Lovecka lukostrelba

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54609 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Všetko čo sa zavesí na tetivu ju spomaľuje. Preto sa doporučuje ladiť po namontovaní týchto doplnkov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54615 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Lovecka lukostrelba
nazdar,pozeral som na tu stranku co si uviedol v prispevku,no tie luky su odlisne od toho co chce moj kamarat.kamosovi sa paci longbow SAMWHA.mozno vies o aky luk ide.ked budes taky dobry,skus sa nanho pozriet.predavajuci uvadza ze je s tetivou pre lavakov.ja som pozeral na obrazok a mne sa tak zda ze sa kladie sip z lavej strany.ja mam luk pre pravaka a tiez sa tam kladie sip zlava.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54618 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
lik držaný v ľavej ruke je pravý a opačne .Záleží ktorou rukou ťaháš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54622 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Luk pro levaka ma strelecke okno na prave strane a sip se zaklada na pravou stranu je to presne opacne jako luk pro pravaka co mas ty . Levak drzi luk v prave ruce ,taha jej levou a sip se zaklada na pravou stranu a jestli tvuj kamos je levak tak potrebuje takovy to luk......
<br/>Ted ovsem zalezi na tahu co mu chteji ten luk prodat ,ja nedoporucuji pro zacatecnika silnejsi luk ,nez 45 liber tedy o 10 liber mene ,nez mas ten svuj .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54629 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Lovecka lukostrelba
este by som sa chcel s vami poradit o sipoch.ja vlastnim len karbonove,niekde som cital ze duralove sipi su trvacnejsie a odolnejsie.neviem ci sa to da takto porovnavat,lebo som duralove este netestoval.zaujimalo by ma ci sa tie duralove po narazoch nelamu,neohybaju a pod...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54630 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
ahoj Guban1,, aké karbónové šípy vlastníš teda pre ktoré si sa nakoniec rozhodol?? si s nimi spokojný??
<br/>
<br/>a akože sorry ale čítaš vôbec čo sem ľudia píšu??? kde si prosím ťa čítal o vačšej trvácnosti duralových šípov ked sám Geronimo1 ti v jednom príspevku trochu vzad napísal že sú lepšie karbonové kvôli tomu že sa duralové pri náraze môžu ohnúť a už sa nedajú narovnať.. (Aj ked som už videl predávať nástroj ktorý to vraj umožnuje ale nikdy som to neskúšal ) písal ti že karbon je lepší ale že je trochu drachší..
<br/>
<br/>rozdiely v šípoch:
<br/>
<br/>drevený: malá trvácnosť.. rýchlo sa zlámu,, ak s nimi strielaš niekde inde ako do terčovnice..
<br/>duralový: rýchlo sa ohnú.. napr aj pri ich vyberaní z pevnej terčovnice.. preto je potrebné ich držať čo najbližšie k nej a tak ťahať.. nie za koniec.. taktiež pri strete s niečím tvrdším sa ohnú.. napr.. ked ti prerazí terčovnicu a narazí do niečo čo je za nou.. trebárs stojan.. nemusí sa ohnúť ale môže.. proste sú s nimi vačšie problémy..
<br/>karbon: najtrvácnejšie šípy .. sú ľahšie ako duralové.. a o niečo drahšie.. duralové sú pre svoju váhu možno lepšie na lov.. ale ich nevýchoda je že sa rýchlo poškodia.. a taký šíp už môžeš zahodiť.. možno ušetríš 1 až 3 eurá na jednom šípe no podľa mna sa to neoplatí.. ja osobne som za karbony..
<br/>
<br/>trvácnosť všetkých šípov záleží od toho ako s nimi zaobchádzaš teda ako strieľaš a do čoho!!!!! (počul som už rôzne historky)
<br/>
<br/>skús si prosím ťa nabudúce pozornejšie čítať čo ti ľudia odpisujú.. a nepýtať sa na to isté.. možno by bolo dobre pred tým aj trochu popremýšlať...
