Poľovnícka optika

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1068 od Akela
Poľovnícka optika bolo vytvorené Akela
Pani! Tak sa pochvalte co vesiate na svoje karabiny. Ja mam Meoptu 7x50 na posed a na spolocne ho davam dolu /nasuvna montaz/ ZKK-600. Inak poskulujem po Docter 8x56 - problémom je cena.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1071 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Poľovnícka optika
Prosim majitela, ktory ma na puske Meoptu Meostar R1 nech napise. Zvacsenie nie je podstatne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1077 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému Poľovnícka optika
Na gulovniciach(30-06, 222 rem, 8x57 JRS)artemis 1,5-6 x 42, na gulabroku(308/12) kolimator a na malorazku artemis 6 x 42. Mal som Tasco aj Fomei, ale Meopta je vo vinikajucom pomere cena kvalita.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1082 od Reaper23
Odpoveď od Reaper23 na tému Poľovnícka optika
Na kulovnici 7x57 mám Meoptu 4x32. na kulobroku (ZH 304 7x57/12) Meoptu Artemis 2100 7x50. K tomu Artemisu - je to super puškohled jenom mi vadí že má krytky z poměrně tvrdého plastu a po cca 1,5 roku používání je tubus dalekohledu pěkně odřenej. A ještě stačí lehké klepnutí dalekohledu o cokoliv tvrdšího a z krytek rektifikace se olupuje barva. Ale to jsou drobnosti. Jinak je to super puškohled.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1131 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Poľovnícka optika
S tym odlupovanim farby a to aj na novej meopte mam podobnu skusenost. Zda sa mi akoby trosku podcenili povrchovu upravu. Snad sa zlepsia. Ale inak som ozaj spokojny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1158 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Poľovnícka optika
Nemá někdo zkušenosti s puškohledem HAKKO WINNER?Ve Stráži myslivosti č.6 ho pan Dr.Ing.Hanák vcelku vychvaloval.I se světelným bodem je cenově dostupnější než Meopta, ale jaká bude kvalita ve skutečnosti?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1159 od michal
Odpoveď od michal na tému Poľovnícka optika
Pan hanák vychvaluje vselico, ked si spomeniem na vsetky jeho recenzie, tak mi to pripadá, že najlepší je práve ten produkt, za robenie reklami ktorého práve dostal zaplatené. Ked tak cítam jeho poradňu www.silvarium.cz mám pocit, že je odborníkom skutočne na všetko aj ked poslednú dobu sa už trochu spamätal a aspon naznačí, že na gulovnice razantnejšieho kalibru (od 223 rem.) je lepšie dat meoptu ako napr. p. Lihotským nekriticky propagované puskohlady zn. tasco, na ktoré kedysi spieval ódy.
<br/>A este nieco od pána Hanáka, názor na lacné puskohlady si môže urobit každý sám.
<br/>
<br/>Výběr zbraně a puškohledu
<br/>Vážený pane doktore,mám v úmyslu si zakoupit kulovnici BRNO 98 ráži 7mmRem.magnum.Zajímalo by mně jestli je tato ráže vhodná v provedení /brněnské kul./s ohledem na její hmotnost,dále jaký puškohled je vhodný pro tuto ráži,mohu použít s ohledem na silu zpětného rázu poměrně cenově dostupný WINCHESTR nebo HAKKO.Dále vhodnost na zvěř srnčí,dančí a především černou.
<br/>
<br/>Odpověď:
<br/>proti výběru kulovnice Brno 98 v ráži 7 mm rem Mag nelze nic namítat. Puškohled bych volil raději pevnější např. Meopta. Dr.ing.jiří Hanák
<br/> Dotaz č.: 20 [vloženo 6.5.2004]
<br/>chci si zakoupit zlamovací kulovnici IŽ 18 v ráži 7,62 x 39, osadit jej puškohledem Hakko 3-9 x 40.
<br/>
<br/>Pane doktore, chci si zakoupit zlamovací kulovnici IŽ 18 v ráži 7,62 x 39, osadit jej puškohledem Hakko 3-9 x 40. Lovíme především zvěř černou a srnčí. Žádám Vás tedy o názor, zda-li je to vhodná kombinace, popřípadě jakým podobným puškohledem se světelným bodem jej osadit.
