SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61554 od DKo
Ja viem, že to nie je a nikdy ani nebola žiadna sranda, ale som optimista. Táto téma je o tom ako ďalej. Z toho čo bolo sa treba poučiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61555 od Loduha
Odpoveď od Loduha na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Som za, treba sa poučiť, píšeš že na to je snem a delegáti na ňom. Dobre, napíš čo by si ti konkrétne chcel aby delegáti na sneme zmenili. Máš niečo čo ti na SPK a SPZ nesedí?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61556 od DKo
to čo každému - prehľad vo financiách, ak za niečo platím, chcem najprv vedieť za čo a potom sa môžem pýtať, či naozaj treba až toľko

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61557 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Páni, je 59 OPK, aký je systém zástupcov na snem? V Nitre bolo cca 145 delegátov, koľko bolo v Michalovciach? kto bol v Michalovciach? Predsedovia OPK? asi nikto nevie? Kto pôjde na ďalší snem? asi tak ako doteraz, sú nejaké informácie o programe, uzneseniach a pod., čo sa riešilo?Vieme iba o schválení nových poplatkov. A teraz sa stane zázrak, že tam pôjdu zástupcovia, ktorí niečo zmenia???Asi tomu neveríte, treba to jednoducho zrušiť, nepotrebujeme takúto komoru. To je môj názor...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61558 od DKo
nikto ti ho neberie, ale uvažoval si čo bude nasledovať - ako to bude ďalej v našom poľovníctve ?? kto bude zastrešovať spoločné veci, kedže štát to robiť nechce ??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61559 od DKo
.. OPK majú konferencie a aj na tie treba delegátov :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61560 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
DKo ktoré spoločné veci? Poľovné lístky - iba vydávanie - LÚ, chovateľské prehliadky - poľovnícke organizácie za dohodnutých podmienok, skúšky poľovníkov - bolo fungovalo, streľby -sami, kynológia sami v spolupráci so SKJ, výstavy ? malé sami, na veľké je teraz doba a peniaze? prípadne dobrovoľná poľovnícka komora za vopred dohodnutých podmienok.
<br/> Budú tu riadne fungovať poľovnícke organizácie podľa kvalitného a zodpovedného zákona o poľovníctve, jasné pravidlá hry a poriadok. Povinné členstvo v poľovníckej organizácií, obnoviteľné každých 5 rokov, v členskom povinné poistenie.
<br/>Ak má SPZ 55 000 členov a keby bolo členské 100 EUR na 5 rokov, je to 550 000.-EUR, ročne 110 000.- EUR, z toho sa dá krásne zaplatiť aj poistné a keď bude v tom poriadok o ktorom hovoríš a kontrola môže to fungovať. Ak bude treba a budeme vedieť na čo, tak doložíme.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61561 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Reformovať SPK? Kto by to robil? Tí, ktorí si ju sami založili, lebo vedeli prečo? Tí, ktorí sa nominujú, vyplácajú, a aj sami seba vzájomne kontrolujú? Toto, a s týmito ľuďmi naozaj nie je reformovateľné!!! Treba využiť šancu a zabojovať o to, aby sa všetci ktorí nechcú, nemuseli na tejto do neba volajúcej zlodejine podieľať!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61571 od polmex
Odpoveď od polmex na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Priatelia poľovníci, čítam diskusiu, ako ďalej naša poľovníctvo?
<br/> Po viacerých rozhovoroch s právnikmi som presvedčený, že povinné členstvo V SPK je rozpore nielen s dobrými mravmi, slušnosťou ale hlavne s ústavou. Nikto nemá právo nás nútiť byť v nejakej organizácií a hlavne do nej platiť. Urýchlene treba riešiť túto situáciu cez Generálnu prokuratúru, / neviem či tam teraz pochodíme?/ Ústavný súd alebo prezidenta republiky. Toto už nemôžeme ďalej trpieť, zbytočne to tu riešime a keď treba, tak treba dať podnet aj do Štrasburgu. Nedovoľme, aby v tejto situácií keď veľká skupina občanov tohto štátu, nevie ako prežije, aby tu veľká skupina darmožráčov - funkcionárov SPK a SPZ žila z našich peňazí, ktoré im tam musíme posielať.
