Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #51948 od Garaj
Vyzva na pridanie sa k hromadnej zalobe
<br/>
<br/>Kto by mal zaujem pridat sa k hromadnej zalobe na neplatnost uzneseni snemu polovnickej komory piste na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..
<br/>Nakolko som presvedceny o nezakonnosti vsetkych rozhodnuti, ktore prijal snem polovnickej komory koli viacerym pravnym a faktickym vadam, podavam zalobu o urcenie neplatnosti vsetkych normativnych aktov, ktore prijal snem dna 23.1.2010. Kto ma zaujem a odvahu zdielat so mnou pravny boj za zachovanie polovnictva na uzemi Slovenska, mozte sa pripojit.
<br/>Vzhladom na moju zaneprazdnenost prosim reagovat na e-mailovu adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/>Jan Garaj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #51953 od mirecha
Odpoveď od mirecha na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Vady? O komore rozhodol zákon, je na PZ a RgO kto sa tam nanominoval ako delegát, ale ako poznám slovenský naturel krížený s touto demokratickou dobou, ktorá tu zavládla predpokladám že z veľkého percenta to boli ľudia, ktorí majú k poľovníctvu zištný vzťah.
<br/>Bojím sa po vývine poľovníctva v posledných mesiacoch o jeho charakter a celkové fungovanie v ďalšom období. Pridám sa, ale i pre ostatných by bolo dobre pridať viac podrobností.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #51972 od papo
Odpoveď od papo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
ale no! to snáď nie! takto sa nikam nedostaneme! máš dôvod byť nahnevaný, ale takto iných nesúď, prosím. môžeš sa mýliť, a potom čo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #51980 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
pán Garaj, čo očakávate od podania žaloby na zneplatnenie uznesení snemu SPK z 23.1.2010 ? Očakávate nejaké predbežné opatrenie ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #51984 od MieN
Odpoveď od MieN na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Pán Garaj, iste sa k Vám pridá viacero poľovníkov (asi aj ja), keď zverejníte taxatívne dôvody podania a jeho obsah, predpokladám, že zatiaľ málokto vie, aký bol program snemu a čo sa na sneme udialo. Ja tiež neviem, kto ma zastupoval na sneme, aký mal mandát, ani kto ho poveril a čím ho poveril, všetko bolo zbúchané narýchlo, bez riadneho prerokovania v združeniach, bez možnosti konštituovania mandátu delegáta na okres a jeho voľby, atď... Máte preto moju podporu. Zatiaľ sa zdá, že spôsobiť chaos a časový stres v dianí okolo poľovníctva bolo zámerom ...Pokiaľ bude legislatívne daná možnosť v podstate voľného pohybu ľudí po lúkach a lesoch, ktoré sú v súkromnom vlastníctve, potom vzhľadom na to, že zver je &quot;vecou nikoho&quot; ( teda ak sa nemýlim, skôr by som ju videl vo vlastníctve štátu), nevidím dokonca ani nejaký dôvod platiť nájom nejakému vlastníkovi pozemku, keďže sa po ňom pohybovať môžem, skôr to vidím na nejaký poplatok štátu. Preto osobne za súčasného legislatívneho stavu v súvislosti s voľným pohybom ľudí po súkromných pozemkoch ( lúkach a lesoch ) som jednoznačne proti novému zákonu v jeho súčasnej podobe a teda aj proti konštituovaní komory atď.... Držím palce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52010 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Videl uz niekto uznesenie zo snemu SPK? Stale neviem, co sa schvalilo atd... Je smutne,ze najobsiahlejsiu informaciu som ziskal na ceskych strankach a nie slovenskych.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52011 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
ze by to bolo zamerne??:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52017 od Taki
Odpoveď od Taki na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Sevas Milosko!
<br/>
<br/>Všetky informácie sú aj v zvukovej podobe na úvodnej stránke. nájdeš to pod titulom: DIELČIE VÝSLEDKY USTANOVUJÚCEHO SNEMU SLOVENSKEJ POĽOVNÍCKEJ KOMORY.
<br/>
<br/>Príjemné vyhľadávanie .....
<br/>
<br/>
<br/>S pozdravom,
<br/>
<br/>Taki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52019 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Taki, www.polovnictvo.com/images/upload/Image/.../SPK/navr_stanov.doc[/]prerokúvané materiály boli schválené v tebou publikovanom znení, ale sú v nich zatiaľ nepublikované zmeny ???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52021 od Taki
Odpoveď od Taki na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Sevas DKo!
<br/>
<br/>
<br/>NIE! Publikovaný materiál na PID-e bol predkladaný na sneme iba ako návrh. Ako je tam uvedené konečné verzie snemových materiálov písanej forme budú zverejnené buď tu, alebo na www stránke SPZ. Zvuková nahrávka je originál ....
<br/>
<br/>S pozdravom,
<br/>
<br/>Taki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52045 od koleno
Odpoveď od koleno na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
A to je tá najväčšia chyba tejto demokracie, že sa môžeš voľne pohybovať po súkromých pozemkoch a to len preto, lebo nie sú oplotené. Ja však do tvojej orámovanej záhradky vstúpiť nemôžem a pritom platím dane tak, isto, ako ty.
