SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61448 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Poľovníci, hlavne tí čo ste nezaradení, SPZ ústredie má prenajatý revir - Zádielská dolina v okrese Rožňava. Revír je na Ičo SPZ takže je platený s peňazí členov. Má 2256 ha, zmluvu podpísal p.Lebocký a SPZ zaň platí napr. ŠL za výmeru 1733,12 ka sumu 19 064.-SK
<br/>Určite všetci, ktorí majú s lesmi zmluvy, majú také dobré podmienky.
<br/>Ústredie zastupujú p.Lebocký, Lacko, Ciberej, Šuba.
<br/>Takže tí, čo nemáte kde poľovať, prihláste sa u p.Šubu, určite Vám to zariadi.
<br/>A nepotrebujete ani blomby, nedávno polícia zastavila poľovníkov, ktorí viezli troch diviakov z tohto revíru a nemali blomby, tak boli patrične potrestaní, dostali z OPK pokarhanie.
<br/>Asi prvý taký trest, lebo SPK čo viem, zatiaľ všade trestá finančnou pokutou.
<br/>Ak sú moje informácie nepresné, kto má presnejšie, nech ma opraví.Zmluva platí od 16.2.2009, takže si môžte zapoľovať a možno netreba ani povolenku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61451 od DKo
Myslím si, že by komoru nepoložilo ani toto, i keď by to asi bolo len pre nezaradených členov SPZ a teda ide o záležitosť SPZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61464 od polmex
Odpoveď od polmex na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Kolega DKo, môžem nám vysvetliť prečo tak obhajuješ existenciu SPK?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61468 od DKo
lebo si myslím, že organizácia zastrešujúca spoločné veci je u nás potrebná a tiež, lebo samospráva je milšia ako štátny aparát - samospráva by nás mala viesť k samostatnosti a teda k zodpovednosti, ale to sa nedá nikomu nadiktovať, na to musíme prísť sami

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61470 od DKo
a zodpovednosť sa prejavuje i k prístupe k financiám, ktoré spoločne odvádzame. Pindať, že nám ich šéfstvo prežiera je to najjednoduchšie a mnohí z nás si s tým bohate vystačia, ale trvať na tom, aby bolo dôsledne preukazované na čo sa používajú s možnosťou hľadania ciest ich efektívneho využívania a teda i šetrenia na správnych miestach to už chce inú náturu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61471 od DKo
z môjho pohľadu SPZ svoju historickú úlohu dožil, lebo nemohol-nedokázal ďalej zastrešovať spoločné veci a tak prišla zmena vo forme SPK. Zmeny sa môžu diať revolučne - skokovo, násilne, pričom často hynú i samotné deti revolúcie, alebo evolučne - postupným prerastaní kvantitatívnych zmen do novej kvality. Súčasná SPK ešte túto novú kvalitu nenadobudla.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61499 od johny
Dušan tiež si myslím že je lepšie ak poľovníctvo nezastrešuje štátna správa ale nezávislá poľovnícka organizácia, ak peniaze ktoré platíme nejdu do rozpočtu štátu ale do &quot;našej&quot; pokladne. Ak nás trestá poľovnícka organizácia a nie lesný úrad atď. Myšlienka je dobrá, to nikto neupiera tak, ako nikto neupiera že myšlienka demokracie je lepšia ako režim bez možnosti výberu. Ale všetko je to o ľuďoch a tak ako dozrel čas na výmenu tých opičiakov čo za 20 rokov z prebytkovej republiky urobili zadåžený štát a majú drzosť prerátavať dlh na obyvateľov, tak dozrel čas na výmenu našich pohlavárov a zavedenie kontrolných mechanizmov nielen vo financovaní. A samozrejme následné tresty za zneužitie funkcie alebo nehospodárne nakladanie so zvereným majetkom. Veď si zober že systém poľovníctva je vlastne rovnaký ako systém zdravotných poisťovní. Musíš tam platiť a ktosi má z toho zisk. Tým že prišla komora sa neúmerne zvýšili náklady na poľovníctvo a mne je ľúto dôchodcov, ktorí poctivo poľovali a starali sa o revír 30 - 40 rokov a teraz si jednoducho nemôžu dovoliť platiť také peniaze a končia. Sú poľovníci, ktorí doma nepoľujú vôbec, len si kupujú poplatkový odstrel v zahraničí. Aký význam má pre nich byť organizovaný v komore a aké im z toho plynú výhody??? Za ročný lovecký lístok