<br/>
<br/>no v každom prípade som zvedavý na to aké šípy si si vybral.. hod sem názov.. však posúdime či si si vybral správne :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54631 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Tak jsem se zase vratil z lesa /kousek lesa/ kde mame ty nase 3d a tak trenujeme alespon jednou tydne no a jeden muj kamos mel zajimave sipy co se vyrabeji uz nekolik let ,ale az ted jsem je videl a zkusil jimi strilet z jeho 55 liberniho reflexivniho luku ,sip byl nejaky dural ci hlinik ale byl obalen karbonem ,tak ze pruzil a pri narazu mel daleko vetsi vydrz nez duralovy sip ,ale stale mensi vydrz ,nez karbonovy sip a jeho vyhoda byla ,ze byl sam o sobe tezky a lacinejsi nez cisty karbon tudiz bez uprav clovek z nej dostal sip o vaze 550 grains s hrotem co by vazil 125 grains a tak cely sip byl tezky tech 550 grains co je idealni vaha na zdejsi jelence . Tyhle sipy jsou asi o 30% levnejsi nez karbonove , tak tohle by mohla tez byt jedna moznost sipu ......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54634 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Lovecka lukostrelba
nazdar,cital som tie starsie prispevky,len som bol zvedavy co si o duralovych myslia aj ostatni,teda ake maju s nimi skusenosti,nie ze by som tebe alebo Geronimovi neveril,to teda nie,z vasich prispevkov sa dokazem vela poucit,to je tak zo zvedavosti.ja vlastnim len karbonove predatory 45-60.som s nimi velmi spokojny.chyba mi este nejakych 5 kusov pre lepsiu strelbu.ty si mi ponukol sipi za velmi dobru cenu,moj jediny problem je v tom ze pokial by som ich zobral vsetky,tak potom neskor ked prejdem na silnejsi luk bude 17 sipov mozno problem predat.a mozno nie a prave preto som stale na vazkach a rozmyslam co urobit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54635 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Jestli strilis lukem o tahu 55 liber neni duvod prechazet na silnejsi luk naopak ti co strili pouze jednim lukem dlouhou dobu strili nejlepe ,zasada je nemenit luk. Ja mel 65 liberni reflex a strilel jsem s nim 8 let ,nez se zlomil ,ale ja strilel hodne -nicmene se zlomil a pak jsem strilel dva dalsi recurve ktere jsem postupne dal memu zaku v lukostrelbe a ted strilim luk asi dva roky co ma 52 liber a rozhodne neminim menit az se zlame a nezalezi kdy se zlame mozma ze se nezlame a ja budu tak stary ,ze nebudu mit silu jej natahnout ,ale ono take zalezi na nejake nehode co neni predvidana ,kdy luk muze prasknout ci se ztratit atd .Nekdo jej muze ukradnout ,mohu jej nekde zapomenout atd nebo si jej omylem mohu prejet autem ,ale dokud luk mame a ten strili nemenit jak jsem psal byl jsem s mym kamosem strilet 3D ac vynikajici lukostrelec stale meni luky a zase nemohl moc trefit na 30-35 metru ,nebot ma plno luku a stale jej meni....heslo je nemenit luky ......ja strilim luky desitky let a vim o cem hovorim......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54637 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Žiadny šíp nieje úplne odolný voči strateniu a zásahu iným šípom.
<br/>Môj cédrový šíp v premium kvalite ma stojí 3 E, najlacnejšie brká, najlacnejší hrot aby som za ním nemusel smútiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54639 od bushidoTN
Odpoveď od bushidoTN na tému Lovecka lukostrelba
čo sa týka duralových šípov, tak ich nedoporučujem.stačí tvrdšia terčovnica a šípy sa zohýbajú, vyťahovanie šípov z terčovnice je problematické, náročnosť na prepravu, pretože aj malý tlak ich dokáže ohnúť.k tomu si zober závyslosť od teploty, teda nechať ich v aute na ktoré pečie slnko keď je vonku viac ako 30 stupňov sa tiež prejavý.pri pravidelnej strelbe budú na nich vydrané pásy ( strielam kušou ).
