Lesoochranárske zoskupenie VLK

pred 17 rokmi 2 týždnami #16835 od palo75
Odpoveď od palo75 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Tibo,ta siesta veta tvojho prispevku.... no myslim si ze si mal po nocnej a unava ti mocno zasiahla do tvojho myslenia,alebo si mal asi vypite ked si to pisal ,inak si to ani neviem vysvetlit preco si taku magorinu napisal!!!! A co sa tyka ochrany prirody,tak na to môze reagovat kazdy,aj Eskimaci,tak sa uz tolko neserte do Cechov! Do vyrubu Amazonskeho pralesa sa tiez nemame co starat,a starame sa ,preco asi?? Ochrana prirody sa netyka len daneho statu,ale aj okolitych! No ale ta siesta veta co si vypotil nema chybu :],nic to,len vzdy po dopisani prispevku si to v klude precitaj co posielas. A na zaver : ze vas to vtedy nesralo ked nam Cesi poslali prachy ktore v Cechach vyzbierali - ale nemuseli!! Tibo chod si prevetrat hlavu do prirody,prides na ine myslienky.:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16836 od papo
Odpoveď od papo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Palo75 , peniaze [r]asi [/r] poslali na obnovu, na nič nerobenie to zrejme nebolo, čo povieš?
<br/>A k 6 vete: Pali, prečo sa nezverejnia odkiaľ sú peniaze na financovanie týchto aktivít? Z EU to nemôže byť, provládni prispievatelia(myslím väčšie čiastky) tiež nie, asi budú z amazonského pralesa - tam tiež ťažia kalamitu, keď to zrovnávaš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16837 od evicka
Odpoveď od evicka na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Hovorila som skôr o tom, že ochranári v Tatrách sú najmä Česi. Za 75 rokov spoločného štátu ste si asi zvykli rozhodovať za Slovákov, ale už 14 rokov je tu Slovenská republika, čo je samostatný štát, ktorý má medzinárodné právo robiť rozhodnutia, a samozrejme niesť za ne dôsledky. Pokiaľ ide o riaditeľa TANAP-u, je to len jedna strana mince, existujú aj iné názory.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16840 od papo
Odpoveď od papo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Mike, zároveň odpoveď, prečo je p. Vančura bývalý riaditeľ TANAPu.
<br/>Ale vrátim sa k t tvojim odkazom na Naturu a EU. Až bude kdekoľvek v Európe toľko chránených území, ako je u nás(cca 20% rozlohy štátu), potom dávaj rozumy, S EU a jej ochranárskou legislatívou máme spoločné skúsenosti, však? Napr. obľúbenec kormorán. Veď aj niektoré české ochr org sa podieľajú na náprave debilného stavu, klobúk dolu pred nimi! Takže opatrne s takýmito hurá argumentami, priateľu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16855 od michal
Odpoveď od michal na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
:D Koho chlieb ješ, toho pieseň spievaš!!! Kde boli vlci celý boží rok??? Asi v riti, v klude pozorovali prírodu a čakali na marec apríl, až sa zas rozbehne kolotoč okolo 2% z dane. Teraz si robia PR, a robia ho dopbre, súbežne do TV pustili reklamu na 2% z dane....no kto by im nedal ked sa tak snažia, aj buldozérom sa dajú prejsť ak bude treba;). Pozrite si na wolf.sk, kolko majú z 2% ročne príjem.
<br/>To že sa EU kafre do našej veci, nech si trhnú nohou....mi im tiež nehovoríme ako majú hospodáriť na svojom. Sústava Natura 2000, SR nedoniesla a ani nedonesie nič nové...iba obmedzenia pre vačšinu z nás a ak nieco, tak prácu (akože dôležitú) pre rôznych ochranárov. Kto z vás vie, ako funguje EÚ, ako sa tvorí legislatíva, akí ľudia nás zastupujú v jednotlivých pracovných skupinách???
<br/>Tvrdím, že u nás nie je problém s chránením rastlín ani živočíchov, ale tí, co chcú urobiť zo SR skanzen prírody nech sa pozrú na to, čo majú doma a čo svojím prístupom dosiahli.
<br/>A len tak na margo..... 3/4 západnej európy ani poriadne nevie, že nejaká SR je. V paríži nekúpite jediný bedeker, na ktorom by bola SR vobec vyznačená. Možno ešte nejaký špecializovaný by sa nasiel ale inak nie. Rakúsko aj Čechy tam sú, ale inak len čierna diera....tak nech mi nikto nehovorí, že niekto aj bude vediet aké prírodné podmienky vobec v SR sú, ked ani nevie, kde SR leží....ale grant rád poskytne....veď prírodu treba chrániť....
<br/>8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16868 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Nieje pekné ak iný hovoria rečou tzv.ochranárov ?(použité tvrdšie slová,výtrhnuté z kontextu...) Z českými priateľmi mám len tie najlepšie skúsenosti,cez povodne som pomáhal aj ja,nikdy som nečakal za to ani poďakovanie.V Česku sa cítim ako doma ale demonštrovať tam,osobne presadzovať svoj názor nebudem.Považujem za scestné,nenormálne ak sa niekto teší zo zničeného lesa.....
