Poľovnícka optika

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47994 od oneker
Odpoveď od oneker na tému Poľovnícka optika
Zdravim,
<br/>chcel by som sa opytat a zaroven poziadat o radu pri vybere puskohladu na gulobrokovu kozlicu ZH 324.
<br/>Uvažoval som nad znackou HAKKO kedze som cital par testou v porovnani s MEOPTOU a tie ma dosť zaujali. Ma niekto skusenosti so znackou HAKKO?
<br/>Poradte čo sa oplati kupit.
<br/>Vdaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48038 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Poľovnícka optika
Pravdepodobne si čítal test z myslivosti autor myslím p. dr. hanák. Tie testy by som bral dost s rezervou, mne to troška zavána komerciou. Ked Hakko tak radu Majesty, mal som možnosť vyskúšať sú to už puškohľady na celkom slušnej úrovni. Hlavne ale kupovať originál Hakko, pozri na české stránky firmy jsa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48044 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Poľovnícka optika
Hakko je uz teraz Cina. Nizsia stredna trieda podla Hanaka, vyssia najnizsia trieda podla Nemca. S Meoptou ma skusenost 80%polovnikov a nikoho som zatial nepocul ju hanit. Dostupna reklamacia i opravy. 2100 kupis uz za 600-620EUR. Mozno ten Hakko vyjde, ale ak to propaguje Hanak, tak je to urcite nejaky ojeb, tak ako s Tascom, ci Edenbergrom-najvacia ootina vo vstetkych triedach. Najhorsie bude, ak kupis Hakko, potom zistis ze nedrzi kriz, prides o strelivo na nastrielanie, potom ho zacnes predavat pod cenu a nakoniec si kupis jazdenku Meoptu. Kup si na zaciatku novu Meoptu a mas pokoj. Tot moj nazor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48046 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Poľovnícka optika
Je to tak. Na slovensku je cena tvorena asi takto-cena v zaharnici +40-50%. Nehovoriac o tom, ze nakupuje este so zlavami. Za 600-620 EUR sa da zohnat aj s dovozom, so zarucnym listom a fakturou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48073 od miso
Odpoveď od miso na tému Poľovnícka optika
620 eur, by som za Meoptu nedal nikdy. Hakko by som tiez neuvazoval, spodna hranica by bola leupold. Dnes sa daju zohnat za velmi slusne ceny, do lacnej optiky sa investovat absolutne neoplati, to radsej pockat a dosetrit...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48082 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Poľovnícka optika
Skus prosim ta povedat preco. Hod nejake parametre, alebo recenziu. Dost direktivne tu odsudzujes optiku, ktoru by som zaradil skor k tym velmi dobrym az vybornym. Zatial som nepocul ani necital nejaku kritiku na Meoptu od Artemisu po R1.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48139 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Poľovnícka optika
Tak to si ešte asi málo čítal. Skús si prečítať peripetie nešťastníkov, ktorí boli nútení podrobiť sa tortúre reklamácie Meopty a neuspeli. Nečítaj len chválospevy spokojných zákazníkov, ale si prečítaj aj opačnú stránku, ktorá prezentuje nespokojnosť a potom hodnoť. Alebo Tvoje hodnotenie je účelové? Ja súhlasím s miso-m a v čase dnešnej ponuky kvalitnej optiky v strednej triede by som v žiadnom prípade nešiel do Meopty a hlavne nie do Meopty z výroby posledného obdobia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48141 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Poľovnícka optika
No neviem ci mam zatial stale to stastie, ja som mal zatial 5puskohladov Meopta za 13rokov, rozne typy na roznych zbraniach, ale zatial to bolo vsetko bez problemov. Je pravda, ze R1 som zatial na zbrani nemal, ale ak napr.predajca zbrani a streliva konkr.Vysocansky si na zbran nic ine okrem Meopty nedava, az tak by som tuto znacku nezhadzoval. Kolega ma na trojaku kol.Docter a na gulovnici K-Dot. Podla jeho vyjadreni je ten K-dot je na zamierenie pohodlnejsi. Pokial viem, aj mercedes sa pokazi. Samozrejme, ze do ZEISSu ci Swara ma co dohanat, ale pre nas, obycajnych uzivatelov je to slusna volba. Urcite na urovni LEUPOLDu ci SEEADLERa. Ja mam teraz Vixen, tak pozorovaci, ako aj puskohlad, chcel som vyskusat nieco nove a zatial nebanujem. A co sa tyka reklamacii, je asi samozrejme, ze z takehopoctu puskohladov, ktore sa u nas predaju a kde urcita znacka ma aj z historickeho hladiska urcity prim sa najdu aj poruchove. Myslis, ze reklamacia nejakeho ineho tovaru je uno tuti? Mozno v TESCU. A ze je moje hodnotenie ucelove? Samozrejme, prave si idem kupit novy Mercedes G, za peniaze co mi posiela Meopta na lesnu spravu:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48143 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Poľovnícka optika
