Lovecka lukostrelba

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54650 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
tak tomuto verím.. tie živelné katastrofy ti veru nezávidím.. Neviem ako to myslel elvis.. ale ja ti určite závidím tú krásnu prírodu.. aj ked je nebezpečná ale je divoká a pre mna moc fascinujúca.. Ja som vyštudoval Ochranu životného prostredia na Technickej univerzite vo Zvolene preto mám k prírode možno bližšie ako ostatný.. Proste amerika je krásna v tom že sú tam stále miesta kde človeka nestretneš aj keby si chcel.. je to obrovský priestor ktorý dokáže človeka úplne pohltiť svojou krásou a rozmanitosťou.. Máte tam púšte, prérie, krásne hory obrovské jazerá a oceány.. U nás je príroda taktiež krásna... ale nech sa vyšplháš na aký koľvek kopec vidíš vôkol len mestá a cesty.. Hrozne túžim po tom vyšplhať na nejaký kopec a pozrieť sa do diaľky a nevidieť nič nič čo by vytvoril človek.. a toto je v amerike možné.. toto ti závidím ja :{ Moji kamaráti ktorý tam boli boli unesený tou krásou.. rozprávali mi plno historiek ktoré som počúval s otvorenými ústami.. Sú to chalani ktorý prešli ameriku krížom krážom.. a po tomto ja túžim.. Bohužiaľ neviem či sa mi tento môj najvačší sen vôbec niekedy splní :) Taktiež vám závidím tie možnosti myslím v lukostrelbe... na čo si spomenieš si tam môžeš kúpiť.. Ja aj keby som niečo chcel som proste obmedzený našim trhom.. Môžem si kúpiť len to čo majú predajcovia na skladoch.. a ver tomu že toho nie je veľa.. často chodím na americké stránky a pozerám čo všetko by som si kúpil.. ( hovorím o lukostrelbe ) takže v tomto máš tiež obrovskú výhodu.. Isteže sa dajú veci objednať aj priamo s USA.. ale ak to zabalia colníci zaplatíš DPH aj clo a to sa potom absolútne neoplatí.. je to proste všetko posrané..
<br/>
<br/>teraz som si spomenul na jednu historku.. Mám kamaráta ktorý je skvelý fotograf a putoval po národných parkoch v USA a myslím že to bol Yelowstone v ktorom videl ako vlci požierajú bizóna.. pre niekoho možno zážitok nič moc.. ale pre biológa ako som ja je to proste poriadna pecka..
<br/>
<br/>dalšia historka sa viaže s dalšími kamošmi ktorý boli pracovať na aljaške.. jedného dna sa vybrali na túru.. večerom sa stratili a nevedeli odkiaľ presne prišli... tak sa rozhodli ako sa hovorí že ráno bude lepšie večerať.. tak prespali pod jedným stromom len tak na divoko a počkali na ráno.. ked vyšlo slnko vedeli aspon približne kadiaľ sa majú vracať.. po niekoľkých hodinách narazili na cestu ktorou prišli.. v kľude si kráčali po tej lesnej ceste ked tu zrazu oporoti nim niekoľko policajných aut a záchranka.. nevedeli čo sa stalo.. obzerali sa že čo to má byť.. ked zrazu tie autá zastali pri nich.. policajti povyskakovali hodili na nich deky v domienke že musia byť v strašnom šoku ked prežili noc v divočine.. no oni stále nechápali čo sa deje.. :D Zobrali si na dva dni volno a o svojej ceste povedali svojmu vedúcemu.. no ten ked videl že sa ešte večer nevrátili z túry zalarmoval políciu ktorá zorganizovala záchrannú akciu.. Hrozne som sa na tomto metal ked som to počúval.. U nás je niečo takéto bežné.. ale zas tu u nás nie je toľko medveďov.. ani jedovatých hadov.. Oni to proste brali akoby boli u nás doma :D blázni .. a na druhej strane klobúk dolu pred prístupom tej polície.. brali to skutočne vážne.. u nás by to veru takto neprebiehalo :D
<br/>
<br/>ale sorry nejak som sa rozpísal..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54652 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Lovecka lukostrelba
nazdar Geronimo,pozeral som to video ako Kyzl ohybal luk upnuty vo zveraku.ako ohynal to rameno.neviem sice aky silny luk ohybal,no mna by cisto teoreticky(kedze to urcite skusat nebudem)zaujimalo ci ma takuto pruznost aj 55lib luk.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54653 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
Ahojte,no naozaj je co geronimovi zavidiet.Ta neposkvrnena priroda a to mnozstvo zvery je naozaj krasne a fascinujuce urcite pre kazdeho cloveka.Bolo by naozaj nieco nadherne tam len byt a pozorovat to,nie tam este lovit.:{ No na druhej strane nebezpecenstvo ktore tam hrozi neskusenemu clovekovi je strasne velke a aj mala chyba ta tam moze stat zivot ,tak sa necuduj tej zachrannej akcii:x oni dobre vedia preco .... Ved keby narazili na medvedicu s mladymi tak ich uz dekami neprikryvaju.
