Motorkári!!!

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39652 od Srnecka
Odpoveď od Srnecka na tému Motorkári!!!
neurazaj prosim ta celok, ked tak mozes mna
<br/>...dalsi pripad primitivneho polovnika:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39654 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Motorkári!!!
Srnečka
<br/>O čom tu tliachas? Cela tato &quot;diskusia&quot; je o nicom.Napisem ti to takto z môjho prostredia.&quot;Ziadnemu&quot; vlastikovi nevadi ze sa aj na jeho pozemkoch vykonava pravo polovnictva. A zatulaj sa knam a skus poziadat ludi ci sa môzes prehanat po ich pozemkoch? Tak to Ti garantujem ze neviem ci mas dostatocne rychleho tatosa!
<br/>Maj sa krasne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39657 od furec
Odpoveď od furec na tému Motorkári!!!
lukas nemozes to takto brat. Neviem ako a s kym mate urobenu zmluvu (samozrejme, respektujem Tvoj nazor a postoj ), ale dost je robenych takto :Priklad = PZ ma zmluvu napr. s urbarmi. V urbarskom spolku je vybor, ktory to schvaluje taketo zmluvy. Lenze urbar spravuje i pozemky vlatnikov/napadnikov a ti uz nemusia byt clenmi. Takze, ja som vlastnik pozemku, avsak nerozhodujem, komu sa prenajima poda a ktoremu zdruzeniu. A teraz to, preco o tom pisem - mne ako vlastnikovi pozemku nemusia vadit motorkari, ale moze mi vadit postoj, zasahy a spravanie polovnikov. Myslim tym zopar extremistov. Nemam osobny problem s polovnikmi, ved su to ludia a neobhajujem arogantnych motorkarov, ktori si urobia trat kde sa im paci.
<br/>Myslim, ze Lubenko to pisal o kamaratovom synovi na moto s cickou v lese. To je priklad, ktory robi zle meno vsetkym. A aky to je sport, ked sa polames? Aj pri krasokorculovani sa polames.
<br/>Kazdy mormal clovek chce mat pohodu a nie problem. Pani polovnici, ak Vam niekto prejde po lesnej ceste na motorke po ktorej aj vy chodite na autach/traktoroch, neberte to tragicky:)
<br/>Miso - snad dostanes tuto diskusiu dalej. Vazim si Tvoje vyjadrenia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39658 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Motorkári!!!
dobry den ,furec suhlas s tebou aby som pravdu povedal mne sa nezda byt az taky problem motorkar v hore pokial jazdi normalne su insie problemy napr. ked zacnu rast hriby a je plno hubarou v hore to si myslim je este vetsi problem pre polovnikou ako motorkar pretoze nikto nevie odkial; vylezie, zatial co motorkara pocujes a dasa povedat vidis, hubara nie a tiez im nemozme k voli nasmu konicku zakazat do hory chodit ,ale je taky zakon a motorkari by ho mali respektovat a srnecka kopa endurakou beha na motorkach po hore s pipkami tak neviem ako si to myslel;)a nakoniec si myslim ze vsetko sa da poriesit bo strasne malo radosti mame v tom nasom zivote tak preco si to zneprijemnovat nesvarmi.Polovnikom a motorkarom zdar a vlastne vsetkym co maju radi prirodu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39676 od Srnecka
Odpoveď od Srnecka na tému Motorkári!!!
lubenko &gt;&gt; suhlasim s tvojim prispevkom, mas na to vlastny nazor a to si vazim:x
<br/>ale nesuhlasim s tymto: &quot;[r] kopa endurakov beha na motorkach po hore s pipkami tak neviem ako si to myslel [/r] zasa sa tu stretavame s dvoma skupinami nasej mensiny... su taki, ktori si idu do lesa &quot;zaje...&quot;, a aby neisli pesi maju motorku, alebo este pred tou pipkou chcu zamachrovat a niekde sa dolamu.......a su aj taki, ktori sa venuju nasmu sportu troska profesionalne. Patrim k nim aj ja, a inak ako sam na motorku nesadnem. Myslis ze si mame pred nimi co dokazovat? :D baby su nebezpecne stvorenia...:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39678 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Motorkári!!!
