Sem píš svoje príspevky ak ich nevieš zaradiť do prísl. témy

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5530 od Vyr
vjedator: Ja nemám nič proti tomu, keď má niekto rád svoj kaliber -lebo jemu sa osvedčil , alebo psa, ktorý mu je mimoriadne sympatický. Bolo by smutné ak by mali všetci všetko rovnaké.
<br/>Keby napísal že 30-30Win je zbraň ktorá mu je nadovšetko sympatická tak to beriem. Keby napísal že z ňou ulovil, to čo ulovil, a jemu to ako dôkaz výkonnosti stačí, tak je to O.K. Ale keď niekto začne vedľa seba ukladať čísla, tak čakám že budú mať OBJEKTÍVNU výpovednú hodnotu. Z príspevku je jasné, že každá líška chváli svoj chvost, presne ako to povedal fero1.
<br/>Leonovi povedali majitelia 7x57- truhlíci, že 30-30Win je málo výkonný -tak majiteľ 30-30Win dokazuje že 7x57 je menej výkonný bla-bla-bla legendy presne opačné, rozprávky starej matere o prasatách -bla bla bla- a tak to ide dookola a rodia sa povesti. Čítajú to ľudia, ktorý poľovať začínajú a nevedia sa z toho vysomáriť. Nikoho NEODSUDZUJEM ale keď chce vnášať do problému &quot;exaktnosť&quot;, nech to naozaj robí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5531 od vjedator
Jasné, že objektivita nikdy nie je na škodu. Začiatočníci by mali vedieť, že ani s jedným zo spomenutých kalibrov nešliapnu vedľa, pokiaľ ho mienia používať na spomenuté účely.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5541 od cimbalik
Som rád, že si zareagoval tak ako si zareagoval. To svedčí o tom, že &quot;okrem toho, že som dobrý znalec streliva a zbraní, som aj dobrým psychológom&quot; :]:]:].
<br/>A ča sa týka Tvojho porovnávania, kým sedmička dosahuje, pri cca rovnakej hmotnosti strely, uvedené hodnoty TKO vďaka značne vyššej rýchlosti, tridsiatka ich dosahuje vďaka väčšiemu prierezovému profilu a [r]tam je výhoda tridsiatky oproti sedmičke [/r] v hustom ako aj zastavovacom efekte. Ďalším nemenej dôležitým prvkom účinnosti strely je jej konštrukcia, atď., atď..., ale na výučbu základov balistiky je dostupná literatúra a nie som tu od toho ja na tomto fóre.:x
<br/>Prepáč, ale ako sa do hory volá, tak sa horár z hory ozve.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5548 od Ivan
Chlapi všetci máte svoju pravdu, no dnes už nie je opodstatnené hodnotiť resp. posudzovať účinnosť a vhodnosť podľa kalibru, toto bolo možné pred 20 rokmi kedy boli do jednotlivých kalibrov prevažne dva druhy striel a to poloplášť a celoplásť a aj tie len tuzemské od jedného výrobcu. Pri dnešnom výbere striel od jednotlivých výrobcov, už takého hodnotenie účinnosti podľa kalibra je minulosťou. Všetko závisí od strely, jej konštrukcie, rýchlosti, nepriamo hmotnosti, priemeru strely, zásahu, disciplíne a rozvahe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5558 od Vyr
Cimbalík: Máš pravdu si taký dobrý psychológ ako znalec streliva.:D
<br/>Rozprávať povesti o „hustom a zastavovacom efekte“ ráží ktoré sa odlišujú o 0,6mm ti rád prenechám. (Najma slovo hustý je pekné).
<br/>Keď ale chceš niečo podkladať číslami a faktami daj si prácu vybrať ich pravdivo a objektívne (Neviem či je &quot;objektívne&quot; ďávať ako príklad Hornady s novinkou pre r.2006 s TKO 52 keď všetko ostatné strelivo je o poznanie menej výkonné ale prosím. )
<br/>TVOJE tvrdenia:
<br/>1)Už z týchto teoretických hodnôt vidieť, že sú to vyrovnané kalibre a čo sa týka zastavovacieho účinku vyjadreného hodnotou [r]TKO,[/r] je . 30-30 Win. [r]hodne pred[/r] 7x57R.
<br/>2)Pri všetkej úcte k zásluhám starej dobrej 7x57-čky sa zastavovaciemu efektu .30-30 Win. a tým pádom aj jeho využiteľnosti v pohonoch a pri dohľadávkach v hustom lesnom prostredí nevyrovná
<br/>
<br/>sa objektívnymi číslami a faktami NEDAJÚ podložiť, NAOPAK čísla (TKO) skor obe tvrdenia vyvracajú. Ale pokiaľ máš nejaké iné fakty rád sa poučím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5585 od cimbalik
„Rozprávať povesti o hustom a zastavovacom efekte ráží ...“
<br/>1. Pri prechode strely cieľom vznikajú po strele dutiny - primárna (kaverna/stála) a sekundárna.
<br/>Sekundárna dutina je dutina, ktorá vzniká a je závislá od energie a priemeru strely. Vzniká ešte pred príchodom strely, lebo je tvorená vibráciami, ktoré vznikajú podbehnutím zvukových vån strely. Sú väčšie ako kaverny a od ich objemu je závislý ranivý účinok, čím väčší objem, tým väčšia ranivosť - zastavujúci účinok.
