Lovecka lukostrelba

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54735 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Jestli nemate penize a treba se bojite nezamestnanosti ,tak zapomente na to kupovat nejake kratochvile jako jsou drahe luky ,nebot budete penize potrebovat nekde jinde a lukostrelba je pouze kratochvile so je jenom jako zbytecny zajem , pokud luku nepouzijete k loveni a prilepseni si na zivotu =potravinach a tak nam nase fondy zbydou na neco jineho v ekonomicke depresi ve ktere je Evropa ci bude a je 100% zalezitost coz je minus dzoby a minus zivotni uroven .Za deprese neutratime o jeden cent vice nez musime ,to je pravidlo . Ano zde luky jsou drahe ,ale to celkem nic neznamena ,zalezi kolik toho zastrelime a tak se nam to vyrovna na cene masa co nemusime koupit ,penize co jsou omezene fondy pro nas a radeji treba utratime za elektriku co spotrebuje mrazak ,nebot vime podle mamutu ,ze maso muze zustat zmrazene 30 000 let a stale je dobre . A tento pocet plati i u loveckych pusek take na cene patron a zretelne vime jak zeme vypadaji ,kdyz se uplne financne zhrouti jako se to stalo v Rusku ,Argentyne atd. Pokud nemame penize ,luk se necha vyrobit zadarmo ze dreva ,ale musime nejdrive studovat teorii a potom mit nejakou praxi s vyrobou luku ,to je cesta v chudobe ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54737 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Lovecka lukostrelba
no ano,ja som myslel hlavne na situaciu ktora tu bola pri prvej krize,ktora trvala 10 rokov a prerusila ju az 2 svetova.chcem vyuzivat luk na lov a zdokonalovat sa, cim si neskorsie prilepsovat.momentalne sme vo firme ok,stava sa ze nestacime vyrabat.velky bonus mame v tom ze sef hospodaril stale tak aby nemal ani cent dlhu.takze sporim,jedno euro na den,co nieje az tak vela,ked si pomyslim kolko ludi vyhadzuje drahe peniaze na cigarety atd.skusal si osobne ten jeho luk Alex?ako sa ti z neho strielalo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54740 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
alexbow1.rajce.idnes.cz/osobni_2010/#delta_black_eben.jpg
<br/>
<br/>
<br/>Tohle je novy model reflexivniho luku Delta co ma staticke konce ......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54741 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Ja ty Kejvalovi luky strilim uz dost let /asi 5let/ a strili docela dobre a ja je srovnaval s temi nejdrazsimi luky a proste nevidim rozdil asi nejsem tak moc citlivy , no jestli si chces koupit ten recurve z black line, tak bych si tam urcite nechal dat bambus zaplatit navic o 25-30 Euro a urcite se to vyplati, nebot zde vsechny spickove luky maji bambus , no a toto jsou ty klasicke luky co se zde prodavaly v polovicce 50 tych let kratce po te co se rozsirily drevolaminatove luky= osvedcena konstrukce a rychlost neni zavratna a tak je luk presny ,ja mam take ten luk Delta co je 55 liber a jeho rychlost je asi 175 stop/vter ,ale dostrel sipu 500 grains je 260 yardu ,legrace byla ze jeden stary zakaznik mi tvrdil ,ze je tento luk pomaly ale nemel chronograf a tak to byl pouze jeho pocit a tak jsem se musel potichu smat, kdyz jsem vedel jak daleko tento luk dostreli , ted strilim ten normalni recurve co je 58 palcu dlouhy a ten ma tah 52 liber a ja jej ,tak pretahnu asi o 1palec na strelbe do dalky a ten 1 uncovym smrkovym sipem dostreli 200 metru do dalky /220 yardu / . Pro ty co maji natah 28 palcu a mene doporucuji ten hybrid 56 palcu dlouhy ten strili vyborne a jeho rychlost se vyrovna reflexivnimu luku. Toto je zde vedeno jako long bow ,kdyz se tetiva nedotyka ramen ,ale to je nepresne oznaceni, nebot long bow by mel mit nejmene 60 palcu delky ,ale na tohle se zde kasle a tak tento typ luku muze byt daleko kratsi ,nez reflexivni luk,ale cim kratsi luk tim musi lukostrelec byt pokrocilejci a mnozi zacatecnici si mysli ,ze budou dobri s 49 palcovym horse-bow Destiny ......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54743 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Lovecka lukostrelba
