novela zákona o poľovníctve

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59764 od DKo
Odpoveď od DKo na tému novela zákona o poľovníctve
Na EÚ nie sú srandisti. Srandisti sú inde, napr. jeden straší na PIDe, že dnes bez čipu nesmiem, ani na výstavu do Čiech. Tak by ma zaujímalo, ktože tam môjho psa bez čipu nepustí. Asi on 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59765 od papo
Odpoveď od papo na tému novela zákona o poľovníctve
nepochopil som celkom, ako sa to netýka zákona o poľovníctve. asi tak, ako doteraz? prečo sa o nich teda v zákone hovorí? a nie je základ v tomto smere identifikácia psa? akéhokoľvek v revíri?
<br/> je faktom, že tetovanie sa časom stráca, stáva sa nečitateľným?
<br/> je faktom, že čipovanie je neporovnateľne šetrnejšie voči psovi?
<br/> je faktom, že čipované zviera som schopný spoľahlivo identifikovať a zistiť majiteľa?
<br/> je faktom, že nemôžeš dnes legálne vycestovať za hranice trebárs na výstavu, dovolenku s akýmkoľvek psom, mačkou, fretkou bez čipu?
<br/>
<br/>štvrtý krát poprosím: máš PUP?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59766 od DKo
Odpoveď od DKo na tému novela zákona o poľovníctve
Je faktom, že na prečítanie čitateľného tetovania a porovnania so zápisom v PP mi stačia oči? Je :x :x :x
<br/>Opakujem, ja proti čipovaniu nenamietam, iba poznamenávam, že nevidím žiadny dôvod skrz čipovanie meniť zákon o poľovníctve.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59767 od DKo
Odpoveď od DKo na tému novela zákona o poľovníctve
Cestovať možno bez čipu, ale nie bez pasu :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59768 od papo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59769 od DKo
Odpoveď od DKo na tému novela zákona o poľovníctve
Vážený pán hovorca, asi ste prehliadli poslednú vetu: Nezameniteľné tetovanie u zvierat vykonané pred týmto dátumom je platné, ak je čitateľné a dokázateľné, že bolo vykonané pred 3. júlom 2011.. Mne to nevadí, ja som ju neprehliadol 8-) Inak vo včerajších kontaktoch (slovenský rozhlas) o tom hovoril aj pán Bíreš. Ak neveríte mne, môžete sa opýtajť pána Šubu, on bol prítomný v štúdiu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59770 od DKo
Odpoveď od DKo na tému novela zákona o poľovníctve
Vážený pán hovorca, k temé o zmene poľovníckeho zákona skrz vypustenie hrozby usmrtenia psov a mačiek vtipne na moju adresu píšete: myslím, že je to trochu iné riešenie, ako tebou navrhované riešenie: pobehovať po hore s odchytovou tyčou a prepravnou klietkou na psov. Kľudne si pobodné veci píšte a buďte naďalej vtipný. Celý vtip totiž spočíva v tom, že ak chcete čip na psovi alebo mačke prečítať musíte ich najprv odchytiť resp. niekto iný, kto vám ich zároeň podrží 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59773 od LEON
Odpoveď od LEON na tému novela zákona o poľovníctve
jo tak tohle by jsi měl vysvětlit Německým policajtum :]:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59774 od DKo
Odpoveď od DKo na tému novela zákona o poľovníctve
na hlupáka narazíš aj v ČR a pri takje príležitosti je dôležité poznať svoje práva :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59775 od papo
Odpoveď od papo na tému novela zákona o poľovníctve
,,Nezameniteľné tetovanie u zvierat vykonané pred týmto dátumom je platné, ak je čitateľné a dokázateľné, že bolo vykonané pred 3. júlom 2011..,, ....samozrejme, že som ju neprehliadol a v podstate máš pravdu. v podstate, pretože napr. anglicko kašle na tetovanie pri vstupe. ono každá krajina má právo si to upraviť po svojom, teda si zaviesť povinné čipovanie. a tvoje práva sú ti k ničomu, pretože takýto predpis EU je minimum, nie maximum. inak som si riaditeľa spz, spk, viceprezidenta atd. vypočul. dokonca nedávno aj prečítal. tak servilnú reláciu už dávno nedávali. a ako si len dokázali pritakávať a poťapkávať sa. jeden nevie, že mačka sa túla aj v lese, a druhá je predstaviteľkou tyranie, pardon, slobody zvierat no pred prof. bírešom klobúk dole.
<br/> mám dojem, že si použil nesprávny argument zrovna voči mne. ale pobavil si ma tým, pochvala!
<br/> k ďalšiemu: socializovaného psa zvyčajne nie je zásadný problém rozpoznať a drvivú väčšinu odchytiť. no problém nastane, ak nemá čitateľné tetovanie, alebo žiadne. ale to si snáď nemusíme vysvetľovať. pri očipovanom rýchlo zistím majiteľa a je po probléme, alebo je známe riešenie v tom istom okamihu. dnes už bežne obce majú toto vyriešené vzn-kom. a je tu ešte jeden moment. ak je to zabehnutý pes, tak na neho zvyčajne čaká v strese celá rodina. tí naozaj dokážu oceniť rýchlu správu.
