Poľovnícka optika

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #60420 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Poľovnícka optika
aku mas predstavu, zvacsenie? priemer objektivu? pouzitie den alebo vecer? Osobne by som odporucil ak nieco vacsie tak Vixen New Forasta 8x56, velmi dobra volba cena 450 Eur ak nieco mensie tak Vixen Atrek 8x50, zaujimava cena, dobra kvalita, vyhoda je ze je to kompaktny (maly) dalekohlad a ma dobru hmotnost, na kazdodenne nosenie velmi dobra volba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #60460 od jankoT
Odpoveď od jankoT na tému Poľovnícka optika
tie 56 pozerám aj ja, ale ked to je uz riadny obor,skor by som sa priklonil ku 50tke, a co tie minoxi,hauke,pentax,wortex,delta optics,nikon......skrátka je toho vela a vsetky znacky tvrdia ze su naj v tej-danej kategorii, a najma ktore kategorie s ktorými, sa medzi jednotlivými znackami daju a maju porovnávat?napr: nikon monarch s vixen-foresta alebo apex alebo atrek?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #60461 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Poľovnícka optika
v pripade VIXEN - NOKN je to New Foresta vz. MONARCH, APEX je viac ako NEW FORESTA a ATREK nemej. Tym Atrekom 8x50 nic nepokazis, je to slusna optika za rozumnu cenu, velkost prijatelna. Mas pravdu je toho vela len musis porovnavat porovnatelne. napr. Hawke by som neporovnaval s Wortexon, ani s Nikonom ci VIXENOM a ani Steinerom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60466 od jankoT
Odpoveď od jankoT na tému Poľovnícka optika
zatial dakujem ,chcem to vlastne svokrovi,platime to so švagrom napol, neviem ci by nebolo lepsie zvacsenie 10x ako8x,okuliare nosi sice iba na citanie ale ked ma 58 tak zrak sa mu zlepsovat uz nebude,a co sa týka tej kvality,práve to co si naznacil, ze hawke-nie ma zaujíma,plus tie provnatelné kategorie, pretoze kazda znacka ma inak oznacovane antiref. vrstvy a inak oznacujú aj tie ich kategorie.Napr niektoré uvádzajú nejaké velmi kvalitné ED sklá a sú lacnejšie ako iné bez EDskiel(vid:fomei vs minox)inak fomei svokor má(jeden stých lacnejsích) ale spokojnost ziadna.Da sa teda orientovat medzi jednotlivými znackami a ich kategorie zoradiť približne podla ceny? a nema potom u nas menej predavana znacka(taka ktora sa potrebuje dostat na trh,nie menej kvalitnejšia)cenu nejakej viššej kategorie porovnatelnu s cenou známejšiej značky nižšej kategorie?
<br/>este raz dakujem za venovany čas

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60499 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Poľovnícka optika
co sa tyka zvacsenia, tam by prenho asi bolo lepsie 10x, je to ako hovoris lepsi zrek uz mat nebude. V pripade 10x by som ale volil 10x56, 10x50 su male a lahke dalekohlady a moze byt trosku problem ze sa mu bude tazsie drzat stabilny obraz (trosku sa to bude viac triast kvoli tomu ze su lahke). 10x56 je tazsia a stabilnejsia... Co sa tyka porovnatelnosti, teoreticky sa da porovnavat podla ceny aj ked rozdiel moze byt aj 100 eur hore dole, je to rozne a tak ako pises moze to byt ovplyvnene tym ze sa znacka chce presadit alebo ma nejaku akciu. ale rozdeenie sa da vidiet podla rozdielov u jednotlyvych znaciek. lepsie je vsak pozriet si parametre dalekohladu a precitat nejake diskusie, pomaly zistis co s cim sa da porovnavat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60612 od pampa
Odpoveď od pampa na tému Poľovnícka optika
Pro mě osobně je jeden z nejlepších dalekohledů starý ruský BPC 7x50, hlavně kvůli poměru cena - výkon. Dobrý ostrý obraz, ostrý v celém zorném poli od okraje k okraji, výborná hloubka ostrosti obrazu, není témě nutno přeostřovat a to i za šera, a v noci velmi dobrá světelnost. Dalekohled se nemlží, ani při velmi dlouhém pozorování narozdíl od jiných vůbec neunavuje oči, a jako jeden z mála dalekohledů vydrží i hrubší zacházení. To jsou pro mě všechno vlastnosti, které by měl dobrý myslivecký triedr mít. Vlastním i Swarovski SL 7x50, který je samozřejmě opticky zase jinde, nicméně jeho pořizovací cena byla docela šílená a když uvážím, za kolik se dá pořídit ruský BPC, pořád mám rusáka moc rád :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60615 od spajky
Odpoveď od spajky na tému Poľovnícka optika
Kto a ake skusenosti má s puškohladom Pentaflex Cazorla 3-12 x 56 PI. Píšte len pravdu neprehánajte . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60651 od pepies
Odpoveď od pepies na tému Poľovnícka optika
Spajky ja som Pentaflex naordinoval dvom našim dôchodcom namiesto Zeissu 4x32 jednému na 308w a druhému 7x57R a ešte jednému členovi na 7x64 zatiaľ sú všetci spokojný puškohlad drží ranu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60734 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Poľovnícka optika
Zatiaľ drží? Dokedy? Čo môže byť dobré za tých pár korún? Trieda Edenberg, Tasco,Delta... Radšej by som investoval cez USA stránky do Zeiss conquest, určite lepšia voľba ako toto.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61756 od hunter99
Odpoveď od hunter99 na tému Poľovnícka optika
Zdravím. Aj ja zhánam dalekohlad, tak troška okolo toho behám. Rozhodujem sa mezdi Vixenom, Minox, Fomei. Je to všetko v cenovej relácii do 450 eur. všetky som mal možnost vyskušat. Bol som rozhodnutý pre Vixem Foresta 8x56, ale skušal som aj Pentaflex a bol som prekvapený. Cenový rozdiel medzi týmito dvoma dalekohladmi 200 eur, ktoré vobec nieje poznat. teraz sa neviem rozhodnút. Poradte prosím, ak máte skúsenost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 4 mesiacmi #63259 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Poľovnícka optika
máš pravdu je tam zaručene nemecká optika Zeiss;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.104 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 407 návštevníkov a žiadni členovia on-line