<br/>Posielaš ma do prírody - nemôžem - tam kde som chcel ísť ,sú pozemky znárodnené,vstup zakázaný je tam už chránené územie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16874 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Tibo, prirovnať odstraňovanie kalamity v Tatrách ku klčovaniu amazonského pralesa môže len človek veľkohubý, patrične zmagorený a nerozhľadený. Keď to tak sledujem, nadobúdam čoraz väčšiu istotu, že ide o nejakú pomstu a nevybavené účty z minulosti a nie o ochranu kalamitného územia, v ktorom pán Vančura plánoval (vraj) vybudovanie náučného chodníka na tému tatranský prales a jeho samospamätávanie sa. Osobne si myslím, že človeku, ktorému by na taktomto území nevadil ani občasný požiar by mali do Tatier zakázať prístup.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16875 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Sa naseru urbarnici tak zrusia cely TANAP a bude po parade :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16883 od palo75
Odpoveď od palo75 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
DKo - skoda ze ti uniklo,o co mi islo, napisal som v prispevku jednu vetu..citujem: Ochrana prirody sa netyka len daneho statu,ale aj okolitych........ _ chapes? Tazba v amazonii a v tatrach sa nada zrovnavat,to vie predsa kazdy,len som chcel poukazat na to ze aj mi europania sa montojeme do zalezitosti cudzieho statu- co sa tyka ochrany prirody! Len to som chcel.;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16903 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Paľko, ja chápem ochranu prírody aj ako ochranu pred požiarmi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #16974 od papo
Odpoveď od papo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Evička, pozývam ťa, ale ostatných na výlet do šumavy. Zúčastníme sa chemického postreku ochranárskej perly - chráneného šumavského lesa, kde ponechali kalamitu na zemi aj podľa doporučení autorov listu, ktorým nás českí vedádotori poučujú, čo máme robiť! Ono im totiž nevzdelaný lykožrút sprznil zdravý les! Oprávnene očakávam, že teraz VLK pôjde pomôcť demonštrovať (na oplátku) svojim českým fandom a vlastným telom zabránia lietadlám v plošnom postreku. A ja sa chcem na to dívať z prvej rady. Verím, že prídu aj zo SOVSu, pán Brindzík určite poučí českých lesníkov, i darček prinesie. Povráva sa, že vodu z váhu - čistú bez rýb vo fľaši s emblémom kormorána.
<br/>Neverím tvrdeniu štrajkujúcich zdravotníkov, že demencia nie je infekčná, tak sa radšej budeme držať bokom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #16975 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Papo, a vieš ty, aká to bude teraz škoda, že si niekto nebude môcť v kľude študírovať a písať múdre práce o tom v akom časovom horizonte les zvládne kalamitu, v nej premnoženého lykožrúta a aké veľké územie to nakoniec postihne? Isto pre niekoho to bude škoda preveliká ba až nedozierna, preto ak sa tento pokus nepodarilo odsledovať na Šumave možno sa podarí v Tatrách :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #16978 od johny
Odpoveď od johny na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Ja len verím že tie letecké postreky platia tí, čo tam chránili &quot;záujmy prírody&quot;, teda Mike a jemu podobní

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #16980 od johny
Odpoveď od johny na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Tichá a Kôprová o rok [/]www.ct24.cz/regiony/index_view.php?id=213314

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #16981 od johny
Odpoveď od johny na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
www.ct24.cz/regiony/index_view.php?id=213314 [/] Tichá a Kôprová o rok

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #16982 od papo
Odpoveď od papo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
poz. red. : vydávam opravu - teda nie letecký postrek, ale každý strom sa má striekať jednotlivo,hlboko sa opravedlňujem. www.ct24.cz/regiony/index_view.php?id=213314

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #16983 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Tak to by musela byť niekoľko generačná práca, resp. aj to s neistým výsledkom, nakoľko pôvodné Tatry mali lesnatosť mizivú a také prepadové vetry ako tie čo spôsobili tú kalamitu sa cyklicky po 60-160 rokov opakujú..:(:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #16990 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Pekne Janci . Dufam ze tym Vlkarom a podobnym niekto uz nakope v uvodzovkach rit aby sa im oci otvorili. :x8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #17001 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
jarko prečo v úvodzovkách? :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #17003 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
no aby mali na riti aj uvodzovky aby to nebrali ako napadnutie :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.089 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 195 návštevníkov a žiadni členovia on-line