Poľovnícka optika

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1299 od hajny
Odpoveď od hajny na tému Poľovnícka optika
Neboj nič, každá ktorú kúpiš bude dobrá. Ani s tou najlepšou nebudeš vždy vidieť. Najdôležitejšie je, aby si mal možnosť loviť 365 dní v roku.Pekne nastreliť, to bude paráda! Prajem vaľa zdaru!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #3952 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Poľovnícka optika
Poraďte, kto máte vlastné, alebo skúsenosti z blízkeho okolia, čo viete o puškohľadoch Leupold. Podľa dostupných zdrojov, či na internete alebo z katalógov, je to špičková optika svetových parametrov niečo ako americký Zeiss, pričom cenovo je len o niečo nad Meoptou (len vás prosím, nechcite ma pritom presvedčiť pre Meoptu). Imponuje mi na nich, že napriek vysokej technickej vyspelosti sú mimoridne kompaktné, na rozdiel od iných výrobcov, kde máte pomaly dlhšie puškohľady ako hlavne. Vďaka za každý postreh.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #3955 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Poľovnícka optika
Osobné skúsenosti nemám, ale pekný variabil Leupold som videl u Fraňa v Nitre. Bol raz tak drahý ako Meopta. Často ich vidím v literatúre na sniper flintách. Zrejme sú naozaj kvalitné, ale asi aj oni robia niekoľko modelových radov, na to by som si dal pozor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #3959 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Poľovnícka optika
Zaujímam sa hlavne o tie vyššie triedy a to LPS cenová úroveň cca od 30 do 40 tis. CZK a VX-III c.ú. od 15 do 33 tis. CZK.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #3967 od perdix
Odpoveď od perdix na tému Poľovnícka optika
O Leupoldu není třeba diskutovat, je to špička vyráběná na americkém kontinentu, srovnatelná s předními evropskými výrobci. Na většinu modelů výrobce garantuje celoživotní záruku. Všichni známí, co střílí sportovně mají jenom Leupold. Spousta zahraničních lovců si kupuje Leupoldy, jelikož jsou levnější než stejně kvalitní evropské značky ve stejné kvalitě.
<br/>Typický zlatý proužek na objektivu je pro odborníky znak a synonymum kvality.
<br/>Myslím, že není nic, co by mělo odrazovat od koupi této značky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #3977 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Poľovnícka optika
Vďaka. V Čechách som už našiel aj predajcu za slušné ceny a dobré distribučné podmienky. Keby som ešte našiel aj na Slovensku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #3980 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Poľovnícka optika
Vcera som bol u Frana v Nitre. Mal dva kusy, obidva variabil. Skus zavolat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4135 od jhunter
Odpoveď od jhunter na tému Poľovnícka optika
ahojte, chcel by som radu alebo ak má niekto skúsenosti s optikou Docter VZF 1,5 - 6 x 42 . Mám guľovnicu kal 30-06, a lacnú optiku po skúsenostiach už nechcem. Pušku využívam hlavne na spoločné poľovačky a aj individuálne, pochôdzka, posed, čierna zver a vysoká. Chcel by som model s osvetlenou osnovou. Myslím že je to dosť univerzálne zväčšenie. Ďakujem za názory. Jhunter

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4136 od leica
Odpoveď od leica na tému Poľovnícka optika
kvalitná optika je veľmi dôležitá, aj ja som vystriedal veľa roznych puškohľadov, teraz mám KAPS 2,5-10x50 je to súčasť koncernu Karl Zeiss ktorý vyrába mikroskopy a zopár modelov dalekohľadov, od času kedy ho mám iný nepoužívam. Ťažko sa to opisuje ale je to naozaj tak.Vidím cez neho lepšie ako cez bežný trieder 7 x 50.Preto som všetky staré triedre predal a kúpil Leica BN 7x42.
<br/>Je to spústa peňazí, ale radosť polovať, málo dohladávok. Vôbec nešpekuluj a kúp kvalitný puškohľad. Meopta je stredná trieda, asi najlepšia z lacných dalekohľadov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4139 od jhunter
Odpoveď od jhunter na tému Poľovnícka optika
Je v ponuke aj model 2,5-10x48, cenový rozdiel je minimálny, čo myslíš čo je praktickejšie. Máš aj nejaké informácie o kvalete konštrukcie? Myslím že s tou by asi nemal byť problém. Bude to kúpa na dlhé roky preto by som sa chcel poradiť. takže 1.5-6x42 alebo 2,5-10x48???
<br/>jhunter

