Poľovnícka optika

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53148 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Poľovnícka optika
Iste, da sa aj tak,aj tak. Uplne idealne ale je, ked si dopytujuci da tu OBROVSKU namahu a precita si par suvisiacich tem,aby bol aspon trosku v obraze. Ked budes na forum/fora chodit niekolko rokov a vidis stale dookola tie iste banalne otazky,tak to omrzi aj pedagogickejsie typy ako som ja......:];)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53150 od Lovec00
Odpoveď od Lovec00 na tému Poľovnícka optika
...neide mi o to aby som sa nedajboh hádal,nie som tento typ.Išlo mi o to,že nie je každý ,,milionár,, a aj ten menej solventný chce sa povenovať svojmu koníčku, ale aby bol hneď na zakopanie pod čiernu zem...? Zdravím!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53153 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Poľovnícka optika
Nepochopil si.....to nie je o viac ci menej solventnom. Ja som bol pred x-rokmi v rovnakej situacii a nemal mi v okoli kto povedat, pockaj, toto nie je dobre,neber to - a navyse netusim,ci vtedy nejake slovenske forum s potrebnymi info existovalo,asi nie, neviem. Tak som si kupil blbost za desat tisic korun a myslel som si, ze mam puskohlad.
<br/>Velmi dobre rozumiem tomu,ze ten kto ma novu flintu, ju uz chce cim skor vyskusat. Alebo aj ked meni starucku trubku 4x za nieco novsie.....lenze ludia stale nechcu vediet,ze za kvalitu (aspon priemernu) sa PLATI. Zopakujem z inej temy - naco mi je puskohlad za par supov,ked: 1, Vecer houby vidno aj na par metrov 2, Za chvilu sa mi na relativne silnejsej flinte rozsype. Povodny efekt usetrenia je takpovediac - v riti. Reklamacia,nejake s tym spojene naklady a je &quot;vydelano&quot;. Preto radsej pockat, prisetrit,zobrat na splatky a pod. je lepsie riesenie. Len vies,toto iste kazdy druhy den verklikovat dookola kazdemu, ktory sa pyta stale a stale na to iste, unudi aj kona.
<br/>
<br/>Pritom by stacilo prelistovat par stran, nahliadnut do suvisiacich tem a ani sa nemusi pytat, zodpovedane to tu bolo x-krat. Takze ziadne zakopavanie pod zem, ale aspon minimalna snaha nieco si o tom najst a zistit, prip. sa potom popytat na detaily. S troskou nadsazky - niekedy to vyzera,akoby bolo treba kazdemu &quot;dopytovatelovi&quot; upeceneho a predzuteho holuba vlozit do ust a este mu pomahat prehltat.......:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53165 od Lovec00
Odpoveď od Lovec00 na tému Poľovnícka optika
Zdravím lovec_1,ja verím,že ak si toto potencionální dotazovatelia prečítajú, určite si z toho vyberú čo potrebujú.Za toto ďakujem aj ja lebo sa to dá pochopiť ako rada a mnohým to niečo povie,ale ak tam uvedieš jednu ironickú vetu, tak si to (možno)mnohí vysvetlia tak ako ja.Lovu zdar!:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53761 od samarel
Odpoveď od samarel na tému Poľovnícka optika
Zdravím, s polovníctvom zatial len zacínam a zhánam nejaký dalekohlad, nakolko este studujem tak tie dalekohlady co tu o nich cítam sú pre mna cenovo nedostupné, viete mi poradit nejakú dobrú optiku MAXimálne do 120E? Dakujem:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53768 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Poľovnícka optika
Dobrá optika v cene čo si uviedol neexistuje, ani slušná optika, je to len optika.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54086 od anton
Odpoveď od anton na tému Poľovnícka optika
Mate prosim vas niekto skusenosti s dalekohladmi Minox? V poslednom roku sa dost tlacia dopredu, snad nieje polovnickeho casopisu kde nemaju reklamu. Ja som si pred rokom kupil 8,5x52 HG, vseobecne som spokojny ale par musiek som nasiel. Svetelnost aj az sera vyborna, farby, ostrost obrazu takisto myslim na velmi dobrej urovni,ale mam trochu problem s ostrostou v hlbke. na moje oko musim casto preostrovat uz na objekty od seba vzdialene povedzme 20m. Neviem ako to je s takymi dalekohladmi ako Swarovski ci Zeiss.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54160 od havko
Odpoveď od havko na tému Poľovnícka optika
akela,daj tip prosím na &quot;slušnú&quot; optiku na pozorovanie,ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54168 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Poľovnícka optika
