Lovecka lukostrelba

pred 14 rokmi 6 dňami #54533 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Lovecka lukostrelba
ahojte,som v loveckej lukostrelbe novy,vlastnim tradicny reflexny luk 55lib,tak by ma zaujimalo ake najvacsie zviera sa da pri spravnom vybere sipu a hrotu zlozit.dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 dňami #54534 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Videl som praváka s dominantným ľavým okom ako veľmi dobre strieľa pravý luk tak, že pri mierení zatváraalebo priviera to ľavé dominantné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 dňami #54535 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
mne to uz vobec nevadi lavou natiahnem to co pravou zalezi len na tom aby si si zvyko na techniku natahovania a nebol po par vystreloch hotovy :]je to v pohode len keby som chcel kupit luk od ruky tak nieje ziadny vyber:)ale to ma netrapi.Dokonca by som mal asi problem natiahnut pravou 70ku:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 dňami #54536 od BearHunter007
Odpoveď od BearHunter007 na tému Lovecka lukostrelba
Ahoj, dik za radu.. takze co sa tyka rychlosti a BH.. Bear Attack, Bear Assault , Maxxis 31 asi to bude jeden z tychto :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 dňami #54538 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
dobrý výber... ešte by som k tomu pridal ten alphamax.. ten sa ti nepáči??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 dňami #54539 od growler
Odpoveď od growler na tému Lovecka lukostrelba
ano pise sa ze vyber sa ma robit podla dominantneho oka,ale vacsina ludi ma rovnake dominantne oko ako ruku.tych co maju konfiguraciu opacnu je malo a najdu sa co maju dominantne obe oci.cize tymto by som sa velmi nezatazoval.ked som pravak,tak pravy luk(osobne si neviem predstavit tu koordinaciu pohybov pri strelbe rukou,ktoru som 30rokov pouzival ako nedominantnu)
<br/>
<br/>mojluk:ked chces uz komplet set (do 500EUR),tak stych stranok co ti sem dali by som zvazoval:
<br/>-Bear Strike,Charge(modely 2010) Showdown (supra.cz)
<br/>-Diamod Razor Edge 30-60lbs (bogensportwelt.de)
<br/>-myslim,ze vsetky tieto modely maju volne nastavitelny natah,co je pre zaciatocnika idealne (ale radsej sa opytaj predajcu)
<br/>osobne by som presiel vsetkych vyrobcov klad.lukov na nete.povyberal par modelov do 550-600,-USD a oslovil predajcov co zasielaju aj knam a dohodol rozumnu cenu a neobmedzoval by som sa len s modelmi co su u nas v ponuke.
<br/>pri luku je dolzite:- aku mas dlzku nataku (u teba by som to tipoval na 29&quot;-30&quot;)
<br/> - aku natahovu silu chces(zvladnes)
<br/> - a pre zaciatocnika aby bolo BH min.7&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 dňami #54541 od BearHunter007
Odpoveď od BearHunter007 na tému Lovecka lukostrelba
Aj te alphamax by mohol byt ale 32. preco su hoyti drahsie nez bear? a ozaj ked sme pri lavom a pravom luku.. :) ja pisem lavou, sermoval som pravou a pusku mam pri lavom lici a mierim lavym okom. ked luk drzim v pravej ruke a sip pustam lavou, potrebujem pravy ci lavy luk??? :P uplny stres :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 dňami #54542 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
ľavý :) ...a prečo je hoyt drahší ako bear no na to ti odpovedať neviem..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 dňami #54543 od BearHunter007
Odpoveď od BearHunter007 na tému Lovecka lukostrelba
na tejto stranke www.bogensportwelt.de/Bear-Archery su fakt dobre ceny, dokonca HOYT alphamax 32 a HOYT maxxis 31 stoja rovnako ... ale Bear attack odost silnejsi stoji dokonca o 110 € menej nez tieto HOYTy.. zahada.. vsetko je vratane dph. plus samozrejme doplnky ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 dňami #54544 od BearHunter007
Odpoveď od BearHunter007 na tému Lovecka lukostrelba
zabudol som na Bear Assault na tej istej stranke.. tiez moc dobre vizerajuci luk aj s parametrami a dost lacny! :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 dňami #54547 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
ano.. na tejto stránke majú super ceny.. ja si od nich idem tiež teraz objednávať na komplet všetko.. ak chceš ten maxxis31 tak sa ti viac oplatí objednať odtiaľto..