<br/>Mozno za &quot;par&quot; rokov ,ak sa na slovensku lov lukom ujme a da boh rozsiri aj do revirov ako u nasich susedov, malokto bude chciet opustit nase lesy a ak tak uz len koli druhom zvery ktora u nas nieje(trofeji). Potom sa aj nas trh s lukostreleckym tovarom preberie. Dovtedy mozeme len snivat a tisko zavidiet.:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54654 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Kterykoliv drevo laminatovy luk ma prakticky stejnou pruznost jako ukazoval Kyzl a je prakticky lidskou silou nezlomitelny ,nebot drive ,nez se zlomi ,tak se tetiva vyvlekne ze zarezu ramen a kdysi /1960/ Fred Bear delal pokusy se svymi luky a tak privazaly tetivu k ramenum luku aby se nevyvlekla a masina napinala 50 liberni luk a ten se lamal na 250 librach ,nevim jak daleko jej napnuli a masina jej napinala jako v cyklickem chodu a napocitali 1 milion ohybu a luk stale drzel, co ovsem neznamena ze by luk se mohl zlomit za mene ohybu za delsi dobu ,velmi zalezi na kvalite zpracovani a dalsich mnoha faktorech . Ja nedavno opravoval luk so byl stary 45 let a ten neztratil ani jednu libru a stale dobre strilel . Pak jsem se snazil udelat tetivu na luk co byl vyroben r.1953 ,ale ten uz nevydrzel epoxyd byl uz moc suchy a luk se rozlepil i kdyz laminat stale vypadal dobre .....Ono hodne zalezi na vyrobci jak luk dlouho vydrzi a nejhorsi jsou ty levne Samicky co jsou vyrabeny cinskou levnou pracovni silou a tak tam jsou problemy a tam stale plati heslo,nejsem tak bohaty, abych si mohl kupovat levne veci !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54656 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Lovecka lukostrelba
teraz som pozeral na nete na jeden luk.tradicny anglicky Jindrich4A.co sim myslis o jeho kvalite?mohol by si mi odporucit nejake stranky kde sa daju zakupit kvalitne luky?/longbowy,tradicne reflexne/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54657 od mojluk
Odpoveď od mojluk na tému Lovecka lukostrelba
ahoj.ja sa chcem spitat ze kde bude presne ta lukostreleka sutaz 8.5.10 v divine?je tam neake vyhradene miesto? pojdete aj vy ktory tu pisete?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54660 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
Áno koná sa v Divíne okres Lúčenec... aké vyhradené miesta myslíš?? Od organizátorov viem že to bude celkom veľká akcia.. Ja tam idem na 100% aj s manželkou a viem minimálne ešte o jednom chalanovi odtiaľto ktorý tam ide tiež... už sa moc teším tak dúfam že sa to nepokazí (zákon schválnosti)... Bude to určite super akcia..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54661 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
asi mysli kaštiel

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54662 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Mam dojem ,ze pouze chces utratit nejake penize......
<br/>Dokud si ten svuj luk nezlamal, nepotrebujes kupovat novy luk.....
<br/>
<br/>www.alexbow.cz/scripts/index.php

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54663 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Lovecka lukostrelba
nie,to vobec nie.ja mam to stastie ze som si prave kupil ten Samick o ktorych si hovoril(konkretne Samick lion,stal ma 120Eur)preto som pytal nejaku stranku,aby az sa mi rozsype v rukach,som sa mal kde obratit.ale dokial bude cely tak to absolutne nebudem riesit kupov noveho.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54664 od mojluk
Odpoveď od mojluk na tému Lovecka lukostrelba
ide o to ze som tam este nebol a aby som to nasiel.dufam ze sa tam budu dat vyskusat neake luky,podla toho co bude tam si kupim luk aj ja.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54665 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Ja doporucuji Kejvala z Jeseniku ,ja strilim jeho luky nekolik let-- hlavne jeho nova tkz Black line je dobra a ten hybridni luk je pouze o nekolik stop pomalejsi ,nez reflex i kdyz si muzes koupit reflex on ma sluzbu ze si koupis luk a kdyz se nelibi muzeme jej poslat zpet plati se nejaky mirny poplatek a doprava .Jeho luky jsou po cele Evrope a kloucek tomu rozumi .....
<br/>Ten Samick je vyroben Cinskou levnou pracovni silou a nikdy moc nevydrzi a tak jsou zpravy ,ze lidi jej zlomi za 2-3 roky , Kejval je jen o par Euro drazsi , ale luky vydrzi a on na ne dava rok zaruku ,ja bych tedy zacal setrit na dalsi luk 1 Euro za den a strilej ten Samick dokud se nezlame ........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54666 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
No tak k tomu ti jednoducho poslúži mapa... alebo GPS.. tu máš stránku klubu ktorý tú súťaž organizuje..
