Lovecka lukostrelba

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57845 od pato17
Odpoveď od pato17 na tému Lovecka lukostrelba
Skusal som pevne hroty na 30M s obycajnymi 4"idu o 25cm do prava a s pierkami BLAZER 2" idu presne ako cvicne.Som pozeral co spravi len vymena pierok.8o:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57979 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba

<br/>
<br/>Posilal jsem to do nekolika for , Je zde 100 000 zraloku v konvoji dlouhem 20 mil a tak 100 m od plazi hledaji neco k zradlu a jsou velici od 1 do 3 metru ,vyborni zraloci na lukostrelbu ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59920 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Tak jsem se vratil z jednoho lukostreleckeho klubu co meli 3D zavody ,no bylo tam par lidi i kdyz to je miseny /byl/ zavod jak tradicni tak kladkove luky .....
<br/>
<br/>Zkouseli jsme sip o vaze 600 grains strilet z krz chrono lukem recurve o tahu 55 liber a pak kladkovym lukem o tahu asi 53 liber si tak nejak a ty sipy co mel letaly z krz chrono 270 stop/vter .......
<br/>a tak nas 600 grainovy sip sel z toho drevolaminatoveho recurve 165 stop/vter. a ten samy sip z toho kladkoveho luku sel 200 stop/vter ........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59928 od alexs
Odpoveď od alexs na tému Lovecka lukostrelba
Elvis potrebujem mensiu radu,bol som vo vinicnom mrknut na kl.luky. CHcem si objednat pse vendetu xs 2011,70lbs 28nat.Vysla bi ma okolo1100€ s celkom slušnou stred.vybavou.Mal tam jednu 60lbs ale bola zadana ci co,paradny lucik,ket som si ju prezeral, namala tam stitok nap, made in USA.Ket som sa ho pital ci obj, z usa tak ze vraj nie ze oni objednavaju z evropi a to ma trochu zmiatlo ci to nebude náhodou nejaky šuvix od šikmošov lebo ti maju pazuri v kazdej riti.Alebo to bude lepsie objednat priamo z USA som stoho magor,a neviem ako to je s clom,alebo co bi bolo lepsie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59938 od pato17
Odpoveď od pato17 na tému Lovecka lukostrelba
www.huntersfriend.eu/england/bow-packages-en/vendettaxs-en.htm
<br/>
<br/>Tu je aj zo šípmi v kufri a naladení, výbavu si môžeš pomeniť ,skus im napísať akú ti
<br/>spravia cenu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59942 od alexs
Odpoveď od alexs na tému Lovecka lukostrelba
Dik za radu dnes som tam pisal tak uvydim co my odpišu .Dočítal som sa ze na slovensku moc nechcu kupovat už sa nečudujem prečo.
<br/>.Na internete lukov ,aprislušenstva celkom slušne prídem do predajne a tam 4 klatkove luky vyvesene dobre berem to biznys nejde,skúšal som jeden pse novu starší model 70lbs tah 28 palcov a on na to až to nerobym tak som ho položil.Tak som sa ho začal pítat konkretne na vendetu a on nato že to je špičkovi luk a určite bude stvoreny ako pre vas,tak to bola informacia nad zlato.Perlička bola to ked som sa opýtal na uf kladky a on nato,to čo je že o takých kladkach nepočul.Tak som zobral katalog 2010 a ukazal mu omena a tie kladky(ultra-fast cam) ma ich omen,season,x force ss.pytal som si pep a zasa to co je8o tak zasa vysvetluj že to je priezor čo sa vklada do tetivi až potom to pochopil.Tak toto odradi asi aj kona čosi objednavat!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59946 od burget
Odpoveď od burget na tému Lovecka lukostrelba
zdravim,mam na prodej PSE X FORCE SS GX,336 fps,natah stavitelny 26-30 palcu,let-off 80%,70 lb.Je k nemu sada 14sipu bemam mfx,vypoustec carter two shot,zakladka ultra rest,miridla truglo range rover s regulovatelnym prisvitem,stabilizator,toulec,pruhled g5,20 loveckych hrotu G5,kridelka,lepicka,imbusi,konciky,srouby,bow-pres,silencer na tetivu,proste komplet vybava...super luk,mam s nim nastrileno 8 ks sparkate,ale prechazim na klasicky luk,moje cena je 820 eur,pokud mate zajem poslu fotky,tot moje nabidka at se dari....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59947 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba

<br/>
<br/>Polovicka sipu v tele medveda,rekneme 15 palcu =38,1 cm .....