V Black line ma jeden recurve(classic recurve)dlzky 60.udava tam ze material stredu je Ovanghol,jadro ramien je javor a cierny sklolaminat.nieje tam volba vyberu ako napr. pri luku Mystery(javor+bambus,co je 7200kc)alebo sa to ma pri tomto luku classic recurve uviest na konci objednavky do poznamky?dopisat do poznamky javor+bambus?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54744 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Na recurve mi práve vadí kontakt tetivy a ramien, ten plesk. Tiež mám rád dlhší luk. Z rady blackline od Kejvala je super za 187 Eur longbow black line 68´´
<br/>Pár fps rýchlosti by som rád obetoval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54747 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Lovecka lukostrelba
ale ma len v dost malej natahovej sily(od 30 do 45lib).chcelo by to aspon55lib.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54748 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Nebude určite problém urobiť na zákazku po osobnom dohovore. To je výhoda miestnych výrobcov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54751 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Vsak rozdil mezi45 librami a 55 librami je pouze tloustka laminace ,kterou obrousime ci mene obrousime na brusce a tak staci pouze zavolat Kejvalovi a rici co chceme ci mu poslat e- mail a on udela co si prejeme . Ty tahy jsou vypocitane az do 70 liber i kdyz on ma udavane tahy do 65 liber ,nebot lovecky luk pro Evropu neni treba silnejsi a nakonec, kdyz je luk slaby kolikrat mame problem se zbavit tetivy z prstu . Tak kdyz zacatecnik zacina strilet 30 libernim lukem cele vlastne pracuje proti spatnemu vypousteni sipu ........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54752 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
To plesknuti tetivy o rameno pri reflexivnim luku resime tak,ze na rameno pod tetivu lepime nejaky filc anebo tetivu co se dotyka ramene obtocime 2-3 vrstvy bavlnene/vlnene prize co z nich delame svetry a to pekne tlumi ten plesk , plus kombinace spravne brace hight a techto podlozek zvuk vystrelu se necha dobra eliminovat ,jasne zvire slysi kazdy zvuk co vychazi z luku i kdyz je to long-bow ,ale nemusi se poplasit pri vystrelu ........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54756 od mariomir
Odpoveď od mariomir na tému Lovecka lukostrelba
ahojte :) nadavno som sa dostal k luku a celkom ma to začalo baviť tak som sa rozhodol ze si tiež jeden zaobstarám nechcel som do toho vela vraziť zastrielat si chcem len rekreačne preto som sa rozhodol pre Luk Samick Lion (60&#039;&#039;,60 lbs,RH(pravák)) a šipi CARBON FLASH (vhodne,carbonove, za dobru cenu ) no potreboval bi som poradit s tuhosťou trubky sipu, za každú radu vopred ďakujem :) som uplny začiatočník tak dúfam ze ma tu nikto ,,nepopraví´´zato čo som tu napísal :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54757 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
ty sa popravíš sám:D60 lbs a len rekreačne...ked si začiatočník,tak ti doporučujem duralove šípi.Aby si si neublížil.doporučujem ti XX-75 23-15 alebo 22-19 alebo 21-17 alebo 22-16.podlatoho kam to chceš ťahať.Či 27,28,29inchov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54758 od mariomir
Odpoveď od mariomir na tému Lovecka lukostrelba
mal by som ist na slabší luk ? strieľal som z 46 lbs tak neviem?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54759 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
no podla toho ako strielal(skusal) ? ak vravis ze si uplny zaciatocnik tak urcite na slabsi koli tomu aby si lahsie zvladol techniku strelby lebo bez toho to nebude ono .