poslal: miso 21. Októbra 2008., 19:18
<br/>Leupold: lahky,spolahlivy,odolny puskohlad, pekny obraz za dna-ostry,dobra vernost farieb. Vnutornou konstrukciou a celkovou kvalitou je pred meoptou. Velke plus je celozivotna zaruka. Sam ho vlastnim, robil som rovnaku volbu ako ty a nelutujem.
<br/>
<br/>Meopta: Uspokojive vlastnosti aj ked je pri nej vacsi pocet reklamovanych kusov(resp. staznosti-udaje cerpane z nasich aj zahranicnych for). Jedina vec, v ktorej je meopta kusok pred leupoldom je svetelnost za sera, ma ju lepsiu. Nie je to priepastny rozdiel, ale je poznat,najma pri 56. U meostaru uz tusim odstranili problemy s povrchovou upravou, nie je to zla volba.
<br/>
<br/>Skusenosti mam najma s prvym menovanym, deriem ho 3 rok a bez problemov. S meoptou mam sice male osobne skusenosti, kukal som cez to, poznam par vlastnikov, ale na mojej zbrani som to nikdy nemal, preto nejdem hanit. Kazdopadne cena je pri nej premrstena, keby zhodili par tisic dole, dalo by sa o nej uvazovat s kludnym svedomim.
<br/>reakcia na príspevok: tihuanna - 21. Októbra 2008., 19:09
<br/>;/ Este dobre, ze by ju nekupil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48147 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Poľovnícka optika
Meopta - velmi,velmi slusne sklo. Mechanika dobra,pokial ju nepouzivas.To znamena nastrelit a nesahat na to,dufat,ze bude drzat nastrel. Ak budes chciet castejsie preklikavat,tak si kup inu znacku. Zase tazko to posudi niekto,kto nastreluje stylom +/- 5cm hore-dole,doprava-dolava je OK. Bezne sa stava,ze chces posunut bod zasahu,das 5 klikov a nic. Das dalsie tri a az potom po rane to skoci,tam kde ma.To uz si samozrejme zase inde,lebo si dal tie tri. Nehovorim,ze to robi kazda,ale je to celkom bezny jav.Za tu cenu je to dobre a urcite lepsia volba ako super vyhodne cinske produkty roznych mien.No a servis je po ruke tot v Prerove,mozes reklamovat do sytosti. Mame doma dve,zatial drzia.Snad im to este vydrzi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48148 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Poľovnícka optika
Štefan, Ty si výrazne ProtiMeopťácky orientovaný. Pred pár rokmi som si kúpil Pozorovák Seadler 8x56, potom som ho dal synovi a kúpil som si Meoptu Meostar 8x56. Tento týždeň som si Meoptu zabudol a vzal som Seadler. Skutočne príšerný obraz, v porovnaní s Meoptou - mal som chuť zahodiť ho z posedu. Možno má Meopta slabšiu mechaniku, ale sklo má výborné a dizajn tiež. Seadler by som nekúpil a Leupold asi hej, ale priepustnosť svetla nebude ani u jednej z týchto značiek ako u Meopty. Seadler som mal aj puškohľad od kamoša - veľmi slabé. Meoptu optiku na zbrane som mal aj so synom asi 7 kusov až po Meostar a bol som spokojný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48179 od miros
Odpoveď od miros na tému Poľovnícka optika
cimbalik daj zoznam puskohladou v cene meopty ktore su aj kvlitativne na tej urovni a dolad aj dostupnos tych znaciek ono nie vseci maju cas a kamosou nechat co to dovliect z US a cena na Slovensku je casto nepricetna ak to porovnas k cene kde kolvek v ramci EU. Semo tamo to tu kde kto skusa ponukat dovlece to s poza mora a chce na 2, 3 kuskoch dohnat cenu za letenku
<br/>a ak zoberes percentualne zastupenie meopty tak tie reklamacie su v pohode ono casto je problev v tom ze ta predajna cez ktoru to reklamujes sa na to v............. a potom mas problem ale ak posles priemo a nejde o odrb tak je to v pohode

