Sem píš svoje príspevky ak ich nevieš zaradiť do prísl. témy

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13802 od Basky
Ďakujem redakcii.. ;), už len čakám na ohlasy, informácie o type - názve montáže. :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13816 od tibo
Pozri Hubertlov č.3/r.2003 str.36 - možno je to KOZAP - U.Brod - porovnaj sám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14129 od LEON
basky koukni na tuhle montáž je to na BRNO 500
<br/>tady[/]www.gunshop.cz/eshop/full_image.php?products_id=738

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14130 od LEON

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14165 od jager
Zdravím HAJNIK!8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14183 od Basky
Dík Leone, už som si pozrel - po tibiho rade - hoci nie práve to v časopise Myslivost, ale rovno na www KOZAPu, a naozaj hoci sa mi to nedalo určiť úplne presne, tak niektoré z nich by asi aj sedeli..hoci sa mi zdalo že je tam jeden podstatný rozdiel - každé oko-krúžok priskrutkovaný k základni jedným šróbikom a na mojej je to každé dvoma, ale možno to pod tými uhlami nie je dobre vidieť a sú tam po dva - ťažko povedať, ale opakujem systém je ten istý - takže som dostal odpoveď na moju otázku -vďaka obom, čo ste mi odpísali.. Takže hoci sa tá moja montáž úplne doslova nenasúva, ale prikladá, aj tak sú tie ich montáže radené medzi násuvné.
<br/>Ešte raz vďaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14193 od Lubo22
Vie mi niekto poradiť kde sa dajú kúpiť broky 4-4,5mm na plnenie brokových nábojov ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14226 od jager
To zrovna nie, ale ostatné komponenty, ako sú brok. nábojnice, vložky, kontajnery to ti poradím ak zavoláš na 0905 869 890

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14306 od Lubo22
Ďakujem Jager, ale všetky komponenty mám, chýbajú mi len tie broky. Preto ešte raz prosím, ak vie niekto poradiť, nech mi tu nechá odkaz.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14389 od andrea1717
Zdravím, prosím môže mi niekto objasniť či môžem byť členom SPZ ako
<br/>celku, t.j. nie priamo poľ.združenia, ak nemám skúšky z poľovníctva
<br/>ani zbrojný preukaz

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14390 od andrea1717
Zdravím, prosím môže mi niekto objasniť či môžem byť členom SPZ ako
<br/>celku, t.j. nie priamo poľ.združenia, ak nemám skúšky z poľovníctva
<br/>ani zbrojný preukaz

