SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61061 od papo
áno, to rozhodnutie je v inej veci, no je poučné, o niečom svedčí. a čo som mu poradil? no aby neplatil! zle? za pol hodiny bolo všetko ináč a už nechceli ani členské do komory. čo iné si čakal?
<br/>
<br/>k členskému: stanovy nepoznajú zahŕňanie súm, ani nič v tom zmysle. no členské nie je jednotné, teda mi to neladí so stanovami. len tomu nerozumiem, na základe čoho je jeden člen rozdielny od druhého a na základe čoho je porušovaný princíp rovnosti? ten je totiž vyšším, až tuším ústavným. ale veď mi na to môžu odpovedať i iní, bo by som nerád, aby to vyzeralo ako nejaká odveta na tvoje príspevky. to naozaj nie je o tom. mňa to zaujímalo už dávnejšie, teraz sa len na to pýtam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61062 od DKo
Stanovy síce nepoznajú zhŕňanie súm za jednotlé poplatky a častokrát ich ani konkrétne nedefinujú, no moja peňaženka i učet áno, lebo mi pripadá jednoduchšie zaplatiť za všetko naraz, pričom ma zaujíma za čo všetko.
<br/>Len pre informáciu, týkajúcu sa yegiho dcéry, s predåžením PL člena SZP je to tak, že ak požiada o preåženie v riadnom termíne (do konca novembra) má to za 170 eur, ak pozabudne, ale požiada do konca platnosti členstva v SPZ (do konca decembra) má to za 190 eur, ak premešká i tento termím a chce byť ďalej členom SPZ má to za 210 eur.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61063 od papo
rozumiem tomu, čo píšeš a je mi to jasné. no stanovy sú stanovy. tie vravia niečo iné. a sú limitujúcim dokumentom pre všetkých. či dovnútra, alebo navonok. to šo sa vyberá je členské . ja to len popisujem a mám za to, že odpoveď je jednoduchá. no vysloviť ju je ťažšie. ale ja nechcem byť tým, čo bude zas niekoho z niečoho obviňovať, tým, čo sa nakoniec stane za to zodpovedným a rypákom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61064 od polmex
Odpoveď od polmex na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Ťažká debata, ale má význam tak v tej Pribine ak by predlžoval poľovný lístok
<br/>- do 30.11. - členské 70 + poplatok za predåženie - 2O.- spolu - 90.-EUR
<br/>- po 1.12.- členské 70 + poplatok za predåženie - 40.-EUR - spolu - 110.- EUR
<br/> V SLOS Pribina majú všetci členovia na celom Slovensku jednotné členské!!! -
<br/> - 70.-EUR/5 rokov.
<br/> Ak budeme musieť platiť nový poplatok 10.-EUR / 1 rok, musíme zvyšovať o 50 .- EUR to znamená, že musíme ísť na 120.-EUR a to nechceme!!!!!
<br/>Ale to bude musieť spraviť aj SPZ a spolu 57 000.-poľovníkov pošle do SPK v novom poplatku
<br/> 57 000 x 10 = 570 000.- EUR !!!!!
<br/> TAK O TOMTO TO VŠETKO JE !!!!!! Kto tomu nerozumie má smolu.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61065 od DKo
.. len doplním a zhrniem. SPZ to už urobil a členské do SPK je zahrnuté v spomínaných 170 eurách pre nezábudlivých členov SPZ, čiže suma sumárum za predåženie 5 ročného PL by člen Pribiny mal zaplatiť 140 eur a člen SPZ 170 eur. Rozdiel 6 eur/rok v prospech člena Pribiny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61066 od papo
noooo, a vraciame sa k nezodpovedaným otázkam.
<br/>1. kto rozhodol o tom, že členské do spk sa ide platiť z členského plateného do spz?
<br/>2. na príklade topoľčian som ukázal, že je to scestné ...
<br/>3. sú členovia spz vôbec členmi spz, keďže doň neplatia členské?
<br/>4. kde je uznesenie I. snemu v michalovciach?
<br/>4. kde berieš tú sumu 170€, nie je mi jasný jej pôvod, čo to je za sumu
<br/>5. nerozumiem, ako mali členovia spz doplácať na členov pribiny v spk?