<br/>
<br/>Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/>
<br/>Odpověď:
<br/>Osobně se domnívám , že výběr je správný. Náboj 7,62 x 39 nemá silný zpětný ráz a tedy uvedený puškohled by měl plně vyhovět.
<br/>Dr.Ing.Jiří Hanák
<br/>
<br/>Střelecká poradna
<br/>zpět
<br/>Dotaz č.: 23 [vloženo 12.5.2004]
<br/>názor na zaměřovací puškohledy zn. Tasco.
<br/>Vážený pane doktore, chtěl bych Vás touto cestou požádat o názor na zaměřovací puškohledy zn. Tasco. Kdo je výrobcem, případná kvalita a vhodnost k použití na zbraň r. 308 W.
<br/>Email: kamenick@vc. cvut. cz
<br/>
<br/>Odpověď:
<br/>Náboj 308 W je poměrně rasantní ráže se silnějším zpětným rázem a je nutno volit jen velmi odolný puškohled. Z nabídkay Tasco tedy jen puškohledy z vyšší cenové úrovně. Domnívám se, že výroba je dálně výchhodní provenience. Dr. Ing. Jiří Hanák
<br/>
<br/>Dotaz č.: 67 [vloženo 13.9.2004]
<br/>Zajímal by mě váš názor na zaměřovací dalekohledy značky TASCO
<br/>Zajímal by mě váš názor na zaměřovací dalekohledy značky TASCO?Používal jsem zaměřovací dalekohled 3-9x50E této značky na kulovnici ráže 7x64 a byl jsem vcelku spokojen, ale po asi 40 výstřelech se po nastřelu a opětovném 3-4 vystřelu posunul zásah o 7-10cm doprava v 50m. To se po opětovných nástřelech znovu opakovalo. O podobných nesnazích při nastřelováni optik této značky jsem slyšel vícekrat.
<br/>Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/>
<br/>Odpověď:
<br/>S uvedenou značkou nemám dobré zkušenosti. Na výkonnou ráž s poměrně silným zpětným rázem, jakou 7 x 64 je, je třeba volit puškohled pevné konstrukce. U levných puškohledů, zejména variabilních je efekt posunu zásahů tzv. plovoucích je běžným jevem. Dr. Ing. Jiří Hanák
<br/>
<br/>
<br/>Tisk
<br/>
<br/>Tisk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1161 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Poľovnícka optika
Já jsem chtěl jenom zjistit, jestli nemá s HAKKO WINNER osobní zkušenosti. Samozřejmě bych nedal pouze na názor p.Hanáka.Vyhodit za puškohled 8 tisíc a pak se na něj chodit dívat do skříně, protože přestal &quot;koukat&quot;, to se mi dvakrát nechce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1207 od Reaper23
Odpoveď od Reaper23 na tému Poľovnícka optika
Ahoj. Sice nemám s tímhle puškohledem žádnou zkušenost ale píšeš že stojí cca 8 tisíc. Radši k tomu přidej ještě 4000 a kup si Meoptu. Až na to odlupování barvy jsem s ním naprosto spokojen.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1214 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Poľovnícka optika
Ahoj.Pevně věřím tomu, že Meopta vyrábí kvalitní optiku, ale to Hakko mě vcelku láká. Věčná škoda, že si ho člověk nemůže půjčit na posed a vyzkoušet &quot;co to umí&quot;.Zatím jsem ani nenašel v okolí mého bydliště obchodníka, který by ho prodával. Ta cena není až tak vysoká, jak píšeš. Zkus se podívat www.kozap.cz.Tam mají 3-12*56 za 8 701 Kč.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1219 od Jirka-CZ
Odpoveď od Jirka-CZ na tému Poľovnícka optika
Ahoj. Ani já nemám s tímto puškohledem žádné zkušenosti a ani neznám nikoho kdo by takový dalekohled měl. Všichni mí známí kteří si pořizovali nový puškohled (včetně mě) vsadili na jistotu a koupili Meoptu a neslyšel jsem, že by s tím měl někdo nějaký problém. Je sice o něco dražší ale musíš uvážit, že ho budeš používat kupu let a možná i celý život.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1237 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Poľovnícka optika
Určite nie celý život.Tak krátko by som zas nechcel žiť.Ale aby sme vyrovnali misky váh,nepochibujem o tom ,že je meopta kvalitná.Ale myslím ,že ceny sú prehnané.A caisky tiež vyzerali na celý život a niektorý dokázali za svoju pol.prax zodrať aj dve.A keď sa niekomu ,,podarí&quot;spadnúť tak ho rozbije tak isto ako aj belarus.Takže nehovorme o niečom na celý život.Aj keď,keby to bol slovenský výrobok ,tiež by som si ho pochvaloval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1239 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Poľovnícka optika
Vyše dvadsaťpäť rokov vlastním trieder 7x50 zdelanoUSSR no cez lepší som nepozeral.