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48192 od miso
Odpoveď od miso na tému Poľovnícka optika
Nikde som nenapisal,ze meopta je slaba znacka. Napisal som,ze 620 euro by som za nu nedal nikdy a to si napisal este spodnu hranicu cien meopty ak sa nemylim. Sam som ich par nastreloval, mechanicky ma ten puskohlad sklamal. Mozno som mal len nestastie na kusy, ale tak ako skakala meopta pri nastrelovani, mi neskocilo ani tasco. Kliknem-vystrelim-nic, znova kliknem, vystrelim a posun je presne o sucet predchadzajucich naklikani. A stalo sa mi to pri 2 roznych kusoch. Opticky je na tom dobre, pastol si tu moje porovnanie s leupoldom, tam to popisujem. Ale predsa len si viac vazim mechaniku leupoldu, taky priepastny rozdiel vo svetelnosti to az nie je, preto zvitazil Leupold. A pri dnesnych cenach optiky je cielom dat na pripadnu novu zbran zas nieco vyssie mozno nejaky Zeiss, lebo rozdiel 7-10tisic hore na optiku je este znesitelna dan za kvalitu. Naucil som sa radsej kupovat veci z horneho limitu, ktory si mozem dovolit a tak sa aspon z casti vyhnem perepetiam s reklamaciami, resp. co je horsie sklamaniu z investicie, lebo nie je nic neprijemnejsie ako ked vec, na ktoru sa clovek velmi tesi nefunguje ako ma. A ano pokazi sa aj Zeiss, ale zasa aj ten servis je tam iny :)
<br/>Meoptu nehanim, mnohym sluzi dobre, ale za tie peniaze by som asi volil nieco ine...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49676 od pavelb
Odpoveď od pavelb na tému Poľovnícka optika
Niečo ľahšie na posliedku, čo používate? Myslím, že niečo 8 x 42 je postačujúce

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49701 od gataca
Odpoveď od gataca na tému Poľovnícka optika
skúste pozrieť na www.opticswarehouse.co.uk. možno zaujmú ceny. platil som cez paypal, dodané do 4 dní. ponuka sa mení takze treba skúšať či sa neobjaví čo potrebujete.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49728 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Poľovnícka optika
Suhlas...dobra stranka...viac ako dobre ceny...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52253 od Milan77
Odpoveď od Milan77 na tému Poľovnícka optika
na pozorovanie je 7.50 bez pochyb na strelbu to same

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53132 od zalomok
Odpoveď od zalomok na tému Poľovnícka optika
Chcel by som vás poprosiť, kto máte skúsenosť s puškohľadom Tactical 3-9x42, keby ste mi poradili či je vhodný na guľovnicu 8x57, a aké máte s ním skúsenosti

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53137 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Poľovnícka optika
Za lacný peniaz dobrú optiku nekúpiš, skús sa odraziť od meopta, leupold - aspoň od stredu, lebo vyhodíš peniaze do luftu! Sú aj obchody, kde predávajú na splátky - je to lepšie riešenie ako kúpiť shit a potom si búchať hlavu o stenu. Alebo popozeraj inzeráty - občas sa dajú kúpiť skoro nové veci za slušné ceny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53144 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Poľovnícka optika
Hoď sem mail alebo mobil, možno mám pre Teba riešenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.163 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 407 návštevníkov a žiadni členovia on-line