novela zákona o poľovníctve

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59742 od DKo
Odpoveď od DKo na tému novela zákona o poľovníctve
kua, preklep

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59743 od mano
Odpoveď od mano na tému novela zákona o poľovníctve
PAPO neviem akým spôsobom by mohlo pomôcť poľovníctvu to že pes bude mať čip.
<br/>nebavme sa o tom že chceš psa prevážať cez hranice.
<br/>neviem ako by si chcel donútiť všetkých majiteľov psov aby si dali psa očipovať keď sú prípady kedy psa nedajú ani zaočkovať proti besnote a to je zo zákona povinné a nepočul som ešte o prípade že by niekoho za to postihovali.
<br/>Sme v téme novela zákona o poľovníctve a dal si do &quot;pľacu&quot; otázku ktorá nemá so zákonom o poľovníctve nič spoločné, jedine v tom prípade ak by sa to vzťahovalo iba na poľovne upotrebiteľné psi a tie musia mať PP a musia byť tetované tak načo čip?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59744 od papo
Odpoveď od papo na tému novela zákona o poľovníctve
domnievam sa, že sa to aj nás týka vo viacerých momentoch. pokiaľ sa ti stratí pri poľovke pes, nie je problém v tretej dedine ho identifikovať a vrátiť. alebo používanie psov bez pup by sa ľahko skontrolovalo. alebo majiteľ streleného psa pristihnutého pri pytliačení by bol známy a postihnuteľný, vrátanie vymáhania prípadnej škody. ono to tetovanie časom zaniká, je často nečitateľné. aj môj pes má také - machuľu. mál by som ho dať znovu trápiť tetovaním? navyše vyhli by sme sa bolestivému tetovaniu. následne by bolo možné vybudovať moderný register pup, kde by sa dali vyčítať mnohé údaje o pôvode do minulosti. takýto register je úspešne prevádzke vo švédsku.
<br/>toto ma zhruba napadá.
<br/>a donucovanie? silný výraz... vedľa v čechách to jednoducho riešia VZN. povinnosťou.... a takých obcí pribúda, pretože je to na prospech - hlavne psov.
<br/>a mám za to, že by to bolo aj v záujme klubov. nevravím, že sa tu tiež nedá podvádzať, no pri podozrení je možná ďalšia kontrola - genetická.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59745 od DKo
Odpoveď od DKo na tému novela zákona o poľovníctve
Kto chce a vie, odrbe nielen RFID, ale aj DNA profil :x Povinné máme tetovanie a ak sa urobí odborne je čitatelné voľným okom. Otázka je čo potom s týmto údajom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59746 od papo
Odpoveď od papo na tému novela zákona o poľovníctve
poznám takých podvodníkov, na tých si treba dať pozor. aj na ich poskokov. no takí už zvyčajne majú svoje meno

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59747 od DKo
Odpoveď od DKo na tému novela zákona o poľovníctve
že som tak smelý, Dášenku máš očipovanú ??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59748 od DKo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59749 od papo
Odpoveď od papo na tému novela zákona o poľovníctve
slepý si? dnes, 13:43. a ty máš nejakého PUP?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59750 od papo
Odpoveď od papo na tému novela zákona o poľovníctve
www.youtube.com/user/IZ27EM#p/a/u/1/zOzME0VTIBQ [/]demon fox
<br/>ako zvyčajne, máš popletené pohlavia