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14404 od jozef_capka
Poznám taký prípad,aj keď neviem či,je to oficiálne,ale kamarát je vraj čestným členom jedného združenia , napriek tomu,že nemá poľovný lístok a zbroják má pokiaľ viem iba na pištoľ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14405 od Rammira
Nie je toto náhodou myslené ako členom SPZ prostredníctvom klubu? Tiež nie som poľovník ale som nepriamo členom, lebo patrím pod klub jazvečíkov. Nie je to myslené takto?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14440 od Basky
Výňatok zo stanov SPZ /dá sa na ne preklikať ak sa pozorne oboznámiš s celou stránkou PID../ nič sa nehovorí o tom, že musíš mať poľovný lístok a byť členom nejakej PS /poľovnej spoločnosti/...
<br/>
<br/>
<br/>
<br/> Druhá časť
<br/>Členovia, ich práva a povinnosti
<br/>
<br/>§ 5
<br/>Členstvo
<br/>
<br/>1. Členom SPZ môžu byť:
<br/>a) občania Slovenskej republiky a fyzické osoby s trvalým alebo dlhodobým pobytom na území Slovenskej republiky,
<br/>b) právnické osoby so sídlom na území Slovenskej republiky,
<br/>c) osoby, ktorým bolo udelené čestné členstvo v SPZ.
<br/>2. Členov podľa § 5, ods. 1, písm. a) prijíma na základe písomnej žiadosti predstavenstvo okresnej alebo regionálnej organizácie SPZ (ďalej len OkO alebo RgO SPZ), v obvode ktorého má žiadateľ bydlisko. Členov eviduje kancelária OkO alebo RgO SPZ v mieste bydliska.
<br/>3. Poľovnícke združenia prijíma a začleňuje do organizačnej štruktúry SPZ predstavenstvo OkO alebo RgO SPZ. Záujmové kluby a iné právnické osoby so sídlom na území SR prijíma a začleňuje do organizačnej štruktúry SPZ prezídium SPZ.
<br/>4. Čestné členstvo podľa § 5,ods.1, písm. c) udeľuje občanom Slovenskej republiky, osobám s trvalým alebo dlhodobým pobytom na území SR predstavenstvo OkO alebo RgO SPZ, v obvode ktorého má uchádzač bydlisko. Čestné členstvo cudzím štátnym príslušníkom, ktorí nemajú trvalý pobyt na území SR udeľuje prezídium SPZ.
<br/>5. Člen SPZ môže byť evidovaný len v jednej OkO alebo RgO SPZ.
<br/>6. Členstvo nadobúda platnosť dňom prijatia a účinnosť po zaplatení zápisného, členského, prípadne účelového príspevku. Zápisné, členský, prípadne účelový príspevok treba zaplatiť vopred. V prípade zániku členstva nevzniká nárok na vrátenie členského ani účelového príspevku zaplateného za bežný rok. Ak však orgán štátnej správy právoplatne odmietne prijatému členovi vydať poľovný lístok, vráti sa mu na jeho žiadosť celý členský i účelový príspevok.
<br/>7. Členstvo v kluboch SPZ je podmienené riadnym alebo kolektívnym členstvom v SPZ. Za členstvo v kluboch sa vyberá členský poplatok, ktorého výšku určujú orgány klubu v súlade s ich stanovami. Výšku členského príspevku za právnické osoby určí prezídium SPZ.
<br/>8. Odmietnutie prijatia za člena podľa § 5, ods. 1, písm. a) musí predstavenstvo OkO alebo RgO SPZ žiadateľovi zdôvodniť a oznámiť doporučeným listom do 30 dní od vynesenia rozhodnutia. Odmietnutí žiadatelia podľa § 5, ods. 1, písm. a) a b) majú právo požiadať o preskúmanie príslušnú okresnú radu SPZ, ktorá rozhodne s konečnou platnosťou na najbližšom zasadnutí.
<br/>9. Členstvo v SPZ sa preukazuje členským preukazom, ktorý je vlastníctvom SPZ, resp. potvrdením o prijatí do SPZ.
<br/>10. Členský preukaz vydáva a odníma členom kancelária OkO alebo RgO SPZ, príslušná podľa trvalého bydliska člena. Preukaz o členstve v kluboch vydáva a odníma príslušný orgán klubu. Potvrdenie o prijatí právnických osôb do SPZ vydáva a odníma predstavenstvo OkO alebo RgO SPZ alebo prezídium SPZ.
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>§ 6
<br/>Práva členov
<br/>
<br/>1. Členovia SPZ majú právo zúčastňovať sa na schôdzach a zasadnutiach organizačných jednotiek SPZ, ktorých sú členmi, prerokúvania všetkých otázok s hlasovacím právom, voliť a byť volení do orgánov SPZ okrem prípadov, keď je v Stanovách SPZ výslovne uvedené inak, podávať návrhy, dopyty a sťažnosti, zúčastňovať sa podujatí SPZ a využívať ostatné výhody vyplývajúce z členstva v SPZ. Člen SPZ má právo nahliadnuť do spisového materiálu, ktorý sa týka jeho práv a povinností, robiť si z neho výpisky a za úhradu požiadať o vyhotovenie kópie príslušného materiálu.
<br/>2. Právnické osoby - členovia SPZ - majú primerané práva ako fyzické osoby - členovia SPZ, pričom aktívne a pasívne volebné právo má len ich zástupca, pokiaľ mu to Stanovy SPZ umožňujú.
<br/>3. Čestní členovia SPZ nemajú hlasovacie právo ani aktívne a pasívne volebné právo.
<br/>
<br/>§ 7
<br/>Povinnosti členov
<br/>
<br/>1. Členovia SPZ sú povinní:
<br/>a) dodržiavať právne predpisy o poľovníctve, zbraniach a strelive, ochrane prírody, veterinárne predpisy, Stanovy SPZ a ostatné interné predpisy SPZ, plniť úlohy vyplývajúce z týchto predpisov a uznesení orgánov SPZ,
<br/>b) prehlbovať svoje odborné vedomosti,
<br/>c) angažovať a zúčastňovať sa aktívne na práci v SPZ, zachovávať disciplínu, plniť všetky úlohy vyplývajúce z členstva alebo zverenej funkcie a dôsledne rešpektovať pravidlá občianskej a poľovníckej morálky,
<br/>d) platiť včas členské a účelové príspevky OkO alebo RgO SPZ, v ktorej sú evidovaní,
<br/>e) do 30 dní od každej zmeny trvalého pobytu a sídla hlásiť kancelárii OkO alebo RgO SPZ, v ktorej sú evidovaní zmenu svojej adresy a členstvo v iných poľovníckych organizáciách a združeniach ako aj zmenu v nadobudnutí a držbe poľovných zbraní,
<br/>f) nahradiť SPZ škodu, za vznik ktorej zodpovedajú.
<br/>2. Vyššie uvedené povinnosti sa nevzťahujú na čestných členov SPZ.
<br/>3. Člen SPZ môže uplatňovať svoje členské práva vyplývajúce zo Stanov SPZ a ďalších interných predpisov SPZ v konaní pred orgánmi SPZ len osobne, pričom sa nemôže dať zastupovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14441 od Basky
Tvoj prípad je §5, bod7... asi...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14443 od Basky
Dávam do pozornosti §7 odsek1 bod E - čo Vy na to? Dodržuje sa alebo nie? Ak nie, vyvodzuje sa z toho niečo, alebo nie? Ak sa nevyvodzuje, nebolo by treba zahájiť diskusiu o vypustení tohto bodu, resp. úpravy jeho znenia tak, aby sa jednalo naozaj iba o nahlásenie zmeny bydliska.., lebo ostatné sa aj tak nedodržiava..?:x:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14446 od Rammira
JJ :) ja som len rozobrala, čo asi chcela vedieť ANDREA1717 :) Takže som sa &quot;asi&quot; strafila podľa toho čo píšeš...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14447 od Basky
otázka andrejky1717 je podľa mňa jasná... myslí si že treba byť členkou PZ, príp.mať poľovné skúšky a lístok aby mohla byť v SPZ... a to značí že tie vzťahy sú ňou chápané zle. Odpoveď znie - nie, nemusí. Zo stanov SPZ taká podmienka/-ky nevyplývajú.. Nech ide na RgO, OkO SPZ v okrese svojho bydliska /telef.číslo nájde v telef.zozname, aj adresu../ a nech sa ich popýta..;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14555 od nugy
Zdravím.Mám taký problémik v sekcii psy.Chcel by som tam poslať fotku hafana,ale neviem na aku adresu.Je tam napísané že na adresu redaktora.Ale aká je tá adresa?Asi som blby:D,ale ajtak prosím o radu.Dakujem;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14556 od laci
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.145 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 394 návštevníkov a žiadni členovia on-line