my niesme nepriateľ ale ak by niekto chcel hľadať nepriateľov kľudne poradím. prepáčte off topic.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21491 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Jelenia ruja 2007
Za mladi som chodil zaskodnicit - zobral som si spacak, rupsak, dalekohlad, vycestoval na zname rujovisko (i nedaleko od Krivana) a prespavajuc po krmelcoch som zazil tie najlepsie ruje. Dnes by som takeho partizana asi kopol do ... No napr. (nedaleko od Krivana) som stretol polovnikov, ktori ma chceli nakopat do ..., vsetko sa vsak vysvetlilo a u nich na chate som zazil tu najlepsiu ruju ... Zda sa mi, ze si ho prilis tvrdo odpalkoval aj ked Ti na 100% rozumiem :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21492 od Rasto27
Odpoveď od Rasto27 na tému Jelenia ruja 2007
*späť

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21493 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Jelenia ruja 2007
MMFOTO - napíšem Ti to takto ak si neporozumel Cimbalíka. Človek môže chodiť po lese aj nepoľovník ! Z hľadiska bezpečnosti ide asi o to, že ty chceš fotiť jeleňa v čase ruje, poľovník chce uloviť jeleňa, jeden o druhom neviete a to preto, že poľovník pred vstupom do revíru teda pred samotným lovom sa musí napísať do Knihy návštev revíru, kde sa uvádza aj lokalita v ktorej bude lov vykonávať. Táto kniha je zriadená v každom poľovníckom združení a slúži pre vzájomnú informáciu poľovníkov, kde sa lov vykonáva zo špecifikáciou lokality a zároveň aby sa predišlo možným úrazom postrieľaním. Taktiež po návrate z revíru sa píše ukončenie návštevy danej časti revíru a zvykne sa tam písať napr. výsledok pozorovania, príp. výsledok lovu. Poľovník ako aj ty fotograf sa približujete k jeleňovi / obaja máte dobrý vietor / poľovník sa rozhodne jeleňa uloviť, vystrelí, môže sa stať neštastie že sa môže strela odraziť a poraniť Teba fotografa. Nik o Tvojom pobyte resp. výskyte v lese nieje informovaný o poranení nevie, možnosť mobilného spojenia nedostupnosť siete . Kniha návštev fotografov neexistuje. / Nymyslím to ironicky. / Preto je reakcia Cimbalíka taká, ja som Ti to pre Tvoje info z praxe rozpísal. Ak chceš fotit oslov radšej nejakého poľovníka v danom poľovníckom združení a samozrejme záleží len na ochote poľovníka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21494 od mmfoto
Odpoveď od mmfoto na tému Jelenia ruja 2007
mirek: samorejme, ze rozumiem, ze ak su na tom istom mieste 2 ludia, z toho jeden z nich ide strielat a nevedia navzajom o sebe - tak sa moze stat nestastie... To nema zmysel rozoberat... snad len tolko, ze to "nestastie" sa moze stat kedykolvek a kdekolvek, nie len pocas jelenej ruje. A nechcem byt zbytocne ironicky ale aj polovnik snad vystreli len vtedy, ked vie naco striela... Mne sa skor zdalo, ze cimbalik, reagoval slovami "To si myslíš len Ty !!!" na to co som pisal o tom, ako sa spravam v lese a ze si myslim, ze zver nerusim... Dnes rano som bol o 5.30 na luke pod lesom. Este nez som tam prisiel po ceste (peso samozrejme), zdalo sa mi, ze pocujem vystrel (ale nie som si isty). Kazdopadne, prisiel som na kraj luky, sadol si tam na hodinku, odfotil par srncov a zdvihol som sa az za svetla a pobral sa dalej... Pre danu temu: V lokalite Kostolanov pod Tribecom som dnes jelenov nepocul ani nevidel...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21495 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Jelenia ruja 2007
MM FOTO - určite táto debata v štýle ,, prečo áno, prečo nie, prečo môžem, prečo nemôžem ,, by bola nekonečná. Ahoj Miro, Ospravedlňujem sa za odbočenie od témy !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21496 od mmfoto
Odpoveď od mmfoto na tému Jelenia ruja 2007
Aj ja sa ospravedlnujem, budem rad, ked sa bude pokracovat v teme. :-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21497 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Jelenia ruja 2007
Ono to nie je o tom, že by Ti chcel niekto ublížiť,ale v prípade,že Ta nejaký poľovník "zraní",samozrejme neúmyselne, nakoľko o Tvojom pobyte nebude mať ani tušenia,dostane do obrovských problémov.Čo píšeš, že strieľať len na opoznanú zver,nikdy nevieš, v akom uhle sa môže odraziť čo i len črepina z guľky, ktorá prenikla zverou.Preto ber rady ako dobre myslené a aj Ty ber ohľad na poľovníkov.K tomu, kam chodíš von, poznám tam pár ľudí,ktorí najprv strieľajú a potom pýtajú.Lovu lesu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21499 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Jelenia ruja 2007
yegi dobre si to napisal . akurat ze my polovnici si musime tiez uvedomit ze nie sme v lese sami ( turisti , hubari , cyklisti , atd .) Ak by mali ludia brat ohlad na polovnikov a zaroven neohrozili seba tak by nemohli navstevovat les po vacsinu roka nie je to chore ? Jedna vec je nestastna nahoda a druha vec je ked je nedisciplinovany polovnik ako si napisal ze najprv strielaju a potom sa pytaju :[ .
