Lovecka lukostrelba

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #56906 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Ja mam snadny zivot zde a zadny zacatecnik se nehada a prakticky dela co mu reknu . Zase jsem byl na navsteve tech znamych na pokec a tak budu pokracovat o te temer 18 lete holce ,kde se mi nelibily ty male broahead ,tak si poridila 125 grains Muzzy a musela zvysit vahu natahu kladkoveho luku ze 40 liber na 45 liber a tak dalsi white tail co strelila nebyl zadny zbrkly pokus ale mirena strela na 20 yardu a presna ,sip proletel telem zvirete a zabodl se do zeme jak byla asi 10m na strome ,zvire bezelo 40 yardu a tak nikdo nemusel volat ,ze potrebuje pomoc ,tak nebylo zadne stopovani, nebot zvire padlo ve viditelnosti posedu ,to prvni neslo sice daleko ,ale byla zasazena pouze ta tepna na zadku a tak krev byla vypumpovana ven a tak nam bezelo asi 100 m a tak musela byt zorganizovana dohledavaci skupina ---Jo a muj sverenec jich pobil asi 6 kusu ,ale to je zkuseny bowhunter tomu neni treba nic rikat .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #56992 od rybaryk
Odpoveď od rybaryk na tému Lovecka lukostrelba
Ahojte ,som tu novy .Chcel by som vediet aky luk by bol pre mna vhodny na lovecku lukostrelbu .Som uplny amater.Asi rok strielam s mnov vyrobenym lukom asi20lib.Aky luk kladkovy alebo tradycny,kolko librovy s akym natahom.Dik za radu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #56994 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Lovecky luk zde v NC musi byt 40 liber silny ,ale to spise plati u kladkoveho luku jinak tato vaha byla snizena pred nekolika lety z 45 liber a tak ja spise si myslim ze to ma byt 45 liber u tradicniho luku a ja bych u dreveneho luku dal prednost asi 50 liber luku on ten sip musi uletet asi 180 m do dalky, aby byl dostatecne smrtelny na velka zvirata.
<br/>s temi 20-30 luky na to zapomente strilet nejakou zver ja jsem strilel i kraliky a veverky 45 libernim lukem ,poranena zver nam utece musi byt zabita za 6 vterin jinak pujde mile a mile .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #56995 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Jeste natah se pocita v palcich a standart je dnes 28 palcu /x2,54cm/ ale kdyz mame kratci netah nevadi ,necha se to vykompemzovat vetsim tahem ,indiani co lovili bizony meli natah luku asi 23 palcu ale 60 liberni luk a sipy kdyz nenarazily na kost prochazeji celym zviretem a zapadaji nekam do prerie .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #56996 od rybaryk
Odpoveď od rybaryk na tému Lovecka lukostrelba
Dík za radu.Nevie niekto poradit dobru a cenovo dostupnu znacku ,alebo vyrobcu.Zhanal som od pse coyote ,ale vraj sa do eu nedovaza.A aka je zivotnost drevolaminatoveho luku.Nebude lepsi kladkovy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #56998 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
Zdravim Ta rybaryk,no vyber luku je strašne zložita vec,hlavne ak sam nemaš predstavu čo by si chcel.Radiť niekomu koho nepoznaš a nemaš ani potuchy ake možnosti ma je ťažke.Myslim tym fyzicke a finančne.Popri to m by si mal vedieť kolko času tomu chceš venovať,lebo ak si vyberieš tradičny(reflexny,longbow....)budeš potrebovať strašne vela času aby si to zvladal aspoň ako tak.Menej času potrebuješ na zvladnutie kladkoveho luku ,aj ked nehovorim že je to jednoduche.Na druhu stranu ako hovori aj geronimo tradična lukostrelba(inštinktivna) je menej naročna na financie kedže budeš potrebovat prakticky len dokupovať šipy a par maličkosti,s kladkovym lukom je to už trošku naročnejšie :) Ak chceš aby ti niekto poradil musiš dat aj nejake informacie o .... aby sa bolo čoho držať:] Je tu dosť skusenych lukostrelcov ktori ti poradia ale aj tak by som ti doporučil prejst si forum prispevok po prispevku aby si bol trošku v obraze,určite tam najdeš aj odpovede na mnohe otazky ktore ta už napadli,a ak nie tak sa možno aj zasmeješ. Tak sa zatial maj ...:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #56999 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Dreveny luk kdyz je vyrobeny nejakym expertem co vi co dela, vydrzi asi 100 000 ohybu tedy asi 3-5 let strileni i kdyz muze vydrzet dele . Drevolaminatovy luk vydrzi az 1 milion ohybu i kdyz nektere prasknou drive, ale radove vydrzi i desetileti a kladkovy luk asi 10 let nez se opotrebuje a tak tetiva vydrzi 1-2 roky strileni ,kdyz si koupime drevolaminatovy luk tak ten stoji asi 200-300 Euro a kladkovy luk stoji asi 500 Euro . Jasne necha se koupit levneji, ale kvalita je vice nez pochybna ....