<br/>
<br/>www.wildlife-marketing.de/shop/show_prod...&products_id=609
<br/>
<br/>ale z príslušenstva nejaký dobrý výber nemajú ...to sa zas oplatí objednať viac na
<br/>
<br/>www.bogensportwelt.de
<br/>
<br/>ale pokukaj aj na tej wildlife-marketing... možno ťa niečo osloví.. na luky sú tam tiež super ceny

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 dňami #54548 od BearHunter007
Odpoveď od BearHunter007 na tému Lovecka lukostrelba
ak mas chvilku, prosim ta hodil by si mi do emailu aj s obrazkami ktore veci odtial kupujes? vypustac, stabilizator.. proste vsetko co treba na luk.. alebo to popis sem pre laikov ako ja :liar: diki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 dňami #54549 od BearHunter007
Odpoveď od BearHunter007 na tému Lovecka lukostrelba
zabudol som.. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 dňami #54550 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
ahojte.. teraz otázočka na všetkých :)
<br/>
<br/>riešim otázku či kúpiť zameriavač s micro alebo bez micro nastavovania... aký máte na toto názor?? je to micro skutočne až takou výhodou????? rozdiel v cene je len 26 euro
<br/>
<br/>www.bogensportwelt.de/Trophy-Ridge-Micro...-RH-und-LH-lieferbar
<br/>www.bogensportwelt.de/Trophy-Ridge-Alpha...-RH-und-LH-lieferbar
<br/>
<br/>rozhodujem sa medzi týmito dvomi.. ako vidíte je to ten istý model.. len ten hore má navyše micro nastavenie.. Jediný problém ktorý ma zožiera je že si chcem objednať luk z tejto stránky spolu s príslušenstvom..no na tento drahší zameriavač čakám už takmer mesiac... nechcem to objednávať na dva krát takže kvôli tomu stojím a čakám...proste stále ho nemajú.. stále mi povedia že ho mať budú a týžden čo týžden sa to presúva.. budúci týžden už bude mesiac čo som sa ich na to pýtal.. ide ma od zlosti rozhodiť:[ :)
<br/>
<br/>Preto by som sa rád poradil s vami všetkými.. čo myslíte mám ešte čakať alebo sa mám na to už vykašlať :D To micro nastavenie je určite výhoda.. ale neviem či až taká veľká.. na pedchádajúcom zameriavači som to nemal a nejak mi to ani nechýbalo.. takže sa skutočne neviem rozhodnúť.. chcem sa radšej poradiť a neunáhliť sa aby som potom neľutoval..preto si rád vypočujem váš názor na micro nastavenie u zameriavačov.. vopred dík.. ahojte

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 dňami #54551 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
preco jehoyt drahsi? Ja to vidim tak ze obidve firmy maju sice dlhorocnu tradiciu ale BEAR sa na svetovom trhu dlho neprezentoval nicim novym az v poslednych rolkoch.je HOYT je prosperujuca firma aj koli tomu ze investuje strasne peniaze do vyvoja,novych technologii a reklamy. Kazdorocne prinasa na trh nove luky s novym dizajnom a je si dokonca taka ista svojimi vyrobkami, ze na niektore casti dava dozivotnu zaruku :x
<br/>podstatny rozdiel je aj v technologii a narocnosti spracovania tychto znaciek.