<br/>
<br/>www.lukostrelci.divin.sk/
<br/>
<br/>nájdeš tam všetky potrebné informácie.. (aj súradnice GPS).. to či sa tam budú dať skúšať nejaké luky záleží od toho či ti niekto ten luk vyskúšať dá..
<br/>
<br/>ak sa dobre pamatám ty chceš kladkový luk ano?? do 500 euro.. minule som na teba myslel a prezeral si zostavy v tejto cene.. môžeme potom prehodiť pár slov na súťaži..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54667 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
Guban1: no toho rozsypania v rukách by som sa nebál.. ja mám kamaráta ktorý má samick SHT ešte od čias ako začínal (5-6 rokov čo nie je veľa ale je to viac ako 2 - 3 roky ako písal geronimo že sa potom zlomia) Asi pred 3 mesiacmi som z toho luku strielal a je super... striela sa z neho skvele.. normálne som vtedy premýšlal že by som si ho kúpil aj ja.. Ak budeš dodržiavať všetky zásady tak ti ten luk určite vydrží aspon tých 5 - 6 rokov.. a dovtedy našporíš aj na Black Widow :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54668 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Samick je lacný, ale zato shit. Niektorý vydrží, niektorý nie, podľa toho ako je ktorý zlepený.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54671 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
niečo na tých 5tich_6tich rokoch asi bude.Na vlastné oči som videl ako taký reflex praskol človeku ktorý sa oň staral dost dobre.A jedného pekného dňa šiel do sračiek.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54672 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
S temi Samicky situace je jeste horsi ,nez si kazdy mysli. Je to puvodne jiho- korejska firma co prestehovala vyrobu do Ciny ve snaze usetreni penez na vyrobe a tak Cina posila luky do Evropy do velko -skladu za asi 30 Euro za luk a ti si pridaji 100% a prodaji dale obchodnikum a ti si pridaji dalsich 100% a konecna cena je vice jak 120 Euro ,ale musite mit stale na pameti ,ze se jedna o luk za 30 Euro a nektery praskne za par mesicu a dalsi za 6 let..
<br/>Cinani vyuzivaji nahle poptavky po lucich co vznikla po nekolik let v Evrope . Navic jeste Cina dela padelky Samicku ,at smesne je to tak a je to dnes ohromny kseft vyrabet padelky a v pripade luku nikdo to nepozna hlavne u Samicku a tak je vzdy lepsi koupit luk od clovicka co sam luky vyrabi ,nez neco co neni mozne vystopovat jeho orginalni vyrobu........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54673 od mojluk
Odpoveď od mojluk na tému Lovecka lukostrelba
ano tak to by si mi pomohol.strasne sa mi paci set baer assault.to je tak 500 €
<br/>len ci to budem vediet vytiahnut aby to bolo normalne pre moju vysku atd,alebo vlastne aby to malo taky dizajn.ked uz vyhodim za to 500€ nech sa mi to aj paci :) ,ale ide mi hlavne o strelbu na dialku.sice potom si o tom pokecame a dufam ze sa podla toho rozhodnem aj ja aj kamos.len nech je dobre pocasie.ked bude prsat tak sa to rusi vsak?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54675 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Jenom si dej pozor aby ten luk mel natah 31 palcu ,ale kdyz na sve vysce mas natah 30 palcu, tak budes O K ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54678 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
Nie neruší.. neviem či si si pozrel tú stránku ktorú som ti poslal ale stojí tam že sa súťaží za &quot;každých&quot; poveternostných podmienok.. takže aj ked bude pršať sa bude súťažiť..
<br/>
<br/>Ten bear assault má náťah až 31 takže toho sa báť nemusíš.. ale zas si si pomýlil cenu.. 500 euro stojí len holí luk.. ak sa mýlim nech ma niekto opraví.. ale pozri si stránku
<br/>
<br/>www.bogensportwelt.de/2010-FRED-BEAR-Assault
<br/>
<br/>cena 469 euro za luk + 129 euro za verziu ready to shot.. plus šípy.. taška, chránič na predlaktie a spúšťač..
<br/>
<br/>to je asi moc že? ak nechceš prekročiť hranicu 500 euro tak sa popozeraj na tieto odkazy..
<br/>
<br/>www.bogensportwelt.de/2010-FRED-BEAR-Strike ale náťah je len 30
<br/>www.bogensportwelt.de/2010-FRED-BEAR-Charge rovnaký náťah
<br/>www.bogensportwelt.de/PSE-NOVA-SU náťah do 30
<br/>www.bogensportwelt.de/SONDERANGEBOT-PSE-...R-5-BLUE-45-60lbs-RH tu bude pravdepodobne taktiež do 30
<br/>z tejto stránky napr. PSE stinger zostava.. tiež náťah 30
<br/>pannonijasz.com/index.php?m=2#top
<br/>určite by si našiel aj niečo iné... ale to len tak v rýchlosti..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.124 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 551 návštevníkov a žiadni členovia on-line