Ja aj syn používame Meoptu 8x56 na posed. Ja ju považujem ak ju zoženieš v slušnej cene za stred cenovej ponuky medzi super značkami a nižšou strednou triedou. Mám na poľovačku rád kvalitné veci, ale na Swaro alebo Zeiss Victory som ešte nedorástol. Oproti Meopte by som dal viac asi 30 000 starých korún a ten rozdiel som na zotmení zas až tak nepostrehol. Ja považujem Meoptu - sklá za veľmi dobré a má aj slušné balenie do ruksaku. Zatiaľ som nemal s ňou problém. Na splne absolut v pohode, má aj dostatočne ostrý obraz a keď sa zotmie, tak jednoducho nevidíš a ten moment zostmievania je niekedy veľmi rýchly. Ak by som mal dukáty, tak si kúpim Zeiis Diavari. Treba hľadať S tou Meoptou najnižšiu cenu - ideálne je ak sa dostaneš pod 20 000,-.
<br/>P.S. Skúšal som ju v Rakúsku na kamzíka - teda za svetla ale na obrovské vzdialenosti a aj tam ma prekvapila. Takže zatiaľ sa za inými značkami netrhám, ak super optiku, tak na flintu!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54183 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Poľovnícka optika
Ešte k tej optike : každý považuje za &quot;slušné&quot; niečo iné a v inej cenovej relácii. Niekto Ti odporučí Bresser, Steiner a mal som aj Vivitar za 4000 a vtedy mi stačil. Treba obehnúť predajne a nájsť pre Teba rozumný pomer medzi cenou a kvalitou. Keby som to robil teraz, tak by som došetril, alebo by som si radšej požičal a nekupoval by som optiku niekde od stredu nižšie ako pred rokmi, lebo v konečnom dôsledku každý na lacnom nákupe neskôr prerobí. Veď to všetci poznáme...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54202 od najlepsi1
Odpoveď od najlepsi1 na tému Poľovnícka optika
Akela
<br/>daj obchod kde sa ho dá zohnať pod 20 000 SK :)
<br/>
<br/>to je trocha nereálna cena.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54203 od najlepsi1
Odpoveď od najlepsi1 na tému Poľovnícka optika
Jaj a ešte niečo Akela
<br/>
<br/>Ja mám tiež meoptu 8x56 a maximálna spokojnosť. Pomer cena kvalita.
<br/>Sú samozrejme aj lepšie dalekohdady mal som možnosť vyskúšať aj swara aj zeiss s vyšších rád.
<br/>
<br/>Bola o niečo lepšia svetelnosť a obraz. Ale podstatný rozdiel tam neni. Alebo aspoň som ho nezaregistroval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54205 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Poľovnícka optika
Musíš si nájsť cestu k nejakému dovozcovi, alebo dobrému kamarátovi, ktorý sa zaoberá predajom optiky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55550 od horvathm
Odpoveď od horvathm na tému Poľovnícka optika
Ja som kupil asi pred dvomi mesiacmi pozorovak 8x56 Ergo od nemeckej firmi DDoptics. Chcel som dalekohlad hlavne na posed ale penazenka na Zeis a podobne nestacila, tak som hladal medzi 400-500 eur. Nakoniec som kupil v jarnej akcii za 340 eur. Podla mna a mojho kamarata velmi slusny kompaktny dalekohlad. A hlavne dostatocne vykonny na vecer. Inak kamarat ho zobral asi pred tyzdnom po tom co som mu ho parkrat pozical na posed. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55699 od karasek
Odpoveď od karasek na tému Poľovnícka optika
Ja ho mam tiez a som s nim maximalne spokojny..;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55701 od dusanlegin
Odpoveď od dusanlegin na tému Poľovnícka optika
Od DDoptics mám ďalekohľad Gohristein 8x42, Malý, ľahký s jasným a ostrým obrazom. Vyhovuje mi. /Možno mi Ježiško donesie 8x56, ten by mi vyhovoval ešte viac/.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55713 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Poľovnícka optika
JA som kupil 10x56...na tu triedu a cenu ..velmi slusna kvalita.( Ergo 10x56 )

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60223 od vladop59
Odpoveď od vladop59 na tému Poľovnícka optika
chcel by som poprosiť o informáciu kde sa dá kúpiť krytka na bateriu a bateria na puškohlad Meostar R1 7x56 RD

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60228 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Poľovnícka optika
Fraňo Nitra alebo Autocompo Zvolen, kupoval som to, dávnejšie, ale neviem v ktorom z týchto dvoch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #60416 od jankoT
Odpoveď od jankoT na tému Poľovnícka optika
poprosil by som o radu pri kúpe binokulára do lesného revíru, ak mozno vlastné skúsenosti cena cca400e,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.114 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 305 návštevníkov a žiadni členovia on-line