<br/>
<br/>a ak mozem tak sa mmfoto zastanem ohladom pozorovania ruje . ta ruje predsa nie je len pre polovnikov ale celkovo pre milovnikov prirody a nemusi to byt len clovek s puskou na pleci hladajuci toho svojho vytuzeneho jelena . na jednej strane ospevujeme aky je to krasny zazitok jelenia ruja a na druhej strane sa tvarime ze ta ruja je tu len pre nas polovnikov . Takze trocha porozumenia a nechajme tu ruju vychutnat vsetkym ktori stoja o ten nezabudnutelny zazitok . Viac skody narobia motorkari a podobny blbci ako nejaky mmfoto ktory si chce nafotit jelene a vie ako sa ma v lese spravat .
<br/>
<br/>alebo sa mylim ?;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21500 od mmfoto
Odpoveď od mmfoto na tému Jelenia ruja 2007
jaro: dik za nazor. Ale naozaj sa k tomu uz netreba vracat. Myslim, ze sa nikto nenahneval, neurazil... museli by sme za chvilku zalozit novu debatu... Pokracujte v pohode v teme &quot;jelenia ruja 2007&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21501 od mmfoto
Odpoveď od mmfoto na tému Jelenia ruja 2007
yegi: bol som dnes vecer pozriet jelene v tych Celadiciach... fotky sa dali spravit pekne... ale nie je to ono. Takmer nic sa tam nedialo. Ja som pozeral na jelene cez hladacik fotoaparatu, a oni mi chodili kazdu chvilku olizovat objektiv. Samozrejeme som vdacny majitelovi za umoznenie fotenia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21504 od Rasto27
Odpoveď od Rasto27 na tému Jelenia ruja 2007
Stravil som v lese v okoli zvernice Biela skala poslednych 24 hod, ziadnu zver som nevidel a uplne ticho. Balim a odchadzam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21510 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Jelenia ruja 2007
Áno, myslel som na Teba, ale neber to v zlom. Zažil som to totiž na vlastnej koži pred viacerými rokmi, keď v CHPO som sa s hosťom po viacdňových trpezlivých pozorovacích vychádzkach v ťažko prístupnom teréne a konečne s dobrým vetrom už už približovali k starému jeleňovi, zrazu ten na naše veľké prekvapenie stíchol a samozrejme sa &quot;vyparil&quot;. O chvíľu sa však všetko vysvetlilo, keď sme zbadali nezámeho človeka, ktorý s amatérskou videokamerou, ktorá tak môže poslúžiť pri natáčaní detí na dvore, a bez odľadu na komplikované podmienky daného terénu sa ťahal k jeleňovi. Samozrejme, že ho zradil a tiež si myslel, dokonca bol o tom presvedčený, že chodí po lese tak, aby zver neplašil.
<br/>Čo sa týka ostatných polemík okolo vstupu do lesa vám len pripomeniem, že v súvislosti s veľmi polemizovaným vstupom a pohybom cyklistov a jazdcov po lese, konečne aj v televízii nenápadne pripomenuli, že v mnohých krajinách sveta (a aj v s nami susediacich), má právo vlastník rozhodnúť o tom, komu vstup povolí a komu nie.
<br/>[r]A či sme iní ako ostatné demokratické krajiny s trhovým hospodárstvom okolo nás? [/r] Alebo, ako to už na Slovensku je, keď mi to vyhovuje tak áno a keď nie tak nie?
<br/>Môžete sa do mňa pustiť!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21514 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Jelenia ruja 2007
Som vsetkymi desiatimi za to, aby vlastnici rozhodovali, lenze my polovnici sme len jedna zaujmova skupina a i napr. ŠL SR v CHPO su len uzivatel a vlastnikom sme vsetci (i ujo s hrackarskou kamerou). To by sa kludne mohlo stat, ze vlasnik 500 ha lesa bude fanusikom Klubu milovania vo volnej prirode a Klubu stvorkolkarov ... Sucasny stav je asi aky taky kompromis, kde si vsetky strany snazia utrhnut pre seba co najviac .... tak sa bime o ten nas podiel

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21515 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Jelenia ruja 2007
Len pre moje info: Je v CHPO zakaz pohybu mimo znacenych turistickych chodnikov? Cumim do mapy a vazne neviem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.115 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 176 návštevníkov a žiadni členovia on-line