Nočné videnie

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21994 od Daster
Odpoveď od Daster na tému Nočné videnie
no o tom ci je to zakazane alebo nie je nebola reč. Myslim ze vsetci co mame skusky z polovnictva vieme ze NV a dalsie pomocky su zakazane, aj napriek tomu ich maju skoro vsetci a tvrdenie ze to nieje pravda je blud. Poznam kopec polovnikov a viem velmi dobre ako to chodi. Mam taky pocit, ze zakladne hlasky ako treba dat zveri sancu a podobne beru uz polovnici len tak. Ja osobne som zberatel zbarni a zaujimam sa o vsetko co s nimi suvisi a nemam potrebu sa tu nechat obvinovat. Len som chcel prispiet do temy, pretoze zariadenie mam a viem ako funguje a viem aj poradit. To je vsetko.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21995 od michal
Odpoveď od michal na tému Nočné videnie
Vieš daster, ja zas ten pocit nemám, že by NV mali všetci. A určite nie na zbrani, rep. take, čo sa primarne na zbraň montuje. Reči o tom, že treba dať zveri šancu, možno vedú tvoji kamoši, lebo moji nie. Hlavne čo viem, tak takto hovoria tí, čo su hladní na ranu a možno aj nejake to NV doma majú. Asi tým chcu povedať, že treba dať aj im šancu, aby si niečo mohli streliť. Mna osobne tiež zbrane zaujímajú, ale nie až tak, aby som behal s namontovaným NV, hoc aj na násade od lopaty. A ani NV nepotrebujem, aby som videl spravanie zveri v tme. Nepochybne sa prava tak isto ako v čase, kedy sa da pozorovat aj normálnou vyhovujúcou optikou. To, že sa správa inak si myslia možno tí, čo polujú v revíri, kde zver v normálnom čase von nevyjde alebo čo sa im ťaží prejsť sa aj horou, aby niečo videli. Ak je raz niečo zakázané, aj by sa to mohlo rešpektovať. Máš peniaze, maš nočné videnie a používaš ho (netvrdím, že nie eticky) ale zároveň si aj príkladom pre tých, čo ich na NV za 200 tis. nemajú. Používajú potom lacnejšiu verziu - lampičky a v revíroch to vyzerá ako vo Vegas.
<br/>Zdar všetkým, čo im ešte nejaka ta súdnosť zostala.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21996 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Nočné videnie
Najlacnejšie nové NV (Bushnell vo výpredaji) som našiel za 11900,-, pôvodná cena 29400,-. Už len to je dobrý dôvod aby som si myslel, že to nemá každý a dokonca ani každý druhý. Z ničoho ťa neobviňujem, len si myslím, že nemáš pravdu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21997 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Nočné videnie
PS Ani nehovoriac o tom, že by to mali mať ľudia na zbrani. Tých asi naozaj až tak veľa nie je. Zrejme len ty sa pohybuješ v takých kruhoch. No flame.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22000 od puro
Odpoveď od puro na tému Nočné videnie
Suhlas,dobry prispevok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22005 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Nočné videnie
Přístroj pro noční vidění YUKON NV Ranger 5x42 LT v akci
[/]zde

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22012 od eduard44
Odpoveď od eduard44 na tému Nočné videnie
Zaujimalo by ma na aku vzdialenost to bolo natacane. Je tam dost nizka rozlisovacia schopnost, ak to porovnam do vzdialenosti 150 m s bushnellom. A ak to porovnam z ruskym NV co ma brat, tak aj na 500 m by bol cistejsi obraz. Bushnell je uz na 180 m bez sance. Neviete na aku vzdialenost to bolo asi tocene ? Daster prosim ta vyjadri sa ku kvalite tohto NV, ak porovnas s tvojim. Dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22013 od saujaegerdany
Odpoveď od saujaegerdany na tému Nočné videnie
