Lovecka lukostrelba

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57131 od rybaryk
Odpoveď od rybaryk na tému Lovecka lukostrelba
Kolko ludi tolko nazorov.Vdaka chalani za rady.Asi si budem robit vlastne, len potrebujem dobre lepidlo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57155 od pato17
Odpoveď od pato17 na tému Lovecka lukostrelba
Cital niekto nove LOVU ZDAR. Je tam clanok o love lukom.
<br/>Co si o tom myslite (Sip na chrbticu, Vyhody rany na krk)?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57156 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Jedna se o luk co nema zadny hydrostaticky efekt a rana na zada a zejmena na pater je skutecne oskliva ,zvire pada k zemi a je paralizovene a vysoka strasne meci a vydava jine zvuky a je treba druhe rany na dobiti a to je strasne tezke, nebot se pohybuje a nemuzeme jej zastavit .Rana na krk je dobra jenom kdyz zasahneme tepnu ,jinak zase zvire ztratime ,nejlepsi rana je do plic co jsou doatatecne velike a zvire umira krvacenim dovnitr a ven za 6 vterin idealne a tak vysoka odbehne pouze 30-80 m .Jinak zasah do tepny zvire--- zvire vykrvaci rychleji ci pozdeji, nebot sip je jako kdyz hazime nuz ,ten zabiji krvacenim snizenim tlaku a nedostatek okyslicovani mozku a spravne nasazene skrceni u lidi po 5 vterinach nedostatkem kysliku v mozku clovek upada do bezvedomi za 5 vterin ,tohu vyuziva judo a ty zapasy v kleci atd,.........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57157 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
Pato vynimočne musim suhlasiť s geronimom na 100percent ,žiadny lovec(polovnik)teda milovnik a ochranca zvery nebude strielat na tak male ciele ako je krk a čo sa tyka chrbtice je pravda že zver zostava v ohni ale ak je to tak ako piše geronimo je to strašny pocit sledovať takto umierať zver(nieje to eticke a preto si myslim že je lepšie strielať na srdce a pluca kde vetšimou lovena zver po zasahu na tieto organy ani nevie čo sa stalo . Nechcem pisať že zostava v pokoji pretože po zasahu srdca sa pušta do prudkeho behu ale pluca su asi najidealnejšie.Toť moj nazor.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57164 od pato17
Odpoveď od pato17 na tému Lovecka lukostrelba
Pytal som sa na ten clanok.Tam strielaju na psenici a repke do 20 M,kde je vidiet krk a chrbat,takze na pluca sa strielat neda.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57167 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
neviem Paťo nečital som to ale myslim že aj to je len o skusenostiach :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57344 od pato17
Odpoveď od pato17 na tému Lovecka lukostrelba
Uz mam doma &quot;vianocny darcek&quot;;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57346 od pato17
Odpoveď od pato17 na tému Lovecka lukostrelba
Dialkomer,a mozem trenovat odhad vzdialenosti.:D8-)
<br/>Uvidime z jari na neakej 3D,ci mi to pomohlo.:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57515 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
ahojte..
<br/>
<br/>Všetkým prajem všicko dobré do nového roku.. a dávam do pozornosti novú stránku ktorú sa mi dnes podarilo nájsť.. (niekedy je také poflakovanie sa po nete celkom prínosné).. ako môžeme vidieť pár chalanov to tu zobralo do rúk a snažia sa čosi rozbehnúť..
<br/>
<br/>www.bowhunting.sk/home.html

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57520 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Vyborne ,nic nemuze zastavit myslenku jejihz cas prisel ati lukostrelci si musi uvedomit ,ze ulovi pouze jednu desetinu zvere nez puskou :]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57537 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
To že je to len desetina to my tady všetci vieme.Len naši poľovníci sú presvädčený o tom že lukostrelci(teda lovci z lukom) všetku zver vybijú.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57538 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
To jste dobri ,musim se smat---- indianum se to nikdy nepodarilo a ti strileli lukem tak od tri let sveho veku ,neznaly lovecke sezony a az prisel beloch s bouchackou zver byla vytlucena jako cestovni hulob kdy se vychlobali za na jednu ranu sve brokovnice spadlo ze stromu 50 ptaku ...