<br/>Pozri si nejaky pretek s medzinarodnou ucastou a neuvidis tam ani jeden BEAR. Preco asi Kazdy strelec vsadi radsej na celosvetovo overenu a uznavanu kvalitu.
<br/>Tym nechcem povedat ze znacka BEAR je zla, sam som jeden cas rozmyslal nad BEAR Truth 2.No vyrobky firmy Bear ma v roku 2010 milo prekvapili,ale uvidime ako sa ujmu medzi lukostrelcami.
<br/>Len nestresuj,vsetko bude O.K. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 dňami #54553 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
moj luk -ak naozaj chces rady kompetentnych tak si 8.maja urob cas a zajdi na pretek 3D v Divíne okres Lučenec .Mas to na skok a zober aj kamosa,tam dostanes tolko rad ze si ich vsetky ani nezapametas :] Len si priprav otazky aby si nezabudol co chces vediet. Tam sa ti mozno podari zistit aj aky dlhy natah mas, aj aky silny luk zvladnes.Potom si mozes kupit ten Turbohawk a nebudes musiet po case menit nic .:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 dňami #54561 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Take zalezi na jakem natahu mame tech 55 liber ,kdyz je to na natahu 30 palcu ,luk nam dava o 7 % vice energie ,nez na natahu 28 palcu . 55 liberni reflex zabije vsechny zvirata v Evrope a na obouch Americkych kontinentech dokonce se pouziva na tkz plains game v Africe jako je zebra,kudu,pabuvol atd. je ovsem slaby na africkeho a asiatskeho buvola ,ktery byl dovezen do Australie a je tam ted strazne rozmnozen nemajici prirozene nepratele jako je tygr . Na tyto zvirata se musi pouzivat 70 liberni reflexivni luk . U 55 liberniho reflexu musi byt sip tezky okolo 600 grains aby mel dobrou pruraznost a dobrou pevnou spicku co je nabrousena tak ,ze holi ,na malou zver pouzivam normalni tercovy sip a tercovou spickou ,to same jako na ptaky o velikosti havrana ,holuba a tez na hady . Na ryby se pouziva laminatoveho rybarskeho sipu.
<br/> Na vzdory omylu 55 liber je dostacene silne na lva a tygra ,nebot moc nevazi .55 liber zabije kone a kravu , za predpokladu ze vzdalenost neni vetsi jak 20 metru....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 dňami #54562 od mojluk
Odpoveď od mojluk na tému Lovecka lukostrelba
ej ha dakujem za radu,skusim si zariadit dovolenku a skocim,urcite mi to pomoze kedze som do toho ... :)
<br/>este otazka,pisalo sa dneska o jednej stranke www.supra.cz/ a tam su luky bear attack atd. tam to je z prislusenstvom alebo nie?
<br/>
<br/>dakujem za pomoc kazdemu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 dňami #54564 od BearHunter007
Odpoveď od BearHunter007 na tému Lovecka lukostrelba
ahojte, prosim vas, co vlastne znamena ked je luk 70 lib..? to je natahova syla? napr.: akokeby som tahal dajmetomu 25 kg? a potom medzi 60 lib a 70 lib je rozdiel v dolete, plochosti trajektorie, v prieraznosti? a cim viac lib luk je, tym je strela na dlhsiu vzdialenost smrtiaca..? ospravedlnujem sa za tolko otazok ale pride mi ze to vsetko so vsetkym suvisi.. to je uplna veda. nato treba fakt filipa ;) dakujem kazdemu co mi s tym pomoze pochopit to..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 dňami #54565 od BearHunter007
Odpoveď od BearHunter007 na tému Lovecka lukostrelba
Ahoj, vecinou tieto drahsie luky su hole, bez prislusenstva.. ten Bear Attack je top 2010 z lukov od BEAR archery. Ku kazdemu luku mas v nadpise napisane ci je to set, ak ano, je to se vsim vsudi ;) teda myslim..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.178 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 479 návštevníkov a žiadni členovia on-line