Leo a dokonce jde poznat ze je to kanec ;) Skoda ze neco takoveho nemam :]:]:]:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22014 od saujaegerdany
Odpoveď od saujaegerdany na tému Nočné videnie
Podle velikosti divocaka na snimku,bych rekl ze to bylo tocene tak do 50metru. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22015 od oliver12345
Odpoveď od oliver12345 na tému Nočné videnie
ma tu niekto s tym skusenosti

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22016 od nanika
Odpoveď od nanika na tému Nočné videnie
&quot;svetlá&quot; zveri. No mňa ide šľak trafiť. Toto je módne hlavne v Čechách - svetlá, běhy a iné hlúposti. Oko má ryba, žaba aj jeleň a myslím, že aj poľovníci by mali používať biologické názvy orgánov, lebo moje oko a oko jeleňa príroda vytvorila k rovnakému účelu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22018 od Daster
Odpoveď od Daster na tému Nočné videnie
Tak ked tvoj brat ma Dedal tak asi vies ako to ide. Ja dokažem so svojim identifikovat a presne určit zver na vzdialenost možno až cez 400 metrov, ale obraz je neporovnatelny. Toto mi pripomina generacie 1. tie prve kde ked si pozoroval na väcsiu vzdialenost tak ti to rozmazavalo a celkovo obraz nebol cisty. Zalezi dost aj od IR žiariča, teda aky je silny. Ak ten pristroj ma vykon ktory bol prezentovany na tom videu tak je to slabe, hlavne preto ze to bolo urcite filmovane na malu vzdialenost a povedal by som ze skôr je konstruovany na zachytavanie svetla a bude mat slabsi IR žiarič.
<br/>Aky Dedal ma tvoj brat???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22019 od Daster
Odpoveď od Daster na tému Nočné videnie
Možno tu vznikol nejaký nesprávny dojem hlavne v dôsledku toho, že vlastním drahší prístroj. Rozhodne nie som žiaden novozbohatlík, ktorý nevie čo s peniazmi a pobieha po lesoch a vraždí všetko, čo mu príde do cesty. K poľovníctvu ma viedol môj otec už od detstva a už dlhé roky sa staráme o zver po celý rok. Diskusie o vhodnosti a etike používania technického vybavenia sú vedené prakticky od doby, kedy tieto pomôcky vznikli. Názory na používanie týchto pomôcok sú často extrémne a čo je horšie, zväčša je v každom z nich minimálne trocha pravdy. Zákony ako také sú často výplodom ľudí neznalých problematiky, často nejaviacich záujem o to, čo vlastne schvaľujú - viď. niektoré prenosy z NRSR. Teda zákony sú často nedokonalé a v ich znení badať zreteľnú progresiu. Nevidím osobne zmysel v tom, že ak získam povolenie vykonávať právo poľovníctva, niekto mi bude reštriktívne nariaďovať, čo si budem na zbraň dávať a čo nie. Mnoho skúsených poľovníkov si určite vystačí aj s dennou optikou s veľkou svetelnosťou, lenže ruku na srdce - sme všetci natoľko skúsení? Nikomu z nás sa nestalo, že zver nesprávne trafená, odbehla? Následné utrpenie postreleného zvieraťa si len ťažko predstaviť, pričom zamýšľaný úlovok sa tak isto nekoná. S rastúcim počtom poľovníkov, alebo skôr lovcov chtivých akéhokoľvek úlovku - zväčša len s minimálnymi skúsenosťami - rastie aj nebezpečenstvo zásahu inej osoby so všetkými trestnoprávnymi následkami. Ak všetky tieto riziká sa do značnej miery dajú eliminovať vhodným prístrojom nočného videnia, napr. pozorovacím. Ešte k porušovaniu pravidiel: väčšina z nás sme vlastníkmi vodičského oprávnenia, ale nepoznám nikoho kto by ešte ani raz neprekročil povolenú rýchlosť J To, že je pozorovací prístroj vybavený krížom ešte neznamená, že nie je možné s ním pozorovať z ruky. Technika preniká do všetkých oblastí nášho života a jej úplný prienik aj do takých tradičných oblastí ako je poľovníctvo je už na niektorých miestach realitou a ostatných miestach len otázkou času.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22020 od papo
