Lovecka lukostrelba

pred 14 rokmi 5 dňami #54566 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Lovecka lukostrelba
dakujem ti velmi pekne za odpoved,ked by som ta este mohol poprosit o info na nejaku stranku kde by som si take sipi(600 grains ktore si mi poradil)mohol zakupit.este raz diki.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 dňami #54567 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
ahojte chalani.. neviem či ste sa na otázku nechytili alebo si to len nikto ešte neprečítal... ešte k tým zameriavačom dodám... čo viac používate?? peep alebo hindsight?? ak peep tak s gumičkou alebo bez?? tiež sa chcem opýtať na ten Meta peep sight od firmy G5 čím je tak výnimočný že stojí takmer 12 euro??? ked ostatné jemu podobné sa dajú zohnať po 3,90 ??? naozaj tomu nerozumiem.. nejak som tomu proste asi nepochopil on je vyrobený z magnezia či čo?? ako vidíte neviem si dať rady.. všimol som si že ho používa celkom dosť veľa borcov.. vidieť ho takmer na každom videu alebo fotke..
<br/>
<br/>www.bogensportwelt.de/PEEP-SIGHT-Meta-von-G5
<br/>
<br/>máte s ním niekto skúsenosti???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 dňami #54568 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Cim tezsi sipy, tak jsou drazsi ,proto kdyz chceme si poridit tezsi sipy tak si je vyrobime , na 55 lib reflex potrebujeme karbonove sipy co maji spine 45-60 liber a nektere jsou 50-60 liber a vetsinou delky 29 palcu koupime co nejlacineji tyhle sipy na vyprodeji nebo nekdo je muze prodavat ,protoze si poridil silnejsi kladkovy luk ,tak musime uriznout ty plastikova kormidla a nahradit skutecnymi pery z ptaka . Do karbonoveho sipu se necha vsunout nejaky drat ci nekolik lehkych dratu stocenych dohromady a tak si cele musime zvazit a vypocitat vahu dratu . Ja drat zprohybam jako vlnovku na nekolika mistech ,ze slouzi jako pruzina v dutem sipu a kazdych 10 cm jej obtocim nejakou lepici paskou a proste jej silou natlacim do duteho sipu a tak jsem schopen si vyrobit sip jakekoliv vahy a karbon mne stale stoji 3-4 $US .
<br/>Zadna veda!!:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 dňami #54569 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
70liber natahu se rovna 31.7 kg natahu
<br/>60 liber natahu se rovna 27.2 kg natahu
<br/>50 liber natahu se rovna 22.7 kg natahu
<br/>jenze kladkovy luk ma tkz letoff a ten je dnes obycejne 80% a nekdy 70%
<br/>tak na 70 librach natahu na konci drzime pouze 14 liber ,pokud jasne prekoname tech 70 liber nekde v prubehu natahu
<br/>70 a 60 kladkovy luk ma dostatecnou energii usmrtit zvire jako je srnka i na 70 m ,ale problem je ji trefit a take ze zvire muze udelat za tu dobu ,nez tam sip doleti 1-3 kroky a mame minuti ,nebo nezadouci poraneni . Cim vetsi tah jasne je plossi draha letu a vsechny vyhody, ktere z toho plynou ......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 dňami #54576 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
Guban1: ak máš záujem ja ti predám tie sípy ktoré ti spomínal geronimo1.. ja si kupujem nový luk (silnejší) a aj nové šípy tieto mi už nie je treba.. sú to karbonové šipy 45-60 predatori.. sú ozaj kvalitné.. s 4 palcovými krídielkami.. hoc nie prírodnými ale aspon sa nemusíš báť strielať za každého počasia.. pretože tie prírodné sa ti premočia a už si dostrielal.. preto ich nepoužívam... mám tu 9 kompletných šípov dám ti ich za 35 euro.. prípadne sa môžeme dohodnúť ak chceš napíš na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript... je to výhodná cena.. mne by tu len stály takže preto ich dávam lacno..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 dňami #54577 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Ahoj BearHunter007,
<br/>Je jedno, či má luk 50 alebo 70 libier, loví sa ním aj tak len vzdialenosti max. 30 - 35 metrov. Nie preto že by nemal dostatočnú silu, ale kvôli rýchlosti šípu. Tá je aj pri najrýchlejších lukoch menšia ako 1/3 rýchlosti zvuku. Zver uskakuje aj na najmenší zvuk, a pri streľbe nad 40 metrov by sa mohlo stať, že kým tam doletí šíp, zver tam už nebude. Tak ako Ti to napísal geronimo1.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 dňami #54579 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Moderný človek zblbnutý hi-tech technológiami je nútený reklamou výrobcu preceňovať hardware.