<br/>Zacatecnik by mel spise zacit kladkovym lukem, nebot tam ma miridla jako na pusce a nauci se je rychleji a lepe ovladat a tim presnost bude vetsi-- no na kladkovem luku nepotrebujeme ze zacatku zadny velky tah 45 liber ze zacatku uplne staci na 3D terce potom kdo ma zajem muze si koupit drevolaminatovy luk a zkusi strilet . Ja osobne strilim drevolaminatove luky desitky let a jasne na 20 metru nepotrebuji zadna miridla ,ale pro zacatecniky to muze byt problem .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57000 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba

<br/>
<br/>Trening!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57001 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba

<br/>
<br/>Prakticke vyuziti !!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57009 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Je trend návratu k tradičnej lukostrelbe. Compound totiž už nieje luk.
<br/>U drevolaminátu by som volil českého výrobcu. Poznám troch.
<br/>životnosť celodreva môže byť rôzna podľa rôznych okolností. Nedávno niekto na fóre písal, že používa na lov Osage orange vyrobený v roku 1997.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57018 od rybaryk
Odpoveď od rybaryk na tému Lovecka lukostrelba
Dik martin75. zakladne znalosti olukostrelbe mam.Viac ako strelba kladkovym lukom ma laka tradicna lukostrelba drevolaminatom.polujem uz niekolko rokov.tu lukostrelbu by som rad ako konicek na spestrenie.Tak ze nemienim do toho investovat neako vela penazi. Casu tiez nemam nazvis ,ale take 2 hodinky tyzdene by sa nasli. Mozno casom ma to tak chyti .ze budem do toho ochotny investovat ovela viac. NAteraz potrebujem vhodny luk na svoje moznosti a schopnosti.Ked ze mam cez 100kg a vysku 185cm myslim si ze nejaky 60lib luk s natahom 28-29 by bohate stacil.NASIEL SOM NA NETE SAMICK SHT za velmi dobru cenu. Co vy na to?DOPORUCTE.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57019 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
SAMICK je dobrý keď moc nestrielaš. Polovica sa ich rýchle rozpadne.
<br/>Pozri si
<br/>alexbow, kyzl, arni

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57020 od rybaryk
Odpoveď od rybaryk na tému Lovecka lukostrelba
Co sa na nich najviac kazy?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57025 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Ja varuji vsechny ty kdo si chce koupit Samicky je to vyrabene v Cine i kdyz je to Jiho-korejska company so vyrabela hudebni nastroje a v dusledku usetreni prevezli vyrobu do Ciny, kde zamestnavaji lidi co tomu vubec nerozumi a pouzivaji toho nejlevnejsiho a podradneho materialu a tento krap se pak snazi prodat po celem svete . Pouze 20% Ciny je industrialni a pouze tam cinska pracovni sila vydelava asi 37 $ tydne , Luky jako velkovyroba se prodava do Evropy asi za 15$ kus, zbytek je pro dovozce a tak mohou i levne prodavat a tak zacatecnici se vzdy chytnou na cenu a pak narikaji jake maji problemy a tak pokud nechcete moc utracet kupujeme domaci vyrobky jako sekundarni trh ,nebot luku nevadi kdyz nekdo s nim rok strilel ba naopak, vime ze se nezlomi a tak vlastne koupime za 100 Euro dobry luk a jasne novy stoji vice ,ale zase mame na nej nejakou zaruku ,navic se muzeme s vyrobcem domluvit a jasne podporovat jej ....