<br/>čiže jednoznačne karbón, je ovela odolnejší.
<br/>ako sa vraví : nie som tak bohatý aby som kupoval lacné veci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54640 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Lovecka lukostrelba
nazdar,spominal si mi ze si vlastnil recurve,jeden moj znamy takyto luk ma.niekto mu povedal ze nespravne natahovanie tetivy nici ramena a tak ma z toho obavy aby si neznicil luk.natahuje tetivu cez nohy a obava sa toho ze to jedno rameno ktore je viac ohnute a tym aj viacej namahane pri stlacani nejako neposkodilo,neprasklo .on si chce natahovat tetivu sam,takze ta mam poprosit o radu ako to ma spravne robit.jemu sa zda ze ta dolna polovica ramena zalozena medzi nohami je ja menej namahana na ohyb na ukor tej hornej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54641 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Tohle je jasne nesmysl ! Nejdrive se musime rozkrocit asi dvakrat sirky ramen a pres stehno ohybani co se provadi ,musime umistnit madlo na stehno ,aby se ramena ohybala prakticky rovnomerne a to luk nikdy neznici. Pouze co muze luk zlomit je kdyz se pri napinani prekrouti a pak muzeme je zlomit i v madle ,ale pri opatrnem napinani se mu nemuze nic stat . Spravne by se mel luk napinat napinakem /bow stringer/ ,ale to jsou vynalezy poslednich 40 let na obrazcich co jsou stare vice jak 2000 let jsou postavy jak napinaji reflexivni luky pres nohy . Drevo laminatove luky jsou vynalez roku 1950 a tak v Evrope neni toto moc zname a tak se objavuji ruzne famy,povesti a pohadky ..... Navic drevo laminatovy luk nemusime vypinat ,pouze se musi vypinat kdyz jej prepravujeme v aute a venku prazi slunce +30 C a tak v aute je daleko vice a horko hrozi ,ze se luk rozlepi ci pokrouti atd. Jinak kdyz je luk napjaty staci jej musime jej zavesit na dva koliky horizontalne za tetivu ,nebo jej povesit za hak vertikalne . Nikdy napjaty luk nesmime postavit do kouta mistnosti ,aby tam stal pul roku ,nebot se zkrouti spodni rameno i kdyz postaveni napjateho luku do kouta nevadi na par tydnu ,ale reflexivni luk muze zustat napjaty leta a nic se mu nestane a neztrati ani unci sveho tahu za leta napnuti .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54642 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
www.dailymotion.com/video/xd0ppj_navod-na-luk-kyzl_sport
<br/>
<br/>Zde je Kyzl jak popisuje sve luky co nejsou nic moc ,ale lidi je pry kupuji . Predvadi napinani luku o nohy co je spravne , ale tetiva se nikdy nesundava z ramene ,nebot tak si znicime vysku tetivy tzn predpeti tetivy a tak pouze tetivu uvolnime ze zarezu a posuneme ji uvolnenou na rameno ,ja obycejne to spodni oko privazi tesne k rameni luku a tak tetiva se nemuze uvolnit z luku ,zustava na luku a vyska predpeti tetivy zustava stejna .......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54643 od Martin75

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54644 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba

<br/>
<br/>Toto je spravny zpusob jak napnout luk a vypnout . Nemusime nic kupovat staci si &quot;Bow stringer &quot; vyrobit doma . Na jednu stranu kozenou kapsicku a na druhe strane nejaky kus gumy co provrtame a protahneme ten provazek ,ja pouzivam surgical tubing co se jinak tez pouziva na gumy na praky ,ovsem kazda guma je dobra.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54646 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Geronimo!sme radi za tvoje rady tady:D ale tiež už volačo za tých 20 rokov sme sa naučili.A ver že hlavne na vlastných chybách.Tým viac si svoje odskúšané veci vážime.Ale najviac sa mi páči od teba veta že,Zde je Kyzl jak popisuje sve luky co nejsou nic moc ,ale lidi je pry kupuji .:DTeda reklama jako vyšitá.:PP.S ale aj tak ti závidím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54647 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Lovecka lukostrelba