<br/>V lukostreľbe je podstatný strelec a ladenie luk-šíp. Potom je jedno či je z cedrového dreva alebo karbónu.
<br/>Treba hlavne strieľať, nie hľadať novinky.
<br/>Skúste sa nad tým zamyslieť a pozrieť staré filmy Howarda Hilla.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 dňami #54581 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Z reflexivniho luku nemuzeme strilet sipy s plastickymi pery presne na terc ,plasticka pera by pouze fungovala pri strelbe do dalky jinak se musi tyhle pera orezat a nahradit pery z ptaku a dnes vsechny pera jsou z domaci kruty a prumyslova vyroba je dela castecne odolne proti desti ,ale prodavaji se ruzne olejove spreje kteryma se pera nastrikaji a voda se jich nedotyka a pokud chceme miti skutecne odolna pera tak si dame trochu prace a vyrobime si pera z husy ty jsou vodo-vsdorna ,to byl tez jeden s ucelu starych Anglicanu proc na sve bitevni sipy pouzivali pouze husi pera ,nebot po cas bitvy mohlo tez prset ,no a pred tim barbari ,kdyz bojovali proti Rimu pouzivali pera na sipy pouze z labute ......
<br/>
<br/>Zver nam muze uskocit i na velmi kratkou vzdalenost , jednou jsme strileli na terce v lese a kolem bezi kralik a ja jsem vykrikoval jaky jsem dobry bowhunter ,mel jsem 65 liberni reflexivni luk co dostrelil 300 yardu /270m/ kralik se priblizil asi na 5-7 m a ja na tuhle vzdalenost odstrelim i minci jako je 25 centu ci pul dolar . Byl jsem jisty s uspechem a tak jsem natahl a vystrelil a kralik byl jako blesk ,nez tam sip doletel uz tam nebyl ,velmi rychle reagoval na zvuk luku. I kdyz jindy jsem jej strelil do hlavy na 20 m a ten se behem letu sipu ani nepohnul ......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 dňami #54582 od growler
Odpoveď od growler na tému Lovecka lukostrelba
bowhunter123 ten peep tiez planujem kupit na novy luk.ten peep ma minimalny vplyv na zmenu rychlosti smerom dole
<br/>
<br/>BearHunter007 cim mas viac libier (lbs) tym pri rovnakej rychlosti luku pouzivas tazsie sipy= vacsia kineticka energia (KE) napr. mas rychlost luku 300fps pri 70lbs a min.hmotnost sipu 350gr(5gr/lbs)=KE 70ft/lbs a zase ked mas rychlost luku 300fps pri 90lbs a min.hmotnosti sipu 450gr(5gr/lbs)=KE 90ft/lbs
<br/>
<br/>guban1 ked chces tazke sipy,tak si kup hlinikove,tam sa bez problemov s hrotmi od 125gr dostanes na hmotnosti sipu od 550gr

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 dňami #54584 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
Geronimo1: no to či môžeš alebo nemôžeš strielať s inými ako prírodnými perami záleží od toho akú základku používaš.. u nás sa pri streľbe z reflexného luku bežne používajú aj iné než tie prírodné..... takže v tomto problém nevidím..
