Lesoochranárske zoskupenie VLK

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23526 od body25
Odpoveď od body25 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
medvede je treba regulovat.aj odstrelomnigdo z ochranarov nezobere v case nudze nezobere krmivo a nejde prikmit ale ket sa ma regulovat odstrelom tak si otvaraju hubu8-L:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23535 od johny
Odpoveď od johny na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Tak to zas pozor, nech je Baláž aký chce, má viac pozorovaní medveďa ako my dvaja dokopy. On nepatrík tým čo sedia za stolom. Ale práve preto nechápem jeho názory, keď sám musí najlepšie vedieť že medveď je kriticky premnožený ... Asi je za tým niečo iné ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23539 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
K charakteristike p.Balaza: je to rozumny postreh a mas uplnu pravdu, diskusia s ludmi ako on na napr. temu biologia toho alebo toho druhu zveri mi da ovela viacej ako diskusia s 80% polovnikov. Musime sa naucit s tymito ludmi rozpravat a zit (este raz Bravo sibo!) a oni sa musia naucit zit s nami, lebo nas aj ich zozeru ..., ale tu stale funguje len sebahecovanie a sebanasieranie (viz. toto forum)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29806 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
takže milý páni ochranári,dúfam,že toto čítate,no a ja si myslím že to tu občas čítate,tak mi odpovedzte na jednu vec: v ktorej piči ste doteraz boli,ked ste sa neozvali,neprotestovali,ba ani len slovkom necekli nauž pripravenú variantu a vypracovanú štúdiu trasy rýchlostnej cesty z BB na Ružomberok? Vám už neleží na srdci blaho našej nedotknutej prírody,ani stupne ochrany v NP Nízke Tatry? Mám taký pocit,že tie vaše srdcia sú už obalené poriadnym lobingom plným šušťavých papierikov,ktoré sa vám zídu na dôležitejšie veci ,napr.na akcie kde vám nik ústa peniazmi nezapcháva...Od včerajšej schôdze dotknutých obcí so zástupcami investora mi je do revu a na krcanie zároveň,tak sa prosím spamätajte,lebo do plaču tu bude viacerím,nielen nám poľovníkom.:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29807 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
tusim ze to bolo tu, na tejto stranke, len si niesom isty ci v tejto teme. Prosim ochranara, akehokolvek, nech mne osobne napise (nemusi vsetkym, netreba) odpoved na opakovanu otazku: CO KONKRETNE ochranari urobili pre POMOC pripadne ZACHRANU zveri ???? (zmenoznenie prace ineho nieje pomoc druhemu!kydanie na jedneho nieje pomoc druhemu!)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29824 od greyfur
Odpoveď od greyfur na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Ja mam zase na polovnikov jednu otazku. Spominate tu prikrmovanie. Ano, prikrmovana je jelenia zver, diviacia, vtaky, ale o prikrmovani masozravcov som este nepocul. Kde presne su tie premnozene vlky na slovensku ?
<br/>
<br/>S tymi skodami na zveri si asi robite srandu, nie ? Ved vlk ma iba 17percentnu uspesnost lovu a ked ulovi nejake zviera, vacsinou sa jedna o slabsie jedince. Bol by som rad, keby ste mi laskavo osvetlili preco su na slovensku strielane zvierata, ktore prispievaju k zdravotnemu stavu mozno viac ako vacsina ludi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29826 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Pokial vlk bude žrať siláž a senáž, či kukuricu pšenicu, verím,že v každom združení, kde sa vyskytuje ju aj nájde.Medved pokial nespí, pochutná si na siláži aj kukurici,či pšenici.Mäsožravce je zo zákona zakázané prikrmovať mäsitou návnadou, lebo by sa jednalo o vnadenie.K tomu, čo vlk zožerie, pozri tému lov vlka a prejdi do historie, nájdeš tam veľa príkladov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29827 od miso
Odpoveď od miso na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Troška si prelistuj poľovnícke časopisy a tam nájdeš fotografie tých &quot;slabších&quot; jedincov. Vlk nepreberá-vlk loví. Je mu jedno či strhne chorú jelenicu alebo kapitálneho jeleňa.Čo príde a zadarí sa, ide do bachora. A hádam nejdeš dávať úspešnosť lovu vlka do %. Keď je dlhá zime s množstvom snehu, je táto úspešnosť oveľa vyššia, lebo v hlbokom snehu zver nemá šancu.Taktiež to záleží od podmienok revíru, kondícii zveri a pod. Nechápem ako niekto urobí % úspešnosť lovu na percento presne... A zisti si koľko mäsa vlk zožerie. Teraz si predstav,že ich máš v revíri 10. A potom si vyrátaj aká je to katastrofa pre zver.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29832 od johny
Odpoveď od johny na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Verím že sme si to vysvetlili na pokeci a že už si trochu zmenil pohľad ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29833 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Mi chceš povedať že medailový jeleň 16-torak bol taky chorý že zo vlci strhli nad dedinou? Zase keci, vlci poľuju ako svorka a vôbec nejde o to či je zdravy alebo chory proste uštvu zver a zabyju, nekecaj blbosti keď nemaš osobne skúsenosti s vlkmi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29837 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