<br/>Žiadnu povinnú poľovnícku komoru nechceme a všetko spravíme pre to , aby bola zrušená.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61574 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
polmex,daj navrh ako na to ,podlož to vyjadreniami pravnikou ,ktore si ziskal a hlavne sa nam predstav ,aby sme vedeli s kym to dosiahneme to zrušenie SPK,pretože zatial tu len vykrikuješ a nič konkretne ako skoro všetky komentare na tomto fore,krom papovho,pretože ten sa v tom aspon vie orientovat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61585 od polmex
Odpoveď od polmex na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Na tomto fóre sa prezentuje so svojimi názormi veľa ľudí. Niektorí sa aj poznajú, ale nikto tu nenapísal kto je, aspoň som si tu nevšimol. Možno príde čas a budeme sa musieť zverejniť, ak sa dohodneme, že bojujeme za spoločnú vec a to zrušenie povinného členstva v SPK ale aj za radikálnu novelu zákona o poľovníctve. Neplatí dlho a to že ho treba zmeniť si myslí veľa poľovníkov. Je to dôsledok toho, kto ten zákon robil, ako ho robil a pre koho ho robil,
<br/>p.Lebocký a spol. - vedenie SPZ - pre seba, pre získanie moci, monopolu a zabezpečenie neskutočných príjmov od obyčajných poľovníkov.
<br/>Ak chceš vedieť viac, navštív stránku SLOS Pribina a dozvieš sa viac, o aktivitách tejto poľovníckej organizácie, ktorá zatiaľ jediná robí niečo pre to aby sa zrealizovalo o čom píšem. Robili sme petíciu za zrušenie povinného členstva, ktorú podpísalo cca 4 000.-ľudí a bola zmarená vedením SPZ a zastrašovaním členov.Rada SPZ sa tým zaoberala v Žiline a vyzývala členov SPZ, aby sa nezapojili do petície, tvrdý komunizmus, zastrašovanie a pod.
<br/>Naša organizácia kontaktovala poslancov NR SR a snažili sme sa im vysvetliť, prečo potrebujeme zmenu v zákone o poľovníctve.Chýbali nám dva hlasy a skoro sa to podarilo. Som presvedčený, že 99 % poľovníkov by boli túto zmenu privítali. Po týchto skúsenostiach som presvedčený, že sa to podarí, ale budeme potrebovať pomoc všetkých poľovníkov.
<br/>A keď zrušíme povinnú komoru a zmeníme zákon, budeme si znova žiť v našej poľovníckej organizácií SLOS Pribina, ako pred prijatím nového zákona a rešpektovať aj iné organizácie napr. SPZ. A keď bude chcieť niekto komoru, nech ju má, aj špajzu aj kúpeľňu, ale za svoje, nie za naše.Ale nedovolíme, aby nás niekto nútil povinne byť členom nejakej komory a platiť nejakých funkcionárov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61587 od DKo
Vždy sa néjdu nejaké spoločné veci a budúcnosť spoločnej zastrešovacej organizácie (dnes SPK) vidím skôž v úlohe koordinátora a nie policajta, ktotý je potrebný len na nedisciplinovaných a nezodpovwedných. A je tu vec, ktorá je vedeniu komory v dnešnej dobe dosť vytýkaná - málo sa zastáva našich práv - možno sa zastáva, ale my o tom nevieme a nijako extra to nepociťujeme. Najbližší Snem by mohol prijať uznesenie na posilnenie práve tejto úlohy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61588 od DKo
zuzanka, tvoj problém a problém tebe podobných je v očakávaní samonápravy, prípadne nápravy nadiktovanej zvonka. Ale tak ako ešte nevidel úradníka, ktorý by o svojom poste prehlásil, že je zbytočný, tak ani neočakávam takúto samonápravu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61589 od DKo
polmex, už som tu napísal, že zrušenie povinného členstva nemusí znamenať aj zrušenie povinných odvody, iba sa už nebudú volať členské. Ako člen máš však nárok kontrolovať, ako sa s nimi nakladá i možnosť určovať ich výšku. Ako nečlen musíš iba platiť. Právo kontroly patrí k základným ústavným právam v demokratickej spoločnosti. Koľko energie chceme minúť na zrušenie povinného členstbva v SPK a na čo to bude dobré ??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61592 od polmex
Odpoveď od polmex na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
DKo, včera mi volali traja, že prečo sa s Tebou bavím, že si provokatér a pod.No aj tak reagujem, lebo si myslím, že táto diskusia vysvetľuje, to čo my chceme. Ty si asi nepochopil, alebo nechceš pochopiť základnú vec - MY NECHCEME POVINNÚ KOMORU !!! Keď nebude povinná, nebudeme do nej platiť!!!! Budem si platiť členské v poľovníckej organizácií a hotovo.
<br/>Načo mi je nejaká riadiaca organizácia? Ja ju nepotrebujem a keď budem potrebovať, aby ma ešte niekto zastupoval niekde, tak tam dobrovoľne vstúpim a prijmem jeho podmienky, ak budú pre mňa výhodné. Čo je na tom také nepochopiteľné???
<br/>Ale naozaj ty si a silne presvedčený, že nejakú komoru potrebuješ, tak si ju maj a plať do nej, my ju nechceme a nebudeme tam. Chcel by som vidieť jedno poľovnícke združenie, ktoré by platilo do komory, keby nemuselo.
