Nočné videnie

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21392 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Nočné videnie
Na to, ako bolo tento rok sucho skutocne citanie stop dalo veeelmi vela. A nehovoriac o trofejovej hodnote, veku ci pohlavia, poctu kusov v criede, dokonca aj chovnosti. Hlavne, ked je vymera reviru 1000-2000ha, urcite zver nemygruje. Ak by nieco o stopach a poznani zveri povedal nebohy pan Konrad, alebo kamarat z Terchovej, ked je z 365 dni 200 dni v lese, nepoviem. Urcite sa tie zivotu nebezpecne infraky velmi zle predavaju, ked aj v PaR je reklama na kazdej strane. Tak sa len dalej hrajme na pstrosov.;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21395 od belson
Odpoveď od belson na tému Nočné videnie
No.....ja by som aj mal pochopenie pre "poškriabanie vyrážky", ale ak je to u niektorých jedincov postavené len na prekrúcaní a demagógii pripomínajúcej boľševické spôsoby, tak koho by to bavilo. Ak si niekto pletie puntičkárstvo a purizmus , slovenský PRAVOPIS s inými zložkami dorozumievania jazykom (povedzme s používaním slangových, či prevzatých výrazov) a nevyjadrí sa k technickej podstate veci, môže mi z toho byť len úsmevne bez ohľadu na to, či to robí z neznalosti alebo úmyselne.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21396 od pali
Odpoveď od pali na tému Nočné videnie
1. Ďakujem všetkým tým, ktorí mi pomohli pochopiť princíp nočného videnia. Skúsim sa popozerať ešte po internete, hádam niečo nájdem.
<br/>2. K poznámkam o tom, že mám čítať stopy zveri a pod. Dovolím si povedať, že si poznám svoj revír tak, ako nikto. Nevyvážam sa až k posedu na terénnom aute, takže poznám každý chodníček, kadiaľ zver chodí. Išlo mi o to, aby som sa napr. cestou na posed ešte za tmy prípadne vedel vyhnúť stretnutiam s pasúcou sa zverou, aby som ju zbytočne nevyrušoval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21402 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Nočné videnie
1. ak mas dobry vietor a vies byt ticho, zver nevyrusis
<br/>2. ak mas zly vietor, zver o tebe vie skor, nez ju uvidis

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21403 od miso
Odpoveď od miso na tému Nočné videnie
Pôvodne som myslel,že sa nevyjadrím, ale predsa môj skromný názor. Bavíme sa tu o pozorovacom nočnom videní, teda prevažne o &quot;ďalekohľadoch&quot; nie o infrapuškohľadoch. Preto ma troška zarazilo, že z niektorích príspevkov som cítil podráždenejšiu reakciu na otázku. Áno, súhlasím aj s Baikalom a inými, ktorí vsádzajú na stopy a poznanie vlastného revíru. Klobúk dole,mnohí poľovníci stopy ani nepoznajú.Na druhej strane, čo je na pozorovacej technike zlé? To,že cez ňu vidím, neznamená, že vidím aj cez puškohľad. Vždy mi je sympatickejšie, keď niekto prebehne lúku nočným videním ako &quot;lacnejšou&quot; verziou-to jest výkonným halogénom presvieti celú lúku, hľadajúc oči zveri, aby &quot;skontroloval&quot; čo na lúku chodí....(nezakrývajme si oči, táto verzia je bežná už takmer všade a kto tvrdí, že nie tak asi nebol už dlhšie na poľovačke...týmto nechcem povedať,že ju schvaľujem,práve naopak.... )
<br/>Mal som možnosť nočné videnie vyskúšať. Hodinu som pozoroval čriedu vysokej,pričom zver nebola rušená,pokojne sa pásla a ja som mal možnosť ju pozorovať aj v čase keď je jej správanie kryté tmou. Bol to pekný zážitok, veď zo stôp sa človek o živote zveri nedozvie toľko ako keď ju má možnosť pozorovať.