<br/>Možno som veľmi privykol,a s puškohľadomMEOPTA 4X32 som tiež spokojný.Zatiaľ odolal aj tvrdším nárazom,len tá farba saodiera.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1243 od Jirka-CZ
Odpoveď od Jirka-CZ na tému Poľovnícka optika
Ahoj. Máš pravdu. S tím že je to na celý život jsem to trošku pžehnal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1244 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Poľovnícka optika
Tak jste mně přesvěsdčili. Tu Meoptu budu kupovat na kulovnici celopažbu 7*57 z roku 1948 (původní puškohled LOVEC 4*32). Koupil bych nejspíš Artemis 3000 3-9*42. Co tomu chlapi říkáte. Budu jí používat na srnčí, mufloní a černou (při měsíci a na sněhu). Doufám že při lovu v noci nebudou až tak velké problémy se světelností. Samozřejmě nemůžu očekávat takový výkon jako u 7*50. Máte někdo tenhle variábl na zbrani?A jestli ano, tak jaký s ním máte zkušenosti zejména na lovu při měsíci a na sněhu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1247 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému Poľovnícka optika
Osobne som ho vlastnil, ale 9 je zbytocne velka(moc trase) a 3 nie je dost mala na natlacku. Ja osobne preferujem 1,5-6 x 42, a to podotykam, ze najviac kusov mam strelenych pri 4 nasobnom zvacseni. 6 pouzivam len ked strielam cez 100 metrov a s posedu. 1,5 je ideal na natlacku, pri tomto zvecseni je dokonca vidiet musku na konci hlavne, preto som ju odmontoval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1251 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Poľovnícka optika
Myslím, že 3-9x42 je dobrá voľba. Tá 3x na spoločné stačí, veď mnoho mojich kolegov strieľa cez 4x ba dokonca 6x a ide im karta. Je to len vec zvyku. A tých 9x ak strieľaš s posedu s oporou a nemáš 80 rokov nie je veľa. Mal som 3-12x50 meoptu a 9x som strieľal najmä večer a za hmly a dá sa. Závisí od teba či zvolíš 1,5 a 2x alebo 3x 42, cenovo sú skoro rovnaké. Nič určite nepokazíš.Prajem presnú mušku. Aj ja mám 7x57 ZKK 600.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1252 od Jirka-CZ
Odpoveď od Jirka-CZ na tému Poľovnícka optika
No vidíš. Dobře děláš. Ani nám to přemlouvání nedalo moc práce. Osobně mám Artemis 2100 7x50 a je to v pohodě. Až na to odlupování barvy jak už tady chlapi popisovali. Ale třeba to mají u řady 3000 už lépe vyřešené.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1253 od michal
Odpoveď od michal na tému Poľovnícka optika
a co tak meopta 3100 3-12x56. Osobne by som doporucoval kôli velkej svetelnosti aj za sera, naviac aj pre cervenú bodku sa najde vyuzitie. Ak uz nie je poriadne vidiet za sera, jej zapnutím sa celý obraz rozjasní a umoznuje lepsie zamierenie. Mozem z vlastnej skúsenosti potvrdit, že cistota obrazu je perfektná (lepsia ako pri dalekohlade nikon, ktorý pouzívam), na 100 metrov pri 12x zvačšení na strelnici bez problémov vidiet zásahy v terci. Na spolocných úplne bez problémov,date 3x alebo aj viac podla toho v akom teréne sa poluje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1254 od Jirka-CZ
Odpoveď od Jirka-CZ na tému Poľovnícka optika
I já bych se spíš přikláněl k 3100 3-12x56 už jenom pro ten červený bod. Při nočním čekání na prasata ho určitě využiješ. Akorát co jsem tak koukal tak mezi Artemisem 3-9x42 a Artemisem 3100 3-12x 56 je rozdíl v ceně cca 6000,- kč což není zrovna málo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.099 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 466 návštevníkov a žiadni členovia on-line