<br/> a o aom vypustení hrozby hovoríš? nepochopil som to.:-o
<br/>
<br/>ešte jedna tradičná prosba: máš PUP?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59776 od LEON
Odpoveď od LEON na tému novela zákona o poľovníctve
tam je problém že asi na EU kašlou mají svoje a tak když nemáš čip tak se ti může stát že si zaplatíš ještě testy na protilátky na vzteklinu a nebyl bys první ani poslední.tetování je na kulový než se dopátráš majitele tak to je šílený zažil jsem to a díky tomu že vím kam se obrátit to trvalo jenom týden jak na tom pak musí být laik který neví kam se obrátit když najde psa s čitelným tetováním ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59780 od DKo
Odpoveď od DKo na tému novela zákona o poľovníctve
Leon, čo myslíš, prečo bolo potrebné zaviesť skôr pasy ako čipy?Prečo čipy mohli počkať, ale pasy nie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59782 od DKo
Odpoveď od DKo na tému novela zákona o poľovníctve
Vážený pán hovorca, zaľúbili ste sa do čipovania, lebo ho pravdepodobne potrebujete na vlastného psa. Už som sem viackrát napísal, že proti čipovaniu nič nemám, lenže .. ak mám za niečo zaplatiť, tak nech z toho mám aj nejaký úžitok.Ohľadom začipovania PUP a ich kontroly pre skúškami sa teším na tender za zakúpenie čítačiek pre vedúcich poľovačiek 8-) Tešiť sa snáď môžem a dovolím sa parafrázu z Pelíšek: byrokrati všetkých krajín polibte mi prdel 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59783 od papo
Odpoveď od papo na tému novela zákona o poľovníctve
obdivujem tvoj briskný postreh a dôvtip. si skutočne mimoriadne inteligentný. ešte raz: klobúk dole!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59784 od DKo
Odpoveď od DKo na tému novela zákona o poľovníctve
sučasne s tešením sa na tender na RFID čítačky pre poľovníkov, sa teším aj na najväčšieho kritika a o odporcu tohoro tendra 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59785 od papo
Odpoveď od papo na tému novela zákona o poľovníctve
priam prekračuješ medze môjho chápania, toto je už na mňa moc:{... si neskutočne inteligentný. pýtaj sa do ústredia, potrebujú šikovných, múdrych, s neuveriteľnými schopnosťami

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59786 od Tomas
Odpoveď od Tomas na tému novela zákona o poľovníctve
Teraz otázka, čipuje, alebo tetuje sa len pes po chovných rodičoch na ktorého sa samozrejme vydáva aj PP. Teraz berme príklad, mám PUP, ale na bonitácii mi neprešla, čiže ak budem mať šteniatka, už nebudú môcť byť tetované ani čipované, aj keď budú čistokrvné. A mnoho majiteľov má psa bez PP. Nie je to náhodou obmedzovanie slobody pohybu, ak mám nepapierového psa na vodítku a dodržiavam všetky zákony? A ďalej o nájdení psa, poľovník pozná poľovné psy a preto nájde buď tetovanie, alebo vie, že má hľadať čip a podľa neho hľadať majiteľa. No u laikov je to trochu iné, oni niekedy ani nevedia, že sú nejaké PUP a keď nájdu tetovanie je väčšia možnosť, že sa nájde majiteľ, predsa len tetovanie je viditeľné, no čip nie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59787 od papo
Odpoveď od papo na tému novela zákona o poľovníctve
čipovať môžeš každého psa, mačku bez ohľadu na to, či má PP, alebo nie... a tým sa ti dostane do bežne prístupnej databázy. načítať môže každý veterinár, útulok. a laik, pokiaľ sa chce správať solídne, zanesie psa do útulku, a vyhľadať v databáze je už pre nich rutina, taktiež oznam majiteľovi. no dopátrať sa podľa tetovania je už o väčšej prácnosti. ako by sa ti tým obmedzovala nejaká sloboda?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59789 od DKo
Odpoveď od DKo na tému novela zákona o poľovníctve
aj ftáka 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59790 od Tomas
Odpoveď od Tomas na tému novela zákona o poľovníctve
To obmedzovanie by bolo v tom, že by som nesmel s neočipovaným psom do lesa na prechádzku. Je to na každom individuálne, cigáni si psov určite čipovať nebudú dávať, keď ich nemajú ani zapísaných na OÚ a neplatia za ne ani dane... Podľa mňa by to malo byť tiež na slobodnej voľbe dať si začipovať bezpapierového psa. Veď predsa každý asociovaný pes má na krku známku s názvom obce (mesta) a číslo. Podľa neho sa dá bez problémov zistiť majiteľ. A ak hovoríme o PUP, tam je to iné, no zatiaľ postačuje v pohode to tetovanie aj keď tiež sa do budúcna nebránim čipovaniu. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.067 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 5215 návštevníkov a žiadni členovia on-line