Lesoochranárske zoskupenie VLK

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42502 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
stop vysokej je v okoli osadneho habadej, vdaka prikrmovaniu. mimochodom, no, kone, keby tam choval ovce, poviem ovce, vy spominate skody aj na hosp. zvieratach.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42510 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Mala by si odbornička vedieť,že zver obchadza ľúdí naďaleko a zvlašť vlk.Je to lovec,ktorému sa my ľudia ťažko vyrovnáme.Máš pravdu za bielého dňa ho v obci ťažko uvidíš.Sú poľovníci čo poľujú roky a s vlkom sa nestretli ale sú aj takí,ktorí majú už pár trofejí.A keď už o to ide,tak ja som tvoju ....tiež nevidel,ale verím že ju máš.Tak je to aj s tým vlkom dieťatko moje.Choď radšej na pokec s puberťakmi a neprispievaj viacej prosím ťa do tohto fora.Počkaj až vyrastieš.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42524 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
To mas pravdu Leon. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42529 od johny
Odpoveď od johny na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Vlk sa pri súčasných stavoch zveri, hlavne diviačej a jelenej nedá zlikvidovať alebo znížiť na existenčné minimum. O to sa samozrejme ani nesnažíme. V minulosti, keď boli ľudia omnoho viac závislí na svojom hospodárstve a krava alebo ovca mala pre nich cenu bytia či nebytia to bolo iné. Vtedy bol pre nich vlk ale aj medveď nepriateľ číslo jedna a vymýšľali všelijaké spôsoby lovu, len aby ochránili svoje zvieratá. Kopali sa vlčie jamy, nastavovali sa železá a siete, roznášala sa jedom napustená návnada. Úrady to chápali a vyplácali za každého uloveného vlka a medveďa odmenu. Celé dediny sa špecializovali na lov týchto šeliem a mnohé majú v erboch doteraz vlka alebo medveďa. Na Liptove to boli hlavne dediny Smrečany a Žiar. Dnes, keď si mäso a mlieko kúpime v obchode je nám v podstate jedno, že družstevníkom strhnú šelmy pár oviec alebo nejakú jalovicu. Nejde o život. Teraz ide čisto len o to, aby tieto škody na hospodárskych zvieratách a zveri boli v norme. Aj keby si každý aktívny poľovník zaumienil, že strelí vlka na stretnutie aj v dobe jeho hájenia, týmto spôsobom lovu sa ako som už povedal nikdy jeho stav neohrozí. Vlk je nielen nádherná ale aj najrozumnejšia šelma. Počas mojej 15 ročnej poľovnej praxe v Západných Tatrách som ho videl len niekoľkokrát a aj to len chvíľku. A aj keď by som rád aspon jedneho za život ulovil, doteraz mi nebolo súdené. Okolo tejto šelmy sa robí zbytočný poplach, pretože ak sa nevrátime - a to sa nevrátime - k jeho likvidácii ako tomu bolo počiatkom minulého storočia, je táto nádherná šelma v suchu. Jeho tlak v Západných Tatrách by som zhodnotil ako ÚNOSNÝ. Vlk nežerie trávu a keďže ho chceme v revíroch mať, nesmieme byť zatrpknutí ak občas nájdeme nejaký strhnutý kus. HOršie je to so stavom medvedej populácie, ktorý je aspon na mnou pozorovanom území doslova kriticky premnožený. Nie je predsa normálny stav, aby za jeden večer traja poľovníci čakajúci na splne na diviaky, videli spolu 11 medveďov na ploche menej ako 20 hektárov a o 3 km ďalej ich kolega s hosťom s povolením odstrelu medveďa preberajú na vnadisku z ďalších 10 medveďov každého veku. Na novembrovom splne sa mi prvý krát stalo, že pri vyvrhovaní diviaka medveď neodišil ani na hlasný krik, keď už bol v kríkoch na pár metrov, musel som streliť pár rán z pištole, ktorá sa stala neoddeliteľnou súčasťou mojej výszbroje práve kvôli medveďom. Nebol to príjemný pocit. Aj keď z jedného prípadu sa nedá usudzovať že medvede strácajú rešpekt pred človekom, je idsté že so stúpaním ich stavov sa zmení aj ich sociálne a iné správanie. Medveď v prírode nemá prirodzeného nepriateľa a predátora, preto jeho regulácia zostáva na človeku. Pokúsil