ahoj:)vydis a to je to o com sa tu vlastne sporite a nema to vyznam ja som povedal ze proti motorkarom myslim slusnym nemam nic ale je tu skupina aj tych druhych a to je vlastne povod nesvarou,tak ako v polovnictve su nespratnici tak aj u vas su nespratnici ale u nas na ne muze zakon a na vasich nespratnikov kdo aj ked je na vas tiez zakon ale kazdy si ho vysvetluje ako mu vyhovuje a pokial sa nebude dodrzovat budeme sa podaktory sporit stale,tak sa maj a hodne km bez nehody:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39686 od miso
Odpoveď od miso na tému Motorkári!!!
Uvodzovky pri slove ziadnemu su velmi spravne umiestnene ;) Praveze vlastnici pozemkov a polovnici su castokrat na vojnovej nohe, ved uz tu bolo venovanych par stran diskusii na tuto temu. Staci si pozriet novy zakon o polovnictve, ktory tento problem &quot;riesit&quot; ma, resp. sa ho snazi.
<br/>Mozno kebyze sa to patricne upravi a je vlastnik/ci s dostatocne velkym pozemkom, tak ju motorkarom prenajme. Mozno len potrebuje enduro komunita troska viac hladat a snazit sa najst kompromisne miesto ci miesta(s vhodnym terenom, ale zaroven mimo prirodnych miest, kde by motorka naozaj byt nemala) a skusat. Som za volnost konickov, ktore su v sulade s moralnymi a legislativnymi pravidlami, zijeme v modernej spolocnosti, preto si myslim, uvahy typu jednym vsetko a inym nic, patri do inej doby....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39750 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Motorkári!!!
Neviem čo je väčším urážaním, nazvať niekoho primitívom, alebo napísať , že niekto niečo nechápe. A že nechápeš to, čo som napísal 13. Novembra, 07:46, potvrdzujú tvoje nasledujúce príspevky. A myslím si, že slovník je odrazom inteligencie jendotlivca .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39817 od tma
Odpoveď od tma na tému Motorkári!!!
Miso, zdalo sa mi ako dobry pokus o empatiu, pozriet si nejaku enduro stranku, ako si to urobil ty.
<br/>Vyšlo to však naopak... Napríklad obrázky ENDURO TURISTIKY verejne reklamuju porušovanie vstupu do lesa a to nielen výrastkami, ktorí prirodzene porušujú čo sa dá - keď sa dá. Nečudo, že to potom chce skúsiť čoraz viac ľudí. Skoda, ze taketo daco nestaci na odobratie vodicaku
<br/>;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39832 od miso
Odpoveď od miso na tému Motorkári!!!
ano narazil som aj na take. Ale zaroven aj na ludi z tejto oblasti, ktori nieco take neschvalovali a snazili sa o nejaky medzikompromis. Skoda,ze stranky uz nemam v historii, niektore nazory boli zaujimave. A na druhej strane vela takych, kvoli ktorym som rad,ze to zakon istym sposobom obmedzuje. Je to o pristupe, kopa chrapunov ide vysypat smeti do lesa ako by to radsej odviezlo k najblizsiemu vacsiemu kontajneru. Taktiez su enduraci, ktori sa budu snazit respektovat iste pravidla a jazdit tak, aby posobili co najmenej rusivo. Skoda,ze ich je velmi malo.
<br/>Aby nevznikol dojem,ze sa ich zastavam-nie som &quot;endurak&quot; ani nejazdim na motorke, vlastne ich ani nemam rad. Som skor autickar a nahovorit by som sa dal max. na stvorkolku:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40332 od ardus
Odpoveď od ardus na tému Motorkári!!!
Konecne !!!
