Sem píš svoje príspevky ak ich nevieš zaradiť do prísl. témy

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #15586 od Basky
úplne s Tebou súhlasím... Asi prezidentovi zle poradili, aby to riešil ´pod tlakom´ médií, že možno bude úspešnejší..., alebo sa nevie štátnicky diplomaticky správať...čo by bola už tá horšia možnosť...
<br/>
<br/>Okrem iného, zriaďovateľom Lesov SR, š.p., je štát prostredníctvom svojho ministerstva a hlavou nášho štátu je prezident. Tak neviem ako to tu bolo myslené s tou pozvánkou. Prezidentovi stačí len zažiadať..., resp.cez prezidentskú kanceláriu nastoliť požiadavku zorganizovania poľovníckej akcie a všetci zainteresovaní u LSR už kmitajú... aby sa to všetko udialo tak ako si to z prezidetskej kancelárie zažiadajú..
<br/>
<br/>Ale celkom to chápem z pohľadu prezidenta - keby som bol ja, tiež by sa mi viac páčila predstava či už pozývať štátne návštevy /alebo aj &quot;sám&quot; //ono ten prezident v zásade nikdy nemôže ostať celkom sám, resp. v menej zabezpečenom..// chodiť poľovať/ do revíru o ktorý sa starajú ľudia podriadený priamo mne, ako cez ďalších prostredníkov.. Tak by som mal vo všetkom aj väčší vplyv na to, čo a ako by sa v tomto &quot;prezidentskom&quot; revíry po všetkých stránkach dialo... Z titulu bezpečnosti a iných.. by to bola vlastne taká jedna veľká zvernica, možnože aj ohradená, alebo aspoň niektoré jej časti, alebo aspoň zásadné obmedzenia vstupu pre bežných smrteľníkov a neželaných osôb...; a síce po odborných diskusiách a v mantineloch zákona /aspoň dúfam/, ale v zásade podľa môjho želania by tam bolo množstvo a kvalita zveri.. atď.. A mať takýto vplyv je, priznajme si, snom takmer každého poľovníka.. ;) Tak prečo nie aj prezidenta-poľovníka? A v časoch, keď by som už nebol prezidentom, môcť povedať - vidíte aká veľká a dôležitá a fungujúca vec sa za môjho prezidentovania úspešne rozbehla, resp. obnovila..? ///....Ináč, ľahko sa zariaďuje, keď ´mám na to lidi´... :] ///

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #15587 od Basky
Je to lepšie /v zmysle bolo by to jednoduchšie/ pre prezidenta a ľudí čo jeho činnosť pomáhajú organizovať... v tom s Tebou možno súhlasiť. Ale či je to pre úspechy v štátnických rokovaniach spojené s ´reprezentatívnosťou´ naozaj tak veľmi potrebné.....?
<br/>
<br/>Pre osobné pohodlie štátnických návštev isto.
<br/>Ale nie je lepšie, keď prezident môže pred zahraničnou návštevou ukázať, že naše poľovníctvo je také vyspelé, že na to nepotrebujeme zvláštny prezidenský revír, aby sa tieto návštevy mohli vynikajúco /napr. aj poľovnícky/ vyžiť a potom mať pohodu takto získanú pri svojich rokovaniach..? ///...alebo je to v tom že takú úroveň ani zďaleka naše poľovníctvo nedosahuje...? /// :]:]:]:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #15588 od svakoRagan
LUBTO - po prejedení si Tvojich príspevkom na PID vo ,,Fóre ,, konštatujem, že si študent... a možno budúci poľovník alebo syn poľovníka.
<br/>Vrátim sa k tomu ,, predchádzajúcemu režimu ,, v Tvojom príspevku. Predpokladám, že aj Tvoji rodičia, učitelia v škole tiež vyrastali za komunistov aj Teba vychovali za komunistov, alebo si sa norodil z Vajca ? ... alebo si sa tu vyskytol ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #15589 od lubto
Ružové okuliare nemám už dávno. A či budúci prezident bude poľovníkom je ťažko povedať, lebo kandidáti oficiálne ešte niesú známi. Lenže podľa toho aká je tu situácia, predpokladám, že bude.... Porovnávať sa určite dajú, ja som skôr myslel na čosi iné. Lenže to je debata na dlho a tu to určite nebudem rozvíjať, možno na pokeci... A o tých revíroch s pánmi v správnom tričku viem toho dosť, o tom ma nemusíš poučovať. Poznám to zo svojho okolia...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #15606 od kurt
Samozrejme, že to neho nie je problém. Chcel som tým povedať len toľko, že ŠL nie sú jeho osobným revírom, ako by niekto mohol pochopiť Bubiho príspevok.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #15699 od Vyr
Vie mi niekto poradiť či existuje výrobca streliva brokového streliva 20x76 s brokmi 7mm alebo viac ?
<br/>Prípadne či niekto vie vyrobiť doma malé množstvo takýchto nábojov ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #15708 od lovec_1