som sa matematicky vyrátať pravdepodobný stav medvedej populácie, vychádzajúc z údajov z roku 1932, keď bolo odhadovaných na Slovensku maximálne 20 ks. AK má niekto záujem, rád mu tento projekt pošlem mailom. Je mi ľúto, že sa zo zachovania šeliem stal taký výnosný biznis, hoci poľovníci to doteraz dokázali aj bez múdrych rád a zákazov z radov západných MILOVNÍKOV PRÍRODY, ktorí zastrelia aj toho jediného chudáka, čo sa im tam zatúla. A najsmutnejšie na tom je, že týmto biznisom neutrpíme my, poľovníci, ale samotné šelmy, pretože v našich radoch začína nenávisť k nim a mnohí berú spravodlivosť do vlastných rúk, čo je prirodzený záver súčasného stavu našej legislatívy a praxe v oblasti ochrany prírody a poľovníctva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42533 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Ak sa chceš skutočne niečo rozumné dozvedieť o poľovníctve a jeho poslaní, zaobstaraj si časopis Myslivost č. 2/2009. Súčasťou je taká malá brožúrka s názvom Obrana myslivosti /ja by som zvolil asi iný názov, ale nevadí/. Nájdeš tam tie najzákladnejšie myšlienky prečo poľujeme a prečo je to pre mnohých z nás srdcová záležitosť. Okrem toho nájdeš v časopise nádherné foto zveri, články o srnčej zveri v zime + foto, o diviačích vohľadoch na okraji Prahy, škody spôsobené jeleňom sika, niečo o poľovníctve v Bavorsku, o slukách, o spisovateľoch a umelcoch s tematikou poľovníctva, veľmi zaujímavé príspevky o love kancov, krásne foto psíkov. Články o love, nožoch, strelných zbraniach a úlovkoch môžeš preskočiť - nie je ich tam tak veľa. Len v tomto jednom čísle nájdeš odpoveď na veľa otázok, ktoré tu kladieš. Ja sa osobne na tento časopis vždy veľmi teším a našim českým kolegom sa zas podarilo skvelé číslo, rád si tiež prečítam články - odborné o ochrane prírody a krajiny - syn študuje enviromentalistiku a je poľovník.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42554 od MieN
Odpoveď od MieN na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Prečo by som nemal?! Publikovaného o ňom bolo dosť na to, aby si človek mohol utvoriť názor aj bez toho, aby tam bol. Správu národných parkov má v rukách cez svoje inštitúcie a zákony vláda všade na svete. A ak by bola pravda o tom riaditeľovi, tak sa ani nečudujem, keďže už tam nie je čo veľmi chrániť a prípadne sanovať negatívne dopady lokálne a už aj globálne silne antropizovaného prostredia, možno okrem riaditeľa tam nikoho ďalšieho ani nepotrebujú. Nemám nič proti tomu, aby si ľudia mohli pozrieť samovývoj , ale obetovať na to a nechať odumrieť a spustnúť tie najcennejšie biocenózy a v takom rozsahu???? Na to stačí pár hektárov hocikde inde. Kto to chce vidieť v globálnom rozmere, má možnosť ísť do v podstate ľudoprázdna - tundry v Rusku alebo v Kanade. Divožienka, ja necítim potrebu s tebou o niečom polemizovať, evidentne to význam nemá z mnohých dôvodov, nereagoval som na tvoje príspevky a jeden tvoj netorelantný by k môjmu aj stačil. Sústreď sa prosím na "boj " s ostatnými. ak ich to ( čudujem sa im ) baví.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42632 od nikto0000
Odpoveď od nikto0000 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Ahojte,
<br/>včera pri výnimočnom pozeraní televíznych novín ma zaujal jeden príspevok, o mŕtvom 12r. chlapcovi, na ktorého padol starý jaseň, niekde v Čechách (v meste). Nechcem búriť vzťahy medzi &quot;kvázi&quot; ochranármi, a ostatnou spoločnosťou, ale nemajú nejakú zodpovednosť pri takýchto prípadoch aj oni? Sú desiatky prípadov, keď je potrebné v mestách ošetriť (niekedy sa to nedá inak, len vyrúbať) pár stromov, z dôvodu ich prestarnutia a následného možného ohrozenia života okoloidúcich, a niektorí extrémisti sa poprivezujú o stromy reťazami, píšu petície, a inak znemoňujú uskutočniť opatrenia zabraňujúce takýmto tragédiám.