<br/>Ale hlavne keby si si dal tu namahu a precital par stranok dozadu tak by si zistil,ze hlavne by si mal ist na inu znacku :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54762 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
treba sa opýtať koľko krát si z toho 46 lbs luku vystrelil.. mal by si zvládnúť vystreliť aspon 100 šípov... zvládneš to s 60 librovým lukom?? no začiatočníci začínajú tak na 35 librách maximálne 40.. ide o to že pri strelbe zo silnejšieho luku by si sa mohol zraniť a taktiež budeš mať veľké problémy zvládnuť techniku tak ako povedal martin... popozeraj si články na www.bowmania.sk je to super stránka.. a určite nad tým popremýšlaj...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54764 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
60 liberni reflex pro zacatecnika nemusi byt takova katastrofa jak by se mohlo zdat ,staci pravidelne posilovat a cinkami atd . venovat se tomu tak 2 krat tydne pokazde jednu hodinu a svaly zesili natolik ,ze 60 liber nic nebude . Co se tyce Samicku tak jednoduse strilet dokud se nezlomi a potom si vybrat lepsi znacku , nebot za tu dobu uz budeme mit nejake lepsi zkusenosti /prakticke+ teoreticke/ !!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54769 od mariomir
Odpoveď od mariomir na tému Lovecka lukostrelba
ďakujem za všetky rady:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54783 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Proc bownunting? USA je stale vice totalitnejsi stat a mame sve dukazy jako pocet veznu v zemi /2miliony/ totalitnejsi zakony a tak kdo neni opatrny skonci v kriminale za kazdou blbost a tohle se stava mladezi ,nebot ta vlastne nevi jake ji hrozi nebezpeci a vlastne vetsinou je ignoruje a tak takovy Pentagon ma vzdy dostatek vojaku do valek ,nebot 18 lety je vzdy &quot;nesmrtelny&quot; . Chyba je v tom ,ze tkz felon ztraci dozivotne narok na bouchacku a vlada pilne pracuje na tom aby vytvorila co nejvice felons co se jim dari ,nebot mladez ve skole je ucena vedu o nejake utopicke spolecnosti a skutecnost utekla ,neco ja jsem byl ucen ve skole neco o utopickem komunismu a skutecnost vypadala jinak . No a ti mladeznici co se vraci z kriminalu proste nemohou sehnat praci ,nebot zadna spolecnost neprijme tkz felons a tak tihle lide maji tezky zivot a hodne konci na listkach na jidlo ne spolecnost je nenecha chcipnout hladem ,ale reknu vam je to hladova existence a dnes diky depresi 40 milionu je na food stamps a tak nemame ty fronty na polevku jako roku 1933 .
<br/>Kazdy felon si jasne muze lehce koupit bouchacku na cerno ,ale kdyz jej chytnou zase jej za tu bouchacku zabasnou . Felon si jasne muze koupit lovecky listek ,ale je omezen pouze na luk a tak mu nezbyva nic jineho, nez pouzivat luk takovy clovek pak tvrde trenuje a ma optiku na luku ,aby mohl strilet co nejdale a tak nemajici zadnou etiketu strili lukem na 80 yardu vse co vidi a tak ja se jim nedivim . Vyhoda je ,ze tady sezona pro lukostrelce nikdy nekonci a tak takovy clovicek muze usetrit na potravinach a venovat tech malo penez co ma k dispozici necemu jinemu jako napr na elektriku co pohani jeho mrazak . Tento pristup k veci bude mit tez Evropa az se Euro zhrouti ,indiani jedli vse co dnes civilizovana spolecnost odmita jako napriklad hady a tak kmeny byly schopne prezit i v pousti . Fondy takoveho cloveka jsou znacne omezene ,je plno lidi se rovnou reknou ze kdysi nekomu rozbili cumak a pak je zavreli a od te doby nemaji narok na bouchacku a to jim moc nevadi ,nebot si zvykli na luk majici optiku na loveckem luku a range finder a dovedou strelit White tail deer i na 100 yardu .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54784 od geronimo1

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54788 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
ahoj Geronimo.Je to smutné až kam sme nechali žijdakov,ilunimatov a slobodomurarov dotlačiť tuto spoločnosť.Máme málo volného času,lebo musíme dlho a pracne vyrábať veci ktoré námuláhčujú život.U vás na Wallstret je ten pes zakopaný.Ked sa nedarí izraelu,tak sa nebude darit nikomu.Hawk!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.149 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 485 návštevníkov a žiadni členovia on-line