Odpoveď od papo na tému Nočné videnie
myslím, že rozprávať tu o poľovnom zákone je zbytočné. dobe, spôsobe lovu, ty dobre vieš, čo robíš, ale snažíš sa z toho vykrútiť. a čo je najsmutnejšie, ešte máš v publiku aj obdivného roztlieskavača.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22021 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Nočné videnie
je vidiet ze ti nic nevravi myslivecka mluva ! :x su to vyrazi zauzivane min. od minuleho storocia ale urcite sa ti k tomu vyjadri niekto spoza rieky moravy . za dalsie a to ti nevadi ze sa u nas pouziva napr. slovo farba - pofarbena stopa a pod - alebo by sa mala na skuskach vypracovavat zakrvavena stopa miesto pofarbenej stopy ???8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22023 od johny
Odpoveď od johny na tému Nočné videnie
Kedy sa tu prestaneš odbavovať? Ak ti niečo chýba tak si hľadaj pomoc inde ... Ideš mi poriadne na nervy. Ešte sa nám staraj aj do poľovníckej terminológie. Veď keď ťa šlak triafa choď na AZET a vytvor miestnosť nedocenených ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22024 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Nočné videnie
hm..jak se říká bilogicky pohlavnímu orgánu u kanca? A posedům budeme říkat rozhledny a kališti koupaliště pro jeleny a prasata aby tomu laici rozuměli. To co je tak vyjímečné na zálibě jako je myslivost je tradiční myslivecká mluva a na tu ať nám nikdo nesahá.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22026 od eduard44
Odpoveď od eduard44 na tému Nočné videnie
moj brat ma uz asi 10 rocne NV, ktore pouziva(pouzivala) ruska armada.Typ neviem. Ja ked ho porovnam s terajsimi v cenovej relacii do 100 000, stale odidem s dlhym nosom. V jeho NV na 300 m este vidiet take detaily ako su kriky, trava..... Obraz je monochromaticky, zelenkavy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22028 od michal
Odpoveď od michal na tému Nočné videnie
Daster, pravdy sú dve. V tomto prípade moja a tvoja ale logicky je pravda len jedna. Možno časom prídeš k tomu, že poľovnícky sa dokážeš vyžiť aj bez NV, a teda nepotrebuješ ho. Možno by si zatiaľ mohol popísať, ako tým NV bojuješ proti pytliactvu, a koľko pytliakov si už pristihol. Ale možeš napísať aj to, ako sa na to NV pozerá tvoj otec, ktorý ťa k polovníctvu doviedol.
<br/>A inak reči o neskúsených poľovníkoch neberiem, tak ako ani neberiem reči o bezpečnosti pri používaní NV. Skúsenosti nikto pri pive nenazbieral, a ani v hore ich nikto za 1 rok nenájde. A bezpečnosť je pre mňa už len klišé, ktorým si niektorí ospravedlňujú svoje konanie. Kto, striela na zver, ktorú bezpečne rozoznal nestriela do tmavej gule, lebo by to mohol byť diviak. Ostatná raticová sa ani neráta, lebo ak ju viem posúdiť ohladne chovnosti, tak viem, že to je jeleň, daniel a pod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22032 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Nočné videnie
Historický vývoj poľovníctva na Slovensku a v Čechách a s tým súvisiace tradície ako napr. aj „myslivecká mluva“ je zaujímavá oblasť. Bola by veľká škoda, keby sa tradičné poľovnícke výrazy prestali používať.
<br/>Mám jednu otázku. Aký je správny slovenský ekvivalent českého výrazu „myslivecká mluva“? Je to „poľovnícka vrava“?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.077 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 259 návštevníkov a žiadni členovia on-line