<br/>5. existujú opk, do ktorých bol r. 2010 alebo nasl. neskoro zaplatené výpalné za revíry?
<br/>6. pozri si svoj príspevok o 07:54... vôbec tomu nerozumiem, o akom členskom spz hovoríš, spz nemá jednotné členské, ale podľa ľobovôle oko, rgo.. naozaj podľa ľubovôle, nemá to žiadne pravidlá
<br/>7. snem spk rozhodol o platení členského do spk z ,,členského,, do spz - legitímna otázka: mal na to právo? alebo to bol zatajený snem spz? hľadám vysvetlenie...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61067 od DKo
skúsim ako viem
<br/>1. neviem kto o tom rozhodol, len viem, že to tak je
<br/>2. možno už nie je ani v Topoľčanoch
<br/>3. sú prostredníctvo svojich organizačných jednotiek
<br/>4. neviem, rád by som ho videl
<br/>4. povedali mi, je v tom zahrnuté predåžene PL, členské SPZ i SPK a poistenie
<br/>5. :)
<br/>5. neviem, možno áno, naše PZ to poplatky uhradilo včas
<br/>6. nevadí. možno raz budete, teda ak budete chcieť
<br/>7. odkiaľ viete, že sa to rozhodolo na Sneme SPK a nie na Sneme SPZ?
<br/>len hľadajte .. vraj kto hľadá, nájde, len ide o to, čo chce, lebo podľa toho i hľadá i nájde

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61068 od DKo
Pán kolega, poznámka k tej vašej vojne za všetkých slušných. Viete koľkokrát som už ja za svoj život počul niečo podobné, ako sa niekto iný ide za mňa do boja, ako sa za mňa bije, ako chce spravodlivosť i pre mňa a pod. A viete ako to nakoniec dopadlo? ...
<br/>Čo keby sme sa začali biť spoločne, teda nie navzájom, ale proti našim spoločným neduhom? Len o jedno vás žiadam, s pánom veľkohubým ma po bok nestavajte, ja uprednostňujem iné zbrane i inú taktiku a stratégiu ako on a nemienim odsrať to čo predvádza i na tomto fóre 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61069 od Limba
Rešpektujem právo každého,aby vyjadril slobodne svoj názor (stanovisko) na určité problémy. Chcem zdôrazniť &quot;názor resp,stanovisko&quot;. To čo na týchto stránkach prezentuju niektorý vykladači snov,nema z predchadzajucimi uvedenými pojmami žiadnu suvislosť. Rozoberaju existujuce právne problemy SPZ a SPK.Co týmito ich na veľmi vysokej profesionalnej urovni spracovanými (bludmi) prispevkammi sleduju? Odvadzať pozornosť od podstatných právnych problemov týkajucich sa SPZ,SPK. Nezavadzajte verejnosť hluposťami,ktoré nie su &quot;názory&quot; ale Vašimi tzv.výkladmi práva. Toto nechajte na toho kto je na to určený,ustavny sud SR.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61070 od DKo
Kde nie je žalobca, nie je ani sudca. - ľudová múdrosť. Kdesi som videl nejaký list premiérovi, v ktorom sa spomínal i ústavný súd. Nevie niekto ako to nakoniec dopadlo??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61071 od papo
dík za úprimnosť, no moc som sa nedozvedel.. nevadí, snáď niekto iný bude vedieť. ale pre korektnosť, uvediem aj k bodu 7:
<br/>žiadali sme o info - uznesenia spk a o financiách, odpoveď je tu:
<br/>
<br/>[#23819#]
<br/>
<br/>a oficiálny informačný kanál PaR informuje takto:
<br/>
<br/>[#23820#]
<br/>
<br/>takže žiadne výmysly, domnienky
<br/>
<br/>a vaše pz neuhradilo včas 2010, nemáš dobrú info. ani pri dobrej vôli nemohlo, ani ostatné PO, teda OPK Martin v zmysle stanov SPK r. 2010 zaniklo, tak, ako mnohé iné. ale nevadí.
<br/>
<br/>a pýtal som sa pána veľkohubého, čo on na to? vraví, že všetky tvrdenia doloží písomne. .... ale že na jeho tvrdenia akosi nedostáva protiargumenty. tak teraz neviem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61072 od DKo
List je vtipný, povedal by som aký požičaj, taký vráť, ale chcem sa opýtať Spravodaj SPK je zdarma a či ho LOS Pribina odoberá?