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #15738 od jager
Nazdar Hajník, ako si prežil oslavu? Poď na pokec;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15767 od pierre
prsim vas moze mi niekto poradit ako sa da doma ohodnotit lebka lisky a jazveca??
<br/>podarilo sa mi uz strelit par krasnych a velkych lisiakov ale nikdy som si netrufol dat lebku na chovatelku aby som nevizeral jak trulo co tam obycajne lebky nosi. diky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15768 od Cilan
sak kukni do dakej knizky kde su bodovacie tabulky urcite daku zozenes a potom uz len meras a bodujes

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15769 od LEON

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15774 od mirek
PIERRE - nemusíš chodiť ďaleko aj na tejto stránke v ľavej časti stránky, posuň dolu a je tam kolónka C.I.C. a tam je možnosť kliknúť na Hodnotiteľské tabuľky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15775 od Alan
Lubto asi nevieš ako sa dobré poluje na poliach a lukach a ako boli srdce keď nemožeš
<br/>ist do lesa na svoje ktoreho si vlastníkom. V 50-tich rokoch komunisti zakladali Vojenský vycvikový priestor Javorina v Kežmarku. Ľuďom to na silu zobrali prybytky ktoré mali postavené im všetké podminovali a vyhodili do vzduchu. potom nastal režim Vojenskych lesov a majetkov, to by si nechcel prežiť!! Ja som to v 60-80-tich rokoch prežival. Po revolucii sa zacalo s blokaciou nepustili ludia VLaM do lesa. Potom prisiel Reštitučny zákon ktorý nam vobec nepomohol, podavali sme žiadosti o vlastnictve po našich rodičoch a prarodičoch do dnes sa nič s tym neurobilo. Prečo? Asi preto, lebo panstvo ktoré sedi tam hore ma o ten krásny kus zeme velky zaujem a ja som pevne presvedčeny o tom, že luďom nepomohli ani nepomožu.
<br/>Preto hovorim NIE
<br/> :[:[:[:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15776 od marmilmorgov
súhlasím s tebou Alan, mňa najviac serie, že štát v 50. rokoch ľuďom všetko zobral
<br/> bez geo. plánov, bez kolkov z večera do rána. A teraz sa divia, že sú nezistení vlastníci, že sa nestarajú o svoje pozemky a že na Slovensku je rozdrobená pôda.
<br/>Pýtam sa, kto to dodrbal, ten by to mal dať aj do poriadku. Teraz keď chcem vrátiť
<br/>pár árov, čo môj dedo zaplatil 38.roku nemám šancu. A štátne lesy, tak to je kapitola sama o sebe. Som na liste vlastníctva a štátne lesy mi rúbajú les. Prečo ho rúbajú, sa
<br/>pýtam. Pretože v tomto štáte nestačí niečo vlastniť, ale to treba aj užívať. Užívať to nemôžem, lebo mi ho štátne lesy neodovzdajú do užívania, pretože musia požiadať
<br/>vlastníci v nadpolovičnej vačšine parcely. A tích už štát dávno pochoval... :[:[:[:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15778 od mirek
MARMIL - to čo popisuje ALAN je skutočne smutné. Poviem TI, že v 50 rokoch sa neprepisovali pozemky ako v dnešnej dobe na geodézii, Vážený MARMIL, mám aj ja nedoriešené ha a nie 1 ha ! V tom čase sa to vymieňalo bez dokladv a prepisu a ciele ak vieš čo to vôbec znamená v geo. reči sa určovali podľa určitých bodov. napr. stromov. Takže nemotaj tu Tvoje domienky. A št. les. to súhlasím je ozaj samostatná kapitola.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15780 od marmilmorgov
Mirek, nerozumiem, aké domienky motám, to mi vysvetli :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15784 od mirek
MARMIL - myslel som v svojom príspevku to , že v minulosti sa neprpisoval nadobnutý majetok tak dôsledne ako v súč. dobe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15986 od miso
Známy si kúpil jednoranovú zlamovaciu guľovnicu ráže 6,5x41. Neviete mi niekto povedať nejaké info o tejto ráži, prípadne kde sa dajú zohnať náboje?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15987 od dvorky010
Isto je to 6,5x41?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15988 od Stefan49
miso, nemcami zalozeny kaliber 6.5x41 zanikol po prvej svetovej vojne, originalne vyrabany pre kombinovane a jednohlavnove gulovnicky. Vela informacii o tejto razi neexistuje, co vidim pred sebou je to raz maximalne na lovenie malej skodnej zveri-liska max. Vykon naboja (pouzitim modernych prachov) dosahuje max. vykon 350m/s, dodanou energiou 551J, cize pomerne slaby na pouzitie lovenia uz aj srncej!8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.103 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 402 návštevníkov a žiadni členovia on-line