<br/>Je to neuveritelne, ale podarila sa presadit novela Trestneho zakona. Davam vsetkym do pozornosti schvalenu novelu zakona 300/2005 z 6.nov. 2008, paragraf 305 odsek 2 !!! /najdete na www.zakon.sk / Koniec nezmyselnym diskusiam - v lese a na poli nemaju motorky, stvorkolky...atd. bez opravnenia co hladat !!! Prajem vsetkym motorkarom, aby si mohli legalne vykonavat svojho konicka na pozemkoch, ktore si prenajmu alebo kupia, alebo inak ziskaju pre svoje hobby - teraz zbadaju, aka je to fuska robit nieco legalne, kolko to stoji namahy , penazi, casu a odriekania. Dufam len, ze to pochopia a nebudu nas nutit tento zakon pouzit. Vdaka vsetkym , ktori sa o tuto novelu pricinili. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40400 od golfo1
Odpoveď od golfo1 na tému Motorkári!!!
ardu:v tom zakone citam len nieco o narusani biotopov a podobne.Nic o motorkaroch.Alebo som cital zle?:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40406 od ardus
Odpoveď od ardus na tému Motorkári!!!
Treba hladat v schvalenych novelach, nie v zbierke, tam to este nevyslo. Skor to najdete na www.nrsr.sk, v sekcii schvalenych zakonov. Komu sa nechce hladat tak dotycny pozmenujuci SCHVALENY navrh je tu :
<br/>
<br/>8. V § 305 sa za odsek 1 vkladá nový odsek 2, ktorý znie:
<br/> „(2) Kto v rozpore so všeobecne záväznými predpismi na ochranu prírody a krajiny alebo so všeobecne záväznými predpismi na úseku lesného hospodárstva neoprávnene jazdí motorovým vozidlom, motorovou trojkolkou, motorovou štvorkolkou, motocyklom alebo skútrom na lesnom alebo poľnohospodárskom pozemku, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.“.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40414 od golfo1
Odpoveď od golfo1 na tému Motorkári!!!
Takze jazdenie na posed traktorom alebo nivou uz asi tiez skoncilo8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40417 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Motorkári!!!
no pokial mas v poriadku papiere a mate to osetrene v urbari a lebo pri majitelovi pozemku tak ano ,inak po reviry peso a myslim ze je to sparavne,aspon sa ciastecne zamezi pytlaceniu,aj ked zbohatlici to budu aj tak ignorovat:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40435 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Motorkári!!!
Zda sa, ze treba veci vyjasnit, lebo tu prezentujete dezinformacie. Takze, novela zakona je ucinna od 20.12.2008 a v preklade znamena, ze tresny cin spacha ten, kto jazdenim porusi zakon o ochrane prirody a zakon o lesoch a prislusne vyhlasky. V praxi to znamena tolko, ze podla zakona o ochrane prirody tam kde je prvy stupen ochrany, teda na vacsine uzemia SR nie je ziadne obmedzenie (ak sa tam nenachadza biotop europskeho alebo narodneho vyznamu, alebo biotop chraneneho zivocicha), v uzemi s 2 - 5 stupnom je zakaz, ale neplati pre vlastnika, spravcu, najomcu pozemku v suvislosti s obhospodarovanim pozemku, vykonom prava polovnictva, rybarstva.., to znamena ze polovnici sa mozu dalej sr... s tereniakmi az pod posed. To iste plati aj o lesnych zakonoch, to znamena, ze vlastnik spravca, najomca na obhospodarovanie pozemku moze volne jazdit. Tato novela sa dotkne, cvalabohu, tych vyletnikov a zabavnikov co si len tak chcu zajazdit po lese ktory im nepatri. Tresna sadzba je jeden rok, som vsak zvedavy kedy odsudia prveho takeho. Na svateho Dindy...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40437 od ardus
Odpoveď od ardus na tému Motorkári!!!
Trochu ta opravim - aj v prvom stupni ochrany, / ako aj v kazdom inom / bez suhlasu vlastnika a pripadne aj uzivatela, je vstup na jeho pozemok motorovym vozidlom zakazany.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40438 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Motorkári!!!
Ja som nepisal o suhlase vlastnika, ale o tom ze vlastnik moze a nepotrebuje suhlas pripadne vynimku organov statnej spravy ci uz OPaK, alebo LH.
<br/>Viac o tom je uvedene napr v lesnom zakone v § 30 a 31, ale to by bolo na dlhsie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40444 od ardus
Odpoveď od ardus na tému Motorkári!!!
o.k.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40445 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Motorkári!!!
vidis tak to bude teda 32 janaura v prestupnom roku :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.129 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 370 návštevníkov a žiadni členovia on-line