v ČR, ktorý si vybavujem každý rok platím aj s poistkou do 1000 KČ. Keď chcem ja aby kamarát z Moravy poľoval u mňa, stojí to 20EUR na týždeň. Ich lovecký lístok platí bez obmedzenia, my si ho musíme predlžovať. Do &quot;našej&quot; pokladne idú veľké peniaze, ale čo za to dostávame? Kde sú tie peniaze keď revíry z nich nič nemajú? Idem na výstavu zaplatím vstupné, idem na kontrolné streľby zaplatím poplatok atď. No tak kde je nejaká finančná správa za rok 2011, ktorú si môžem ako platiaci člen SPK pozrieť??? Mne sa zdá že pokladňa je &quot;naša&quot; len keď ju treba naplniť. Ale treba si pri požiadavkách dávať pozor, lebo to môže byť vyhodnotené ako konanie proti komore a môžeme byť vylúčení a prísť o poľovný lístok ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61501 od DKo
Bingo, tušil som, že Lipták Liptáka najľahšie pochopí 8-) Ale vážne, netreba rušiť myšlienku a ani komoru, ale ľudí, ktorí ju kurvia, ktorí ju znásilňujú vo svoj prospech a vytvárajú si komoru v komore. A to musíme sami, pretože v demokracii to za nás nikto iný neurobí. Ak to neurobíme, tak skapeme. A netreba ich rušiť, ale dostať pod kontrolu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61524 od Loduha
Odpoveď od Loduha na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Sledujem debatu o tom, kam má smerovať poľovníctvo na Slovensku a čo s SPK ( asi už nič keď je na svete), no zaujala ma posledná vata z príspevku DKo - A netreba ich rušiť, ale dostať pod kontrolu-. Tu sa natíska otázka vecného riešenia -Ako to chceš dosiahnúť. Napíš až vieme konkrétne riešenie ako ich dostať pod kontrolu a oko z panského huncúcstva spraviť na Slovensku poľovníctvo poľovníctvom. Čakám na odpoveď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61526 od DKo
nič jednoduchšie - prostredníctvom výberu správnych delegátov na Snem 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61527 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
DKo, prepáč teba kôň kopol do hlavy? Ty si tak naivný a veríš tomu čo tvrdíš, vďaka poľovníkom ako ty, čo si myslia, že komora je to najlepšie čo tu vymyslel Lebocký a spol. sa im darí, robiť to čo robia. Už som tu napísal, že nebudem na Teba reagovať, ale nedá sa mi.
<br/>Ty si totálny duševný maľorolník z Turca, prepáč !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61536 od polmex
Odpoveď od polmex na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Lebocký a spol. v žiadnom prípade, to čo majú, dobrovoľne nepustia z rúk.Ide tu predsa o veľké peniaze, bez normálnej kontroly a zabezpečený príjem zákonom.
<br/>Názor o nejakých delegátoch na konferencie, ktorí by to zmenili, je nereálny.Sami seba nezrušia, ale musíme ich zrušiť my, verejná mienka, média a možno parlament. Treba zvoliť zákonnú formu odporu, ústavný súd alebo iné, navrhnite.
<br/> Je tu určité nebezpečenstvo, že niekto to môže nazvať činnosť proti komore a využiť svoje bohaté skúsenosti z členstva v KSS a bojovať s triednym nepriateľom, vytvoriť normalizačné komisie a pod.Neprekvapili by ma.
<br/>Myslím si, že samotná činnosť SPK je v rozpore so zákonom od samého začiatku. SPZ, ktorý konštituoval komoru je podľa mňa nezákonný a preto všetko čo robil, je nezákonné a nulitné. Na začiatku bol porušený zákon napr. v tom, že nie všetci držitelia poľovných lístkov
<br/>boli pozvaní na voľbu zástupcov a mnohé iné skutočnosti. Všetko treba riadne preveriť a rozhodnúť čo ďalej. Nesmieme sa zastaviť, musíme pokračovať. Hlasovanie v parlamente ukázalo, že nemajú tam takú silu.A aj mnohí čo nepodporili, sa zdržali, lebo sú presvedčení, že nie je to v poriadku a chcú zmenu, chcú zrušiť povinné členstvo, len nedostali na to pokyn zhora od veľkého predsedu. Vraj to spravia keď budú vo vláde.Len dovtedy nalejeme peniaze do komory a nikto ich viac neuvidí, okrem funkcionárov SPK a SPZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61538 od papo
k obhajovateľom komory mám niekoľko pripomienok, alebo skôr otázok.