svata pravda,je to tak ako hovori Elvis,dobra rada nad zlato,kazdy den sa nieco nove naucim.velmi by ma este zaujimala starostlivost o luk,pripadne kde by som mohol nieco take najst,ako napr.ci je dobre strielat v lete pocas vysokych teplot,alebo naopak v zime pri nizkych,ci to poskodzuje tetivu a luk a podobne veci.mozno sa pytam hluposti,ale co uz....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54648 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Kolik teploty vydrzi luky je docela dobra otazka ,drevolaminatove luky vydrzi od -50 stupnu C do + 50 stupnu C . Jedine kde jim hrozi trochu nebezpeci je na pousti, kde se na slunci vysplhaji teploty na + 60stupnu C a tak pokud vydrzime tyhle teploty doporucuji vzit pas hadru co ma maskovani pouste a namotat jej na ramena a zajistit nejakou lepici paskou .Presne tu samou otazku jsem dostal z Mexika, kde muj jeden kamos lovi lukem havet na pousti a narikal si jake je tam horko a tak mu luk zatim drzi je tam uz asi 7 mesicu .
<br/>Co se tyce Slovenska vase pocasi luk absolutne neohrozi a tetiva snese vice nez luk . Luky hynou svoji prirozenou smrti na nehody ,jako jsou pady ze stromu na kameny ,do udoli ,propasti ,prejedeme si je omylem autem a naposled jsou zniceny jako nase obranna zbran ,kyz se snazime udrzet zvire od sebe jako je pes ale i dalsi zvirata .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54649 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Elvis mne a zavidet? Tady je strasne nebezpeci jak od prirody tak od lidi . Mne rozesmalo jak zde lidi debatuji jak na Slovensku ,jak jsou tam premnozeni medvedi :].kdyz tam mate 1000 kusu pouze Severni Karolina ma nejmene 8000 cernych medvedu a to je udaj stary nekolik let dnes pocet se bude pohybovat asi tak kolem 10 000 . Jedovatych hadu nepocitaje ,divoka prasata nepocitaje a nebezpecny hmyz a cim vice na jih ,tim je to horsi .Florida mela prisny zakaz lovit aligatory po 50 let az dnes tam zije 1 milion aligatoru a tak policie zapasi v predmestich s aligatory. Asi nejhorsi jsou tornada a ty jsou kolem vsude ,zde to jeste jde ,posledni mne minulo asi o 5 mil tak nic se nedeje jan se podivej na TV a ty katastrofy . Navic miliony jsou zde najebani na drogach a ruznych praskach co farmateuticky prumysl vyrabi po milionech a Americani tim resi osobni problemy a mame zde 2miliony veznu co je stat ve state.
<br/>Plus nesmime zapocitat hospodarskou depresi kde je od 20 - 50 % nezamestnanych a predmesti nekterych mest mizi a jsou srovnavana se zemi a zarusta to prerii no mne to nevadi ,alespon bude kde lovit bizony ,kdyz jsem se dival na obrazky na Slovensku 3D souteze prislo mi na mysl jak civilizovane , nebot zde kdyz poradame 3D zavody musime zkontrolovat a znicit vsechna vosi a srsani hnizda ,zkontrolovat vsechny cile ,nebot nekdy jsou roztrhane pres noc medvedem ci kojoty a jeste kazdy musi davat pozor na hady......
<br/>Pokracovani snad priste ,tohle vetsinou v Evrope nikoho nezajima a mysli si ze to jsou pouze kecy.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.214 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 567 návštevníkov a žiadni členovia on-line