<br/>na loveni doporucuji 45 liberni luk tezky sip 540 grains ,pouze dvojsecny hrot a velky hrot co ma alespon
<br/>160-190 grains .....Zadny 70 liberni luk vetsina lidi si odddela rameno ,loket ci zapesti prosim vyberte si ,tady ve Severni Karoline staci 40 liberni luk a ve Virginii ten lovecky sip musi doletet 125 yardu, aby luk mohl byt povazovan za lovecky luk na velkou zver co je ve Virginii .....45 liberni luk dostreli loveckym sipem asi 180 yardu .....55 liberni luk dostreli asi 220 yardu ......spravne udelany long-bow ma asi o 5 m kratsi dostrel nez recurve co je v drevolaminatu......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #60008 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Geronimo1, ak reaguješ na príspevok, tak si ho aspoň poriadne prečítaj! Tu sa bavia o kladkových lukoch, a kvalitný kladkový luk Ti ani rameno ani lakeť nezničí, samozrejme pri správne zvolenej sile. Okrem toho nepoznáš naše zákony, tak sem nepleť Severnú Karolinu, ani US. U nás je na lov uznaný minimálne 50 librový luk, a vy si tam lovte hoci aj oštepom, ale sem to nepíš, lebo nášmu lovu lukom to neprospieva, ale škodí!
<br/>Okrem toho, stále si myslím, že 40 librový luk je akurát tak na drobnú zver. Podle mňa je stále lepšie, ak šíp zver prestrelí, lebo je oveľa jednoduchšie dohľadávanie ak zver farbý z dvoch strán. Pri dobrom zásahu z kladkového luku sa nemusím spoliehať na to, že ak bude zver po zásahu bežať ešte pol kilometra so šípom v tele, tak špatný zásah napraví lovecký hrot v tele zveri. Pozerám americké videá, a je mi špatne keď vidím keď sa jelenec strelí slabím lukom, navyše ešte nejakým recurve čo nemá ani dostatočnú rýchlosť za bieleho dňa, a zver sa dohľadá až v noci. Nehovoriec o tom, že sa k nej ešte po dohľadaní dobre že neplazíte ako k ranenému medveďovi a šťucháte do nej šípom či je naozaj zhasnutá. My chceme lukom loviť, a nie týrať zver!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #60009 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Neviem ako dlho sa dohľadával tento gryzzli, ale súdiac podľa tohozásahu na mäkko až na druhý deň. A nehnevaj sa, ale toto video nie je z Južnej Karolíny, lebo tam gryzzli nežije. Okrem toho, asi nepoznáš ani vaše zákony, lebo ak mám dobré informácie, tak aj v US treba na lov gryzzliho a bizóna minimálne 70 librový luk, na wapiti (elk), losa a baribala 60 libier, a len v niektorých štátoch (možno aj v Karoline) stačí na whitetail 40 libier!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #60015 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Lovecka lukostrelba
Mam taky dojem ze si neuvedomujes ze sa tu jedna o dve rozlicne parametre...teda vykon na zaklade sily kladkoveho a nekladkoveho luka! ...podla toho co citam sa geromino bavi o parametroch nekladkovych lukov, v ktorom pripade ma pravdu. Ty sa drzis pri poziadavkach na sily kladkovych lukov, ktore (co si aj vlastne napisal) vyzaduju takmer 1x tlaku oproti nekladkovym lukom....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #60019 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Samozrejme, som si toho vedomí, ale geronimo reagoval na príspevok burgeta, a on písal o kladkových lukoch. Okrom toho na tu Slovensku je zákonom daná minimálna náťahová sila luku na lov 200 N, čo je v prepočte okolo 50 libier, bez rozdielu na to či sa jedná o kladkový luk alebo recurve.