<br/>
spk budovalo zo zákona spz
<br/>vysvetlite mi, ako sa stalo poľovníckou organizáciou v zmysle zákona 274/2009 § 80 ods. 9 a 10. spz nikdy nebolo organizáciou s právom výkonu poľovníctva. to boli len pz v zmysle zákona 23/61 §4. teda sa poľovníckou organizáciou stalo podvodne!!! áno, či nie? všetko, pod čo sa spz od delimitácie podpísalo je nulitné. áno, či nie?
<br/>
<br/>
sú stanovy spk v súlade so zákonom 274/2009 a inými zákonmi? len jeden príklad: okresné schôdze, ktoré volili delegátov na ustanovujúci snem boli stanovami vyhlásené za výročné konferencie opk. teda členovia neboli zvolení na ustanovujúcej schôdzi opk, ale určení bez voľby. treba si uvedomiť, že oni boli volení v zmysle zákona len na jeden účel: voľba delegátov na ustanovujúci snem. teda okresné snemy neboli zvolené v zmysle základných princípov. nemajú teda ani právo čokoľvek konať! všetky kroky sú nulitné. je to pravda, alebo nie?
<br/>
členské sa všeobecne platilo po termíne 31.3.2010. v zmysle stanov každému, kto nezaplatí načas členské, zaniká členstvo. mám pravdu, či nie? LM a MT sa to týka, aby ste boli v obraze, dko aj johny.
<br/>
<br/>toto len na ukážku
<br/>
<br/>a teraz nech mi niekto vysvetlí, ako to chce a hlavne kým zmeniť k lepšiemu.
<br/>
<br/>vysvetlite mi niekto výpalné z revírov. vysvetlite mi, ako sa tieto prostriedky a na čo používajú. ak zhodnotím systém výpalného a porovnám ho so združstevňovaním, tak akosi veľmi sa mi podobajú. áno či nie?
<br/>
<br/>máme na svete nie komoru, ale zelenú gorilu. aj so vzorovým mafiánskym zákonom.
<br/>
<br/>poštudujte úlohy komory a povedzte mi, aké vlastne má? veď sú to drísty a mnohé v rozpore s inými zákonmi. komuže to tak nevadí?????????? ukážte mi uznesenie z michalovského snemu. niet ho. ale vraj stanovy platia. no neplatia. uznesenia niet. mám pravdu či nie?
<br/>
<br/>a už sa mi nechce, na dnes stačí, no zajtra môžem pokračovať

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61541 od DKo
Žiadny kôň ma nekopol ani do hlavy, ani do chrbta, ani poniže chrbta, ani inak. A ani sa tu nepotrebujem predvádzať pod viacerými prezývkami. O duševnej slabosti a nestálosti skôr vypovedajú tvoje nadávky, zhoväďovanie i tie viaceré prezývky, pod ktorými sa tu prezentuješ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61543 od johny
Jaro samozrejme máš vo všetkom pravdu. To nebolo obhajovanie SPK ale konštatovanie že myšlienka poľovníckej samosprávy, podporená dobrou legislatívou, ľudským potenciálom a kontrolnými mechanizmami nie je zlá. Akurát to čo máme my sa zvrhlo na ústredie SPK s.r.o. Nerozčuľuj sa, príde ti zle .-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61546 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Presne to som čakal, súdruh z komory, len vás je málo......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61547 od DKo
áno, sme v menšine, ale naša chyba to nie je a teda ani vizitka v akom stave je SPK, to je to vizitka práve tých, ktorí su vo väčšine

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61550 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
DKo niekedy sa mi zdá, že máme aj trochu podobné názory, my nechceme povinnú komoru, sme ochotní aj komoru ale nie s Lebockým a spol. Prečo nepovedali, dobre bude komora, ale úplne s iným vedením, ale to sa nedá. Majú stále málo. Vieme si predstaviť, že napr. komora nás bude zastupovať vo vzťahu k legislatíve, k zahraničiu, môže vykonávať skúšky nových poľovníkov, výstavy ale za normálnych podmienok, stanovia sa ceny a keď budeme chcieť prispejeme a zorganizuje sa. My nepotrebujeme to čo stvárajú, napr. teraz vymysleli tzv. povinné streľby, ale hlavne im za to platiť. Je problém dať napr. do zákona alebo vyhlášky, že každý poľovník, by mal raz za tri roky absolvovať streľby? PZ si to zorganizuje samé, sa svoje peniaze, spraví sa o tom dokumentácia a hotovo. Nezaradení sa pridajú, zaplatia, dostanú potvrdenie a hotovo. Načo nám to majú robiť nejakí funkcionári komory? Alebo kto bude organizovať chovateľské prehliadky? No sami, každý kto strelí trofejovú zver zaplatí za ohodnotenie, vypočíta sa koľko stoja členovia komisie, nájom miestnosti.Keď strelím jeleňa musím počítať, že budem mať nejaké náklady na ohodnotenie trofeje.To sme takí blbí, že by sme si to nevedeli zorganizovať sami?