<br/>Nehoráznosť !!! :[:[:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52076 od ORI
Odpoveď od ORI na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Prosím Vás vie niekto sumy poplatkov ( členské, poľovný lístok, odvody ... ) do komory tak ako ich schválili na sneme poľovníckej komory? Ak áno prosím hodte ich tu. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52080 od belson
Odpoveď od belson na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Tie individuálne poplatky si nepamätám, zaujalo ma, že združenie odvádza do komory tuším 0,16 € za hektár poľovnej plochy, čo v našom spolku robí nejakú tisícku ročne. Za čo? Proste svinské výpalníctvo na slovenský spôsob.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52087 od ORI
Odpoveď od ORI na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Ten poplatok do komory je ročný alebo jednorázový?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52123 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Belson, predpokladám, že členské poplatky do komory budú použité v rámci OPK, tzn. &quot;výpalníci&quot; budú pomerne blízko &quot;vypaľovaným&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52126 od Taki
Odpoveď od Taki na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Chlapi,
<br/>
<br/>prestante sa navzájom osočovať a diskutujte si na dané témy! Vypol som zviditeľňovanie Vašich príspevkov. Keď si prajete, prehodím ich niekde do zabudnutých kútov fóra a tam to môžete pokračovať. Názor sa dá vyjadriť slušne, a hlavne aj s argumentom.
<br/>
<br/>S pozdravom,
<br/>
<br/>Taki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52212 od belson
Odpoveď od belson na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Áno Taki, možno to nemalo zájsť tak ďaleko.
<br/>
<br/>Len tu čosi absentuje. Pokiaľ je posledný viditeľný príspevok kolena z 29.1. v poriadku, nasledujú po ňom dva príspevky (už zneviditeľnené) od diskutéra s prezývkou “papo”, ktoré atakujú autora pôvodného príspevku zosmiešňovaním základných vlastníckych práv (a implicitne aj ústavy). Týmito atakmi zároveň odtiahol diskusiu od základnej témy. TAM STE MALI ZASIAHNUŤ, páni majori. Svoj fortieľ by ste ukázali elimináciou míny a nie odstraňovaním následkov výbuchu.
<br/>
<br/>A nemyslím, že by slovo boľševizmus bolo neslušné. Podľa slovníka ide o teóriu a prax sovietskych komunistov po roku 1917. Názor, že vlastník nemá právo rozhodovať o využití svojho pozemku (s výnimkou istých pochopiteľných situácií), túto definíciu totálne napåňa. A kto to nechápe a nerešpektuje, je teda boľševik a nemusí to byť ani trpák (aj keď často býva :)).
<br/>Nehovoriac o situáciach, keď mnohí vlastníci pôdy, neraz aj nemalej výmery, sa nemôžu domôcť členstva v “základnej organizačnej jednotke” a poľovať na svojom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52218 od koleno
Odpoveď od koleno na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Je to presne tak, plne súhlasím....:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52225 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Koleno a Belsom, v ktorom článku našej ústavy alebo ktorým našim zákonom je definovaný ZÁKAZ VSTUPU NA POZEMOK, KTORÝ NEVLASTNÍM ???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52228 od belson
Odpoveď od belson na tému Zaloba proti Polovnickej komore-Vyzva
Čl. 20 ods. 4 hovorí, že …nútené obmedzenie vlastníckeho práva je možné iba v nevyhnutnej miere a vo verejnom záujme…. Pre mňa je to jednoznačné, ale samozrejme tu môže nastúpiť uhol pohľadu, že čo je obmedzenie a čo je verejný záujem. Pokladám za zbytočné a neproduktívne o tom ďalej diskutovať, za chvíľu tu vzplanie „flame“ a administrátor bude mať zase robotu. Tak mi už radšej dajte pokoj…. prosím.
<br/>
<br/>Len poznamenám, že poznám krajinu, kde môžeš kúpiť pozemok aj s historicky vlastneným právom ťažby nerastov a porastov, alebo len s právom ťažby dreva (minerály sú štátne), alebo obidve práva má štát. A mnohým vlastníkom občasný turista nevadí. Ak áno, takí vycapia cedule (prípadne nachystajú gun). Ale že s poľovným využitím pozemkov musí ich majiteľ súhlasiť, to sa učia už deti na poľovníckych kurzoch. Sedel som tam v laviciach s 11-ročnými deťmi, pretože niekde môžu pod dohľadom dospelého poľovať už deti od 12 rokov. To naše „deti“ spred desiatok rokov (bradaté, resp. v rôznom stupni prešedivenia, či plešatosti) dostávali do hláv v školských laviciach (aj s tými som tu sedel) iné „mliečko“. Opačnú kultúru typu: všetko je naše.
<br/>
<br/>Áno, každé zovšeobecnenie a porovnávanie trocha pokrivkáva, ale principiálne je to tak.
<br/>Takže kto sa tu čomu ešte chce čudovať.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.077 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 248 návštevníkov a žiadni členovia on-line