<br/>
<br/>ale guban1 ak chceš mám aj veľmi pekné prírodné perá.. za nejakú rozumnú cenu ti ich k tým šípom prihodím...
<br/>
<br/>growler: ako si to myslel s tým minimálnym vplyvom na zmenu rýchlostí vplyvom dolu.. myslel si to tak že neuberá z rýchlosti šípu?? bo klasické peep sight ho spomalujú.. no ja som dnes objednal nastaviteľný peep.. tento meta peep je určite fajn.. ale nejak sa mi nepozdáva to že je bez gumičky.. proste nechce sa mi ho pri náťahu potom upravovať nosom alebo jazykom a pod.. už som to videl..a vyzerá to zábavne :D aj by som to skúsil.. no bojím sa že by som sa pri mierení natrápil kým by som ho dostal do normálnej polohy... :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 dňami #54585 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Plastikova vyvesena zakladka se pouziva pouze na tercovou lukostrelbu ,kdy luk / reflexivni / ma nejaka miridla ,potom muzeme pouzit na sip plastikova kormidla ,ale jak ja a ostatni strilime lukem instinktivne ci nejakym naucenym systemem ,sip pouze lezi na &quot;polici&quot; streleckeho okna a je nutne aby se pri vystrelu pera zmackla a pak zase narovnala ,jinak plastikova pera odhodi sip a ten se neni schopen narovnat svym letem na kratke vzdalenosti treba na10 m on za 80 m letu uz leti fajn ,proto ja jej pouzivan pouze ve strelbe do dalky .
<br/>Hlinikove sipy se pri narazech ruzne pokrouti a nejdou vyrovna a tak karbon je o hodne lepsi a mozna ze je trochu drazsi ,ale rozhodne se vyplati

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 dňami #54588 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Jeste bych chtel dodat ze tady se tez pouzivala plastikova zakladka bezne a strilelo se z ni instinktivne ,ale vse tohle je prekonane ,nebot se zjistilo ze sip musi byt co nejblize ruky a ze je to jako kdyz ukazujeme prstem na terc a zakladka nam oddali sip vyse od ruky a je tezsi se prizpusobit pohledu na mireni sipu .Dnes ji zase pouzivaji pouze ti co maji na luku nejaka miridla .
<br/>Jinak zde 90 % lukostrelcu strili 3 prsty pod sipem a srovnavaji sip v perifernim videni s tercem,ze proste terc a sip musi byt ve stejne linii a vzdalenost /balistickou krivku / upravuji mirenim nad terc ci vyskou ukotveni na tvari a tak kazdy si casem vyvine svuj vlastni system jak mu to pripada pohodlne ,ale zaklady jsou vzdy stejne ,divame se po sipu jako po hlavni brokovnice ci jako kdyz natahneme pazi a ukazujeme prstem ,obe oci jsou otevrene a tak je jedno, ktere oko je dominantni a jsou lidi co maji vypracovane svaly a motoriku svalu ze mohou strilet na obe dve strany ,podotykam tradicnimi luky u kladkacu je to jine kafe.......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 dňami #54590 od growler
Odpoveď od growler na tému Lovecka lukostrelba
bowhunter 123 ano,tak som to myslel a bad sa toho,ze sa ti pokruti sa nemusis,tak ako ho tam raz das,tak sedi ako rit na serbli(je to asi najlepsi peep na trhu)
<br/>gumickovy peep ten asi najviac ubera z rychlosti,myslim,ze niekde som cital 5-10fps,ked si ktomu pridas tlmice,to ocko do vypustaca mas hned dole 20-25fps
<br/>
<br/>pokial nestrielas do zeme,kamenov,tak tie sipy znesu normalnu strelbu bez problemov
<br/>je do jednoduchsie riesenie ako kupovat carbony,ktore musis potom upravovat ako si pisal