<br/>To bol môj posledný príspevok tebe DKo. Veľa poľovníckych a komorových zážitkov Ti prajem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61593 od DKo
Že ich srdečne pozdravujem a tvoje presvedčenie, že nebudeš musieť prispievať do spoločnej kasy ti neberiem. Tých čo sa dušovali, že na moje názory nebudú reagovať tu už bolo viacero. Tek prečo stále reagujú?? Možno preto, že nie ja ako osoba, ale niektoré moje myšlienky ich provokujú. Provokujú ich zamysieť sa. Ja za provokatéra skôr považujem toho, ktorý tu nedáva, uráža a zhoväďuje provokujúc tak skåznuť na jeho úroveň a dať adminovi zámienku na bann. Nemaj mi za zlé, že ja na tvoje príspevky reagovať budem. Ja ti za zlé mať nebudem, ak ty na moje reagovať nebudeš i keď radšej by som bol, ak by reagoval, pretože poznať názor toho druhého, hoci sa mi neľúbi, nikdy nie je zlé a tu sme na diskusnom fóre. Ahoj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61594 od DKo
dovetok: ak by ti niekto tvrdil, že mám patent na rozum, tak nemám a ani nepotrebujem. Mám len určité životné skúsenosti a rozhľad, rozmýšľam a svoje myšlienky ponúkam aj iným. Nenútim ich osvojiť si ich, ani ma za ne chváliť, stačí mi, ak sa nad nimi zamyslia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61617 od beko
Komora je úplne zbytočná! To čo robil na okresnej organizácii jeden človek za pár drobných, teraz robia dvaja, z toho jeden krásne platený, veď žiadna nová agenda nepribudla.
<br/>Od komory by som tak isto čakal, že ak sa nejaký poľovník dostane do konfliktu napr. s ochranármi alebo súkromnou osobou (protichodné zákony - na slovensku normálne), komora by sa ho mala zastať, veď by mala byť poľovníkom nápomocná, a jej predstavitelia fundovaný odborníci, zbehlý v problematike poľovníctva. Lenže v takomto prípade poľovníkovi ostane len pomôcť si ako vie - najať si právnika. Nikto z ľudí, ktorým sa platí za to aby nás &quot;zastrešovali&quot; sa ho nezastane!
<br/>Ďalšia vec, prečo sa má platiť komore podľa výmery poľovnej plochy,keď za toto platíme vlastníkom pozemkov???
<br/>Komoru absolútne netreba,SPZ stíhal zastrešovať všetky dôležité aktivity a nevyhadzovali by sme tisíce eur do vetra.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61659 od gustav
Odpoveď od gustav na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Ministerstvo pôdohospodárstva aj samotný pán minister sú neustále informovaní o kritickej situácii v poľovníctve. Aj napriek tomu odmieta pán minister problémy poľovníkov v súlade so zákonom riešiť. (komora, výpalné do nej, neplatná registrácia SPZ, atď.)
<br/>Zajtra od 11:00 má byť minister pôdohospodárstva online.
<br/>Poľovníci môžete mu klásť svoje otázky na „Topkách“ na tomto linku:
<br/>
<br/>
<br/> www.topky.sk/cl/11114/1300279/Podpredsed...osielajte-mu-otazky-[/]otázka na pána ministra

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61680 od Vyr
Vybraté z otázok pre ministra:
<br/>l&quot;pán minister. už dlhšiu dobu ste oboznámený s o skutočnosťou, že SPZ je nelegálnou poľovníckou organizáciou, následne v takom istom postavení je aj poľovnícka komora. vaši pracovníci sa zákonnému riešeniu vyhýbajú, a ani z vašej strany akosi nevidno záujem túto nemilú situáciu riešiť zákonnou cestou. prečo?
<br/>
<br/> Problém nie je jednoduchý. Na Slovensku vznikla slovenská poľovnícka komora za minulej vlády. zároveň v tomto istom období lesné úrady preregistrovali SPZ, pričom porušili ustanovenia zákona. Dnes môžem jednoznačne povedať, že na základe pochybenia zákonu zrušiť túto organizáciu nie je úplne v poriadku, keďže chyba na nestala na ich strane, ale na strane štátnych inštitúcií. preto ministerstvo ich v prvom kroku vyzvalo, aby nezrovnalosti v ich stanovami a zákonom odstránili. Ak sa tak nestane, minsiterstvo bude môcť pristúpiť aj k výmazu registra. Ale mám za to, že SPZ konalo a koná v dobrej viere na základe skutočnosti, že ich štátny úrad za minulej vlády registrova

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.141 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 376 návštevníkov a jeden člen on-line