Lesoochranárske zoskupenie VLK

pred 17 rokmi 4 týždnami #16461 od dzajro
Odpoveď od dzajro na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Stiahut si jedneho prec poslikol sa a pride ako velkonocne vajce :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 týždnami #16466 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Dnes cca. o 21:00 som videl reklamu LOZ VLK na akciu Kúp si svoj strom. Na STV alebo Markíze, ani neviem. 8o8o:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 týždnami #16467 od johny
Odpoveď od johny na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
ZK aj ja si myslím že čakajú len na to, aby niektorému rozbili hubu a pôjde to do celej európy ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 týždnami #16468 od MARGOT
Odpoveď od MARGOT na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
No musim povedat ze som neni lesnik ani polovnik zatial,ale to je vrchol co ti zeleni stvaraju uz.Je mi na grc ked vidim ako rozpravaju pred telkou doslova o nicom a tvaria ja sa ako odbornici a kritizuju ludi,ktori sa svedomite staraju o nase lesy a prirodu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 týždnami #16471 od pstruzik
Odpoveď od pstruzik na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Je to do plaču. Keby tych "ochranarov" nepropagovali media, tak by po Vlk-ovi ani pes nestekol. Uz to tak vyzera ze hocikto co ma len huste a prehnane nazory ma väcsie slovo ako naozajstny odbornik. Preco sa niektora z televizii neopyta naozajstnych medzinarodne uznavanych odbornikov z Lesnickej fakulty na TU vo Zvolene?! Naco tu mame lesnicky vyskum? Ved su tam odbornici co vyucuju vsetkych lesnikov, aj ty co teraz sedia v lesnictve a polovnictve na vysokych postoch dostali vzdelanie na tejto fakulte.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 týždnami #16473 od Felix
Odpoveď od Felix na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
nechce sa mi citat celu temu, kedze som sa do nej radsej pre zachovanie kludu na dusi nepustal..... len jeden nazor.... su to debilni ludia, ktori sa nemaju kde uplatnit, jedine v tom ich zoskupeni.... maju precitanu nanajvys prirucku mladeho svista a dost.. a miesaju sa tu do zalezitosti, odbornikom s dlhorocnou praxou, prislusnym odbornym vzdelanim a idu tu zrazu prevracat dlhorocne vyskumne vysledky ludi, ktori sa venovali lesu cely zivot.. a vobec vyvracaju cele lesnictvo s vedou a vyskumom v nom....... par ludi dostane za to peniazky z EU.... za to, ze neodbornym sposobom zasahuju do veci, po ktorych ani sajnu nemaju..... vidia len to svoje.... keby mali aspon sajnu, co dokaze lykozrut, teda ips :) a co po tom nasleduje, tak by sa hlupaci asi kusok spamatali.. ospravedlnujem sa, mozno je to tu uz napisane, ale niekto si to mozno precita a zopakuje :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 týždnami #16476 od Cabadaj_f
Odpoveď od Cabadaj_f na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Len nech sa na tie stromy pouväzuju, este im pritiahneme retaze a potom tam treba osy napustit.:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 týždnami #16478 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Zabi VLKa, zachrániť les!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16496 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Kurt, to s tými stromami je obyčajný ojeb na skupovanie pôdy, na ktorej možno ani nestoja. Vlasníkom pôdy však nebude ten, kto si kúpi strom :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16501 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Cabaj, ak by sa na tie sromy popriväzovali, odhadujem, že len na tie bezpečnejšia a včase keď by pilčíci boli het. ¡Však aj ten záber v Jojke s ležiacim pred traktorom bol pred ostaveným traktorom a až na nasledovnom prestrihu ten traktor odchádzal :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16522 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
tou TU vo Zvolene si ja nie som az taky celkom isty, vychovava roznych ludi www.wolf.sk/krchnak.html[/]klik sem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16524 od Felix
Odpoveď od Felix na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
lenze ten clovek neposobi na lesnickej fakulte... to je trosku rozdiel... mudrc....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16525 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Za danej situácie a v aspoň v súčastnej dobe si myslím, že jedného "VLKA" treba loviť všemožnými zákonnými spôsobmi, aby sa nám nepremnožil a nerobil škody a ten druhý vlk má dobu ochrany v zmysle zákona.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16527 od ZK
Odpoveď od ZK na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Média potrebujú rozruch a Vlk im to poskytuje s tým hádzaním sa pod odstavenú techniku,to bolo vzdy tak a co sa týka tých ozajstných odborníkov,tiež by sa im nič nestalo keby sa sem tam ozvali.Laickej verejnosti treba vysvetlit reálne problémi,lebo ovplivneny nesprávnymi názormi vidia len bezhlavé rúbanie stromov a strielanie nevinnych zvieratiek,nic netusiac o lykozrútovy,moru ošípanych,besnote ap.:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16540 od Mike
Odpoveď od Mike na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Překvapuje mě, že zde kritizujete ochránce přírody z Vlka,když proti těžbě v Tiché dolině se již dříve postavil Světový svaz ochrany přírody (IUCN), Světový fond na ochranu přírody (WWF) a přední zahraniční vědci. Expertní mise Světového svazu ochrany přírody (IUCN) na jaře 2005 doporučila, aby v připravované jádrové zóně národního parku dřevo netěžili, ale padlé stromy nechali ležet. Přitom se pořád odvoláváte na odborníky. Pokud tuto tému sledujete trošku víc do hloubky, tak víte, že jednání expertů ohledně managementu v Tiché a Koprové dolině byla jen fraška. Závěry z konference se vůbec nezakládaly na tom co bylo na konferenci experty doporučeno. (Závěry byly totiž napsány už dávno před skončením konferrence). Zdá se vám to normální!