<br/>niekde som aj cital ze su nejake &quot;vlozky&quot;(alebo kruzky) ktore zvysuju hmotnost,ale tu na fore nevedel nikto otom viac povedat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 dňami #54594 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Ten peep s gumickou je proste zastaraly zpusob a bez gumicky je novy vynalez a ani jeden nezpomaluje kladkovy luk ani ty male tlumice stale nezpomali kladkovy luk a reknu vam ,ze zpomalit 70 liberni neovlivni peep,loop a nejake silences ,nebot je tak nepatrna vaha techto pripravku ,ze to proste nema vliv a kdyz tak nakonec vsechny luky se testuji, kdyz maji tyhle pridavky a tim myslim ,kdyz si to sam strelim zkrz chrono a vyloucime ty tovarni testy ,test co provadime pred zavody atd . Tak proto ja vim jaky je tovarni test a test co sam strilim a vetsinou se moc nelisi ,mozna 2-3 stopy/vter.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 dňami #54597 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Lovecka lukostrelba
nazdar uz som dnes nejake zohnal,ale zobral by som od teba 4ks.povedz co zane chces a ako urobime ten predaj/kupu.ja som este takto od nikoho nekupoval,takze neviem ako sa to robi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 dňami #54598 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
a čo budem robiť so zvyšnými piatimi :D kto potom kúpi 5 kusov.. šípy sa kupujú po sadách 10 až 12 kusov.. ja som mal 10 kusov na začiatku no jeden som rozstrelil.. takže už ich je len 9 ak chceš dám ti ich všetky za 30 euro.. ale všetky. nebudem predávať po kusoch.. to mám potom malú pravdepodobnosť že niekto kúpi zvyšok.. a mne by to tu zbytočné stálo.. môžem ti k tomu dať aj tie prierka a mám aj základku na reflexný luk.. ale to už za nejaký príplatok.. to nebude v cene.. za lepšiu cenu určite nekúpiš.. podmienky predaja môžeme dohodnúť cez mail.. a nie tu...ak ešte chceš napíš na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. ... šípy stoja tu v rohu stačí ich zabaliť a poslať na tvoju adresu.. len sa rozhodni.. môžeš mať nové a kvalitné šípy za super cenu..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 dňami #54599 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Lovecka lukostrelba
caute chlapi,mam na vas jednu otazku.presnejsie povedane moj dobry kamarat,ten nema net taj sa pyta cez mna.ide oto ze sa mu paci luk anglicky longbow.ale problem je v tom ze tento luk ma predajca v prevedeni len pre lavakov a kamarat je pravak.tak by chcel vediet ci ako pravak dokaze plnohodnotne strielat z luku pre lavakov.ako je to u kukov pre lavakov?kladie sa sip na inu stranu?alebo je v tom nieco ine?ja som mu to nevedel vysvetlit pretoze tiez som pravak a mam pravy luk a lavy som nikdy nevidel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 dňami #54600 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
nech v ziadnom pripade nekupuje opacny luk. :xkazdy predajca mu luk objedna ak ho nema na sklade(iba ak by sa hochcel za kazdu cenu zbavit)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 dňami #54601 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
forum.brodec.org/viewtopic.php?f=56&t=299
<br/>
<br/>zde muzete skutecne videt anglicky luk a je jedno z jake strany se strili a kterou rukou se drzi........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 dňami #54602 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Skutecny anglicky luk nema viditelne oznacene madlo a strili se z kloubu a nema jasne zakladku a je jedno z jake strany se strili a v historii dosahoval velikych tahu 100-120 az 180 liber a jeho zpusob strelby byl tento dlouhy natah a tezkym sipem dostat nejake kone ci rytire na nich ,nez se priblizi na 50 metru .jestli nekdo prodava pravy anglicky luk tak vubec nic o tom nevi ci ma neco jineho a drevene luky co nemaji vyrizle strelecke okno jako ty reflexivni se mou strilet z obou stran :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.152 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 563 návštevníkov a žiadni členovia on-line