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4143 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Poľovnícka optika
To záleží od Teba, akým spôsobom budeš najčastejšie zbraň využívať. 1,5-6x42 je puškohľad určený skôr na pochôdzku, na streľbu z voľnej ruky a často na pohybujúcu sa zver s nižšou svetelnosťou a výkonom za šera, naopak 2,5-10x42 sa už blíži k tým vyslovene posedovým puškohľadom (8x56), ale zase s vynikajúcou svetelnosťou a výkonom za šera. Ako som už podotkol, rozhodni sa podľa toho, či častejšie vysedávaš na posedoch a poľuješ postriežkou, alebo si typ aktívny a uprednostňuješ posliedku a spoločné poľovačky ?!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4146 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Poľovnícka optika
Rozhodne by som zobral 2,5-10x48. Docter je výborná voľba. Kamarát ho má roky na 308W. Absolútna spokojnosť. Už mu aj párkrát spadol, keď bola unavená puška a v pohode.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4150 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Poľovnícka optika
jhunter: Mám viacročné skúsenosti s puškohľadmi 1,5-6 x 42 Meopta a 2,5-10 x 50 Zeiss.
<br/>Ak chceš využívať pušku hlavne na spoločné poľovačky -ja by som si určite vybral
<br/>1,5-6x42. Tú 1,5 -ku som viac krát v pohone ocenil. Na posed chodím s 2,5-10x50 ale nezvyknem si dať zväčšenie viac ako 4-ku. Ak budeš mať osvetlenú osnovu (čo ja nemám) -verím že to bude v pohode aj z posedu i keď je svetelnosť tohoto puškohľadu nižšia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4183 od leica
Odpoveď od leica na tému Poľovnícka optika
jhunter, aby som prevdu povedal, tak som mal aj 1,5-6x42 artemis 2000, puškohľad je to dobrý, ale malá svetelnosť a kedže bol železný tak aj veľmi ťažký, neviem akého vyhotovenia je ten Docter, ja mám Kaps duralový a je ľahší ako meopta i ked je večší.No a navyše má veľmi jemnú červenú bodku . Na meoptách sú tie bodky obrovské, aj na to prihliadaj, lebo ak ti bodka oslní oko je ti kvalitná optika na nič. No a záverom, na čo ti je 1,5 zväčšenie? Snád mi nechceš nahovárať že na spoločné poľovačky... raz som si ho nechal a aj to som obanoval, nič nie je lepšie ako klasika...mechanické mieridlá... Ak ti môžem odporučiť tak si kúp radšej tu 2-10x50, oceníš to na posedoch ale aj na piršovke, ja mávam bežne zväčšenie 4x ale už som raz mal aj osmičku a to je rozdiel ak pozeráš na 200m. Rozhodni sa ako chceš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4188 od jhunter
Odpoveď od jhunter na tému Poľovnícka optika
Ďakujem za cenné rady, niet nad osobnú skusenosť. Ten Docter je duralový, a čo sa tých spoločných poľovačiek týka, chcel by som vedieť názor na použitie 1,5 násobného zväčšnia ako kolimátor...Docter má ako som sa dočítal automatickú zmenu osvitu osnovy podľa zväčšenia, takže so svetelosťou by nemal byť problém ale čo ten kolimátor???, Ďakujem jhunter

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4191 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Poľovnícka optika
Jhunter- zamysli sa v prvom rade či chceš v pohone oklepávať kolimátor za 4.000,-Sk /cena odhadom/ alebo puškohľad za 20.000,-Sk.
<br/> Mám skúsenosť z puškohľadom od firmy DOCTER, v prevedení 1,5-6x42,Aspherical, kríž-klasika ,,T,,. Mám ho a používam od roku 1997. Na mojom puškohľade sú na spodnej strane šínky. Pri používaní zvätšenia od 1,5 až po zvätšenie 6 Ti postupne hrubne kríž a približuje sa zameriavaný cieľ. Späť je to toisté. Viem Ti povedať pre Tvoju predstavu, keď dám na priblíženie 1,5 a dáš si prst na ústie hlavne priblíži to tak dokonale, že si vidíš prst.
<br/> Teda je na tebe či chceš ešte na zbraň pri priblížení puškohľadu na 1,5 ako som Ti písal použiť miesto puškohľadu kolimátor.
<br/> Toľko moja skúsenosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4195 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Poľovnícka optika
Mám osobné skúsenosti ako s kolimátorom (písal som o tom inde), tak aj s univerzálom 1,5-6x44 ako aj s vyslovene pohonovým (alebo safari) puškohľadom 1,25-4x24. Na základe nich odporúčam do pohonu kolimátor (ale nie lacný) a na &quot;štand&quot; pri spoločných poľovačkách puškohľad. Klasika, mechanické mieridlá, ako argumentuje leica sú dobrá vec, kým máš dobrý zrak, ale pre ľudí, ktorí používajú okuliare a je ich čím ďalej tým viac, sú optické mieridlá na nezaplatenie, základ je však dobre si mierenie s nimi na sucho natrénovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4197 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Poľovnícka optika
Keď som začínal tiež som bol zástancom streľby na spol. poľovačkách bez optiky. Po čase som zistil, že mi to bez optiky nejako nejde. Teraz nosím svoju zbraň aj s puškohľadom, strieľam pri 3x a všetko je v pohode. Zatiaľ sa mi nestalo, aby som minul. Tiež mám kamarátov čo vedia výborne strieľať cez mieridlá a majú aj výhodu ľahšej zbrane, ale ja zatiaľ tú svoju unesiem - za presnú ranu to stojí. Odporúčam variabil 3-9x50 alebo 1,5-6x42. Strieľanie cez puškohľad na spoločných je len vec zvyku. A ten Docter - variabil by bola dobrá voľba. Voľakedy som po ňom aj ja poškuľoval, ale nemal som peniaze. Tak som zostal verný Meopte a neľutujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4206 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Poľovnícka optika
jhunter: No vidiš ako sme ti pekne poradili. Jeden kolimátor, druhý 1,5-6x42, tretí 2,5-10x50. Asi zase na začiatku.
<br/>Ešte jedna rada: Kto dá na cudzie rady robí cudzie chyby. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4208 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Poľovnícka optika
Ale aj: Múdry sa učí na cudzích chybách, hlúpy na vlastných!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.093 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 788 návštevníkov a žiadni členovia on-line