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #60021 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Okrem toho, geronimo vo svojom príspevku na ktorý som reagoval pridal video s lovom kladkovým lukom, a píše, že na lov doporučuje 45 librový luk. Takže podľa všetkého nie ja, ale on si neuvedomil o čom píše.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #60022 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Slovevsko vykrocilo spravnym krokem v loveni lukem a je daleko ve predu nez Nemecko, Rakousko atd ,protoze co ja pisi neni zadny vymysl ,ale co se mi stalo za ty leta , tady jak indiani prestavaji lovit lukem beloch zacina a lovi se tady asi od roku 1920 a ve velkem to zacina az asi 1930 ,tak ze dnes je vypracovana i taktika lovu lukem ,kazde zvire ma jinou taktiku a to co se vam muze zdat jako nesmysl je vlastne taktika lovu co si muzete spatne vysvetlovat ......Taktika, strelit zvire a kdyz si nejsme jisti zasahem slezeme ze stromu a jdeme pro kamose a vecer hledame pomoci baterky je casta,ale reknu je vam to velmi nepohodlne a nekdy nemozne jak se motame v te dzungi a druhy zpusob nejisteho zasahuje,ze cekame pres noc a rano s pomoci kamosu vyrazime hledat zvirata ......Ze by nejaky pasrnec behal se sipem v tele je jasne nesmysl ,zvire nema jasne pred kym utikat a pri spatnem zasahu do bricha je mu proste spatne a zalehava nedaleko od mista kde bylo streleno a jelikoz ma v sobe velikou spicku co pusobi jeho krvaceni dovnitr a tak jej najdeme nedaleko od posedu a nekteri strelci si se spatnym zasahem moc hlavu nelamou, nebot sip pod uhlem ze zadu muze probit i branici ......Jo jak krute soudruzi? Srnec zije asi 8-9 let jak mile pozbyde sily je vytlacen na horsi pastviny az umira hlady......Zvire nemusi byt sipem zasazeno do zivotne dulezitych organu aby vykrvacelo a kdyz zasahnete tepnu na zadku ci krku zvire nepobezi ani 30 m ,jak rikam musi ztratit 40% krve = nizky tlak krve nedopravi dostatecne mnozctvi kysliku do mozku a zvire pada ,stredoveke zbrane takto fungovaly ,vzdy se jednalo o to snizit krevni tlak protivniku.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #60023 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Zde se jedna o diskuzi ktery luk je ucinejsi ,jasne kladkovy luk je presnejsi a ucinejsi a ted zalezi jestli je to rozdil na 20 metru ci ne .No a tady nejsme tak chytri a nevime co jsou ty newtony ostatne jak to zjistite, kdyz nemate, vahy chrono graf a dalsi vopicky civilizace ,zde nejsme moc chytri a tak a tak mame luk co tam lukar napsal ,ale nemuzeme presne vedet jestli jsme natahli luk do te miry 28 palcu ci ne !! Jestli ne sip vysel mensi silou ,nez je na luku napsano a tak pouze kladkovy luk ma tohle vyreseno ,tam luk dosahuje sve vahy v polovine natahu .... Jelikoz mame zde 50 statu a kazdy ma jine lovecke regulace ,zname jen ty zakony vedlejsiho statu a jasne nekde budou zakony stejne a tak tedy stat Virginia co je od mne vzdalen asi 50 km ma zakony ,ze luk musi dostrelit ten lovecky sip kterym lovime i s tou plochou loveckou spickou 125 yardu a tam dostreli tento sip kazdy 30 librovy recurve .....Pak je luk povazovan za lovecky luk na velkou zver co se v tom statu nachazi .....Ja to zkousel na recurve co ma 45 liber natahu a lovecky sip i s tou spickou dostreli konstantne asi 180 yardu a tak ma dost paru na tech 20 m probit vse co tady v okoli existuje A tak tady minimalne kladkovy luk musi byt vNC nastaven na 35 liber .....Recurve musi mit 40 liber napsano na luku ....