<br/>
<br/>Jeho brokovnice byla 4 gauge ...indiani jsou zde tak dlouho ze jejich vesnice nachazeji 6 mil od pobrezi jak ledovec vazal vodu za doby ledove nedavno se chlubili ,ze vykopali na pevnine vesnici starou 12 000 let ...
<br/>
<br/>Neni lehke zastrelit neco lukem . Muj sverenec jasne umi strilet ze vseho co se da odpalit z rameme a asi zabil za celou sezonu 5 kusu White tails a nejake lisky ,ale to mluvime o zkusenem lukostrelci kteremu je 18 let ale poletoval se mnou po lese od svych 11 let vyrostl do lovecke lukostrelby ...
<br/>Jestli si nekdo mysli ze ma nejakeho pytlaka kdyz nese luk tak se myly musel by to byt velmi zkuseny clovek ,Tady mladici maji plnou podporu v lovecke lukostrelbe vyhanime je do lesa ,nebo vlastne tech kousku lesa co tady zustavaji ,nemohou se do neceho zaplest v lese nic neni ......
<br/>Ja mnohokrat jsem steloval kladkovy luk vyrostkum atd .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57546 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
počuj geronimo.. ako sa môžem stať tvojim zverencom?? :D
<br/>saaakra mne by stačil aspon jeden den strávených v amerických horách.. nie to ešte v nich pobehovať od 11 a v 18 to už páliť na white tails...
<br/>
<br/>inak je to tak ako hovorí elvis.. u nás si myslia že ked sa schváli lov lukom celoplošne.. tak je to tá najvačšia katastrofa v dejinách polovníctva na SR a možno aj v celom svete :D.. pretože pridu lovci s lukmi a vystrielajú čo sa dá.. alebo druhá časť polovníkov ktorý si myslia že takým lukom sa nedá nič zastreliť.. minule sa ma pýtal jeden chlap či by ten môj luk dokázal aj niekoho resp. niečo zastreliť.. že aspon tak na 20 m či by to bolo vôbec možné.. no ked som mu ukázal pár videí na youtube tak mu sánka padla až niekde do pivnice... takže na SR existujú dva tábory polovníkov ktorý sú výrazne proti lukostrelbe.. a potom je tu pár &quot;osvietených&quot; ktorý naozaj vedia o čom taká lovecká lukostrelba je...
<br/>
<br/>je najhoršie že ked chce niekto loviť na SR tak nemôže pretože aj napriek tomu že je lov povolený tak správci zverníc (nie všetci samozrejme) patria do jedného z vyššie spomínaných táborov.. a sú proti lukostrelbe.. alebo ich další dôvod je že je to pre nich proste nelákavé (po finančnej stránke) a že sa im neoplatí kvôli jednému či dvom diviakom trepať do hory.. tak týmto výrokom treba skutočne len tlieskať.. kúpme si všetci pušky a 50-ti behajme po hore a vystrielame všetko čo sa myhne..
<br/>
<br/>bohužial píšem z vlastnej pred nedávnom získanej skúsenosti ked som sa snažil vybaviť jednu polovačku..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57556 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
To je jeden pripad a kloucka matka provedla u nas i strelnici ,ze ma divoke sny o lovecke lukostrelbe a tak jsem ji rekl ,ze jenom at se mnou beha po lese a pozoruje ,Dalsi je muj kamos so se narodil v kolombii a rodice jej pritahli do USA kdyz mu bylo 6 let a hlupak se nechal neverbovat k Marines a oni je poslali do Jugoslavie ,no prezil a dostal to nekdo jinej tomu se od predniho pacire odrazila strela a dostal to do paze do tepny, ale prezil ...Po letech co se vratil dostal napad ze se nauci strilet klasickym lukem a bude lovit a to umel s puskou ...
<br/>
<br/>Prisel na lukostrelnici a tak kupoval si a prodaval luky a jasne tvrde trenoval na 3D a asi za 2 roky za sezonu minul asi 7 White tails ,nez konecne trefil samici ,letos dostal jich nekolik, nebot nakonec jsem videl ty jeho zohybane broadheads a novy mrazak co pry naplni zveri a jasne strilime i malou zver a ryby.