<br/>Ti uplne nejchudsi si musi luk vyrobit sami ,nebot kazdemu za humny roste plno dreva a informace jsou lehce dostupne na iternetu ,cena bude jen za tetivu a ja doporocuji FF+ a to je asi 4 Euro nebo tak nejak .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57026 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Pro zacatecniky je nejlepe vhodny luk co je dlouhy jako i recurve, ale i long-bow co by mel byt 68 palcu dlouhy a recurve asi 62 palcu dlouhy neni nad stabilitu dlouheho luku a az se z vas stanou dobri lukostrelci muzete jasne strilet lukem jakym chcete a tak vetsina stejne bude strilet 3D nebo terce a na loveni ma pusku ....
<br/>Zacatecnikum doporucuji prostudovat lukostrelbu ,nebot na youtube jsou toho fury .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57030 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Lepidlo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57046 od rybaryk
Odpoveď od rybaryk na tému Lovecka lukostrelba
Vyrobil som si 5 lukov rok a pol sa dozil iba 1 tetivu som si plietol tak isto sam.4 luky boli agatove a1 dubovy.D UBOVY VYDRZAL IBA 3 mesiace.luky boli lepene epoxidom z tenkych lamiel.MAli vela chyb ale na zaciatok to stacilo.Teraz by som chcel nieco nove a lepsie.Vybral som si 1kladkovy a1tradicny.Porad ktory si radsej zobrat 1-PSE NOVA VECTOR alebo samick SHT.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57057 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Predevsim ten Samick ,tak na ten zapomen -nekupovat !!!! PSE nova -vector je zase nejaka kopie luku co je vyvojove zataraly na roku nekde 1980 dnes luk ma cam a ne kolecka a tak take nekupovat tento luk je strasne pomaly na kladkove luky dnes .
<br/>Nejlepe si bude treba precist teorii a pokusit si vyrobit nejaky dreveny luk ,nebot vyrabet drevolominatove luky je dost slozite a 2 roky se to naucit je asi nezbytne ,nez na tom zacneme vydelavat potrebujeme vyrobit alespon 30 luku a tak musime postupovat tim starym zpusobem . Najit si si nekoho od koho se to naucime, pak makat jako tovarys a potom se osamostatnit a jasne tam je problem ,musime najit trhy v zahranici ,nebot domaci trh je minimalni na to abychom se uzivili , zacatecnik ma nejvetsi nadeji na uspech kdyz zacne drevenym lukem, nebo kdyz ten luk je slepeny, tudiz ma nejaky backing ci ma slepena 3 dreva .
<br/>Luk je technologie doby kamene ale vyzaduje studium nez jej zacneme vyrabet.......
<br/>Pozor je rozdil mezi lukem drevolaminatovym a lepenym lukem drevenym a pouze drevenym .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57091 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
PSE Nova Vector je naozaj o ničom, u nás ho má kamarát a nevie sa ho zbaviť. Keď chceš lacný kladkový luk, tak aspoň PSE Nova SU, alebo ečte lepšie Nova NI.
<br/>Neviem ako je to so Samickmi, ešte som s nimi nestrielal, ale kamoši z maďarska s nimi bežne lovia (Samick SHT, SLB, Equs, Squall) a sú s nimi spokojný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57094 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
PSE Vector sú soft cam, niečo medzi kolesom a camom. Rýchlosť stredná. rýchlosť nieje všetko. Používa sa na terčovku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.251 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 454 návštevníkov a žiadni členovia on-line