<br/>2. Ráž - delostrelecký výraz, ktorý vyjadruje dåžku hlavne v počte kalibrov (pomer dåžky hlavne k priemeru kalibru). Kaliber - číslo, ktoré určuje veľkosť vývrtu hlavne.
<br/>Pouč sa !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5597 od Vyr
cimbalik: Z tvojich príspevkov je mi jasné, že k tvojim vlastným neobjektívnym a nesprávnym tvrdeniam pri porovnávaní výkonu nábojov 7x57 a 30-30Win z hľadiska TKO nemáš čo povedať.
<br/>(môžeš otvoriť jazykové okienko, možno ti to pôjde lepšie ako zrovnávanie výkonu nábojov.)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5599 od johny
Bavite sa tu ci je lepsie pivo zo siesteho alebo siedmeho schodu, aj ked vo filme bolo zo siesteho studene a z osmeho teple, tazko by ste rozoznali rozdiel. Ja mam oba kalibre a oba su pri pouziti spravneho streliva vyborne. BODKA ZA PROGRAMOM.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5600 od cimbalik
Ja som uviedol konkrétne údaje z praxe, z vlastných skúseností s touto zbraňou, ktoré mám evidované v denníku. Ty si neuviedol nič, len si okopčil pár údajov z katalógov. Ja vystupujem pod vlastným menom a snažím sa poradiť tomu, kto má o to záujem. Ty sa schovávaš za nick a len rýpeš v každej téme do každého, kto s Tebou nesúhlasí a chytáš ho za slovíčka zosmiešňuješ ho, ale zatiaľ si nikomu nič konkrétne neporadil a nepomohol. Neviem a ani nechcem hodnotiť Tvoje skúsenosti a Tvoju prax, ale je mi ľúto tých mladých poľovníkov a adeptov poľovníctva (pretože to sú väčšinou čitatelia tohto fóra), ktorí dostávajú informácie od takých vševedov , ako si Ty. A ľutujem, že som sa s Tebou vôbec zapodieval, pretože moja odpoveď patrila Leonovi, ktorý sa pýtal, a naopak si vážim polemiku fero1, ktorý síce so mnou nesúhlasí, ale vychádza z vlastných skúseností a nimi argumentuje. Týmto uzatváram túto debatu a možno aj svoje príspeky do tohto fóra.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5602 od johny
Cimbalik nenechaj sa znechutit, zober si priklad z Jovica, ten tu dostane neratanych a stale pise ... Pre mna su tvoje prispevky vzdy prinosom a vlastne mojho Marlina som kupil na tvoje odporucanie a nebanujem. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5605 od LEON
cimbalik souhlasím s johnym a tvé odpovědi jsou pro mě vždy přínosem dík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5606 od tibo
Používa niekto podrážové strelivo v praxi?(dúfam že som to pomenoval správne)
<br/> Myslím redukované strelivo napr.do30-06spr.--222-223 rem.(o teoriu nemám záujem)
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5607 od Vyr
cimbalík: je mi jasné, že k tvojim vlastným neobjektívnym a nesprávnym tvrdeniam pri porovnávaní výkonu nábojov 7x57 a 30-30Win z hľadiska TKO nemáš čo povedať, a tak zbytočne strácaš nervy. Ak chceš niekomu poradiť a podoprieť to číslami, rob to objektívne.
<br/>;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5608 od LEON
vyr prosím přestaň míchat hrušky s jabkama a podíve se aspoň do katalogu dík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5610 od Vyr
Leon: A čo si tam mám pozrieť ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5613 od LEON
oprav si svůj příspěvek včera 9.27

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5615 od Vyr
Leon: Žiaľ, neviem čo. Tak že mi to kľudne chrstni do tváre. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5616 od LEON
hornady leverevolution má 2184 FT a 2961 J

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5618 od Vyr
Leon: Máš pravdu namiesto 655m tam má byť 665m ale žiaľ nemám to z katalógu ale to som odpísal od cimbalíka lebo ja katalóg z novinkami od Hornady nemám. Z katalógu som si pozrel 7x57. Tak že mu to možeš napísať. TKO sa tým mení z 52 na 53 čo na podstate porovnania nemení nič. No aspoň niekto to číta. Dík.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5619 od Vyr
Leon: Neviem aký máš katalóg ale na stránke Hornady je V100=2150FT=655m

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.113 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 217 návštevníkov a žiadni členovia on-line