<br/> Ted ma i kladkovy luk co jsem ani nemohl natahnout kolik mel na nem nalozeno pres 70 liber ,tak jsem se smal at si dela co chce ,asi pred 10 lety jsem strilel na lukostrelnici a prisel klousek co strilel kladkovy luk a jak pry to strilime a tak se mnou strilel az se to naucil a minulej rok jsem se ho ptal kolik ze tim lukem zastrelil White tails a odpoved byla asi 14 kusu za sezonu ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57558 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
no pekne pekne.. proste iné možnosti ako sú tu.. ja som tiež ako malý pobehoval v lese s lukom ktorý som si vyrobil z liesky haha.. a dokonca sa mi podarilo trafiť zajaca a potom aj bažanta lenze sa ten šíp od nich zakaždým odrazil.. :) ( šíp bol zašpicatená palička bez krídielok )nuž ked máte sedem rokov boh vie aký luk a šíp si nevyrobíte :D.. Lenže bohužial moja mama ma nemala za kým zaviesť že mám bujaré sny o lukostrelbe.. nuž treba sa vedieť narodiť :)... (inak tie bujaré sny o loveckej lukostrelbe mávam aj teraz :D, napr. dnes do rána som lovil diviaky.. ale aké kusy to boli.. uff.. no čo aspon v sne som sa vyšantil)
<br/>
<br/>ten tvoj kamoš mal teda poriadne šťastie.. prežiť ranu do tepny.. to už hej..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57747 od pato17
Odpoveď od pato17 na tému Lovecka lukostrelba
Na tom kurze I.B.E.P.musis nastrielat 5 zo 6 sipov s pevnym loveckym hrotom do bodovanej casti komory a vzdialenost musis odhadnut?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57748 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
nuž priateľu to sa musíš opýtať priamo ich.. ja som sem len hodil stránku pre zaujímavosť.. bo pre mna to vtedy bola novinka , nevedel som že aj u nás máme bowhunting association...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57749 od pato17
Odpoveď od pato17 na tému Lovecka lukostrelba
Nepytal som sa len teba.
<br/>Len som si spomenul,ze na polovnych skuskach stacilo 40 zo 100 a to sa niektori obavali.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57754 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Ja jsem znova cetl tu stranku a nasel jsem tam nepresnost ,ze Allan si nechal patentovat kladkovy luk 1966 on si nechal patentovat roku 1960 a jeste to nebyl jeho napad co byl napad nejakeho profesora kdyz chtel vysvetlit zakum silu kladek roku 1928 na jedne skole .....a jelikoz drzeni patentu trva 15 let nez se to muze legalne vyrabet vsema, tak masova vyroba se rozjizdi okolo roku 1975 a jasne mnozi necekaji a rozjizdi vyrobu na cerno, nebot Amerika ma jine starosti v te dobe nez se soudit o patent .....
<br/>
<br/>Je ale pravda .ze kladkove luky vytlaceji vsechny klasicke luky nejak roku 1980 a kdyz se kladkovy luk stava moc komplikovany prichazeji na svetlo klasicke luky a od te doby je asi 600 000 lidi strilejici klasickymi luky no a kladkove luky strili a lovi asi 6 milionu lidi a mozna jeste vice o nejake ty 2 milionky a rekneme ze tu je tolik lukostrelcu, jako pred objevenim Ameriky........
<br/>
<br/>Slovensko je daleko dale ,nez takove Cesko tam 99% myslivcu je proti a nejmene 90% lukostrelcu a tak tam povoleni lukostrelby bude trvat generaci ci dve .......no prihlaste se do bowhunting association jen aby se zvedli clenove atd ze zacatku je to dulezite ......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57764 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Kurz I.B.E.P. je kurz, a nie skúšky. Mám doma knihu v Maďarčine, teraz robím preklad do slovenčiny (len mi to ide akosi pomaly :-o). Neviem ako prebieha kurz, ale kniha nepojednáva ani tak o vlastnej streľbe lukom, ako o výstroji a poľovných technikách.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.183 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 325 návštevníkov a žiadni členovia on-line