novela zákona o poľovníctve

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59832 od DKo
Odpoveď od DKo na tému novela zákona o poľovníctve
Vážený pán hovorca, prajem vám príjemnú dovolenku s vaším očipovaným psíkom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59833 od papo
Odpoveď od papo na tému novela zákona o poľovníctve
ďakujem veľmi pekne, dúfam že si ju aj ty užiješ s tvojimi PUP.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59834 od DKo
Odpoveď od DKo na tému novela zákona o poľovníctve
Zdá sa, že už ju potrebujete, viď príspevok k novele zákona o poľovníctve z 12. Júla, 13:05 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59835 od papo
Odpoveď od papo na tému novela zákona o poľovníctve
verím, že si už na ceste na dovolenku, lebo sme v téme: novela zákona o poľovníctve a ja som v tejto téme navrhol:
<br/> skúsim dať na pretras takúto tému: do revíru by mohli vstupovať len psi, ktoré majú čip. samozrejme, na začiatok by bolo nepovinné čipovanie u starších psov. nápad to nie je nový, mám aj dojem, že EU normy nás k tomu v blízkej dobe aj tak privedú. kukol som náklady, nie sú vysoké. v tej súvislosti by sa mohla vypracovať aj verejne prístupná databáza.
<br/>
<br/>s čím máš problém, ak som navrhol predebatiť, či takúto vec dať do zákona?8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59836 od DKo
Odpoveď od DKo na tému novela zákona o poľovníctve
Myslím si, že povinné čipovanie spoločenských zvierat by malo byť zakotvené v inom zákone, napr. v zákone 282/2002, hoci sa tento zákon týka len psov, mohol by byť rozšírený aj na mačky a fretky a hoci aj na papa-gáje 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59837 od papo
Odpoveď od papo na tému novela zákona o poľovníctve
prajem ti ešte raz zotavenie a príjemné zážitky na dovolenke