<br/>A ako niekto správne podotkol, nepchajme hlavy do piesku. Techika ide dopredu a neobíde ani poľovníctvo. Je len otázka času kedy nočné videnie, verím,že len pozorovacie bude bežnou &quot;povinnou&quot; výbavou poľovníka, ktorý chce selektívne loviť. Pred pokrokom proste neujdeme, to by sme museli vrátiť výkonné guľovnice,náboje,repelenty, puškohľady s vynikajúcou svetelnosťou a mnohé iné veci, o ktorých pred 30 rokmi ani nechyrovali.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21404 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Nočné videnie
miso to pekne napisal a dovolim si doplnit ze je na kazdom z nas ako sa rozhodne ohladom infraku na pozorovanie zveri .;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21408 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Nočné videnie
No uz sa len naucit chodit ako Winetu na koncekoch prstov ruk a noh a postaci aj dobry noz.8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21412 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Nočné videnie
Miso ,mas aj moju podporu a uplne s tebou suhlasim.Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21439 od saujaegerdany
Odpoveď od saujaegerdany na tému Nočné videnie
Take jsem toho nazoru ako ty,ale oci zveri ???? :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21454 od miso
Odpoveď od miso na tému Nočné videnie
možno som mal radšej použiť slovo &quot;svetlá&quot; zveri...čiže odlesk očí zveri pri osvetlení svetlom...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21523 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Nočné videnie
Je to skutocne parada pozorovat zver, ako sa sprava vecer, ci v totalnej tme. Je to az k neuvereniu, ako sa vie orientovat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21553 od zoran
Odpoveď od zoran na tému Nočné videnie
aky máš typ a model resp.gen. ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21554 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Nočné videnie
Ja schvalujem NV cko.Ale naozaj len pozorovacie.Mozno to uz poznate ale skuste www.skyoptics.com su tam NV cka naozaj sikovne a za dobre ceny.Nerobim reklamu!!!!!!
<br/>Len ak by sa chcel niekto zorientovat.Ja sam uvitam radu ake je najoptimal-vykon cena -komfort.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21555 od dano1955
Odpoveď od dano1955 na tému Nočné videnie
v niektorích štatoch je pokrok taký,že polujú od svitu do západu slka a s každým mesiacom sa to posúva,a po západe slnka nesmie padnúť rana.to je pokrok!za totality mala zver aký taký kľud doobeda,a teraz ho nemá ani doobeda a ani poobede,a to nehovorím o noci.podľa mňa,tri dni pred a tri dni po splne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21556 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Nočné videnie
Baigish 6U, armadny. K tomu 75mW trojpolohova podsvetka. Bezhlucny, yiadne&quot;piskanie&quot;V Dynaxe nukaju nieco podobne. Binokular s jednou vystupnou pupilou. [Nemach chut skumat, ci sa to tak vola, tak len dufam, ze sa do mna Truhlici nepustia.] Neviemm preco by to malo byt nezakonne, ci neeticke pozorovat zver infrakom. Myslim, ze to Miso vystihol spravne. Kupili sme to aj hlavne kvoli pytliakom. V okolitych dedinach ti co to maju vediet vedia ze to mame, a nikdy nevedia, ci ich v noci niekto nevidi. Reakcie niektorych pritomnych mi pripominaju pana, ktory mal trabanta a tvrdil, ze lepsie auto neexistuje. Ked sa ho pytali ci skusal aj nieco ine, tak odpovedal, ze v inom este nesedel.;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21596 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Nočné videnie
Mozem a tebou len suhlasit,mam podobny nazor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21600 od Daster
Odpoveď od Daster na tému Nočné videnie
Samotné nočné videnie je veľká vec a treba si uvedomiť, že jednoznačne napomaha poľovnikom aj proti samotným pytliakom. Za povšimnutie stoji aj argument, že podľa môjho nazoru su práve pytliaci technicky vybavený. Ostáva len na nas ako sa zachováme. Podľa mna su najlepsie na trhu ruske, dam vam aj stranku www.armory.sk. Cez nich som si objednaval svoje a možem zagarantovať, že ked vam niekto pomože vybrat a poradit tak su to oni. Na Slovensku s tým už robí kopec ľudi ale dostat konečne a pre mňa podstatne informacie je už dosť problem.
<br/>Tak skúste.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21608 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Nočné videnie
Osklbali ta poriadne co?Da sa kopec penazi aj usetrit.Daj cislo-pokecame.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21634 od koleno
Odpoveď od koleno na tému Nočné videnie
Tak nám prezraď, aký model a zakoľko si si vybral, nech sa vyvarujeme chýb. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21645 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Nočné videnie
Asi si chcel reagovat na mna a nie na Dastera.Ja to nemam u nas kupovane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.140 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 131 návštevníkov a žiadni členovia on-line