<br/>
<br/>Rozdily mezi kladkovyn lukem jsou takove ,ze jsme testovali sip co vazil vazil 600 grains a byl strilen zkrz chrono z Black widow recurve 55 liber a potom z kladkoveno luku asi 53 liber recurve strelil sip rychlosti 165 stop /vter. a kladkovy luk strelil ten samy sip 200 stop/vter a na lovecke vzdalehosti neni rozdil ,nebot sipy z obou luku projdou pasrncem jako listem papiru z praktickeho hlediska 20 m neni rozdil mezi recurve a kladkovym lukem .....Ten se da snadneji zvladnout za 2 odpoledne ,ale ti co dlouho strili recurve tak nevidi rozdil ......jo a zdejsi lovci stejne tak jako luku pouzivaji pusek a malo kdo si necha ujit 4 mesicni loveckou sezonu a pro lukostrelce sezona nikdy nekonci ,nebot muze jet k mori a tam strilet zraloky .......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #60024 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Ja jsem se nikdy nezminoval ze v Jizni Karoline zije grizzly.... ten zacina az nekde v Coloradu tihle dva druhy medvedu se nesnesou ,nebot by si konkurovaly v potrave a hnedy medved je 2x vetci ,Take jsem se znova dival na to video a tam nikdo se nezminuje o tahu luku ...
<br/>Je to spatna taktika lovu hlavne u grizzlyho jak jsou ty stromy kolem na tech by lovec mel byt ,nebot grizzly neni schopen lezt po stromech ,ale zasah ho muze tak rozcilovat ,ze se obrati na lovce .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #60033 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Vzhledem k tomu ,ze kazdy kladkovym lukem strili velmi lehky sip a tak na 60 librach strili sip 400 grains ma mene mechanicky ucel na zvirata se jeste zmensuje ,sip sice leti vetsi rychlosti, ale kdyz do neceho narazi rychle ztraci setrvacnost a energii a tak to video z Jizni Karoliny jak lukostrelec strili 70 liberni kladkovy luk a sip 375 grains na cerstve zastrelene prase puskou a sip z 15 metru se zaryje do prasete 3 palce je varovani vsem lukostrelcum z kladkovych luku
sip by mel vazit 600 grains !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #60034 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba

<br/>
<br/>
<br/>Jizni Karolina ono asi tomu bude tezko rozumet ,ale to je dialekt kterym se tady mluvi ....ja jsem take nerozumel i kdyz jsem stravil 5 let na severu a myslel jsem si ,ze anglicky umim .....a tak do Jizni Karoliny si musite prinest 600 grains arrow kdyz chcete strilet prasata co byly dotazeny z Evropy a tady maji pocely rok co zrat a tak jsou vypaseni :]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #60045 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Zdravím Ťa geronimo 1, je pravda, že v tom videu o love gryzzliho nikto nespomína silu luku, len Ty v tom istom príspevku odporúčaš liviť lukom o sile 40 livier:). Treba si uvedomiť, že fórum čítajú aj taký, čo o love lukom nevedia nič, alebo skoro nič lebo len začínajú, a takéto spojenie videa a príspevku ich skôr pomýli ako im pomôže.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #60046 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Máš pravdu, loviť 375grainovým šípom zo 70 librového luku je naozaj extrém, to nech si strielajú na 3d. Ja strieľam 420grainovým šípom na 60 librách, ale ešte sa mi nestalo aby mi šíp neprešiel krížom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.130 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 339 návštevníkov a žiadni členovia on-line