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59838 od molnarf
Odpoveď od molnarf na tému novela zákona o poľovníctve
Prosím Vás ! Prestante už s tým čipovaním.Poľovníci majú oveľa väčšie problémy. nap. Z nového zákona odstrániť nezmyselné paragrafy,ktoré nie je možné dodržať,alebo zrealizovať!!! Ďalej,prečo neideme novelizovať paragraf,ktorý nám ukladá pri uzatváraní zmluv na výkon práva poľovníctva vyhladať stovky majiteľov pôdy. Prečo nediskutujeme o tom,či by nebolo dobré,aby poľ.revír patril do právomoci samospráv. atď,atď,atď :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59839 od papo
Odpoveď od papo na tému novela zákona o poľovníctve
dal som aktuálnu tému - lebo v krátkom čase budeme mať možnosť sa k zákonu vyjadrovať . predtým som dal, či by sa revíry nemali tvoriť v katastroch. ďalej som ju nerozvíjal, lebo som následne dostal zodpovednú info, že to určite v novom zákone tak nebude.
<br/> som obyčajný poľovník, no myslím, že sa už dlhšie v tomto čase angažujem. no akosi v poslednom čase sa tu miesto korektnej debaty onanuje. páči sa ti to? a v pohode nahoď problém, tému, trochu rozviň o svoju predstavu a nie je problem to prebrať, vymeniť si názory, vedomosti. ja mám ešte niekoľko tém, ktoré by sme mohli prebrať a pomohli by nám. no ak mám diskutovať na takejto úrovni, tak na to nebaví. teba tuším tiež nie. ak sa niekomu nepáči tón, v akom sa píše, treba sa hneď voči nemu ohradiť. admin sa ku takým príspevkom nevyjadruje, čo je na škodu, lebo len sa znechucujú čitatelia a prispievatelia. a ak sú výhrady voči mne, kľudne treba napísať voči čomu a nie obchádzať dookola a dráždiť.
<br/> teraz ja dám tému, a ty daj na oplátku ;)
<br/> .... navrhujem, aby sa poľovné lístky vydávali s trvalou platnosťou a na lesný úrad by sme len chodili preukazovať povinné poistenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59841 od molnarf
Odpoveď od molnarf na tému novela zákona o poľovníctve
Papo ! Súhlasím s Tebou !!!! Máš moju podporu !!!!!!!!!:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59842 od abba1
Odpoveď od abba1 na tému novela zákona o poľovníctve
S tvorením revírov podľa súčasného zákona je najviac problémov, zaujíma ma aké vysvetlenie si dostal, keď si túto tému ďalej nerozvíjal.
<br/> S trvalým lístkom súhlasím, to isté zbrojný preukaz, je nezmysel chodiť si každých 5 rokov pre pečiatku a keď náhodou zabudneš tak máš na krku &quot;trestný čin&quot; - nedovolené ozbrojovanie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59843 od papo
Odpoveď od papo na tému novela zákona o poľovníctve
uzatváranie zmlúv - kdesi v inej téme som sa k tomu vyjadril, jedná sa v podstate o dve veci: katastre nie sú ešte technicky v stave, aby to bolo možné robiť bez závad, a druhým momentom sú práva vlastníkov. bola to trochu širšia debata s kompetentnými, argumenty z jednej i druhej strany, no výsledok bol zhruba taký, ako píšem. právny problém s vlastníkmi je v tom, že im už raz bolo nejaké právo priznané zákonom a v princípovo podobnom prípade ústavný súd rozhodol, že im ho nemožno zákonom odobrať. možno by boli nejaké možné riešenia, no je to dosť zložité. obávam sa, že nebude na takú zmenu ani politická vôľa kvôli princípom vlastníctva. no zrejme dôjde k zmene ohľadom 2/3 väčšiny. toto zatiaľ vyzerá ako najpriechodnejšie, no garantovať to neviem, nie som monarcha :]. myslím, že už v krátkom čase bude von návrh zákona, tak uvidíme. a verím, že sa k dobrým pripomienkam nebudú stavať tak, ako minulí ,,samotvorcovia,,.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59845 od DKo
Odpoveď od DKo na tému novela zákona o poľovníctve
Prečo by sme mali chodiť preukazovať sa a prečo na LÚ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59846 od papo
Odpoveď od papo na tému novela zákona o poľovníctve
tak na toto neviem odpovedať, nie som lektor na kurze pre získanie poľovného lístku. myslím, že tam sa preberali základy:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59847 od DKo
Odpoveď od DKo na tému novela zákona o poľovníctve
pri poľovnom lístku na neobmedzenú dobu, by službu preukazovania sa poistným (tam či onam) mohol vykonávať poskytovateľ služby poistného :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59848 od papo
Odpoveď od papo na tému novela zákona o poľovníctve
si ty múdry, to je fakt šikovné, budem sa sám kontrolovať. a či sám si na to prišiel?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59860 od DKo
Odpoveď od DKo na tému novela zákona o poľovníctve
prečo? poistenec si zaplatí poistné a ostatné urobí poisťovateľ

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59862 od papo
Odpoveď od papo na tému novela zákona o poľovníctve
fííííha, doteraz lietaš celý šťastný po opk a naraz ťa osvietilo? a kdeže si bol doteraz z tvojimi neskutočne inteligentnými návrhmi? a aj so zbraňou ti mám úslužne behať na políciu? a aj by som ťa mohol do knihy návštev revíru písať. si ty fištrón, mimoriadna inteligencia sa veru nezapre. je to tvoja povinnosť byť poistený, tak je snáď normálne, že ju ty preukazuješ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59863 od DKo
Odpoveď od DKo na tému novela zákona o poľovníctve
zbraň, je fyziký predmet, ktorý ostáva v držbe majiteľa, poistné je prevod peňazí

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59865 od papo
Odpoveď od papo na tému novela zákona o poľovníctve
a nie je samému tak trochu trápno?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59866 od papo
Odpoveď od papo na tému novela zákona o poľovníctve
oprava: a nie je ti samému tak trochu trápno?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.071 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 5755 návštevníkov a žiadni členovia on-line