<br/>Keď sa niečo také stane rád by som keby takáto skupinka, prišla na pohreb a vyjadrila sa pred smútiacou rodinou, aký bol ten strom dôležitý a aká bola škoda ho vypíliť...
<br/>Určite to nie je najlepší a najprijateľnejší prípad, a neočakávam veľa súhlasných názorov, ale myslím že aj takýto následok môže mať tvrdohlavý, odmietavý a hlavne nekompromisný postoj našich &quot;vždy zelených&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42640 od ondrej
Odpoveď od ondrej na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
suhlasim :I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44862 od Eno_Nuno
Odpoveď od Eno_Nuno na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
[img]halbot.haluze.sk/images/2006-04/2111_DSC00381.JPG[/img]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47511 od Jaro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48120 od moropeter
Odpoveď od moropeter na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Chcem prispiet k tejto debate a mam svoj nazor na ochranarov,vsimol som si tychto ludi ako vyzeraju a ako sa spravaju -zarasteny ,spinavy ,poobliekany ako romovia a vystupovanie ani nehovorim je to mladez ktora sa nevenuje praci a majster LUKAC ich podporuje z penazi EU tak preco by si nedovolili taketo akcie, ktore z tychto deti kedy videlo vlka alebo vie o skodach napachanych na zveri .Chcel by som vediet kolko zaraba Lukac z penazi EU a kolko penazi ide na taketo akcie kde sa pije ,opeka a k.....
<br/>Ved je to banda ktora presadzuje zbrkle navrhy ich vladcu a vehementne presadzuje ani nevie co ,kolko odbornikov je medzi tymito detmi na zver,choroby ,na skody sposobene likozrutom nech sa vyjadri LUKAC k tymto otazkam polovnikov a lesnikov .Preco sa nevijadri ku skodam napachanych vlkom na domacom dobytku,ovciach ,vtedy je ticho a
<br/>navijadri sa .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49371 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
az ked bude tvoj prispevok gramaticky spravny. lykozrut sa o. i. pise s ypsilonom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49373 od pepco
Odpoveď od pepco na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
nevyhovaraj sa na somariny a pekne mu odpovedz...myslim ze celeho VLKa dostal tymto prispevkom do uzkych....a ako obycajne, ziadnej normalnej ked teda nejakej odpovede sa nedockame....ako obvikle...a obvykle sa pise s Ypsilonom...
<br/>tak mozes reagovat az potom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49374 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
VLKa nedostanes do uzkych zdrbanim jedneho cloveka, nech to je ktokolvek. a uz vobec recami typu jpp. VLK je organizacia skladajuca sa z mnohych ludi - cely VLK neexistuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49384 od plantex
Odpoveď od plantex na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
cely VLK neexistuje.
<br/>Lepsie by bolo keby VLK nikdy nevznikol a teda neexistoval!:x:x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49393 od pepco
Odpoveď od pepco na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
vies kedy dostanes vlka do uzkych? ked mu prejdes autom po hrbe...
<br/>a ze celeho vlka nedostanes? nekecaj, staci oddelit hlavu od tela a je po vlku :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49405 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
treba uznat, si sikovny
<br/>:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49444 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Ak si nesedela dve hodiny na studenom, mokrom pni nevieš o vlkovi a jeho zuboch nič...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49464 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
asi som odolnejsia ako vy, drsni chlapi, pretoze take zuby nepoznam a to som nesedela na studenom len dve hodiny..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49485 od army9
Odpoveď od army9 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Nie si odolnejsia ale hlupejsia . Stacilo tu vatu vymenit a mohla si byt v suchu .:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.143 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 194 návštevníkov a žiadni členovia on-line