KED TEBE BUDU VLCI LIKVIDOVAT PSOV PRI POLOVACKACH ALEBO ZA DEDINOU TAK SI OTVARAJ USTA, AK NEPOZNAS ZAKON TAK NEDRISTAJ O KRMENI VELKYCH MASOZRAVCOV. A TA USPESNOST LOVU, SRANDUJES? VIDIM, ZE VLKA POZNAS Z PRVOVKY ZO ZS.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29841 od Jozo
Odpoveď od Jozo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Z lovom slabších jedincov vlkom je to tak ako keď na MS v disciplíne beh na 100m postavíš 10 špičkových atlétov a záver je vždy rovnaký - jeden vždy dobehne posledný...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29862 od Andrej123
Odpoveď od Andrej123 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
pocuvajte vlkari.v nasom zdruzeni sa strelilo za tento rok 5 vlkov 3 sa postrielali a 3och netrafili.ked stretnem dakoho z vasej organizacie tak vas postrielam.tie vase mudre debaty uz mam davno v pici sprepacenim za vyraz.na mojho znameho ste vytiahli pistol vy hajzli a pred jeho ocami ste spilovali posed.nemate ani sancu o tychto selmach vy curaci.Chodili ste kamerovat a fotografovat orliaky kym neodleteli .zachladli vajci a bolo vsetko v riti.mate nagrcene vo vasich hlavach vy idioti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29865 od mildo
Odpoveď od mildo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
tomu sa uz hovori ozajstna kritika, na margo vlcich hliadok, mohli by ste prist aj ku nam prenasledovat svorky tak vytrvalo a intenzivne az kym nezdochnu od hladu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29870 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Príď do Osadného,Hostovíc,Vyšnej Jablonky,Svetlíc,Parihuzoviec a neseď niekde v riti pri počítači.Tu su premnožené!!!Podľa teba keď zver bude na 100 % zdrava,tak vlci vyhynú same,lebo slabé jedince nebudú čo?Daj sa vyšetriť.:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29871 od Aceria
Odpoveď od Aceria na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Neviem, prečo Vám chlapci tak leží LOZ Vlk v žalúdku. Nepreceňujte zbytočne ich význam, môj postoj predsa nie je ovplyvňovaný hrstkou zanietených fanatikov, ktorí si nedovidia na koniec nosa. Normálnemu poľovníkovi predsa netreba vysvetľovať význam ochrany prírody a ak chodíš po lese s otvorenými očami, sám by si mal najlepšie vedieť a vycítiť, kedy zver trpí a potrebuje našu pomoc.
<br/>Ak máš v revíri 2 svorky spolu 10-12 vlkov a hrajú presilovku a nerovnú hru s diviakmi tak ako je to každoročným a dlhodobým javom v severných okresoch Slovenska je jasné, že s tým treba niečo robiť, či existujú nejakí mantineli z Vlka alebo nie. Každý normálne uvažujúci človek vie, že chrániť bezprízorne jeden druh zveri na úkor iného živočišného druhu je absolútnym diletantsvom. Pán Lukáč ak mu ostalo aspoň kúsok zdravého rozumu, nech si spočíta v Osadnom, aké boli stavy vlkov tejto zimy a aké stavy diviakov. A nech si zistí od starších pamätníkov, aké boli stavy v 70-80-tých rokoch a aké teraz a potom som zvedavý či bude hlásať to, čo doposiaľ.
<br/>Je mi tých ľudí ozaj ľúto. Nejaké agresívne správanie voči ním nemá význam, používanie vulgarizmov už tobôž, je to len voda na ich mlyn, skrátka choďte po lese s otvorenými očami, robte si svoje a nenechajte sa zbytočne provokovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29878 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
lebo fanatrizmus ešte nikdy nič dobrého nepriniesol, ani ochrane prírody nie :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29886 od johny
Odpoveď od johny na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Hej len keď na súde napadnú každý jeden povolený regulačný odstrel medveďa a žiadajú odkladný účinok tak to si ich už musíš všímať ... potom ti na lov ostanú dva týždne a strelí sa 20% z povoleného počtu ... a o to im ide ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29895 od Aceria
Odpoveď od Aceria na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Johny, toto už je minulosťou, platí nový zákon, ktorý ich našťastie ako účastníkov konania zrušil. Veď kto to kedy videl vyjadrovať sa elektrikárov k odborným otázkam ochrany prírody a lesníctva. To je akoby si vtrhol na operačnú sálu a vyhnal chirurgov, že to robia zle. Proste hrôza a des.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29915 od johny
Odpoveď od johny na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Akela neskončilo, nie sú účastníkmi konania, to viem, ja som písal o súdnej ceste, ktorú im nik zakázať nemôže a ktorú zneužívajú ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.200 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 204 návštevníkov a žiadni členovia on-line