<br/>Dávajme návrhy, ako to zmeniť a zlepšiť....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61552 od Loduha
Odpoveď od Loduha na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Hovoríš že nič jednoduchšieho, a ja Ti hovorím že už nič zložitejšiho sa v dnešných časoch ani vymyslieť nedá, i keď si viem predstaviť aj toto by mohlo sytuáciu aspoň z časti vyriešiť , ale to by musela byť vôľa aj na strane vedení RgO SPZ a OPK, čo samozrejme nie je, a ani množstva členov týchto rád. Ja som tiež členom rady a môžem z odstupom času povedať, že o zákone vytvorenia SPK sa síce diskutovalo ale na otázky aj k členom z lesných úradov a u nás konkrétne aj k predsedovi LSÚ, bola odpoveď, nevieme, musíme počkať, nechajme ich pracovať a pod. A keď už bola pracovná verzia na svete a pripomienkovala sa, tak ani jedna pripomienka nebola akceptovaná, ktorá by zásadným spôsobom zmenila návrh zákona. Prepáč my túto malú genézu. ale tu máš s časti odpoveď na to tvoje -Inič jednoduchšie-. V predchádzajúcom príspevku som spomenul -Panské huncúctvo-. A to je tá hlavná príčina pre ktorú je založená komora. Bohatý tohto štátu sa potrebujú nejako zabávať na úkor tých ktorý sa roky poctivo venovali poľovaniu. Aby to nevyznelo že všetkých členov komory hádžem do jedného vreca, viem že aj tam sú niektorý členovia ktorý majú výhrady voči niektorým praktikám obsiahnutým v stanovách SPK. A na záver už len jedno, keď som vystúpil z príspevkom že tento zákon je likvidačný pre poľovanie i menej majetných, tak mi bolo z pléna hodené do tváre že som sa neskoro zobudil, a tu máš druhú časť odpovede na to tvoje -Nič jednoduchšie-. Nie je vôľa ani na okresoch aby sa niečo nenilo. Mosným tohto štátu to vyhovuje. A ak to oni nespravia (poslanci NR, lebo oni schvaľovali tento zákon), tak na tomto fóre to nevyriešime. A ak máme ktomu poslancov prinútiť, tak len na základe pripomienok ktoré treba seriózne vypracovať a predložiť do parlamentu cez niektorého poslanca, ktoý vzíde z nových volieb a tiež mu záleží na prehladnom, čestnom a poľovníctvu prospešnom chode SPK.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61553 od DKo
Legálna demokratická cesta na žiadanie náprav a presadzovanie zmien je Snem. Výber delegátov na Snem je prejavom našej zodpovednosti k našej spoločnej veci. Snem je miesto kde sa dajú veci riešiť a pri výbere správnych delegátov aj vyriešiť. Čo som za túto myšlienku zlizol?? Označenie súdruh z komory. Fajn, dá sa s tým žiť i chodiť poľovať a myslím si, že ani toto komoru nepoloží 8-) Len by ma ešte zaujímalo, aké označenie by vyfasovali kráľovskí mušketieri za ich heslo: všetci za jedného - jeden za všetkých ?? :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.083 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 252 návštevníkov a žiadni členovia on-line