<br/>
<br/>Na pomoc Tatrám po vichřici v roce 2004 se v České republice vybralo 40 milionů korun. Největší část dostaly právě státní lesy - které nyní s těžkou mechanizací ničí přírodu národního parku. Docela mě štve, že jsem tuto pomoc poskytl také. Možná by nebylo špatné, kdyby češi podali trestní oznámení na slovenské státní lesy za zneužití finančních prostředků které byly vybrány na obnovu Tater. Nikdo si totiž nepředstavuje obnovu Tatek tak, že se bude dřevo tahat z přírodních rezervací a prvních zón národního parku. Ať mi nikdo netvrdí, že nedojde k poškození daného uzemí, když se zde proháňejí traktory a harvestory.
<br/>
<br/>Přitom padlé stromy a tlející dřevo jsou důležitou součástí přírodních ekosystémů. Závisí na nich řada druhů zvířat, hub a rostlin. Zajišťují stabilitu lesa, slouží jako důležitý zdroj živin a ochrana před větrem či sněhem při vzniku nového lesa. Vytěžení kmenů - a vznik obrovských holých ploch - povede k odplavení půdy. Devastace jádrové zóny přitom zpochybňuje smysl národního parku v Tatrách.
<br/>
<br/>Je docela trapné, když ministr životního prostředí tvrdí, že na 86 hektarech tatranského lesa hnízdí jeden pták!
<br/>
<br/>PS: Slovensko si zakládá na mega mezinárodní ostudu a následně na tučnou pokutu od Evropské Unie za poškozování lokalit evropského významu. Samozřejmě to zaplatíte každý ze své peněženky a pak můžete poděkovat Vašim Státním lesům.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16544 od martin868
Odpoveď od martin868 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Mike . si vedla jak ta jedla!! v Tichej sa drevo netazi. tam sa spracova kalamita! a to je rozdiel. tu vobec nejde o drevnu hmotu ktora lezi na zemi ale o stromy ktore stoja. v statnych lesoch SR pracuju odbornici co sa neda ani zdaleka povedat o zufalcoch z &quot;ochranarskych&quot; zoskupeni. takze ja sa nebojim ziadnych pokut alebo inych sankcii. plne stojim za nasimi lesnikmi a skladam im poklonu za ich pracu ktora vobec nieje lahka. drzte sa. LESU ZDAR!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16545 od martin868
Odpoveď od martin868 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Mike . si vedla jak ta jedla!! v Tichej sa drevo netazi. tam sa spracova kalamita! a to je rozdiel. tu vobec nejde o drevnu hmotu ktora lezi na zemi ale o stromy ktore stoja. v statnych lesoch SR pracuju odbornici co sa neda ani zdaleka povedat o zufalcoch z &quot;ochranarskych&quot; zoskupeni. takze ja sa nebojim ziadnych pokut alebo inych sankcii. plne stojim za nasimi lesnikmi a skladam im poklonu za ich pracu ktora vobec nieje lahka. drzte sa. LESU ZDAR!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16546 od martin868
Odpoveď od martin868 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Mike . si vedla jak ta jedla!! v Tichej sa drevo netazi. tam sa spracova kalamita! a to je rozdiel. tu vobec nejde o drevnu hmotu ktora lezi na zemi ale o stromy ktore stoja. v statnych lesoch SR pracuju odbornici co sa neda ani zdaleka povedat o zufalcoch z &quot;ochranarskych&quot; zoskupeni. takze ja sa nebojim ziadnych pokut alebo inych sankcii. plne stojim za nasimi lesnikmi a skladam im poklonu za ich pracu ktora vobec nieje lahka. drzte sa. LESU ZDAR!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16547 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Mike, možno kritizovať niekoho koho prekukneš a pohŕdaš ním? Na LOZ VLK niet čo kritizovať. Inak tebou spomínaná zbierka bola robená na OBNOVU TATRIER :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16549 od johny
Odpoveď od johny na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Mike choď sa pozrieť na Šumavu a uvidíš čo sa stane ak sa drevná hmota neodvezie z postihnutého územia ... Jasné že z dlhodobého hľadiska by sa príroda spamätala o niekoľko desiatok rokov, len nevidím dôvod na to, aby sme nechali &quot;zožrať&quot; Tatry a následne zotaviť. Pošli mi adresu a ja ti pošlem príspevok, ktorý si tatrám venoval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.088 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 335 návštevníkov a žiadni členovia on-line