<br/>V článku je minimálne 1 chyba: SPZ nie je členom FCI, SPZ je (zakladajúcim) členom SKJ a až tá je členom FCI.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61073 od papo
mne musíš po lopate:].. je to oficiálny list a žeby vtipkovali? ajaj. a požiadavka jasná, žiadali sme o uznesenia a ako sa narába s financiami. jasná požiadavka členskej organizácie v zmysle stanov... no a podľa p lebockého je PaR oficiálnym zdrajom informácií, takže namieste ja aj otázka, čo je to formálne členstvo. v stanovách som ho nenašiel. ale jasne tam máš napísané, že snem odsúhlasil platenie členského do komory z členského spz... a čím členom je spz, ma v tejto súvislosti nezaujíma. no zaujímavá je otázka, koho vlastne zastupuje. ale to je už o inom. len s tým PaR nemám celkom jasno. veď je to mesačník v súkromných rukách... pravdou ale je, že pán šéfredaktor vyhlásil, že on i celá redakcia stojí za SPZ. no čo už.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61074 od DKo
a OPK Martin v zmysle Stanov SPK zaniknúť nemohlo a nemôže. Zaniknúť môže len člen SPK, fyzická alebo právnická osoba. O aké osoby ide, viď Stanovy SPK.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61075 od DKo
Podľa mňa je oficiálnym zdrojom Spravodaj SPK a odbornosť PaR je na úrovni bulvárneho časopisu, ktorý chce prežiť. Na jednu chybu, predpokladám zapríčinenú nedostatočnou odbornosťou pána redaktora som už uporoznil a je možné, že sú tam aj ďalšie, preto by som radšej videl, čo sa o Sneme píše v Spravodaji, teda ak sa už písalo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61076 od papo
no vidíš, tomu rozumiem. takže opk existuje, ale nemá členov, teda nemá orgány, lebo ich nemá kto navoliť, nemá štatutára, lebo nie je člen spk.. ale opk existuje. tomu rozumiem. tak mi treba, po lopate, a verím že nebudú žiadne nedorozumenia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61077 od papo
daj adresu, pošlem ti ho. lebo ako člen by si si ho musel kúpiť. nech mi bohovia odpustia, že komusi zárobky nedožičím, ale mám za to, že prístup ik informáciam za peniaze stanovy ani zákon o slobodnom prístupe k informáciam neumožňujú. a už vôbec nie pre členov a organizácie zo zákona.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61078 od DKo
.. ale i keď sa ma to netýka, chcel by som sa vás, ako oficálneho hovorcu LOS Pribina opýtať, kto bude znášať opätovné zápisné do SPK pre vašich členov, ak si neuhradia včas členský poplatok?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61079 od DKo
Moju adresu si môžete hravo vylustrovať (vygooglovať), ak ste si už dávno nie, ale zatiaľ mi nič neposielajte. Na Spravodaj SPK sa opýtam na najbližšej schôdzi našeho PZ. Ale ak by vám to nerobilo veľké problémy, mohli by ste stránky o Sneme oskenovať a šumpnúť sem. Možno nie som jediný, kto je zvedavý čo sa oficiálne píše o sneme SPK.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61080 od papo
ako oficiálny hovorca informujem: uvedený návrh neplatenia sme v prezídiu nepreberali. teda predmetný návrh je len návrhom člena tu na fóre.
<br/> takže nebudem špekulovať, čo keby a čo ak....
<br/> no ako dopisovateľ fora si myslím, že nám mhohým, väčšine členstvo zaniklo. teda prečo by som mal platiť? aj keď formálne, zo zákona musím byť členom. no čo s tým, keď mi nie z mojej viny zaniklo členstvo zákon nerieši. pridám pikošku. zákon nerieši ani zánik komory, je teda večná ako lenin...:] žeby len nedostatok? veď to robili odborníci, nielen z spz, ale i ministerstva. tí samí, čo teraz nevedia, ako ratovať komoru i spz a konajú v rozpore so zákonom. ale to je za o inom. prepáč.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.096 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 354 návštevníkov a žiadni členovia on-line