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59752 od DKo
Odpoveď od DKo na tému novela zákona o poľovníctve
OK, Dášenka je samec, ale mne šlo skôr o to či má RFID čip a ak od Juraja Chorvátha, či ste sa ním bavii o praktickej stránke veci i o tom ako funguje náš národný register psov, mačiek a fretiek. Ja osobne sa čipom a celoslovenskej databáze nebránim, ale bol by som za to, aby bola zmysluplne nápomocná a nie len iba akási fajka, že sme si zas čosi voči EÚ splnili a nebol akurát tak príma kšeft pre niekoho.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59753 od papo
Odpoveď od papo na tému novela zákona o poľovníctve
zmysluplne nápomocná. to je správne pomenovanie. zhodnoťme, aký je stav dnes: nie veľmi potešujúci. ak máš získať informáciu o tetovanom, alebo čipovanom psovi, treba byť na to skutočne odhodlaný. v predošlom príspevku som hovoril o vybudovaní registra. čip je dobrou východiskovou informáciou, na ktorej sa to dá bez problému budovať. otázkou je, prečo SKJ takéto niečo už dávno nerealizovala. možno to neprešlo prezídiom spz, neviem. financií na takýto projekt majú viac než dosť. potrebnosť realizácie takého registra bola zrejmá už pred prijatím rozhodnutia v EU. a že objektívne spejeme k povinnému čipovaniu, to je fakt. tiež je faktom, že register nám môže veľmi zjednodušiť získavanie informácií nielen pri chove, ale aj akejkoľvek inej potrebe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59754 od DKo
Odpoveď od DKo na tému novela zákona o poľovníctve
SKJ by to realizovala, ak by to za vhodné uznala FCI. Ale podfuky sa budú diať furt akurát budú viac sťažené, inými slovami poctivci vyžijú aj bez RFID a vychcanci si nájdu cestičky ako to obchádzať, čiže celé to koniec-koncov bude na dve veci: na buzeráciu a ťahanie peňazí. A myslieť, že povinné RFID pre naše poľovné psy skvalitní ich prácu slovenských je úvaha fakt čarovná až okúzľujúca. &quot;Tak páni vodiči, pripravte si psy na čipovú kontrolu! ... Ach, kua, dnešnú poľovačku budeme musieť zrušiť, vypadla mi komunikácia z centrálnou databázou.&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59755 od papo
Odpoveď od papo na tému novela zákona o poľovníctve
je na tebe, aký máš názor. neodpovedal si mi, koľko máš PUP?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59757 od DKo
Odpoveď od DKo na tému novela zákona o poľovníctve
v každom vrecku po jednom is kutyapasmi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59758 od papo
Odpoveď od papo na tému novela zákona o poľovníctve
takéto hodnotenie mi pripadá veľmi lacné. zažil si kontrolu psov pri spoločnej? čo sa to tam vlastne kontroluje a technicky ako? toto je podfuk! no samozrejme nezabudnime na prístup v samotných PO. viem aj o hospodárovi, aj predsedovi, čo poľujú s nepapierovými psami. ale niekde sa poriadok musí začať robiť, lebo dopadneme ako jeden balkánsky štát, ktorého z fci vyhodili. je zaujímavé, že sa v mnohom podobajú slovenskej kynologii. tiež totalitný model, kde rozhodujú kádre mimo kynológiu. myslíš, že títo sami začnú robiť poriadok? ja veru nie. spomeň si na kopovy, predtým welši do chovu bez prac skúšky, teraz SHS... pozri sa na tieto výsledky rozhodovania a nátlaku v politbyre. tiež o práci nimi menovaných rozhodcov tu popísali už mnohí. no a FCI? kým platíš, tak sa ti prepečie aj slovenský násilný jednoklubový systém. a do toho vstupuje ešte ďalšia zložka: tebou obhajovaná komora. na základe čoho sa si privlastňuje nejaké rozhodovanie? podľa mňa sú kynologické kluby riadnymi právnymi subjektami. vysvetli mi, akými členmi komory sú,keď si komorníci vyhradili zákonom zasahovať do ich činnosti? nechci, aby som to pitval viac, no ver mi, že aj to bude. ak hovorím o čipovaní, hovorím o počiatku niečoho. spriehľadneniu, jednoduchom prístupe k informáciam. overil som si, ako funguje databáza psov s pasmi. musia mať čip! a keď som zadal ako neprihlásený užívateľ číslo čipu, tak mi to vyhodilo meno a telefón. stačí, nie? problém je, keď si chceš očipovať psa a nechceš pas. to sa nedá. len pas+čip. no ani tu nevidím problém, pretože pas nahrádza očkovací preukaz, čiže je to za jedno.
<br/> a odpovedz na rovinu: máš PUP?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59759 od Barbor
Odpoveď od Barbor na tému novela zákona o poľovníctve
Čipovať psa sa dá aj bez vydania pasu, centrálny register ti to zoberie, síce s výhradami, ale zoberie. Nepotrebuješ si k tomu vystavovať pas, to len ak by si chcel ísť mimo EU so psom, ten pas sa dá v pohode dohodiť do systému. Je to záležitosť trošku práce a prístupe veterinára na internet, ale ja to mám nahodené do 5tich minút.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59760 od papo
Odpoveď od papo na tému novela zákona o poľovníctve
také som dostal info, ale doštudujem to:-o ...asi aby tyrani a kšeftári zo slobody zvierat nemali také výdavky...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59761 od DKo
Odpoveď od DKo na tému novela zákona o poľovníctve
Vážený pán hovorca, táto téma je o novelizácii zákona o poľovníctve. Chcete tam pretlačiť povinné čipovanie poľovných psov, z dôvodu zabránenia účasti psov bez náležitých skúšok na poľovačkách, mysliac si, že tie so skúškami sú fakt kvalitne pracujúce. Nebudem vám v tom protirečiť ani brániť, len sa mi nevdojak vynára v pamäti TV relácia &quot;Vtipnejší vyhráva&quot; moderovaná Ivanom Krajíčkom. Vplyv povinného čipovania na úroveň práce PUP by mohla byť aj zaujímavá téma na diplomovku alebo dizertačku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59762 od papo
Odpoveď od papo na tému novela zákona o poľovníctve
myslím, že je to trochu iné riešenie, ako tebou navrhované riešenie: pobehovať po hore s odchytovou tyčou a prepravnou klietkou na psov. ak sa ti ti také riešenie páči viac, prosím. a ak ti vyhovuje súčasný stav, tiež máš zrejme na to dôvody. je to tvoj názor. som si vedomý, že niektorým tento stav vyhovuje. a neviem, čo je na tom zábavné, ak by do hory smel len pes s čipom. je jedno, či je poľovný, alebo spoločenský. podstatné na tom je, že bude identifikovateľný.
<br/> a napíš aj na EU, že sú srandisti, lebo dnes už bez čipu nesmieš ani na výstavu do čiech. nemáš jediný argument, ale dookola budeš pliesť.
<br/> tretí raz: prosím, máš PUP?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59763 od DKo
Odpoveď od DKo na tému novela zákona o poľovníctve
Vážený pán hovorca, našim psom stačí pas spoločenského zvieraťa, v ktorom majú uvedené tetovanie. Majú čitateľné :x :x :x Tetovanie sa zhoduje s číslom zápisu v plemennej knihe a kedže je len 4-mieste tak si ho v pohode pamätám. Pre pokoj vašej duše zopakujem: ja proti RFID nenamietam, ale a nevidím dôvod skrz tento druh identifikácie meniť zákon o poľovníctve :x :x :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.136 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 209 návštevníkov a žiadni členovia on-line