Sem píš svoje príspevky ak ich nevieš zaradiť do prísl. témy

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #7036 od eso
Palko poď na 5 minút na pokec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #7050 od astronom
Pozrite si diskusiu k tomuto článku v sme. Zasa sme stredobodom pozornosti.
<br/> www.sme.sk/clanok.asp?cl=2668893

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #7056 od mildo
caf lesnik najdi si v zozname fora uz tu bola taka tema tam mas spustu odkazov na stranky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #7065 od brano

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #7066 od Jovic
Laická verejnosť (najmä z veľkých miest) vie o poľovníctve veľmi málo. Najjednoduchší spôsob myslenia je „hádzať všetkých do jedného vreca“. V článkoch ako je ten v SME by sa malo viac zdôrazniť, že normálni poľovníci sami bojujú proti pytliactvu a spolupracujú s políciou. A nad anonymnými a primitívnymi reakciami na rôznych diskusných fórach sa netreba veľmi vzrušovať. Väčšinou to tam píšu „odborníci“, ktorí problematike prd rozumejú.
<br/>Vylepšovaniu verejnej mienky o poľovníctve by viac pomohlo zverejňovať v médiách snahu slušných poľovníkov a ochranárov spoločne chrániť prírodu pred negatívnymi javmi ako je pytliactvo, nelegálne prenasledovanie chránených živočíchov, znečisťovanie prírody odpadkami, vyrušovanie zveri motorkármi a ďaľšími votrelcami.
<br/>Chce to ale aj, aby sa mnohí poľovníci už prebrali „zo zimného spánku“ a nebáli sa otvorene vystupovať proti každému „svinstvu“ páchanému na prírode.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #7067 od Jaro
Jovic to vies dnes je rychla doba novinari nemaju cas asi napisat vsetko a pomenovat to ako to ma byt . Preto necitam noviny a nepozeram TV spravy . Nie je tam nikdy nic pozitivne .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #7070 od Jovic
Jaro, s „objektívnosťou“ slovenských médií a „odbornou úrovňou“ prezentovaných príspevkov mám dostatok vlastných skúseností. Trpezlivo im porozprávam o nejakom probléme a oni to nakoniec zostrihajú tak, ako im to vyhovuje. Zaujímajú ich len senzácie a nie podstata problému.
<br/>Ale média veľmi ovplyvňujú verejnú mienku o poľovníctve. A preto nie je dobré ich ignorovať. Ideálne je, keď natrafíš na rozumného redaktora a dohodneš sa s ním, čo je dôležité aby v príspevku odznelo.
<br/>Je potrebné aby laická verejnosť videla, že všetci poľovníci nie sú len „plniči“ vlastných mrazničiek alebo dodávatelia miestnych reštaurácií. Ľudia musia vedieť, že je veľa slušných poľovníkov, ktorí nezatvárajú oči nad problémami vo vlastných radoch. Nie som naivný a ideálny stav nikdy nenastane. Ale nie len ja, ale aj veľa poľovníkov (aj funkcionárov SPZ) verí tomu, že spoločnou snahou sa dá veľa vecí zmeniť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #7077 od vik
Jovci, problém vidím aj v tom, že každý (aspoň väčšina) sa hraje na svojom piesočku, rozumej, starajú sa sami o seba a svoj revír, kde si robia (čo najlepšie) svoju prácu... a prípadné prešľapy riešia internými predpismy, resp. vyhodením zo združenia, či spoločnosti, čo však nezaručuje ďalšie prešľapy...
<br/>K tvojmu článku o pytliactvu: to vždy bolo, je a bude, s tým nič nikto nespraví, dá sa to len eliminovať, ale, podľa mňa, nie veľmi...Je to fakt...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #7152 od tibo
Jedna informácia,no dvojaký prístup:
<br/> -tv.MARKíZA - pri nešťastí bola použitá kratka GUĽOVÁ ZBRAŇ.
<br/> -tv.JOJ - pri nešťastí bola použitá PIŠTOĽ.
<br/>Televízne noviny - včera.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #7250 od zalesak
Jaro,vik podte na pokec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #7274 od tibo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #7312 od tibo
Spolok -www.wolf.sk-útočí od 17.3.06 na tv.JOJ.:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #7393 od vik
Zálesák, pod na pokec

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #7396 od mildo
prave som navstivil stranku lesoochranarskeho spolku vlk, a poviem vam nestacil som sa cudovat co to su za dementi....
<br/>daco neskutocne kolka zaujatost a desorientacia...:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #7399 od brigo
dali by sa aj inak nazvat..ale tie spravy su zavadzajuce a najhorsie na tom je ze laik tomu rychlo uveri a je to tam...:D:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #7400 od matulkoh
je to absolutna hamba co ty ................... z vlka pisu na svojich strankach, mali by ich zakazat, oni cielene klamu ludi, reci typu my nemozeme lovit medvede ani vlky lebo v zapadnej europe ich nieto. ja nemam slov.... len som sa nasral.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #7401 od brigo
oni sami by si mali uvedomit ake sprostosti tam pisu..ale sme na slovensku tak je to asi tak..je toto normalne?..
<br/>
<br/>&quot;Vlci ako prirodzení predátori jelenej a diviačej zveri neohrozujú ich početnosť, ale zabezpečujú, aby populácia ich koristi bola zdravá a v dobrej kondícii. Zároveň zabraňujú šíreniu nebezpečných chorôb.
<br/>
<br/>Vlci nikdy v známej histórii nespôsobili vyhubenie svojej koristi (na rozdiel od poľovníkov a lovcov). Lov vlkov je štatisticky selektívny, čo znamená, že lovia predovšetkým mláďatá, zver chorú alebo poranenú.
<br/>Vlci napomáhajú prirodzenému zmladzovaniu lesov, v ktorých sa vyskytujú. Poľovníci zver koncentrujú prikrmovaním, vlci naopak zver rozháňajú a zabraňujú jej spôsobovať veľké škody na prirodzenej obnove lesa ožieraním mladých stromčekov.
<br/>....:]????????????????..a to je len mala ciastka z ich dristov...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #7402 od mano
ja osobne si myslim ze zdruzenie ako VLK musi byt, ale urcite by nemalo tak slepo utocit na polovnikov ako to robi a pisat clanky ktore jednoznacne skresluju situaciu na Slovensku. Ja som polovnik, mam vela kamaratov polovnikov a mozem povedat ze pre zver urobime podstatne viac ako väcsina clenov zdruzenia VLK.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #7403 od astronom
Nejaký počítačový odborník by im mohol zmeniť názov na lesoochrárske združenie TÅK. Nepoznáte takého?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #7405 od mildo
to som si aj ja 100% isty ze hociktore zdruzenie robi viac pre zver ako tyto.... maju len totalne sproste reci a este vacsie sprostosti konaju. sa necudujem ze ten lesnik z TANAPU chcel rozbit klapacku tomu curakovi..., viem si predstavit co sa tam stalo, isto to nebolo len tak pre nic za nic :)
<br/>na to existuje pekny uryvok z jednej piesni od horkize slize a to &quot;banda tupych hlav&quot;
<br/>:D
<br/>
<br/>
<br/>skoda ze tam namaju forum bu som im tam prispel :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.136 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 534 návštevníkov a žiadni členovia on-line